czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: narybe
Data publikacji: 16.09.2016 9:23
Kąpielisko Kąck - krystaliczna woda i plananowane inwestycje na nowy sezon

Znajdujące się tuż pod Warszawą kąpielisko Kąck, powoli kończy bardzo udany sezon. Woda wciąż ma tu temperaturę powyżej 20 c, więc przy sprzyjającej pogodzie możemy jeszcze próbować kąpieli, niestety wrześniowe prognozy nie są zbyt optymistyczne. Z takiej aury skorzystają zaś wędkarze, przy spokojnej atmosferze, zasadzają się tu na m.in na sumy czy piękne karasie, trafią się tu nawet złote okazy tego ostatniego gatunku.


Kąpielisko posiada kilka istotnych zalet, najważniejszą jest tu chyba jakość wody, specyficzne ukształtowanie terenu w tym umiejscowienie na wzniesieniu, ułatwia utrzymanie jej w nie spotykanych gdzie indziej parametrach. Ostatnie badania zarówno jeżeli chodzi o bakterie coli jak i paciorkowca pokazują minimalne /dążące do 0 nagromadzenie tych zanieczyszczeń. Wszystko to mimo tłumów weekendowych turystów, korzystających z kąpieliska w ostatnim czasie.


Inną zaletą która rzuca się w oczy jest duży i urozmaicony teren, pozwala to skutecznie rozładować tłok a przestrzeń na przeciw plaży tuż przy lesie jest idealną oazą cienia podczas hiper wysokich temperatur.


Ciekawostką jest też fakt iż gnieżdżące się tu jaskółki a także nietoperze skutecznie zwalczają komary, także również ten uciążliwy problem praktycznie tu nie występuje.


Oprócz plaży dla dzieci przewidziano tu 2 mini place zabaw, mamy też mini zbiornik wodny ze zjeżdżalniami do wody. Właściciele mają świadomość iż by skutecznie walczyć z konkurencją oferta musi być stale poprawiana. Z tego też wynikają plany dodatkowych inwestycji, które powinny się zmaterializować na wiosnę 2017 roku.


Bardzo duży teren parkingu przed kąpieliskiem będzie prawdopodobnie wykorzystany dla potrzeb nowej atrakcji, ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły być może będzie to kolejka, lub inna podobna mobilna konstrukcja.


Wielką popularnością w konkurencyjnych miejscach cieszą się też dmuchańce, kąpielisko Mamut pod Garwolinem, Park Rozrywki Julinek czy Farma Iluzja, stale rozwijają ofertę w tym segmencie. W Kącku tęż robione są przymiarki do tego typu nowych instalacji, dobre zabezpieczenie kąpieliska ratownikami, powoduje iż powinni sobie oni bez problemu poradzić z opieką nad kolejnymi tym razem mobilnymi atrakcjami.


Kolejnym miejscem gdzie być może dojdzie do istotnej zmiany jest plac w bezpośredniej bliskości pawilonu, tutaj pojawią się atrakcje mające zabawić dzieci czekające na poczęstunek. Bliskość lasu powoduje iż ciekawą propozycją jest tu mini park linowy, lub podobny linowy plac zabaw.


Catering jest w Kącku, szczególnie pilnowany przez samą właścicielkę, oczywiście zdarzają się uwagi klientów, faktem jest jednak to iż przy ponad tysiącu weekendowych gości efektywność jest obniżona, z tym problemem zmagają się wszystkie podobne do Kąpieliska Kąck miejsca.


Specjalnością Kąpieliska Kąck są ryby, łowione na miejscu, są oferowane w porcjach lub całości, cena 20 zł za porcję nie jest wygórowana, mamy zaś gwarancje świeżości i pochodzenia.


Czekamy na realizacje ambitnych planów, a gdy tylko pogoda pozwoli pojawimy się tu jeszcze w tym roku, z nadzieją na udany weekend nad wodą pod samą Warszawą na Kąpielisku Kąck.


Na You-Tube możemy obejrzeć krótki film prezentujący Kąpielisko Kąck.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 03.07.2016 13:14
Wodna Osada Grzegorzewice - nowa plaża i smaczna ryba

Kolejne ciekawe miejsce pod Warszawą, które od niedawna może pochwalić się niewielką plażą. Na pewno nowa przestrzeń do plażowania zachęci kolejne osoby do zapoznania się z ofertą Wodnej Osady w Grzegorzewicach. Znajduje się ona niedaleko Mszczonowa, dogodny dojazd zapewnia trasa S8.


Do tej pory Wodna Osada była znana raczej w kręgu wędkarzy jako łowisko, gdzie można złowić piękne i różnorodne ryby. Ten stan rzeczy się nie zmienia, jednak właściciele postanowili zachęcić także innych potencjalnych klientów podejmując ku temu aktywne działania.


Z tego właśnie powodu pojawiła się na Wodnej Osadzie plaża. Działająca od niedawna, bo dopiero od kilku tygodni, już zdobyła sobie grono wiernych fanów. W okolicy stawu, w którym można się popluskać, stanęła także infrastruktura. Mamy więc pachnące nowością miejsce, gdzie serwuje się m.in. gofry wg. oryginalnych receptur, są też naturalnie zimne i ciepłe napoje. Do dyspozycji gości jest też sporo parasoli, które pozwalają schronić się przed słońcem, teren jest nieosłonięty i cień jest tu bardzo potrzebny. Nieopodal stawu stanął też mini plac zabaw dla dzieci. Możemy się domyślać, że nie jest to koniec prac związanych z poprawą infrastruktury w okolicy plaży. Zarządzający osadą podchodzą bardzo poważnie do projektu, tak więc niebawem możemy się spodziewać kolejnych pozytywnych informacji.


Mimo, iż mamy tu plażę, to wciąż główną atrakcją pozostają ryby. Miłośnicy rybnych rarytasów na pewno nie będą zawiedzeni. W menu mamy bardzo bogaty wybór, są m.in. bardzo cenione miętusy i sandacze. Fama o pysznych rybach szybko się rozchodzi co powoduje, iż w weekendy jest tu naprawdę pełno ludzi. Jeżeli tylko możemy, planujmy odwiedziny również poza weekendem. Tajemnicą przyrządzanych tu tak smacznych ryb są również kucharze, w tym szef, który może się pochwalić nagrodami w mazowieckich konkursach.


Okolice Wodnej Osady są ciekawym miejscem na spacery i wycieczki rowerowe. Można połączyć wypoczynek nad stawami z tego typu aktywnością. Dla najmłodszych przygotowano też specjalny rybny quest, którego wykonanie zabiera około 50 min do godziny czasu. Jest to ciekawa zabawa dla dzieci chcących lepiej poznać to co je otacza w Wodnej Osadzie.


Każde miejsce z dostępem do wody w okolicach Warszawy niezmiernie cieszy, dlatego kibicujemy dalszemu rozwojowi oferty Wodnej Osady. Kolejne informacje już wkrótce na portalu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwode narybe podwarszawa nowosc
Data publikacji: 05.10.2016 12:50
Nad Wodę Narew - Plaża w Serocku gotowa do sezonu - wodny plac zabaw ruszy 18 VI

Robi się coraz cieplej, więc niebawem zaczniemy poszukiwać miejsc do plażowania i kąpieli położonych w okolicach Warszawy.

Naszym zdaniem jedną z najładniejszych plaż położonych pod Warszawą jest Plaża Miejska w Serocku. Zlokalizowana została na brzegu Narwi blisko jej ujścia do Zalewu Zegrzyńskiego. Zaparkować możemy na parkingu zlokalizowanym przy plaży lub wzdłuż ulicy Retmańskiej. W weekend radzimy przyjechać nie później niż o godzinie 10-tej, gdyż potem najprawdopodobniej utkniemy w korkach.

Ładnie zaaranżowany, urozmaicony roślinnością rozległy teren zdobi malownicze molo. Cały teren jest czysty i zadbany. Miejsce zostało wyposażone we wszystko, co jest nam potrzebne do rekreacji. Tak więc znajdziemy dużą piaszczystą plażę, przebieralnie i toalety. Jest też plac zabaw dla dzieci, stoły do tenisa stołowego, boisko do siatkówki i koszykówki oraz siłownia. Nie zabrakło również punktu gastronomicznego.

Oczywiście jak już nasycimy się kąpielą słoneczną, będziemy mogli wykąpać się w wodzie. Kąpielisko strzeżone przez ratownika będzie czynne codziennie od 25 czerwca do 31 sierpnia, w godzinach od 10:00 – 18:00. Dzieci będą się również mogły chłodzić w nie lada atrakcji, jaką jest wodny plac zabaw. Zostanie on uruchomiony już 18 czerwca. Oprócz tego w okresie od 4 czerwca do 4 września, w soboty, niedziele i święta, możemy statkiem Albatros popływać po Zalewie Zegrzyńskim. Albatros zabierze nas w 45 minutowy rejs z mola przy Plaży w Serocku.

Jako ciekawostkę podajemy fakt, że na plażę w Serocku z Warszawy możemy również… przypłynąć. Jest to możliwe dzięki statkowi Zefir, który o godz. 9:30 odpływa z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku ZTM Cementownia 02. O godz. 12:30 przybija do serockiego molo, a o 14:30 odpływa z powrotem do Warszawy. Do końca czerwca Zefir pływa w soboty, niedziele i święta, a w lipcu i sierpniu również w piątki.

Nadto, tego lata w Serocku, na plaży i nie tylko, odbędzie się szereg imprez. Oczywiście będziemy na bieżąco informować.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: plazaserock narybe nadwode
Data publikacji: 01.06.2016 18:05
Nad wodę z Warszawy - 4 gwiazdy kameralnego pojezierza

Pisaliśmy już o dysponującym najlepszą i najbardziej różnorodną infrastrukturą jeziorze Białym, teraz czas na propozycje kameralnych miejsc na nasz weekend z Warszawy nad wodą. W centralnej części pojezierza Łęczyńsko- Włodawskiego znaleźliśmy dla Was 4 miejsca, które mogą przykuć uwagę turysty. Trzy z nich funkcjonują już na pełnych obrotach. Jedno dopiero się tworzy, ale daje nadzieje na nową jakość i zwiększenie turystycznej atrakcyjności okolicy. Pomyślane jest także pod kontem turystów z Warszawy.


Zaczynamy od Ośrodka Leśna Ryba mieszczącego się w lesie przy niewielkim jeziorze Jedlanka. W ostatnich latach przeszedł on głęboką metamorfozę. Nowy właściciel sukcesywnie inwestuje by zwiększyć komfort bazy noclegowej i poszerzyć możliwości aktywnego spędzania czasu. Wielką atrakcją ośrodka jest park linowy. Zapewnia doskonałą zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym. Ośrodek oferuje też wiele usług w cenie noclegu co ułatwia bezstresowe spędzanie czasu. Nie płacimy dodatkowo za rowery, animacje, sprzęt wodny czy dostęp do bilarda i boisk. Dużą zaletą jest też tutejsza kuchnia. Wyspecjalizowana w rybach słodkowodnych serwuje też inne wschodnie przysmaki jak np. soliankę. Do dyspozycji gości jest też sauna i relaksacyjne masaże.


Drugim miejscem wartym odwiedzenia jest Agroturystyka Polesie, położona u bram Poleskiego Parku Narodowego. Oferuje gościom najlepszy w okolicy w tym segmencie standard. Jeżeli interesuje nas natura i chcemy poznać tajemnice Polesia jest to idealny wybór. Podglądanie ptaków na wiosnę czy dużych ssaków m.in. łosi jesienią to wielka przygoda także dla dzieci. Dodatkowo, leśnym szlakiem w kilkanaście minut dotrzemy na niezatłoczone jezioro Wytyckie, jedno z większych na kameralnym pojezierzu. Przemili i otwarci właściciele Agroturystyki doradzają najciekawsze wycieczki. Ich przygotowanie turystyczne i autentyczne przywiązanie do tej właśnie okolicy jest istotną wartością dodaną.


Trzecie miejsce to ośrodek nad Jeziorem Zagłębocze. Również w tym przypadku trwa istotna zmiana prowadząca do poprawy komfortu. Systematyczny remont domków, kursy nurkowania czy ogrodzenie poprawiające komfort gości ośrodka zdaje się przynosić bardzo pozytywne rezultaty. Nowy właściciel ma szereg innych ciekawych pomysłów na uatrakcyjnienie pobytu przybyłym turystom.


Ostatnie miejsce może być w przyszłości prawdziwym hitem i magnesem przyciągającym turystów z Warszawy a także z całego kraju. To Equi club jeździecki Zamłyniec, położony nieopodal jeziora Zagłębocze. Ma ambicje organizacji międzynarodowych zawodów. Planuje się też w niedalekiej przyszłości postawienie zadaszonej hali do ćwiczeń a także miejsc noclegowych i kameralnej restauracji. Dziś mamy już jedną z najlepszych nawierzchni do treningów, na której na co dzień przygotowuje się do zawodów pani Ilona Turowska. Plany są ambitne, trzymamy kciuki za ich realizację.


Dziś podróż z Warszawy na Pojezierze zabiera nam ok 3 -3,5 godz. Realizacja całości drogi ekspresowej skróci ten czas do ok 2.15. Jeżeli tak się stanie to Pojezierze będzie bardzo atrakcyjną alternatywą na wypad nad wodę z Warszawy i nie tylko. Dodatkowo w najbliższych latach planowany remont trasy kolejowej do stolicy spowoduje, że pociągi zatrzymają się w Parczewie, czyli u bram Pojezierza. Przy sprawnym działaniu branży turystycznej może to być niezwykła okazja by promować zalety Poleskiego Parku Narodowego i Pojezierza wśród turystów z Mazowsza i Warszawy. Zapraszamy do sprawdzenia jego zalet już w tym sezonie. Kameralne pojezierze czeka na turystów wyruszających nad wodę z Warszawy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.07.2016 9:21
EKO-FARMA otwiera się na Warszawę

Zlokalizowana 90 km od Warszawy Eko-Farma Żelechów szykuje się do nowego sezonu. Już na pierwszy rzut oka widać, iż zarządzający celują w klientele warszawską. Od 25 lutego na profilu facebookowym firmy trwa konkurs, w którym możemy wygrać piłkę Adidas z podpisami wszystkich piłkarzy klubu piłkarskiego Legia Warszawa.


Od niedawna Eko-Farma ma też nową dużo bardziej przejrzystą stronę internetową, gdzie w prosty sposób możemy sprawdzić oferowane możliwości w zakresie noclegów i wyżywienia. Wybór jest naprawdę spory, w przypadku noclegów możemy skorzystać z pola namiotowego, na drugiej stronie skali mamy domek VIP. Atutem Eko-Farmy był też od zawsze catering, a szczególnie ryby pochodzące z pobliskiego akwenu.

Na sezon 2016 organizatorzy poszukują też firm eventowych do stałej współpracy. Należy założyć, iż oznacza to bogatszą ofertę niż to co oferowano w Eko-Farmie do tej pory. Czekamy na finał poszukiwań i pierwsze efekty nowo zatrudnionej firmy a także szczegóły prezentowanej przez nią oferty.

Mocną stroną ośrodka od zawsze był też park linowy, z możliwością zjazdu tyrolskiego nad wodą, jest to dość rzadka atrakcja w bezpośredniej bliskości Warszawy.

Mamy też nadzieję, iż materializujące się obecnie zmiany nie zaburzą największego atutu eko-farmy a więc rozsądnej i atrakcyjnej polityki cenowej, właśnie ta zaleta podżelechowskiego ośrodka sprowadza tu coraz więcej nowych odwiedzających.

Krótki film z naszej ostatniej wizyty na Eko-Farma Żelechów.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 16.02.2018 10:13
Rybny weekend w Latosowie 23-25 luty warto poznać tą wspaniałą miejscówkę na granicy Mazowsza i Podlasia:)

Prawdziwa rybna uczta czeka na nas na granicy Mazowsza i Podlasia w Latosowie. To niesamowite miejsce dodaje do gamy swoich produktów specjalny rybny weekend. Warto pamiętać, że od niedawna do Latosowa dojedziemy z Warszawy szybciej, droga ekspresowa na Białystok jest już bowiem prawie gotowa. Bez wątpienia Latosowo będzie tą właśnie atrakcją, która ma szansę istotnie na tym skorzystać.

Atutem miejsca jest też położenie w dogodnej odległości od wspaniałego Żywego Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Weekendowy wypad do Latosowa możemy wiec doskonale połączyć ze zwiedzaniem tego, wciąż mało znanego mieszkańcom stolicy miejsca. Blisko do Latosowa jest też z krainy Liwca, miejsce wydaje się idealne by zawitać tam po kajakowaniu/plażowaniu nad tą przepiękną rzeką.

Kuchnia była zawsze silnym punktem oferty tej agroturystyki. Niszowe potrawy z dzikich roślin i chwastów, domowej roboty przetwory, miód i nalewki to tylko niektóre z autów ściągających tu fanów alternatywnej kuchni.

A teraz właśnie przyszedł czas na ryby, w ostatni weekend lutego tj. 23-25 lutego możemy nasycić nasze kubki smakowe. Czekać na nas będą rodzime ryby, takie jak węgorz, sum czy karp, owoce morza z kultowymi krewetkami królewskimi i sałatką z ośmiornic. Gospodarze szykują też pewne zaskakujące propozycje, jak rosyjska zupa ucha podawana,a jakże, z wódką.

Rybny weekend łączy się też tematycznie z inną pasją pieczołowicie kultywowaną w Latosowie, jest nią akwarystyka. Akwaria z orientalnymi rybami a także te ze słodkowodnymi, znacznie nam bliższymi, będziemy mogli obejrzeć słuchając zarazem o historii i rozwoju akwarystycznej pasji "z pierwszej ręki".

Czekamy też z utęsknieniem na ruską banię w Latasowie. Miejmy nadzieję, że już podczas kolejnej zimy będzie na to szansa. Obiektów, które oferują tego typu atrakcje w okolicy Warszawy prawie nie ma, Latosowo zrobiłoby tu zapewne prawdziwą furorę. Nawet jednak bez tego 2018 rok może okazać się dla jego gospodarzy prawdziwym przełomem. Poprawa infrastruktury drogowej i rosnąca popularność Podlasia a także rozbudowa turystycznej oferty w rejonie Liwca z pewnością zrobią swoje.

Warto się pośpieszyć, gdyż oferta noclegowa Latosowa jest naprawdę kameralna. Do naszej dyspozycji są 3 pokoje 2-u osobowe w różnym standardzie, do tego należy dodać 4-o osobowy pokój rodzinny.

Czekamy z utęsknieniem kiedy na naszej drodze zaplanowanych na 2018 rok weekendowych wypraw stanie Latosowo. Liczymy, że będzie to już wczesną wiosną. Tymczasem zachęcamy do uczestnictwa w rybnym weekendzie, a także zaplanowania pobytu w tym miejscu podczas nadchodzącego sezonu turystycznego. Dziś do Latosowa dojedziemy z Warszawy w ledwie 1 godzinę i 30 minut, to bardzo zachęcająca perspektywa. Pod koniec 2018 roku ten czas ulegnie dalszemu skróceniu.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 22.07.2016 9:04
Wodna Osada Grzegorzewice- tematyczne rybne weekendy - 23 lipca Dorsz z grilla

Pisaliśmy już o Wodnej Osadzie w kontekście nowych miejsc, gdzie można miło spędzić czas nad wodą. Plaża w tym miejscu powstała na początku sezonu, także wszystko co najlepsze jeszcze przed nią.


Dziś głównym obszarem zainteresowania będą ryby. Otóż i tu mamy nowość. Wodna Osada rusza z tematycznymi rybnymi weekendami. Już w najbliższy weekend, dokładnie od godziny 14.00 w sobotę, będzie można spróbować dorsza z grilla. Pierwszy wybór jest wyzwaniem, do tej pory Osada znana była raczej z ryb słodkowodnych. Jednak umiejętności kucharskie szefa kuchni a także dbałość o jakość serwowanych posiłków nie pozwalają na jakiekolwiek wątpliwości. Na pewno będzie smacznie. Jeżeli tęsknimy za rybnymi morskimi przysmakami odnajdziemy je już w tę sobotę pod Warszawą w Grzegorzewicach.


Oczywiście nie należy lekceważyć klasycznych ryb słodkowodnych, z których słynie to znajdujące się pod Mszczonowem miejsce. Najsmaczniejsze z nich tj. sandacz i miętus będą także na nas czekać. Zakładamy, iż weekendy z rybami trwale wpiszą się w kalendarz smakoszy, a przy każdym następnym będziemy mogli liczyć na miłe zaskoczenie dla naszego podniebienia.


Pamiętajmy, iż w Osadzie także najmłodsze dzieci będą miały co robić. Obok wspomnianej już plaży, mamy tu mini plac zabaw, z uwielbianą przez najmłodszych trampoliną. Dzieci szkolne mogą spróbować rozwiązać rybi quest. Zajęcie na kilkadziesiąt minut gwarantowane.


Fani promocji i smacznego piwa w pięknych okolicznościach przyrody nie powinni zapominać o happy hours, w godzinach 17-18 co drugie piwo gratis. Serwowane w altanie przy plaży, gdzie znajdziemy cień, nawet w najgorętsze dni.


Zapraszamy serdecznie pod Warszawę do Grzegorzewic, pogoda ma być w ten weekend wreszcie zadowalająca, my czekamy już na kolejne "rybne weekendy".

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: narybe
Data publikacji: 31.03.2016 9:10
Na rybę do Serocka

Serock to niezwykle malownicza, atrakcyjna turystycznie miejscowość nad Narwią, oddalona o pół godziny jazdy z Warszawy. Właśnie tu mieszczą się dwie znane i popularne restauracje, bardzo chętnie odwiedzane przez wszystkich miłośników ryb.

Restauracja Złoty Lin działa już od ponad 40 lat i w tym czasie dochowała się wiernej rzeszy fanów. Największym uznaniem cieszą się tu przede wszystkim liny, okonie oraz sandacze, specjalnością są ryby zapiekane w śmietanie. Wewnątrz lokalu na gości czeka 80 miejsc, latem czynny jest tu też ogródek. Atmosfera jest bardzo swobodna, można tu przybyć zarówno na szybki posiłek jak i uroczystą kolację.

Na drugim końcu Serocka znajduje się Zajazd pod Złotym Okoniem, lokal konkurencyjny ale również serwujący niezwykle smaczne dania. Powstała na bazie rodzinnego sklepu rybnego smażalnia ryb a następnie restauracja, działa już od 20 lat i oprócz ryb serwuje dania kuchni staropolskiej, oparte na naturalnych składnikach.

Warto wiedzieć, iż w obu restauracjach, zwłaszcza latem, ze względu na liczbę gości czas oczekiwania na danie może się wydłużyć. Pomimo konkurencji oba lokale mają swoich gorliwych sympatyków którzy, obstają przy swoich preferencjach, naszym zdaniem obie restauracje są warte polecenia, gdyż mało gdzie w okolicy Warszawy serwowane są równie smaczne ryby.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: pultusk narybe regionalnesmaki
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon