czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: nocsow
Data publikacji: 20.03.2018 21:15
Weekend 24-25 marca pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Przed nami kolejny weekend, tym razem warto pamiętać o Nocy Sów. W sobotę Kaziuk Praski - historyczne inscenizacje i wschodnie przysmaki m.in od pod drohiczyńskiej Dażynki mniam mniam...Mamy też szanse ruszyć na ciekawe wycieczki m.in wokół Czerwińskich Gór czy też poszukać śladów wiosny na Wawrze - Las pod Lupą. Wodniacy powoli szykują się do sezonu, piknik z okazji światowego Dnia Wody w sobotę przy płycie desantu.Kolejny raz na zwiedzania Fortu Legionów wyruszymy z profesjonalnym przewodnikiem. Mamy też Niedziele Palmową, najwspanialej obchodzoną na Kurpiach, specjalne wydarzenia planują pod warszawskie skanseny. Zaczynają się również wielkanocne targi Otwock, Piaseczno i Sokołów Podlaski a w środę po weekendzie wystawców spotkamy w Forcie Legionów.

1. Noc Sów - w nocy z soboty na niedziele mamy szansę przyjżeć się tym niezwykłym ptakom, imprezy z okazji Nocy Sów są zwykle kameralne i trudno zdobyć miejsca czekając do ostatniej chwili. Wciąż możliwe jest wzięcie udziału w wydarzeniu organizowanym przez Dworską Ostoje pod Kielcami.

2. Kaziuk Praski - 24/25 marca na Kawęczyńskiej , ożyje wileńska tradycja i historia związana ze świętym Kazimierzem. Sporo ciekawych inscenizacji, a dodatkowo kramy ze wschodnimi przysmakami, m.in będzie znana nam z wypraw do Drohiczyna Dażynka - warto.

3. Wokół Czerwińskich Gór- okazja by poznać ciekawe miejsca na północnej granicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Ślady po kolejce wąskotorowej, piaszczyste wydmy czy olenderska architektura to tylko nie które z czekających na nas ciekawostek. Wycieczka startuje w niedziele ok 10.20 z Nowin.

4. Las pod Lupą - spacer botaniczny na Wawrze - start w niedziele o 10.00 z przystanku Cyklamenów 1. Wspólnie pod okiem specjalisty, poszukamy pierwszych oznak wiosny.

5. Niedziela Palmowa w Skansenach - specjalne wydarzenia z okazji tego kolorowego święta w Skansenach w Radomiu, Sierpcu, Lublinie, naturalnie największy rozmach wydarzenie osiąga na Kurpiach.

6. Zwiedzanie Fortu Legionów z przewodnikiem - w niedziele o 11.50. Fort dzięki stałemu wysiłkowi dobrego duch twierdzy, odsłania coraz to nowe fascynujące przestrzenie.

7. Festyn z okazji Światowego Dnia Wody - w sobotę od 11 przy Płycie Desantu - sporo wodnych atrakcji m.in rzeźbienie w lodzie w ogrzewanym namiocie, całość potrwa aż do 17stej.

8. Jarmarki Wielkanocne - w okolicach Warszawy możemy wziąć w nich udział m.i w Piasecznie, Otwocku czy nieco dalej w Sokołowie Podlaskim. Regionalne specjały kupimy tez w Forcie Legionów w środę 28 marca.

9. Ruszamy w przyrodę z Rowerowy Otwock- kto miałby ochotę na rowerową wycieczkę może ruszyć w trasę z grupą Rowerowy Otwock. Przewidywany dystans około 40 km, start przy Skwerze Szarych Szeregów ok 10.00

10. Jeździmy na nartach w Świętokrzyskim - sezon wciąż trwa, być może to już ostatni weekend by skorzystać z sobotniej nocnej jazdy w super cenie. W Sabat Krajno w zeszły weekend pobito rekord 24 godz jazdy bez przerwy .. teraz wypada tylko czekać na wpis do księgi rekordów Guinessa.

Wszyscy z utęsknieniem czekamy już na wiosnę by móc wyruszyć w plener, sporo ciekawych nowości szykuje się w okolicach Warszawy. Jednak by pełni je odkryć potrzeba odrobiny więcej słońca :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 05.03.2018 22:21
Noc Sów 24 marca okolice Warszawy i dalej - Kampinos, Ostoja Dworska, Parki Poleski i Białowieski

Bardzo ciekawa atrakcja na przywitanie wiosny, Noc Sów z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych nią turystów. Wydarzenie jest doskonałą okazją na ciekawą jednodniową wyprawę na weekend w okolicach Warszawy lub nieco dalej. W tym drugim wypadku może być cennym uzupełnieniem dłuższych weekendowych pobytów.

Warto pamiętać, że związane z wydarzeniem aktywności są zwykle dość kameralne, toteż instytucje je organizujące oferują zwykle dość ograniczoną liczbę miejsc. W przypadku Kampinoskiego Parku Narodowego jest to zazwyczaj nie więcej niż 20. Zainteresowanie jest naprawdę wielkie, więc miejsca znikają jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Plan wydarzenia jest zwykle dość podobny. Składa się z części edukacyjnej, podczas której uczestnicy poznają zwyczaje i tryb życia tych niezwykle ciekawych i tajemniczych ptaków, następnie mamy możliwość uczestnictwa w spacerze ornitologicznym. W tym czasie staramy się tropić te właśnie ptaki w ich naturalnym środowisku. Na zakończenie niektórzy z organizatorów przewidzieli wspólne ognisko i opowieści około ogniskowe, tak właśnie skończy się Noc Sów w Dworskiej Ostoi w świętokrzyskim.

Najbliższymi miejscami gdzie mamy szansę uczestniczyć w wydarzeniu są wymieniony Kampinoski Park Narodowy i Dworska Ostoja. Ciekawe atrakcje szykowane są też w parkach Białowieskim czy Poleskim, te jednak wymagają dłuższego weekendowego wypadu. Podobnie jednak jak w przypadku Kampinosu, jeśli chcielibyśmy uczestniczyć w Nocy Sów na wschodzie Polski musimy zapisać się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przy okazji Nocy Sów warto wspomnieć o dwóch ciekawych turystyczno-ornitologicznych inicjatywach, w których mamy okazję uczestniczyć na trasie naszych weekendowych wypadów z Warszawy. Jedno to Biuro Turystyczne Sóweczka z Białowieży, z jego właścicielem mamy szansę odbyć arcy ciekawy ornitologiczny spacer po pradawnej puszczy, druga to Sowa Luna. Sowa luna to grupa osób zafascynowanych układaniem ptaków drapieżnych a także ich leczeniem i biologią. Ich podopiecznych mieliśmy okazję spotykać w okolicach Warszawy niejednokrotnie. Są cyklicznymi gośćmi Warowni Wikingów Jomsborg, pojawiali się również na jarmarku w Muzeum Hutnictwa Starożytnego. Kto wie, być może wikingowie z Warowni Jomsborg zaproszą Sowę Lunę na kolejną Noc Sów, tym razem w sercu ich grodu. Byłaby to bez wątpienia ciekawa atrakcja dla mieszkańców Warszawy.

Na Noc Sów w parkach narodowych o miejsca bardzo trudno, toteż warto poważnie pomyśleć o propozycji Dworskiej Ostoi spod Kielc. Ta Osada Edukacyjna jest miejscem nad wyraz ciekawym, zarządzający są ściśle związani m.in. z historycznymi rekonstrukcjami z okresu Powstania Styczniowego. Na miejscu cyklicznie organizuje się również warsztaty z rękodzielnictwa. Miejsce bez wątpienia godne uwagi podczas wyprawy w okolice Kielc. Noc Sów może być do tego bardzo dobrym pretekstem.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nocsow ptaki
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon