czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 10.12.2019 18:17
Jarmarki Bożonarodzeniowe i Iluminacje okolice Warszawy i dalej :)

Jarmarki Bożonarodzeniowe na stałe wpisały się już w turystyczny krajobraz kraju, nie mamy może tak spektakularnych turystycznych sukcesów na tym polu jakimi mogą pochwalić się Niemcy czy Chorwaci jest jednak i u nas w czym wybierać.

W skali kraju bez dwóch zdań prym wiodą Jarmarki w Krakowie i Wrocławiu, mimo iż nie dojedziemy już do Krakowa tanim pociągiem KM Dragon to wciąż można złapać fajną cenę na pociągi typu TLK czy IC, Pendolino niestety już dawno stało się pociągiem stricte biznesowym. Wrocław także stracił tanie połączenia Ryana ze stolicą, pozostaje nam jednak w pełni już ukończona trasa ekspresowa S8.

W okolicach stolicy w zasadzie każdy z mniejszych ośrodków planuje krótki weekendowy Jarmark, wystartowaliśmy już podczas minionego weekendu m.in z wydarzeniem w Kazimierzu nad Wisłą - gdzie ciekawostka, ruszył też już wyciąg narciarski.

Spośród wielu zaplanowanych wydarzeń warto wybrać te najciekawasze bez wątpienie za takie należy uznać te zaplanowane w Konstancinie, Żyrardowie czy Iłży, na specjalną uwagę zasługuje też Jarmark Rekonstruktorów w pruszkowskim Muzemu Hutnictwa Mazowieckiego.W Konstancinie spotykamy się 15 grudnia, zwykle jest tu sporo atrakcji dla najmłodszych mikołaje, kolędowanie z nagrodami, żywe zwierzęta i lodowisko a to tylko nie które z nich. Oczywiście będąc w Konstancinie należy udać się szlakiem słynnych Willi nie może zabraknąć też wizyty w tężni. Zazwyczaj dopisywali tu też lokalni producenci ze swoimi wspaniałymi wyrobami, by wymienić choćby słynącą z najlepszych miodów Tęczową Pasiekę.

W sobotę i niedziele 14-15 grudnia zaplanowano świętowanie w Iłży, przy okazji warto odwiedzić ruiny wspaniale górującego nad miastem Zamku, Iłżę warto odwiedzić w drodze z lub na narty w Szwajcarii Bałtowskiej.

W naszej wyliczance możemy pominąć też innej perełki jaką bez wątpienia jest Jarmark Rekonstruktorów w Muzeum Hutnictwa Starożytnego - znane nam ze wspaniałych Artefaktów jak i Celtyckiej Nocy Muzeów, tym razem po raz kolejny zaprosi nas na spotkanie z rekonstruktorami rzemieślnikami(sobota 14 grudnia od 10 do 18). Będzie szansa na kupienie koralików, biżuterii czy dawnych gier a i poznać przy tym niezwykle wartościowych pasjonatów historii. Nie ma lepszego powodu na wybranie się do samego Muzeum które jest wciąż tak mało znaną mazowiecką perełką.

Faworytem wśród pod warszawskich jarmarków jest z pewnością Żyrardów impreza pod marką Fabryka Świętego Mikołaja(w tym roku 20-21 grudnia) wpisuje się doskonale w industrialny klimat miasta. Jarmark w pofabrycznych halach ma swój unikalny klimat. Spacer po industrialnym Żyrardowie to jedno z must see dla każdego mieszkańca Mazowsza. Będąc w Żyrardowie trzeba też koniecznie spróbować piwa z lokalnego browaru rzemieślniczego Beer Bros.

Konkurencja wśród mniejszych ośrodków powoduje iż pojawiają się też przegrani, ze swojego Jarmarku zrezygnował m.in Łowicz, mimo bezsprzecznych walorów tego miasta brak jest jak widać pomysłu na tą zimową imprezę. Dużego Jarmarku nie będzie też w Otwocku, mamy tu jednak wielką pozytywną niespodziankę w postaci bardzo bogatej iluminacji, władze miasta wysupłały przeszło 700 tysięcy złotych by nadać miasteczku świąteczny klimat. Spacer w poszukiwaniu Świdermajerów będzie tej zimy wyjątkowo atrakcyjny.

Skoro już o iluminacjach to warto pamiętać o Zamościu , miasto Sobiepana z każdym rokiem prezentuje się zimą coraz ładniej. W tym roku wygląda naprawdę pięknie, tradycyjnie w centrum mamy też lodowisko dla najmłodszych. Może iluminacje pchną nas na wyprawę do Zamościa, albo wskoczymy tu po udanej wyprawie na narty na pobliski stok w Jacni.

Czekamy na prawdziwą zimę, Jarmarki prezentują się wyjątkowo przy naturalnym śniegu, kto wie może jeszcze w grudniu doczekamy się go na Mazowszu.REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon