czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: grodno
Data publikacji: 02.12.2016 9:30
Grodno bez wiz - z wyróżnieniem Targów TT Warsaw - będzie HITem 2017 ?

Kolejne wyróżnienie dla stoiska reklamującego nowy turystyczny produkt jakim jest Grodno Bez Wizy. Stoisko pod takim właśnie hasłem otrzymało wyróżnienie organizatorów targów turystycznych w Warszawie, które odbyły się w ostatni weekend listopada.


Trzeba przyznać, iż zarówno wystrój stoiska jak i przygotowanie merytoryczne obsługi było naprawdę na wysokim poziomie. Wśród osób obsługujących, większość stanowili praktycy turystyki, właściciele biur podróży i firm przewozowych. Taka sytuacja to na targach wciąż duża rzadkość.


Wprowadzony niedawno ruch bezwizowy na Białoruś niewątpliwie otworzy nowe turystyczne możliwości. Największe szanse na zdobycie serc Polaków mają wycieczki po Kanale Augustowskim a także wspomniane wyżej Grodno.


Miasto ma wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu szereg historycznych budynków związanych z historią Polski, zamki i pałace królów Stefana Batorego i Stanisława Augusta. Dobrze zachowały się też pałace magnaterii jak ten Brzostowskich, gdzie odbywały się sejmy Rzeczypospolitej.


Atrakcją Grodna jest też położenie nad Niemnem. Mamy tu piękne widoki na rzekę a także znajdujące się w pobliżu zabytki, jak najstarsza tutejsza cerkiew św. Borysa i Gleba z XII wieku.


Grodno to także ponad 20 muzeów. Najmłodszych z pewnością zaciekawi muzeum lalek. Możemy też wyróżnić Muzeum Farmacji, Galerię Tyzenhauz, czy Muzeum Religii. Dumą Grodna jest też tutejsze Zoo.


Białoruskie biura podróży zachwalają też atrakcje w okolicy. Dla fanów historii ciekawą opcją może być kompleks "Grodzieńska Twierdza - Partyzancki obóz". Tutaj zapoznamy się zarówno z obronnymi konstrukcjami z czasów I Wojny, jak również z życiem partyzantów z czasów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Kilkanaście kilometrów od Grodna znajdziemy prawdziwe zagłębie agroturystyczne. Ten rodzaj turystyki rozwija się na Białorusi szczególnie dynamicznie. Tradycyjne łaźnie i domowe jedzenie to główne atuty tych miejsc. Niedaleko od miasta znajduje się centrum - park Korobichitsy, tutaj wśród źródeł i jezior możemy naładować akumulatory.


Naturalnym uzupełnieniem wypadu do Grodna będzie wycieczka nad Kanał Augustowski. Wiosną i latem jest to popularne miejsce spędzania wolnego czasu, obowiązkowa wycieczka statkiem. W regionie jest wiele zabytków militarnych z czasu II Wojny Światowej. Jego najmocniejszym punktem jest jednak natura. Piękne rzeki Niemen, Czarna Hańcza czy mniejsze Marycha i Szlamica to doskonałe miejsca dla turystyki wodnej.


Grodno i strefa Kanału Augustowskiego może stanowić bardzo dobrą propozycję na pierwsze spotkanie z Białorusią. Strefa bezwizowa nie pozwala nam niestety na odwiedzenie innych atrakcyjnych miejsc na jej terytorium jak Świteź, Nieśwież, Nowogródek czy Mir, ale to może pozostawimy na kolejną wyprawę.


Ceny na Białorusi są niższe niż w Polsce, noclegi w dobrym standardzie znajdziemy w granicach 100-150 zł za apartament. Także ceny posiłków są tu niższe.


Ruch bezwizowy do Grodna i okolic jest wspierany przez Podlaską Organizację Turystyczną w Białymstoku. W jej centrum informacji możemy zasięgnąć dodatkowych informacji potrzebnych przy planowaniu wycieczki.


Wycieczka na Białoruś może być w sposób doskonały łączona z Podlasiem a szczególnie atrakcjami na północ od Białegostoku. Znajdujący się w okolicy Szlak Rzemiosła Ludowego, Pole Lawendy Dworzysk, Zielska Kolonia, czy tatarskie ślady w rejonach Sokółki mają duże szansę zyskać nowych - tranzytowych turystów. Podobnie rzecz będzie się miała z atrakcjami znajdującymi się na drodze do Kanału Augustowskiego.


Szereg praktycznych informacji dotyczących ruchu bezwizowego jak również kontakt do polskich biur podróży organizujących i sprzedających tego rodzaju ofertę znajdziemy na stronie. Możemy kontaktować się też bezpośrednio z biurami białoruskimi m.in. Studiaotdycha.by czy ebus.by taksotur@mail.ru .


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: grodnobezwiz grodno
Data publikacji: 23.11.2016 21:33
Grodno Kowno - wspólna oferta ze wsparciem Podlasia - idealnie na długie weekendy

Podlasie i Białystok szykują na mocne wejście w transgraniczne projekty turystyczne. Na pierwszy ogień idą oferty do Kowna a także możliwość zwiedzania Białorusi, związana z wprowadzeniem turystycznego ruchu bezwizowego w regionie grodzieńskim.


Pomocą w promocji oferty jest też nie wątpliwie jednoczesny rozwój oferty kolejowej, specjalne weekendowe połączenie do Kowna uruchomiły bowiem Przewozy Regionalne a nowy pociąg do Grodna zawiezie nas PKP Intercity.


Obydwa miasta/regiony są nie wątpliwie warte uwagi, mogą też stanowić bardzo ciekawe uzupełnienie oferty szczególnie w sezonie zimowym - tutaj hitem wydają się być Jarmarki Bożonarodzeniowe czy Wioska Świętego Mikołaja/ Dziada Mroza po białoruskiej stronie Puszczy Białowieskiej.


Podlaski odział PTTK już przygotował ofertę Kolej na Kowno jej premiera odbędzie się w 2 weekend grudnia. Uczestnicy pojadą pociągiem z Białegostoku, by wziąć udział we wspomnianym już Jarmarku. Już w kolejnym roku będziemy mogli też bardziej kreatywnie planować nasze podróże na Litwę, tanie loty do Wilna uruchomi bowiem Wizz Air to da możliwość kombinacji podróży pociąg-samolot, tym bardziej iż w pierwszym okresie loty nie będą odbywały się codziennie, uzupełnienie ich pociągiem na trasie Kowno-Białystok-Warszawa, bądź Kowno-Wilno gdzie szybkie połączenie kolejowe zapewniają koleje litewskie, może być interesującą alternatywą.


Ofertę zwiedzania Białorusi przybliży nam nowo uruchomione w Białymstoku centrum informacji turystycznej regionu grodzieńskiego, owoc współpracy regionów. Trzeba też przyznać iż widać dużą chęć i determinacje do współpracy po stronie białoruskiej, dobrze przygotowane stoiska na targach turystycznych w Warszawie, na pewno przyniosą odpowiedni wynik. Także w tym przypadku, podobnie do Kowna, Grodno może stanowić bardzo wartościowe uzupełnienie wycieczki na Podlasie czy/i do Białegostoku.


Prawdziwego jednak skoku do przodu w rozwoju oferty transgranicznej możemy się spodziewać w przypadku oferty dla turysty aktywnego, a przede wszystkim kajakowych wycieczek w strefie Parku Kanał Augustowski, uruchomione bez wizowe przejście graniczne istotnie tu pomoże. Przewagą współpracy ze stroną białoruską będzie też istotnie niższa cena usług turystycznych, takowa na pewno zachęci klientów z Polski do eksploracji atrakcji turystycznych naszego sąsiada.


Bardzo cieszą nowe możliwości dla turystyki transgranicznej tym bardziej iż znikające bariery korzystnie odróżniają możliwości podróży na Litwę czy Białoruś od tych jakie mamy w przypadku podróży na Ukrainę. Trudności na granicy, są zmorą i wielką przeszkodą dla ośrodków typu Zamość w zbudowaniu solidnej i cieszącej się potencjalnie wielką popularnością oferty szlakiem UNESCO Zamość -Żółkiew - Lwów.


Z zaciekawieniem będziemy śledzili rozwój współpracy, każda dodatkowa opcja weekendowej podróży musi cieszyć.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kowno grodno
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon