czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Ruszył sezon zimowy na stokach w okolicach Warszawy


Data publikacji: 03.11.2016 8:41
Weekend 5-6 listopad pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Pierwszy weekend listopada to przede wszystkim kusząca oferta Sandomierza za pół ceny, ale nie tylko. Zakochani w pięknych rezydencjach mogą odwiedzić Muzeum w Kozłówce w trakcie dni otwartych. Tradycyjnie po Zaduszkach odbędą się też inscenizacje słowiańskich Dziadów, jedna w grodzie piastowskim w Gieczu, druga w rejonie pojezierza w Wolce Bieleckiej na Lubelszczyźnie. Startuje także darmowy listopad w rezydencjach królewskich w Warszawie, idealna okazja do zwiedzenia Wilanowa wraz z pokazem Ogrodu Światła ( tu odpłatnie). Przy dobrej pogodzie arboretum w Rogowie będzie otwarte w weekend ostatni raz w tym roku. W Toruniu czeka na nas międzynarodowy Jarmark Produktu Regionalnego i Rzemiosła.


1. Sandomierz za pół ceny - kolejny weekend z serii za pół ceny, tym razem królewski Sandomierz. Kogo nie skusi najbliższy weekend, może zaplanować podróż za 2 tygodnie na Święto Młodego Wina.


2. Dzień otwarty w Pałacu w Kozłówce - specjalne atrakcje w tej jednej z piękniejszych magnackich rezydencji w Polsce. Dodatkowo regionalne potrawy. Można pokusić się o nocleg w romantycznej scenerii np. w nieodległym Dworze Osmolice.


3. Dziady w Gieczu/ Wolce Bieleckiej - w sobotę 5 listopada tradycyjne słowiańskie obrzędy odtworzą rekonstruktorzy w Wielkopolskim Gieczu i na Lubelszczyźnie w Wolce Bieleckiej.


4. Jarmark w Toruniu - przeszło 50 wystawców, międzynarodowe towarzystwo. Jarmark produktów regionalnych a także rzemiosła i rękodzieła ludowego, dobra okazja by odwiedzić miasto Kopernika.


5. Darmowy listopad w rezydencjach królewskich - Zamek Królewski, Wilanów i Łazienki - szereg darmowych atrakcji w ramach cyklicznej listopadowej akcji.


6. Targ Śniadaniowy, nowa lokalizacja - popularne wśród szukających kulinarnych inspiracji wydarzenie w nowym miejscu. Z tej okazji m.in. warsztaty z tworzenia mgiełki zapachowej przygotowane przez niesamowitych gospodarzy Dworzysk - pola lawendy z Podlasia.


7. Szlachecki Zajazd na Zamość - to tytuł wycieczki organizowanej przez Chorągiew Zamku w Zawieprzycach, oprowadzą niezrównani Przewodnicy z Pasją, chętni mogą dołączyć w samym Zamościu.


8. Duszna Sprawa, spacer z duchami po Małachowiance w Płocku - niesamowite spacery, po niezwykłym historycznym miejscu. Duces Mazovie poprowadzą śmiałków na spotkanie z Białą Damą w Płocku. Najbliższe terminy już niestety zajęte. Zachęcamy śledzić stronę przewodników, gdyż już wkrótce pojawią się kolejne daty, naprawdę warto.


Mimo, iż listopad jest trudnym turystycznie miesiącem to jak widać nie brak w nim interesujących propozycji. W zależności od pogody możemy wybrać krótszą lub dłuższą eskapadę z Warszawy na Weekend.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
zapolceny palackozlowka dziadyREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon