czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: koleiwaskotorowa
Data publikacji: 19.04.2016 22:58
Piaseczyńska kolejka rozpoczyna sezon 2016 topienie Marzanny

Już 20 marca piaseczyńska wąskotorówka zainauguruje sezon 2016, tzw. topieniem Marzanny, symbolicznie witając wiosnę. Serdecznie namawiamy do spędzenia tego dnia wraz z innymi fanami wąskiego toru. Atrakcja szczególnie polecana jest małym dzieciom. Tradycyjnie w ramach wycieczki zaplanowany jest postój na ognisko i pieczenie kiełbasek. W ramach postoju obsługa oferuje również możliwość zakupu drobnych pamiątek, a także za niewielką opłatą krótki przejazd lokomotywą w kabinie maszynisty. Jest to dla maluchów niezwykła przygoda.


Przypominamy jednak o drobnych niedogodnościach, takich jak brak możliwości płatności kartą. Często też w kasie można natrafić na problemy z wydaniem reszty, dlatego warto zaopatrzyć się w wyliczone kwoty. Jeżeli nie rezerwujemy biletów z wyprzedzeniem lepiej zadzwonić w dniu wyjazdu i upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca. Podobnie z zakupem kiełbasek na ognisko. Zwykle, szczególnie poza sezonem należy zaopatrzyć się w pobliskiej Biedronce, gdyż obsługa poza sezonem nie oferuje cateringu. Nie są to duże uciążliwości, ale dla ludzi będących w wiecznym biegu i przyzwyczajonych do plastiku, mogą być zaskoczeniem.


Początek sezonu obfituje w dobre wiadomości ze świata wąskotorówek. Kolej Rogowska, która oferuje przejazdy bardzo blisko granicy województwa mazowieckiego, została nominowana przez województwo łódzkie do hitu turystycznego w konkursie organizowanym przez Polska Organizacje Turystyczną. Zajęła w nim trzecie miejsce.

Natomiast kolej wąskotorowa w Sochaczewie oczekuje na zakończenie remontu parowozu PX-29, który już w tym sezonie powinien pociągnąć skład retro pociągu do Kampinosu. Będzie to nie lada gratka i duża rzadkość w tej części Polski.

Koniecznie trzeba wspomnieć o przemiłej obsłudze piaseczyńskiej wąskotorówki. Są to oddani sprawie kolejarze "z krwi i kości", z poczuciem humoru, szczególnie dbający o najmłodszych pasażerów, na których zawsze czekają oryginalne "wąskotorowe krówki". Także opłaty za przejazd bądż gadżety oferowane są w bardzo przystępnych cenach.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 22.10.2016 16:35
Białowieskie Drezyny - robią furorę - pojedziemy też zimą ?

Kolejny ciekawy produkt turystyczny zagościł na stałe na podlaskiej mapie atrakcji. Białowieskie Drezyny, podobnie jak ich bieszczadzki odpowiednik, świętują w tym sezonie zasłużone triumfy.


Ciekawie przygotowany produkt znakomicie uzupełnia ofertę turystyczną Puszczy Białowieskiej, turyści często narzekali tu m.in. na brak atrakcji dla dzieci. Z drezynami mogą one poznać nieco już zapomniany, dawny kolejowy puszczański świat, a przy tym przeżyć nadzwyczajną przygodę.


Oferta jest dostosowana do siły i możliwości każdego turysty, poczynając od krótkiej około 35 min trasy do Pałacu w Białowieży, aż po trasę do Czerlonki. Na pokonanie tej ostatniej musimy zarezerwować co najmniej 3.5 godziny. Największą popularnością cieszy się jednak opcja pośrednia, tj. trasa do tzw. Miejsca Mocy. Tutaj w ramach wycieczki możemy zwiedzić pradawne miejsce słowiańskiego kultu wraz z legendarnymi kamieniami. Moc przyda nam się w drodze powrotnej lub, gdy zdecydujemy się kontynuować przygodę w stronę Czerlonki.


Drezyny Białowieskie oddają do naszej dyspozycji 2 typy pojazdów. Mały zabierze rodzinę, brak jest w nim możliwości osłony przed słońcem czy deszczem, jest jednak kameralny. Jego system napędu góra-dół najbardziej przypomina to jak kojarzymy drezyny. Możemy też wybrać podróż dużą drezyną na kilkanaście osób, w tym przypadku mamy możliwość zadaszenia, napęd w tym pojeździe jest wyciskowy tj. bardziej przypomina np. dawną pompę strażacką.


Białowieskie Drezyny nie ustają w planach dalszego rozwoju produktu turystycznego. W przygotowaniu jest specjalna drezyna, umożliwiająca odśnieżanie czy też dojechanie do turystów w przypadku zimowej sytuacji wyjątkowej. Niewątpliwie możliwość przemierzania trasy po Puszczy zimą byłaby strzałem w dziesiątkę. Tradycyjnie podczas tej pory roku produkt turystyczny jest uboższy, a nowa oferta Drezyn spotkałaby się z żywym zainteresowaniem. Czekamy na dalsze szczegóły, zarządzający projektem obiecują, iż wszystko wyjaśni się w najbliższych tygodniach.


Należy również wspomnieć o ludziach tworzących produkt jakim są Drezyny Białowieskie. Są to osoby niezwykle życzliwe, prostolinijne i pozytywnie nastawione do świata. Można by rzec kwintesencja podlaskiego/wschodniego charakteru. Takie podejście do klienta powoduje, iż wiele osób wraca tu ponownie. Są też tacy, którzy pokonują kilkuset kilometrowe odległości by przejechać się po puszczy drezyną.


Szczęśliwie już następny rok przyniesie istotne skrócenie drogi z Warszawy do Białegostoku. Jesteśmy przekonani, że Białowieskie Drezyny będą jedną z atrakcji, która na tym fakcie istotnie skorzysta. Zapraszamy do Puszczy na weekend z Białowieskimi Drezynami, może jeszcze jesienią/ zimą.

Warto też zwrócić uwagę, iż w Stacja Muzeum Kolejnictwa Sochaczew znajdziemy ciekawą kolekcje drezyn. Jest tu też arcy-interesująca drezyna z Hajnówki, która przemierzała trasę do Puszczy w przeszłości. Liczymy, że doczekamy się także Drezyn Kampinoskich, specjaliści w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie na pewno o tym myślą.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: koleiwaskotorowa drezyny podlasie hit
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon