piątek, 19 sierpnia, 2022

Atrakcje w Warszawie i okolicy 4-5 września weekend który zaskakuje

Pierwszy weekend września znowu nas rozpieszcza licznymi atrakcjami w okolicy Warszawy. Mamy Święto Wyspy z majestatyczną nocną paradą łodzi, Święto Wina w Winnicy Dwórzno ( tuż obok Warszawy) i w Lublinie. Do tego dochodzą historyczne ciekawe pikniki jak te na zamkach w Rawie czy Janowcu. Dokładamy do tego festiwal Laba w kultowym Jazdowie.

Święto Wisły z paradą wiślanych łodzi Riverlights 

Najciekawsze wiślane wydarzenie roku na Wiśle w Warszawie. Na bulwarach czeka na nas masa ciekawych wydarzeń. Sobotnią kwintesencją święta będzie wielka parada rozświetlonych łodzi Riverlights.

Riverlights kolorowe łodzie na Wiśle

Święto Wina Winnica Dwórzno a może na weekend do Lublina

W najbliższy weekend mamy też Święto Wina w Winnicy Dwórzno. Najbliższe warszawie winiarskie wydarzenie tego typu. Jak zwykle w Dwórznie czeka na nas sporo atrakcji. Gdyby kusiła nas dalsza wyprawa to także w Lublinie czeka winny weekend. Idealny do połączenia z wyprawą na historyczną imprezę na Zamku Janowiec albo wypróbowanie Nadwiślańskich Drezyn.

Festiwal Laba w Jazdowie 

Nie ma lepszego momentu by poznać to magiczne miejsce w stolicy. Dzielnica Jazdów kryje liczne tajemnice. Podczas festiwalu Laba będziemy mieli szansę je poznać. Warto wybrać się na spacer z przewodnikiem, start z pod Domku Partnerstwa Jazdów 10/5 o godzinie 11 w sobotę. Będąc w Jazdowie jesteśmy dosłownie o krok od bazy survivalowej w Wólce Węglowej, można tu wpaść by poznać to ciekawe miejsce.

Piknik Historyczny Zamek Rawa Mazowiecka

W sobotę rekonstruktorzy spotkają się na dziedzińcu tego mniej znanego zamku. Impreza zakończy się wystrzałami z armat. Jeżeli interesuje nas historia i mamy chęć poznać wszystkie zamki w okolicach Warszawy, to jest idealny pomysł na ten w Rawie.

Spotkanie z Historią Zamek Janowiec 

Ciekawe spotkanie z historią czeka na nas na Zamku Janowiec. Podczas całego weekendu gościć tu będą rekonstruktorzy. Warto tu wpaść nawet z małymi dziećmi, po wizycie w Magicznych Ogrodach. Można też ze starszymi wpaść do bajecznego kamieniołomu w Nasiłowie. Muszle i inne skamienieliny są tu na wyciągniecie ręki.

Muszle, gąbki, ząb rekina – Kamieniołom w Nasiłowie co za przygoda o krok od Kazimierza

Kulinarny Festiwal Azjatycki – Wars Sawa Junior 

Okolice kultowych sklepów będą przez cały weekend gościły stragany z azjatyckimi przysmakami. Idealne uzupełnienie dla Święta Wisły. Jeżeli lubimy azjatyckie smaki to koniecznie musimy wpaść do centrum Warszawy, start już w piątek.

Koncert na Zamku w Kazimierzu – już w pt. o 19.30

Weekend możemy zacząć od wielkiego C już w piątek w Kazimierzu, orkiestra Ludwika Sarskiego zaprasza na koncert na Zamku. Startujemy już o 19.30.

Najbliższy weekend to naprawdę ciekawe propozycje. Pogoda ma być wreszcie słoneczna to z pewnością zachęci do wypraw w poszukiwaniu wrzosowisk w okolicach Warszawy. Wrzosy znajdziemy nie tylko na kultowej Mostówce, są też w Kampinoskim Parku Narodowym i okolicach Józefowa. Wrzesień to też końcówka sezonu kajakowego.

Wrzosowiska w okolicach Warszawy – nie tylko Mostówka, Kampinos i Józefów też nas oczarują

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze