czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: kajakiokolicewarszawy
Data publikacji: 28.06.2017 11:33
Plaża Łowicz - miejsce relaksu i kajakowa baza na Bzurze

Ruszył wyczekiwany przez mieszkańców projekt Plaża nad Bzurą w Łowiczu. W ten sposób to urokliwe miasto zyskało dodatkową atrakcję, która, miejmy nadzieję, przyciągnie tu jeszcze więcej weekendowych turystów.


Plaża ma w założeniu być miejscem, gdzie będzie można pograć w siatkówkę plażową, posłuchać ciekawych sobotnich koncertów, czy wziąć udział we wspólnym treningu zumby. Nie wykluczone, że również tutaj odbywać się będą treningi sztuk walki, wszak Łowicka Akademia Sportu ma na tym polu nie małe osiągnięcia.


Atrakcją plaży są też kajaki, bezpośrednio z małego pomostu możemy wyruszyć na krótki i niewymagający spływ Bzurą. Dla bardziej ambitnych w grę może wchodzić wyprawa do samego Sochaczewa, lub jeszcze dalej, do Moto Przystani w Plecewicach. Kajaki najlepiej zamówić w firmie Łowickie Kajaki.


Dużym atutem plaży jest jej usytuowanie tuż przy parku i dużych placach zabaw dla dzieci. W ten sposób najmłodsi znajdą w niewielkiej odległości szeroki wachlarz atrakcji, które na pewno trafią w ich upodobania.


Łowicz to wciąż bardzo niedoceniane miasto. Bliskość Warszawy, doskonałe połączenie kolejowe ze stolicą a także pobliskie atrakcje, które możemy zwiedzić po drodze jak Pałac w Nieborowie, Arkadia czy skansen w Maucurzycach powinny w długiej perspektywie poprawić sytuację. Plaza jest tu istotnym pozytywnym elementem.


Łowicz to też doskonały cel na rowerową wycieczkę. Rower w Kolejach Mazowieckich przewozimy gratis. Z Łowicza możemy udać się do Arkadii, Nieborowa a nawet dalej do Skierniewic. Z tej ostatniej miejscowości wrócimy do stolicy zarówno KMką lub przyspieszonymi weekendowymi pociągami ŁKA.


Paleta okolicznych atrakcji stale się powiększa. W okolicach Bolimowa powstało niedawno ciekawe miejsce, gdzie możemy obcować z różnorodnymi zwierzętami. Pawie Oczko, bo o nim mowa, ma szansę stać się żelaznym punktem na trasie rodzinnych wycieczek z Warszawy do Łowicza.


Sam zaś Łowicz to idealne miasto na jednodniową wycieczkę z Warszawy. O planie ciekawego spaceru już na portalu pisaliśmy. Dodatkowo podczas wakacyjnych miesięcy mamy szansę wziąć udział w gratisowym spacerze z przewodnikiem. Spacery ruszają w każdą niedzielę o 13.00.


Co zaś do samej plaży, zgodnie z zapewnieniami organizatorów będzie się ona rozwijać. Szczególnie oferta koncertów i aktywnego spędzania czasu ma być stale uzupełniana. Warto tu wpaść, by przekonać się jak zmienia się Łowicz.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 18.12.2018 22:40
Ekstremalne kajaki pod Warszawą od Kajaki Dylewski

Wraz z końcem masowego sezonu kajakowego nastaje czas dla lubujących się w bardziej wymagających a czasem ekstremalnych wyprawach kajakowych. Specjalistą od tego rodzaju kajakowych wycieczek jest zabazowana w przepięknym miejscu, tuż obok Twierdzy Modlin firma Kajaki Dylewski.

W tym roku dodatkowo kajakowym pozytywnym wariatom sprzyja pogoda, wspaniała jak na tę porę roku bezdeszczowa aura panowała właściwie do połowy grudnia.

Jedną ze specjalności w obszarze posezonowych wypraw jest przepłynięcie całości Wkry, podzielone na co weekendowe odcinki zadanie możemy wykonać w całości lub dołączyć na dowolnie wybranym etapie.

Kajaki Dylewski zwyczajowo zachęcają też do sprawdzenia się podczas wyzwania "pod prąd w górę Narwi", podczas krótkiego jesiennego dnia należy dopłynąć do zapory w Dębem i wrócić przed zmrokiem do bazy w Twierdzy Modlin.

Jesień to czas na eksploracje mniej znanych weekendowym kajakarzom rzek, w sposób specjalny należy zachęcić do poznania Omulwi, rzeka ta jest jednym ze skarbów Kurpi, w kolejnych latach dzięki inwestycjom w infrastrukturę powinna zyskać na popularności.

Dylewski organizuje też wyprawy w mniej dostępne odcinki rzeki Świder, znajdziemy się mniej więcej w rejonie o którym pisaliśmy już na portalu, bez wątpienia są to jedne z ciekawszych i mniej znanych miejsc w okolicach Warszawy.

Lokalne organizacje turystyczne promują odbywające się co najmniej 2 razy w roku spływy kajakowe trzema rzekami, edycje letnia i jesienna są dedykowane dla wszystkich, nawet niezbyt wprawionych kajakarzy. Prawdziwym wyzwaniem jest specjalna edycja zimowa, w tym roku Kajaki Dylewski zaplanowały ją na nowy rok, twardziele popłyną kajakami 1 stycznia.

Jeżeli jesteśmy ciekawi ekstremalnych kajakowych wypraw w okolicach Warszawy to nie ma chyba lepszej ekipy by zacząć niż ta od Kajaków Dylewski, może z ich pomocą uda nam się odkryć prawdziwe kajakowe perełki, takiej jak np wymagająca ale bardzo piękna Skrwa.

Nawet jeżeli nie jesteśmy tak mocni by podjąć się ekstremalnych wypraw to z pewnością warto wybrać się wiosną i latem na turystyczny spływ w okolicach Twierdzy Modlin, piękny widok na monumentalnych spichlerz jest jednym z piękniejszych na Mazowszu, łatwą i ciekawą trasą jest np ta od zapory w Dębem przez Twierdze Modlin do Smoszewa nad Wisłą.

Jeżeli zaś nie kajaki to może zainteresują nas pontonowe spływy Wkrą, baza pontonowa Everal mieści się w Błędowie nad Wkrą. Ta relatywnie nowa atrakcja ma już za sobą drugi sezon i jak słychać rozwija się pomyślnie, tak trzymać.

Zachęcamy do poznawania atrakcji w okolicach Warszawy z pozycji wody/kajaka, zapewnia to wyjątkowe nie dostępne dla "zwykłych śmiertelników" emocje.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 27.04.2018 17:01
Kajaki Świder - wiosna to najlepszy czas :)

Wraz z weekendem majowym na dobre rusza sezon kajakowy, jeżeli spróbowaliśmy już łatwiejszych tras kajakowych w okolicach Warszawy to może teraz pora na nieco bardziej wymagające. Świder który miejscami ma charakter rzeki górskiej zapewni nam nie wątpliwie emocje.

Wiosna to najlepszy czas na eksploracje tej mazowieckiej rzeki, poziom wody po zimie jest na wystarczającym poziomie, nie mamy też do czynienia z okupującymi plaże tłumami , czasami(latem) przebicie się przez nie jest pewnym wysiłkiem, szczególnie w rejonie plaży w Otwocku.

Ta pora roku to także możliwość cieszenia się soczystą zielenią, wspaniałe skarby natury jakie oferuje Świder i pobliska Mienia opisaliśmy w oddzielnym artykule "Ujście Mieni do Świdra". Jeżeli będziemy zachowywali cisze mamy też możliwość obserwacji ciekawych ptaków, licznie okupujących brzegi rzeki. Podczas spływu na niektórych odcinkach płyniemy jak gdyby w kanionie, piękne piaszczyste klify/amfiteatry dodają całemu spływowi uroku, w tym aspekcie Świder przypomina nie odległą od Warszawy dzikę Rawkę gdzie także możemy cieszyć się naturą i pięknymi miejscami - jak plaża Oberwanka.

Podczas spływu Świdrem mamy też możliwość odpoczynku na plażach, ze względu na liczne drzewa jest też sporo cienia, to odróżnia na plus tą rzekę od Bzury czy Liwca, w pierwszym przypadku mało jest miejsc dogodnych na odpoczynek w drugim mimo pięknych plaż,często brakuje cienia ( za sprawą bobrów które wycięły nadbrzeżne drzewa).

Mimo iż Świder jest rzeką dość wymagającą to na spływ mogą zdecydować się też osoby nie będące wytrawnymi kajakarzami, dla nich polecamy odcinek od Woli Karczewskiej do Emowa(Przystań Emów), możliwa jest też krótsza opcja ze startem z Wólki Mlądzkiej. Stan wody jest na tym odcinku znacznie wyższy a i przeszkody są zdecydowanie mniej wymagające. Spływy organizowane przez Przystań Emów, mają tę zaletę iż po ich zakończeniu możemy zrelaksować się korzystając z przyjaznej infrastruktury. Amatorzy chcący kontynuować przygode mogą udać się na spacer i/lub plażowanie u ujścia Mieni do Świdra - niesamowite wrażenia gwarantowane.

Na amatorów większych wyzwań czekają spływy prowadzące aż do ujścia rzeki do Wisły, nagrodą jest piękny widok na stolice i możliwość odpoczynku na wyspie u ujścia rzeki. W tej opcji musimy się liczyć z większym wysiłkiem, nie polecamy tego spływu dla początkujących czy rodzin z małymi dziećmi. Należy też nadmienić iż ze względu na brak możliwości podjęcia kajaków z tego rejonu, uczestnicy którzy dopłyną do ujścia Świdra będą musieli wrócić pod prąd w okolice mostu na trasie Warszawa- Puławy dla mniej wprawionych może to być pewien wysiłek. Spływy jak wyżej organizuje m.in wypożyczalnia Mostowa.

Kolejną zaletą spływów Świdrem jest relatywnie nie wielka odległość startu od centrum Warszawy, kusi także atrakcyjna cena, zwykle jest to 50-60 zł za kajak 2 os.

Spływ Świdrem możemy połączyć ze wspomnianym już wyżej pomysłem na eksploracje Mieni, odwiedzinami w Mazowieckim Parku Krajobrazowym czy wizycie w Pałacu w Otwocku Wielkim, gdzie już 5-6 maja kolejna wspaniała historyczna rekonstrukcja "Kozacy w Otwocku Wielkim".

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 01.10.2016 11:07
Spływ z Olkiem Dobą z Góry Kalwarii 22 pażdziernika + sprzątanie Liwca 1 pażdziernika

Wygląda na to, że godnie zakończymy kajakarski sezon. Dzięki staraniom grupy zapaleńców w przedostatni weekend października będziemy mogli popłynąć z Góry Kalwarii do Warszawy.


Gościem specjalnym planowanego na 22 października spływu będzie znany podróżnik i wiarus kajakowych wypraw Olek Doba. Jego obecność ma nadać wydarzeniu dodatkowy medialny wymiar. Sam spływ będzie doskonałą okazją do tego, by zwrócić uwagę na co najmniej dwie bardzo istotne wiślane informacje.


Pierwszą jest projekt budowy przystani i mariny w Górze Kalwarii. Wszystko wskazuje na to, iż są duże szanse na jego powodzenie. Prace geodezyjne i pomiarowe powinny ruszyć lada chwila. Wszyscy fani królowej polskich rzek z rejonu byliby na pewno usatysfakcjonowani. Pojawiłoby się nowe przystosowane dla potrzeb wielu różnorodnych wodnych sportów miejsce. Także lokalne turystyczne wydarzenia jak Zielone Świątki na Urzeczu czy Flis Festiwal mogłyby potencjalnie odbywać się właśnie tutaj. Zyskałby na pewno również zamek Czersk, a oferta turystyczna gminy stałaby się bardziej różnorodna.


Druga wielka idea, która zapewne będzie promowana to Rok Rzeki Wisły 2017. Ruszyły już konsultacje i lada chwila poznamy pierwsze zarysy projektów, które maja szansę na realizację w tym szczególnym roku. Nie zabraknie tu projektów zlokalizowanych w bezpośredniej bliskości stolicy. Liczymy, iż miasta z potencjałem jak Góra Kalwarii, Czerwińsk czy Nowy Duninów wykorzystają szansę by poprawić istniejącą wiślaną infrastrukturę.


Sezon kajakowy zbliża się ku końcowi. Warto zaplanować również uczestnictwo w akcji, którą organizuje przystanliwiec.pl tj. posezonowe sprzątanie Liwca już w sobotę 1 lipca. Tak jak przed, również po sezonie takie sprzątanie jest niestety koniecznością. Jest to także okazja by spotkać się w kameralnym gronie i przywołać wspomnienia minionego już sezonu. Spływ Liwcem jest bezpłatny, wnosimy tylko wysiłek fizyczny i mobilizację do dokładnego posprzątania rzeki. Ostateczną datę spływu poznamy już wkrótce, warto śledzić fun page organizatora na facebooku. Jesienna edycja po raz pierwszy pokryje całą długość rzeki.


Do zobaczenia na kajakach podczas kończących sezon spływów po Wiśle i Liwcu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.09.2016 9:23
Kajaki Liwiec - sezon wciąż trwa- korzystajmy

Wreszcie w ostatni weekend udało nam się skorzystać z zaproszenia przyjaciół z przystańliwiec.pl i popłynąć rodzinnie Liwcem. Bez dwóch zdań jest to przygoda, którą każdy mieszkaniec Mazowsza powinien zaliczyć. Jeżeli płyniemy z dziećmi to idealna jest trasa 3, max 4 godzinna, najlepiej gdy możemy wyruszyć z okolic wsi Pierzchały i popłynąć do Zamku Liw.


We wrześniu i październiku sytuacja jest o tyle dobra, że nie ma tu już praktycznie ryzyka tłoku na rzece, tak jak zdarza się to wciąż na innych podwarszawskich spływach. Idealnie gdy możemy wybrać się w niedzielę, ostatni dzień tygodnia jest zwykle mniej oblegany niż ciesząca się popularnością sobota.


Wielką atrakcją Liwca na wspomnianym odcinku są liczne piaszczyste plaże. Tu możemy odpocząć lub/i zorganizować piknik. Ich ilość jest tak duża, że z pewnością znajdziemy taką, która zaspokoi nasze upodobania. W lecie dzieci mogą się tutaj kąpać. Obecnie też jest to możliwe, choć woda nie jest zbyt ciepła a temperatura będzie już tylko spadać. Kolejny weekend może być ostatnim, podczas którego w miarę komfortowych warunkach możemy wykąpać się w rzece. Głębokość rzeki nie jest duża, jeżeli również dorośli chcieliby popływać, to plaże z największą głębokością znajdziemy nieco za Sowią Górą.


Odcinek, na którym płyniemy jest też wart uwagi ze względu na znajdujące się w okolicach rzeki ciekawe obiekty. Już na początku spływu mijamy Grodzisko, miejsce gdzie w średniowieczu stał strzegący okolicy gród. Dziś poznamy je po pozostałościach wałów. Sowia Góra to z kolei magiczne miejsce, prawdopodobnie tu odbywały się modły do pogańskich prasłowiańskich bogów. Jest to też najwyższe wzniesienie w okolicy. Na końcu spływu, mamy możliwość odwiedzenia zamku Liw. Dziś to ledwie część dawnej warowni, stale jednak poszerza się ekspozycja historyczna. Wielki potencjał turystyczny tego miejsca zostanie zapewne wzmocniony w nadchodzących latach. Planowana jest budowa miasteczka historycznego i kempingu. Takiej infrastruktury dzisiaj brak, a jej pojawienie na pewno przyciągnęłoby turystów na więcej niż jeden dzień.


Podczas spływu możemy oddać się obserwacji przyrody. Liczne są kaczki, a także jaskółki, ich gniazda na wysokich brzegach Liwca są frapującym widokiem. Gdy na rzece nie ma dużego ruchu, bywają tu też większe ptaki, jak np. rzadki bocian czarny. Nieodłącznym widokiem na ostatnim odcinku spływu są pasące się krowy, bywa że wchodzą do rzeki by się napić lub/i ochłodzić, z uwagą obserwują płynących kajakarzy, dla najmłodszych dzieci jest to niezwykły widok.


Na całym odcinku nie mamy właściwie żadnych poważnych przeszkód a rzeka jest łatwa nawet dla tych, którzy nie mieli wcześniej doświadczenia z kajakami. Wiele osób po pierwszym udanym spływie powraca tu, by kontynuować eksploracje kolejnych odcinków.


Sezon trwa, kwitnie kalina, wkrótce pojawią się kolejne oznaki jesieni. Korzystajmy, bo warto. Tradycyjne zakończenie kajakowania zapewne w październiku, wtedy też odbędzie się spływ połączony ze sprzątaniem rzeki. Warto pomóc utrzymać piękny Liwiec w czystości. Szczegóły co do samego spływu na stronie przystanliwiec.pl


Do Liwu dojedziemy z Warszawy w nieco ponad godzinę. Obecnie lepiej wybierać drogę przez Mińsk i Kałuszyn, gdyż odcinek przez Rembertów jest częściowo w remoncie.


Po udanym spływie możemy też posilić się tradycyjnymi polskimi daniami w położonym tuż za mostem (w stronę Węgrowa) lokalu Zajazd na Mostach Liwskich, duże dania w rozsądnych cenach.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kajaki kajakiokolicewarszawy
Data publikacji: 17.06.2016 16:15
Kajaki pod Warszawą - z noclegiem, ekonomicznie Liwiec/ Bug / Bzura / Pilica

Mamy propozycję dla tych, którzy chcieliby w pełni nacieszyć się weekendem na kajaku pod Warszawą nie płacąc za to przesadnych pieniędzy. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych miejsc na taki interesujący i niezbyt kosztowny weekend.


1. Liwiec - na nocleg możemy zaproponować dwie ciekawe agroturystki. Pierwsza z nich to Agroturystyka pod Lasem w Starej Wsi. Położona kilkaset metrów od rzeki Liwiec, oferuje 5 pokoi dla ok. 16 osób. Druga propozycja, idealna dla rodzin z dziećmi, to Agroturystyka Górki we wsi Górki Grubiaki. Dzieci znajdą tu prawdziwą wieś z całą gromadką zwierząt. Gospodyni piecze też smaczne sękacze. Prawdziwą perłą okolicy jest jednak Modrzewiowy Dwór w Paplinie, który już wkrótce otworzy się szerzej dla turystów. Pierwsze zapowiedzi mówią o bardzo atrakcyjnej ofercie. Zarządzający, z zawodu kucharz, jest gwarantem jakości oferty kulinarnej. Na spływy Liwcem tradycyjnie polecamy naszego partnera przystanliwiec.pl.2. Bzura - tutaj naszym faworytem jest Moto-Przystań. Choć warunki noclegowe są tu dość ograniczone, to rekompensuje to doskonała atmosfera i infrastruktura do zabaw dla dzieci. Nocować możemy w namiotach lub małych przyczepach kempingowych. Dla nieco bardziej wymagających, interesującą opcją może być jednodniowy spływ Bzurą i nocleg w Parku Rozrywki Julinek. Tym sposobem kolejny dzień weekendu można spędzić na zabawie w tym doskonałym dla dzieci miejscu. Julinek właśnie kończy remont jednego skrzydła budynku hotelowego, w rezultacie dostajemy niezły komfort w atrakcyjnej cenie.3. Bug- tutaj ciekawą opcją są położone nieco ponad 60 km od Warszawy gospodarstwa agroturystyczne. Są one zrzeszone w sieci ekoturystycznej między Bugiem a Narwią. Liderem jest tu obiekt "U Kaflika". Dla początkujących spływy Bugiem z/do Brańszczyka to doskonały pomysł na weekend. Dodatkowo stale poprawiająca się trasa S8 w niedalekiej przyszłości skróci jeszcze dystans z Warszawy. O spływy kajakowe możemy pytać w samym gospodarstwie "U Kaflika".4. Pilica - tutaj dla chętnych zwiedzenia Spały i tomaszowskiej Okrąglicy, ciekawą opcją będzie Agroturystyka Noclegi nad Pilicą Ponikła. Usytuowana jest nad samą rzeką i zapewnia dzieciom moc ciekawych atrakcji. Nieco wyższy standard oferuje nam obiekt Safari w Domaniewiecach. Z kolei bliżej Warszawy, w rejonie Białobrzegów znajdziemy ciekawą agroturystykę - ranczo "Biała Chata". Dwa pierwsze obiekty zorganizują również nasz weekendowy spływ Pilicą. Szczególnie polecany jest odcinek do Inowłodzu.


Sezon kajakowy w pełni, pora planować weekendowy spływ. My też już mamy swoje plany. Wkrótce pierwsze relacje z kajaków pod Warszawą. Serdecznie polecamy ten rodzaj aktywnego spędzenia czasu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kajaki kajakiokolicewarszawy
Data publikacji: 19.05.2016 19:46
MOTO-PRZYSTAŃ pod Warszawą - baza na aktywny weekend dla całej rodziny

Usytuowana nad samą Bzurą w Plecewicach Moto-Przystań oferuje nam w nowym sezonie kompleksową ofertę na nasz aktywny weekend i to wszystko pod samą Warszawą. Ledwie godzinka bezstresowej jazdy z Warszawy i jesteśmy na miejscu.


Specjalizacją Moto-Przystani są naturalnie kajaki. Wybór mamy duży. Są również specjalne kajaki dla najmłodszych, co jeszcze bardziej zachęca do skorzystania z oferty spływu nietrudną na oferowanych odcinkach Bzurą.


Kajaki to nie jedyna aktywność fizyczna, którą możemy uprawiać w Plecewicach. Nieodległa Puszcza Kampinowska a także oryginalne zabytki, jak obronny kościół w Brochowie, czy ślady osadnictwa Olenderskiego są idealnym celem rowerowych wycieczek. Rowery możemy zresztą wypożyczyć w samej Moto-Przystani.


Na kempingu znajdują się też dwa boiska do siatkówki i mini boisko do piłki nożnej. Dla dzieci mamy do dyspozycji lśniący nowością ogrodzony plac zabaw. Podczas gdy my oddamy się relaksowi po udanym spływie bądź wycieczce rowerowej nasze pociechy będą mogły się tu bezpiecznie bawić.


Ambicją właścicieli Moto Przystani jest stała poprawa oferty. W tym sezonie możemy się spodziewać dodatkowych udogodnień dla camperów a w przyszłości zapewne również poprawy bazy noclegowej. Dziś w Moto Przystani możemy rozbić namiot bądź przespać się w przyczepach campingowych. Poprawa bazy pozwoli przedłużyć sezon turystyczny w tym wyjątkowym miejscu.


Zarządzający obiektem mają też ambicje wykreowania co najmniej kilku cyklicznych imprez. Mają być jednoznacznie kojarzone z Moto Przystanią i zdobyć sobie rzesze wiernych uczestników. Już w czerwcu kolejna edycja nocy świętojańskiej. Później piknik rodzinny ze szczególnym naciskiem na atrakcje dla najmłodszych. Tradycją jest też rodzinny spływ Bzurą, a w tym roku być może również duża impreza tj. krajowy spływ Bzurą, w którym Moto Przystań odegra istotną rolę.


Korzystne usytuowanie Moto Przystani w zachodnich okolicach Warszawy sprawia, iż każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Miłośnicy historii odnajdą trakt pamięci bitwy nad Bzurą, ciekawskich pobudzi olenderska tradycja, zaś romantyczne dusze i zainteresowani muzyką poważną mogą odwiedzić pobliskie Sanniki.


W Moto Przystani wszystko jest już gotowe na przyjęcie turystów. Czas na mobilizację i wybór weekendu dedykowanego na spływ Bzurą. Prognozy pogody są dobre, może więc już w najbliższy weekend? Opuśćmy Warszawę i ruszajmy na weekend do Moto Przystani.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kajaki kajakiokolicewarszawy
Data publikacji: 12.05.2016 8:31
Ruszył kemping Zielona Dolina w Kośminie nad Wieprzem

W długi majowy weekend oficjalnie ruszył kemping Zielona Dolina w Kośminie. Trzydniowy spływ na Wieprzu cieszył się dużą popularnością. Lokalizacja przystani czyni z niej bardzo ciekawą bazę na aktywny weekend pod Warszawą.


Warto podkreślić, iż na samym kempingu wynajmiemy kajaki. Możemy też liczyć na pomoc w aranżacji noclegu, jeśli nie interesuje nas opcja pola namiotowego czy też nie dysponujemy kamperem.

Już w najbliższy weekend mamy okazję uczestniczyć w rajdzie rowerowym z Puław do okolicznego rezerwatu Psikory. Kolejne imprezy są w trakcie przygotowań. Tradycyjnie też w regionie odbywa się rajd rowerowy związany z produktem lokalnym. Znajdziemy tu takie perełki jak konfitury różane z Końskowoli, czy doskonałe oleje z Markuszowa, lub konfitury i soki z pobliskiego Kurowa. Oddzielnej uwagi warte jest też święto róż a także przejażdżka rowerowa pośród pól różanych, podczas kwitnienia tych pięknych kwiatów. Także lipcowej weekendowej wyprawy w ten rejon nie możemy przepuścić.

Jeżeli chodzi o kolejne masowe imprezy kajakowe to trzydniowy spływ planowany jest w kolejny długi weekend 27-29 maja. Analogicznie jak podczas mijającej majówki możemy wybrać najbardziej pasujący nam odcinek. Dla osób podróżujących z Warszawy optymalny wydaje się ten z Baranowa do Kośmina. Oczywiście poza imprezami zorganizowanymi, możemy zaplanować spływ w każdy z pasujących nam weekendów, wystarczy skontaktować się z obsługą kempingu Zielona Przystań.

Pamiętajmy też, że mamy możliwość zwiedzenia pobliskich winnic. Wprawdzie najlepszy na to czas to jesień, ale degustacje organizowane przez właścicieli kuszą cały rok. Z okolic Kośmina, polecamy winnice Las Stocki.

Poza wymienionymi wyżej atrakcjami pozostają nam jeszcze opcje powiązania wizyty w Kośminie z odwiedzeniem pięknych zabytków Puław i Gołębia, a także udania się do Kazimierza, Nałęczowa a nawet atrakcyjnego pałacu Zamoyskich w Kozłówce. W to ostatnie miejsce dojedziemy bezstresowo nieuczęszczanymi bocznymi drogami.

Serdecznie zapraszamy na weekendowy wypad nad Wieprz. Niewiele ponad godzinę jazdy od Warszawy i jesteśmy na miejscu. Pamiętajmy, by zapoznać się z artykułem jak ominąć rondo w Kołbieli.

Przydatne strony do przygotowania aktywnego weekendu nad Wieprzem to LGD Zielony Pierścień, Kraina Rowerowa, Kemping Zielona Przystań i Kraina Lessowych Wąwozów.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kajaki kajakiokolicewarszawy
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon