wtorek, 26 października, 2021

Atrakcje na weekend 20-21 sierpnia w okolicach Warszawy albo dalej kuszą Lublin i Toruń

Kolejny weekend przed nami, pogoda ma sprzyjać. Warto rozważyć kilka atrakcji w bezpośredniej bliskości stolicy, a może ruszyć na Jarmark Jagielloński do Lubina albo epicki koncert z balonami w tle w Toruniu.

1/ Jarmark Jagielloński w Lublinie + dożynki Dworskie w Skansenie

Cały weekend trwa Jagielloński Jarmark w Kozim Grodzie. Zaplanowano sporo atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo w niedziele mamy jeszcze bonus, Dożynki Dworskie w Skansenie Lubelskim. Startują o 14. Nie zapominajmy iż w okolicach Lublina mamy też wspaniałą nową atrakcje Nadwiślańskie Drezyny Rowerowe.

Nadwiślańskie Drezyny ruszają – super atrakcja w okolicy Kazimierza

2/ Pirograficzne pokazy w Zielarskim Kąciku w Konstancinie

Kameralna całkiem nowa atrakcja ziołowa w okolicach Warszawy. Ziołowy Kącik Kari ma od niedawna, swoje stacjonarne miejsce. W najbliższym czasie będzie tam sporo ciekawych wydarzeń, jednym z nich jest właśnie Pirograficzny pokaz. Wypalanie w drzewie, jak tworzyć takie cudeńka jak w tytułowym zdjęciu do artykułu, dowiemy się już w sobotę.

3/ Jazzowy piknik w Winnicy Dwórzno a może Jazz na Zamek Czersk

Kolejny super muzyczny event w Winnicy Dwórzno, niestety w najbliższą sobotę wygląda na totalnie już wyprzedany. Trzeba za to pamiętać iż już w pierwszy weekend września, kolejny winny piknik. Jeżeli interesują nas koncerty w plenerze to może pocieszy nas Jazz na Zamku Czersk, niedziele Skaldowie na Jazzowo.

4/ Koncert Pod wspólnym niebem Toruń – do tego balony z Pucharem Gordona Benetta

W sobotę powraca kultowy toruński koncert Pod Wspólnym Niebem. Startujemy o 19.00. Dodatkową atrakcją będą wszechobecne balony, w Toruniu trwa bowiem Puchar Gordona Benetta.

5/ Córka Mama i makrama zaprasza Kraina Dzikiej Kaczki

Ciekawe warsztaty w arcy ciekawymi miejscu niedaleko Warszawy. Kraina Dzikiej Kaczki to mekka dla dzieci, dodatkowo bardzo blisko mamy Arboretum w Rogowie i rogowską wąskotorówkę. Start w sobotę o 11.

6/ Piknik XVIII wieczny w Jabłonnie

Gratka dla fanów historii, w okolicy Pałacu w Jabłonnie odbędzie się historyczny piknik w XVIII wiecznym klimacie. Start niedziele o 12. Będzie wiele ciekawostek szczególnie piękne XVIII wieczne stroje. O klimat epoki zadba Corona Florum.

7/ Integracyjny Festyn Konny w Łomiankach Dolnych

A gdybyśmy mieli chęć spędzić czas z konikami to dobrą propozycją może być festyn w Łomiankach Dolnych. Fundacja Byka za Rogi zaprasza jutro od 11.

8/ A może śniadanie nad Wisłą z survivalowcami

Tradycyjnie periodycznie nad Wisłę zapraszają nas survivalowcy, kolejne śniadanie ze Stowarzyszeniem Mazovia już w niedziele o 8. Przy Wybrzeżu Gdańskim 2. Tym razem będzie o C5 – czyli lista niezbędnych rzeczy przy wyprawach w głuszę. Na pewno będzie ciekawie. Pamiętajmy też o nowej survivalowej bazie w okolicach Warszawy, tam też sporo się dzieje.

Wg prognoz pogoda ma sprzyjać weekendowym wypadom z Warszawy. Poza wymienionymi atrakcjami warto pomyśleć o udaniu się na wrzosowiska, w okolicach Warszawy znajdziemy kilka ciekawych wrzosowisk i nie jest to tylko kultowa już Mostówka. Za tydzień ostatni weekend sierpnia, szykuje się mocny historyczny akcent z Mostem Jagiełły w Czerwińsku i turniejem rycerskim na Zamku Liw.

Wrzosowiska w okolicach Warszawy – nie tylko Mostówka, Kampinos i Józefów też nas oczarują

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

4,776FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze