czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: Nowy artukuł
Data publikacji: 31.03.2016 13:36
Zamek Czersk - start 23 IV w Górze Kalwarii

Ze wszech miar wyjątkowy 2016 rok, przyniesie nam wokół zamku Czersk szereg interesujących wydarzeń. Rozpoczynamy sezon 23 kwietnia w nieodległej Górze Kalwarii widowiskiem "Jak książę Mieszko chrzest przyjmował", poważny temat opowiedziany lekkim językiem. Przy pracy obejrzymy również rekonstruktorów, w tym tych związanych z zamkiem w Czersku.


Impreza w Górze Kalwarii, rozpocznie na Mazowszu projekty związane z obchodami 1050 lecia chrztu Polski, pod roboczą nazwą Czersk 966 planowana jest min inscenizacja chrztu Mieszka i jego drużyny, nie gdzie indziej niż na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.


Zwykle w połowie lipca na zamku odbywa się też dwu dniowa inscenizacja "Szwedzi na Zamku Czersk", planowana również na ten rok z dodatkowymi niespodziankami, z kontekstem Szwedzi w Warszawie.


Na koniec sierpnia zaplanowano zaś Turniej Księcia Janusza, wraz z inscenizacją najazdu Krzyżaków na Mazowsze w 1409 roku.


Tradycyjnie sezon zakończą Europejskie Dni Dziedzictwa, zazwyczaj w 2 połowie września. Choć zwykle nie jest to impreza typowo rekonstrukcyjna, to jednak towarzyszą jej elementy i tło historyczne. Dużo większy nacisk kładziony jest na folklor i kulturę nie materialną Urzecza, warto się z nią przy tej okazji zapoznać. W trakcie imprezy nie zabraknie występu zespołu Łurzycanki, można będzie też zapewne osobiście porozmawiać z Panem Stanszakiem autorem książek o Urzeczu.


W miarę pojawiania się kolejnych szczegółów dotyczących powyższych wydarzeń, będziemy publikowali je na portalu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 15.11.2016 10:47
Trasa industrialna: Żyrardów - Skierniewice - Łódź - Pabianice

Żyrardów to miasto oddalone od Warszawy o ok 60 kilometrów (autostradą A2, zjazd w Wiskitkach), które w ostatnim czasie zyskuje na popularności zwłaszcza wśród turystów szukających ciekawych urbanistycznych atrakcji. Pochodząca z XIX wieku osada fabryczna Żyrardowa robi niesamowite wrażenie i ma swój niepowtarzalny klimat. W skład osady wchodzi osiedle domów dla robotników zbudowanych z charakterystycznej czerwonej cegły, dzielnica willowa, w której mieszkali właściciele dyrektorzy i naczelnicy w tutejszych fabrykach oraz liczne obiekty użyteczności publicznej. Warto nadmienić, iż niemal całkowicie zachowała się pierwotna zabudowa osady co potęguje niesamowite wrażenie. By ułatwić i uatrakcyjnić turystom zwiedzanie Żyrardowa powstał specjalny szlak turystyczny po jego największych atrakcjach „Spacer po XIX- wiecznej osadzie fabrycznej”. Warto również odwiedzić żyrardowskie Muzeum Lniarstwa będące swoistym symbolem tego włókienniczego miasta. Znajdujące się na ulicy Karola Dittricha 18 muzeum w bardzo ciekawy sposób nawiązuje do czasów świetności przemysłu lniarskiego w Żyrardowie a także przedstawia historię tego przemysłu na całych ziemiach polskich.

W niedalekim sąsiedztwie Żyrardowa znajdują się Skierniewice gdzie nie lada gradka czeka miłośników kolei. Tamtejsza parowozownia, przywrócona do życia głównie dzięki zaangażowaniu miłośników kolei, kilkanaście dni w roku otwiera swoje wnętrza dla turystów. Ten unikalny zabytek, jedyna normalnotorowa parowozownia na ziemi łódzkiej i Mazowszu, będący równocześnie obiektem muzealnym gości obecnie czternaście parowozów, w tym dwa wąskotorowe. Można tu także podziwiać zbudowany w 1889 roku, najstarszy Polsce, czynny wagon pasażerski, czy Cysternę z 1905 roku. Parowozownia jest otwarta w czasie dni otwartych, pełny kalendarz imprez znajduje się tu.

Ze Skierniewic warto udać się do oddalonej o 70 kilometrów Łodzi czyli miasta włókniarzy. Choć różne są opinie na temat atrakcyjności turystycznej Łodzi, naszym zdaniem zdecydowanie warto ją odwiedzić. To miasto naprawdę ma swój charakter a przede wszystkim niezwykle ciekawą historię co w największym stopniu zawdzięcza wielokulturowym korzeniom. Oprócz Polaków historię miasta tworzyli Żydzi, Niemcy a także Rosjanie. Za najważniejsze miejsce i serce Łodzi uznawana jest ulica Piotrkowska, będąca najdłuższym deptakiem w Polsce, pełnym restauracji i pubów, miejscem licznych jarmarków i festynów. Tu właśnie toczy się nocne życie miasta. Miłośnicy zakupów powinni natomiast udać się do Manufaktury czyli największego w Łodzi centrum handlowego, zlokalizowanego w dawnym XIX wiecznym kompleksie fabrycznym. Niesamowity gmach z czerwonej cegły doskonale przypomina o dawnych, industrialnych czasach. Tuż obok Manufaktury, w jednym z najciekawszych budynków miasta, największym w Polsce pałacu fabrykanckim znajduje się Muzeum Miasta Łodzi gdzie turyści poznają historię oraz najważniejsze informacje na temat włókienniczego miasta. Łódź jest także miastem szczególnym dla polskiego kina i filmografii, głownie ze względu na tutejszą Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną (zwaną łódzką filmówką), Muzeum Kinematografii a także Aleję Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej.Na najmłodszych turystów czeka natomiast Muzeum Animacji Semafor.

Tuż pod Łodzią leżą Pabianice, kolejne miasto o włókienniczej historii i industrialnej zabudowie. W charakterystyczne budynkach z czerwonej cegły mieszczą się tu obecnie biura, restauracje, hotel a nawet siłownia. Będąc w Pabianicach warto odwiedzić Dom Tkacza, mieszczący się przy ulicy Świętego Jana, zabytkowy XIX – wieczny drewniany budynek, w którym obecnie mieści się klimatyczna restauracja.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 16.03.2016 10:41
W sercu "Sandomierskiej Toskanii" - Dwór na Wichrowym Wzgórzu

W samym sercu „Sandomierskiej Toskanii”, 40 kilometrów za Ostrowcem Świętokrzyskim, mieści się Dwór na Wichrowym Wzgórzu, rodzinny pensjonat, idealny dla wszystkich ceniących sobie piękno, historię i kulturę. To klimatyczne, otoczone ogrodem miejsce, oferuje swym gościom 11 pokoi, oranżerię, taras a także sale: restauracyjną, myśliwską i obrazową. Pensjonat znajduje się w doskonale odrestaurowanym XIX – wiecznym dworze szlacheckim i panuje w nim autentyczny duch historii i kultury. Organizowane są tu liczne spotkania autorskie, konkursy poetyckie, koncerty, wernisaże czy plenery malarskie.

Dwór jest nie tylko urokliwy z zewnątrz lecz także pięknie wyposażony w stylowe meble i piękne klasyczne dekoracje. Atmosfera jest to naprawdę niezwykła a kalendarz koncertów i imprez kulturalnych robi wrażenie. To prawdziwe miejsce z duszą!

W niedalekim sąsiedztwie Dworu znajdują się liczne atrakcje turystyczne, z których najważniejsze to oddalony o 25 kilometrów Sandomierz. Położone na siedmiu wzgórzach miasto posiada doskonale zachowany, średniowieczny układ urbanistyczny i niesamowity klimat. W sezonie wiosenno-letnim Sandomierz tętni życiem w wyniku organizowanych tam pikników rycerskich, imprez historycznych czy pokazów renesansowego tańca.

Inną atrakcją wartą odwiedzenie podczas wypoczynku w na Wichrowym Wzgórzu jest znajdujący się w miejscowości Ujazd XVII-wieczny zamek Krzyżtopór z imponującymi fortyfikacjami, podziemnymi stajniami i piwnicami czy fosą. Uchodzi on za jedną z największych atrakcji ziemi sandomierskiej i znajduje się zaledwie 16 kilometrów od Dworu.

Szczegółowe informacje:
http://www.dwor-wichrowewzgorze.pl/

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 16.03.2016 10:39
Pałac Piotrawin - nad samą Wisłą w pięknej okolicy

Nad samą Wisłą, w odległości 30 kilometrów od Kazimierza znajduje się piękny, elegancko wyposażony Pałac Piotrawin. Zbudowany w stylu klasycystycznym budynek, wzniesiony na wiślanej skapie w sercu rezerwatu przyrody – Małopolski Przełom Wisły jest weekendową propozycją dla osób szukających spokoju i odpoczynku z dala od miejskiego gwaru i zgiełku.

Piękny widok na panoramę Wisły, wspaniała okolica, wszechpanująca zieleń a do tego liczne atrakcje na miejscu – wszystko to sprawia iż zdecydowanie warto wybrać się na weekend do Piotrawina. Swoim gościom pałac oferuje eleganckie, bardzo ładnie wyposażone pokoje oraz przestronne, luksusowe apartamenty. Na osoby preferujące aktywny wypoczynek czekają tu liczne szlaki rowerowe oraz wspaniałe trasy pieszych wycieczek.

Miłośnicy zwiedzania z kolei mogą wybrać się na wycieczkę do Kazimierza nad Wisłą, Janowca czy Puław. Warto wiedzieć, iż Pałac Piotrawin posiada ciekawą ofertę pakietów pobytowych w zależności od celu, jak i długości wizyty.

W niedalekiej odległości od Piotrawina znajdują się dwie wielkie atrakcje dla dzieci: sensoryczny park rozrywki Magiczne Ogrody, Bałtowski Kompleks Turystyczny a także Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa. Będąc w Pałacu Piotrawin koniecznie trzeba odwiedzić znajdujący się w sąsiedztwie najstarszy w województwie lubelskim kościół gotycki z 1441 roku.

Zapraszamy do Piotrawina!

Szczegółowe informacje:
http://www.piotrawin.pl/

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 30.03.2016 20:45
Nastrojowy weekend nad Bugiem - Pałac w Korczewie

W Dolinie Bugu, w niedalekim sąsiedztwie tak urokliwych miasteczek jak Drohiczyn czy Mielnik oraz nieopodal Świętej Góry Grabarki znajduje się pensjonat Kuźnia Pałacowa w Korczewie, doskonałe miejsce na weekend z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie pięknego pałacu w Korczewie obiekt oferuje swym gościom bardzo komfortowe i eleganckie pokoje oraz smaczną kuchnia, oferującą regionalne potrawy. Niezwykle ciekawą i wyjątkowo klimatyczną opcją noclegową w Korczewie jest skorzystanie z gościnnych progów pałacowej baszty, wyposażonej w cztery miejsca noclegowe i dającej gościom poczucie niecodziennej atmosfery. Weekend w Dolinie Bugu to gwarancja spokoju, doskonałej kuchni oraz ujmującej gościnność.

Koniecznie należy poznać największe turystyczne atrakcje okolicy, z malowniczym i bardzo ciekawym Drohiczynem na czele. Ta historyczna stolica Podlasia urzeka licznymi zabytkami oraz niesamowitymi widokami, zwłaszcza na leniwie płynący Bug. Osoby preferujące aktywny wypoczynek mogą skorzystać z oferty tutejszych wypożyczalni sprzętu kajakowego lub udać się w rejs niewielkim stateczkiem.

Innym niezwykle ciekawym miejscem wartym odwiedzenia podczas weekendu w Korczewie jest znajdująca się 40 kilometrów stąd Święta Góra Grabarka, swoiste serce prawosławia w Polsce. Będące celem prawosławnych pielgrzymów z całej Polski sanktuarium otoczone jest wieloma tysiącami drewnianych krzyży i robi absolutnie niesamowite wrażenie.

Szczegółowe informacje:
http://korczew-palac.pl/




z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 15.03.2016 11:43
W Krainie Alicji - unikalny pensjonat SPA w Nałęczowie

W oddalonym od Warszawy o 150 kilometrów Nałęczowie znajdziemy się w miejscu o niepowtarzalnym klimacie i wspaniałej atmosferze, „W Krainie Alicji Wellness & Spa”.


Zlokalizowany na obrzeżach uzdrowiska pensjonat oferuje swoim gościom przytulne i bardzo zadbane pokoje, serwującą regionalne przysmaki restaurację oraz elegancką strefę Spa & Wellness, posiadającą ofertę masaży oraz zabiegów, a także sauny oraz jakuzzi. Na hotelowych gości czeka także zlokalizowana w ogrodzie Ruska Bania gdzie mogą się oni zregenerować i odpocząć, a także mająca olbrzymi wpływ na nasze zdrowie Grota Solna z tężnią. Seans w Grocie Solnej pozwala w ciągu niecałej godziny wzmocnić organizm w stopniu podobnym co kilkudniowy pobyt nad morzem.


Na uwagę zasługuje piękny hotelowy ogród wraz z oczkiem wodnym ozdobiony licznymi akcentami z powieści „Alicja w Krainy Czarów”. Jako iż Nałęczów otoczony jest licznymi trasami leśnymi idealnymi do zarówno pieszych jak i roweroweych eskapad, pensjonat prowadzi wypożyczalnie rowerów oraz sprzętu do nordic walking. Sam Nałęczów także posiada liczne miejsca warte odwiedzenia. Uzdrowiskowe miasteczko, znane ze wspaniałego mikroklimatu oraz źródeł wód leczniczych to doskonałe miejsce do spacerów i spokojnego, leniwego odpoczynku. Turyści mogą tu podziwiać klimatyczny park zdrojowy z pięknymi drzewami, krzewami i kwiatami czy piękne zabytkowe wille, dokarmiać łabędzie i wiewiórki i cieszyć się spokojem i brakiem pospiechu.

Odpoczynek w Nałęczowie to doskonała propozycja dla osób potrzebujących ucieczki od dnia codziennego. Pensjonat W Krainie Alicji proponujemy wszystkim szukającym miejsc nietypowych i bardzo klimatycznych.

Szczegółowe informacje:

http://www.wkrainiealicji.pl/

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 07.03.2016 14:18
Moc atrakcji nad wodą - Eko Farma Żelechów

Znajdująca się 95 kilometrów od Warszawy (w kierunku Lublina) Eko–Farma Żelechów to wspaniała posiadłość nad wodą, otoczona bujnymi lasami, doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd dla całej rodziny. Leżący nad krystalicznie czystym jeziorem kompleks  posiada zróżnicowaną bazę noclegową (hotel, domki, pole namiotowe), smaczną i ekologiczną kuchnię oraz wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. A wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach.

Swoim gościom Eko-Farma oferuje następujące atrakcje:

- Strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą

- Sprzęt wodny (kajaki, rowery wodne)

- Boiska sportowe

- Wyciąg powietrzny

- Plac zabaw dla dzieci

- Profesjonalne łowisko

- Kuligi zimą

- Grill bar nad wodą

- Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego

- Mini-zoo

- Miejsca grillowe i ogniskowe

 

Kompleks posiada bogatą i zróżnicowaną bazę noclegową:

Hotel z 7 pokojami 2-3-4 osobowymi, wyposażonymi w łazienkę, telewizję satelitarną i Internet

Domki: 3 całoroczne domki z salonem kominkowym jako idealny nocleg dla zintegrowanej grupy lub całej rodziny. W każdym domku znajdują się 4 pokoje z łazienkami, TV i Internetem

Pole namiotowe

Szczegółowe informacje:

www.ekofarmazelechow.pl

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 15.03.2016 11:35
Dla każdego coś miłego - weekend w Pensjonacie Atmosfera

W położonych nad Zalewem Sulejowskim Smardzewicach, w niedalekim sąsiedztwie Tomaszowa Mazowieckiego mieści się Pensjonat Atmosfera, będący doskonałym miejscem na weekendowy wypad „za miasto”. Położony w pięknej i bardzo ciekawej okolicy, kameralny obiekt pozwala odpocząć zarówno miłośnikom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i osobom preferującym spokojny relaks z przysłowiową książką w dłoni.

Piękne lasy Sulejowskiego Parku Krajobrazowego to doskonałą propozycja dla wszystkich miłośników grzybów, pieszych i rowerowych wycieczek. Pensjonat znajduje się siedemset metrów od linii brzegowej Zalewu Sulejowskiego a tam czeka już masa atrakcji dla fanów wodnej rozrywki a także możliwość owocnych połowów dla wędkarzy – amatorów. Warto wiedzieć, iż w nadleśnictwie Smardzewicach znajduje się jedyny w Polsce centralnej Ośrodek Hodowli Żubrów. Składa się on z części rozrodcze oraz turystycznej gdzie na gości czeka wydzielona zagroda edukacyjno – pokazowa o powierzchni 2,4 ha.

W niedalekim sąsiedztwie Smardzewic znajdują się liczne atrakcje turystyczne. Wszyscy fani sportu powinni obowiązkowo wybrać się do Spały, osady letniskowej gdzie znajduje się słynny ośrodek przygotowań olimpijskich, miejsce kultowe dla polskiego olimpizmu. Na miłośników historii, zwłaszcza okresu drogiej wojny światowej czeka z kolei trasa turystyczna Bunkier w Konewce.

Weekend w Pensjonacie Atmosfera to doskonały odpoczynek i wspaniałe wspomnienia dosłownie dla każdego.

Szczegółowe informacje:
http://www.pensjonatatmosfera.pl/

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 15.03.2016 11:33
Niepowtarzalne gospodarstwo przy kuźni w Wojciechowie Lubelskim

W miejscowości Wojciechów Lubelski, 160 kilometrów od Warszawy można spędzić weekend w miejscu absolutnie nietuzinkowym i niezwykłym – w gospodarstwie agroturystycznym położonym przy autentycznej, niemal stuletniej kuźni. Gospodarz tego miejsca jest czynnym kowalem „z dziada pradziada” i wielkim krzewicielem tego rzemiosła. Dzięki jego staraniom i niezwykłej aktywności Wojciechów zwany jest stolicą polskiego kowalstwa. To tu od ponad 25 lat odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Kowali, w których rok rocznie biorą udział dziesiątki mistrzów kowalstwa z Polski i zagranicy. Tutaj także znajduje się jedyne w naszym kraju muzeum kowalstwa polskiego.

Wojciechów to taka gmina gdzie postanowiono na bazie rzemiosła artystycznego rozwinąć także turystykę. Dzięki doskonałej lokalizacji w trójkącie turystycznym Kazimierz – Nałęczów – Puławy stanowi ona doskonałą bazę wypadową do wycieczek po Lubelszczyźnie. Ziemia Wojciechowska bogata jest w wąwozy, wzgórza, tereny zielone a powietrze jest tu bardzo czyste. Można tu cieszyć się ciszą i spokojem a na miłośników aktywnego wypoczynku czekają liczne trasy rowerowe w niedalekim Kazimierski Park Krajobrazowy.

Gospodarstwo agroturystyczne „U Kowalowej” posiada komfortowo wyposażone pokoje gościnne z łazienkami, kuchnię, jadalnię, słoneczny taras a także plac zabaw dla dzieci. Gospodyni – żona kowala oferuje smaczną domową kuchnię a także prowadzi naukę wypieku bułeczek. Kowal natomiast oferuje swoim gościom pokazy kucia żelaza, po wcześniejszym umówieniu.

Weekend w gospodarstwie w Wojciechowie to doskonała propozycja dla wszystkich szukających nietuzinkowych miejsc i wrażeń.

Szczegółowe informacje:
http://www.czerniec.pl/

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 15.03.2016 11:31
Stajnia u Kowala - agroturystyka w pięknym Nieborowie

W bezpośrednim sąsiedztwie pięknego kompleksu pałacowo – parkowego w Nieborowie znajduje się sympatyczne, rodzinne gospodarstwo agroturystyczne Stajnia „u Kowala”. Weekend w pięknej okolicy, na skraju Puszczy Bolimowskiej, w której znajdują się liczne szlaki konne, rowerowe i piesze to oferta zwłaszcza dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Gospodarstwo prowadzi zajęcia z jazdy konnej zarówno dla dzieci jak i dorosłych, nie zależnie od stopnia zaawansowania uczestników. Stajnia „U Kowala” dysponuje miejscami noclegowymi z łazienką i oddzielnym wejściem, dwoma domkami kempingowymi a także polem namiotowym. Oprócz jazdy konnej do największych atrakcji gospodarstwa należą przejażdżki wozem traperskim, rajdy konne a także kuligi zimą. Gospodarstwo oferuje swym gościom także smaczne, domowe posiłki.

Na miłośników zwiedzania czeka wycieczka do oddalonego zaledwie o 10 kilometrów Łowicza, a w samym Nieborowie piękny zespół pałacowo – parkowy. Zaprojektowany przez Tylmana z Gamelen, posiada niesamowicie wyposażone wnętrza, w których na gości czekają niezwykłe, stylowe meble, rzeźby, obrazy, tkaniny, porcelana a także liczne przedmioty rzemiosła artystycznego. Tak bogate wyposażenie Pałac w Nieborowie zawdzięcza jednemu ze swych pierwszych właścicieli, Michałowi Hieronimowi Radziwiłłowi, wojewodzie wileńskiemu, który w 1774 roku kupił dobra nieborowskie. W niedalekim sąsiedztwie Nieborowa, w Arkadii żona wojewody, Helena Radziwiłłowa założyła romantyczny ogród w stylu angielskim, który z czasem stał się miejscem spotkań twórców epoki oświecenia. Ogród uznany za jeden z najpiękniejszych romantycznych ogrodów Europy do dziś robi niesamowite wrażenie.

Szczegółowe informacje:
http://www.stajniaukowala.pl/

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 15.03.2016 11:28
Konny weekend w Makowicy

Makowica to niewielka, bardzo malownicza wieś oddalona 80 kilometrów od Warszawy, otoczona krajobrazem charakterystycznym dla północno – wschodniego Mazowsza. Tutejsze gospodarstwo agroturystyczne posiada 20 wyposażonych w łazienki pokoi, salę kominkową wraz ze sprzętem multimedialnym oraz serwująca wspaniałe regionalne posiłki kuchnię. Największą atrakcją jest jednak stajnia a w niej piętnaście koni, doskonale nadających się do nauki jazdy zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Sielska atmosfera, domowa aura – to wszystko towarzyszy gościom podczas pobytu w Makowicy. Tutejsze zabudowania leżą na skraju wsi, w sąsiedztwie doskonałego na piesze wędrówki i idealnego na rowerowe eskapady Wąskiego Lasu. Gospodarstwo w Makowicy wypożycza swoim gościom rowery oraz rekomenduje trasy wypraw tak by udało im się odwiedzić największe atrakcje okolicy. Miłośnicy sportów wodnych mogą skorzystać z bogatej oferty atrakcji nad rzeką Orzyc oraz Zalewem Makowskim. Na każdego zainteresowanego rozpoczęciem nauki jazdy konnej czekają tu instruktorzy oraz program nauki dostosowany do indywidualnych oczekiwań.

Weekend w Makowicy to doskonała możliwość odpoczynku od codziennej gonitwy. Mnóstwo wrażeń, swojska kuchnia – wszystko w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Szczegółowe informacje:
http://www.makowica.pl/

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 15.03.2016 11:23
Weekend w sadzie - Agroturystyka Pod Jabłonią

W położonym w sąsiedztwie Kazimierza Dolnego Celejowie, na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego mieści się niezwykle klimatyczne gospodarstwo agroturystyczne Pod Jabłonią. Na gości czeka tu wszechobecna cisza i spokój a także całoroczna degustacja hodowanych w tutejszym sadzie jabłek. Dzięki walorom krajobrazowo – przyrodniczym, ogromnym przestrzeniom oraz niemal uzdrowiskowemu mikroklimatowi każdy wróci stąd zadowolony. Doskonała lokalizacja gospodarstwa umożliwia odwiedzenie niezwykle atrakcyjnych miast Lubelszczyzny – Nałęczowa, Kazimierza czy Puław.

Agroturystyka Pod Jabłonią swym gościom oferuje komfortowe pokoje z łazienkami, wyposażoną kuchnię, salę jadalno – rekreacyjną oraz taras widokowy. Piękny teren z pięciohektarowym sadem sprzyjają wypoczynkowi na terenie gospodarstwa. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają natomiast rowerowe i piesze wycieczki po Celejowie i okolicy. Wielka atrakcją dla dzieci są znajdujące się nieopodal Janowca Magiczne Ogrody. Zimą na gości czeka możliwość jazdy na nartach na stokach narciarskich w Celejowie oraz w pobliskim Rąblowie, Parchatce oraz Kazimierzu Dolnym.

Sady, świeże powietrze i bogata w atrakcje turystyczne okolica to gwarancja iż zarówno dzieci jak dorośli spędzą tu wspaniały weekend.

Szczegółowe informacje:
http://www.podjablonia.pl/

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 15.03.2016 10:52
Weekend w siodle w Stajni Makoszka

Oddalona o 180 kilometrów od Warszawy „Stajnia Makoszka” to doskonała propozycja dla wszystkich spragnionych kontaktu z przyrodą i ceniących sobie aktywny wypoczynek. Położone na skraju Lasów Parczewskich, na Polesiu Lubelskim gospodarstwo agroturystyczne swoich gości urzeka swobodną, domową atmosferą i smaczną kuchnią bazującą na tradycyjnych, regionalnych specjałach.

Na gości Stajni czekają pobliskie lasy, idealne do zbierania runa leśnego oraz pieszych i rowerowych wycieczek a także bogato zarybione łowiska. Największą jednak atrakcją i znakiem rozpoznawczym gospodarstwa jest jazda konna oferowana gościom na różnym poziomie zaawansowania. „Stajnia Makoszka” prowadzi naukę jazdy konnej, oprowadzanie na koniach dla najmłodszych oraz umożliwia samodzielną jazdę osobom biegle jeżdżącym. Dla tych ostatnich prowadzone są zajęcia doszkalające pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, a także nauka podstaw skoków i ujeżdżenia. Leśna okolica jest wręcz idealna do konnej jazdy terenowej. „Stania Makoszka” ma w swej ofercie przytulne pokoje gościnne o zróżnicowanym standardzie i wielkości, swym gościom zapewnia także wyżywienie.

Gospodarstwo agroturystyczne „Stajnia Makoszka” to propozycja skierowana głównie do osób aktywnych, lubiących ruch na świeżym powietrzu a przede wszystkim do miłośników koni. Relacja ceny do jakości jest tu naprawdę atrakcyjna.

Szczegółowe informacje:
http://makoszka.pl/

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
Data publikacji: 15.03.2016 10:47
Aktywny weekend w sercu Ponidzia - Dworek pod Lipą

W otoczeniu lasów i pól, w położonej nieopodal Jędrzejowa, w samym sercu Ponidzia miejscowości Nowe Kotlice znajduje się Agropark – Dworek pod Lipą, doskonałe miejsce na odpoczynek dla każdego. W pięknym, zabytkowym, XVIII - wiecznym dworze na gości czekają klasycznie wyposażone pokoje z łazienką zapewniające gościom komfortowy wypoczynek.

Gospodarstwo Agropark zajmuje powierzchnię 3,8 hektara i swoim gościom oferuje miejsce na ognisko, miejsca grillowe, stoły biesiadne, boiska sportowe a dla najmłodszych plac zabaw z huśtawką, piaskownicą oraz trampoliną. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają tu liczne atrakcje na świeżym powietrzu, zwłaszcza iż Nida znajduje się w bliskim sąsiedztwie kompleksu. Jako iż Agropark jest miejscem przyjaznym rowerzystom, znajduje się na mapie wschodniego szlaku rowerowego Greenvelo, a gospodarstwo prowadzi wypożyczalnię rowerów dla swoich gości, amatorzy tego sportu będą tu zadowoleni. Miłośnikom kajakowania Agropark pomaga przy organizacji spływów, doborze trasy, wypożyczaniu kajaków i transporcie. Zimą z kolei na gości czeka możliwość kuligów po okolicznych polach i lasach.

Agropark Dworek pod Lipą znajduje się w niedalekim sąsiedztwie świętokrzyskich atrakcji turystycznych, takich jak Zamek w Chęcinach, Skansen w Tokarni czy Jaskinia Raj.


Szczegółowe informacje:

http://agropark.com.pl

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artukuł
1   2   3   4   5   



REKLAMA



KONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon