czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: kolejkapiaseczno
Data publikacji: 19.04.2016 22:58
Piaseczyńska kolejka rozpoczyna sezon 2016 topienie Marzanny

Już 20 marca piaseczyńska wąskotorówka zainauguruje sezon 2016, tzw. topieniem Marzanny, symbolicznie witając wiosnę. Serdecznie namawiamy do spędzenia tego dnia wraz z innymi fanami wąskiego toru. Atrakcja szczególnie polecana jest małym dzieciom. Tradycyjnie w ramach wycieczki zaplanowany jest postój na ognisko i pieczenie kiełbasek. W ramach postoju obsługa oferuje również możliwość zakupu drobnych pamiątek, a także za niewielką opłatą krótki przejazd lokomotywą w kabinie maszynisty. Jest to dla maluchów niezwykła przygoda.


Przypominamy jednak o drobnych niedogodnościach, takich jak brak możliwości płatności kartą. Często też w kasie można natrafić na problemy z wydaniem reszty, dlatego warto zaopatrzyć się w wyliczone kwoty. Jeżeli nie rezerwujemy biletów z wyprzedzeniem lepiej zadzwonić w dniu wyjazdu i upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca. Podobnie z zakupem kiełbasek na ognisko. Zwykle, szczególnie poza sezonem należy zaopatrzyć się w pobliskiej Biedronce, gdyż obsługa poza sezonem nie oferuje cateringu. Nie są to duże uciążliwości, ale dla ludzi będących w wiecznym biegu i przyzwyczajonych do plastiku, mogą być zaskoczeniem.


Początek sezonu obfituje w dobre wiadomości ze świata wąskotorówek. Kolej Rogowska, która oferuje przejazdy bardzo blisko granicy województwa mazowieckiego, została nominowana przez województwo łódzkie do hitu turystycznego w konkursie organizowanym przez Polska Organizacje Turystyczną. Zajęła w nim trzecie miejsce.

Natomiast kolej wąskotorowa w Sochaczewie oczekuje na zakończenie remontu parowozu PX-29, który już w tym sezonie powinien pociągnąć skład retro pociągu do Kampinosu. Będzie to nie lada gratka i duża rzadkość w tej części Polski.

Koniecznie trzeba wspomnieć o przemiłej obsłudze piaseczyńskiej wąskotorówki. Są to oddani sprawie kolejarze "z krwi i kości", z poczuciem humoru, szczególnie dbający o najmłodszych pasażerów, na których zawsze czekają oryginalne "wąskotorowe krówki". Także opłaty za przejazd bądż gadżety oferowane są w bardzo przystępnych cenach.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon