czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: okolicewarszawy
Data publikacji: 18.08.2016 16:41
Oberwanka plaża- uroczo nad Rawką + seria imprez w Skierniewicach

Jedno z najbardziej malowniczych miejsc pod Warszawą. Zachowuje swój urok także dzięki temu, że dojazd na samo miejsce nie jest najłatwiejszy. Plaża Oberwanka znajduje się nad prawdopodobnie najczystszą rzeką regionu, Rawką. Jak nazwa wskazuje powstała w wyniku oberwania się skarpy, w ten sposób naturalnie powstał wysoki piaszczysty brzeg, nad którym wciąż króluje sosnowy las.


Nie jest tu głęboko, tak więc nawet najmłodsze dzieci mogą swobodnie brodzić i bawić się w wodzie. Jeżeli jednak chcielibyśmy znaleźć fragment z nieco głębszą wodą możemy poszukać go na skrajach, w zakolach. W tych miejscach kąpiel może wymagać więcej doświadczenia.


Oberwanka znajduje się nieopodal Skierniewic, gdzie wygodnie dotrzemy samochodem czy to trasą ekspresową w kierunku Wrocławia czy też autostradą A2. Pierwsza z opcji jest o tyle wygodniejsza, że nie trzeba się przebijać przez miasto. Sam dojazd do plaży wymaga nieco wprawy jedziemy przez wieś Samice

(jadąc od południa)gdzie mniej więcej w połowie wsi skręcamy w prawo w drogę szutrową dojeżdżamy do Rawki przejeżdżamy most i zaraz za nim skręcamy w lewo, przed nami około 2 km polnej/drogą, którą dotrzemy bezpośrednio nad Oberwankę. Alternatywą jest kierowanie się w kierunku Skierniewic przejazd przez tory i skręt przed piekarnią w prawo( jadąc od Samic) tutaj szukamy miejsca do parkowania i dalej ruszamy pieszo, przechodząc kładką/mostkiem na Rawce. Jadąc z kolei A2 i dalej przez Skierniewice musimy przejechać tory przy stacji Rawka PKP i dalej mamy dwie już wymienione opcje pamiętając że w tym przypadku skręcamy w lewo.


Dla aktywnych turystów Oberwanka może być ciekawym przystankiem na trasie rowerowej biegnącej przez Bolimowski Park Krajobraozowy np. do Nieborowa (20km). Dotrzemy tu również wygodnie kolejami regionalnymi, które zatrzymują się na stacji PKP Rawka. Stacja w prostej linii znajduje się bardzo blisko plaży.


Będąc w okolicy warto także obejrzeć stary młyn i leśniczówkę w miejscowości Ruda. Również tutaj na spiętrzeniach często kąpią się dzieci, nie jest to jednak miejsce tak urokliwe jak Oberwanka.


W najbliższych tygodniach w Skierniewicach odbędzie się szereg ciekawych imprez. To bardzo dobra okazja, by zapoznać się z walorami przyrodniczymi okolicy i równocześnie skorzystać z uczestnictwa w jednej z nich. Już w ostatni weekend sierpnia odbędzie się rekonstrukcja historyczna pod znakiem polskiego września. Następnie, 3 września ponownie otworzy swe podwoje Parowozownia Skierniewice, zaś 17/18 września mamy święto kwiatów i owoców. Również w tych dniach kolejowy obiekt (Parowozownia) będzie otwarty.


W samych Skierniewicach znajduje się siedziba Parku Krajobrazowego, gdzie możemy uzyskać dodatkowe informacje o ofercie turystycznej.


Zapraszamy do łapania letniego słońca na plaży pod Warszawą a przy okazji poznania wciąż niedocenianych walorów Bolimowskiego Parku.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 12.07.2016 13:46
Jabłonowiec kąpielisko Okrzejka i Farma Iluzji o krok

Jabłonowiec to kolejne mało znane miejsce przystosowane do wypoczynku nad wodą podczas wycieczki poza Warszawę. Mieści się tu ośrodek wypoczynkowy Tęcza, rozlokowany na wielkiej wielohektarowej powierzchni. Oferuje możliwość kameralnego wypoczynku z dala od tłumów. Miejsce to, oddalone od Warszawy ok 90 kilometrów, przegrywa marketingową wojnę z innymi ośrodkami znajdującymi się m.in. nad Wilgą. Powodem może być fakt, iż baza noclegowa w postaci drewnianych domków pamięta jeszcze poprzednią epokę. Jednak na tym polu zachodzą zmiany. W ostatnich miesiącach/sezonach oddano do użytku odnowiony pawilon K, gdzie znajdziemy pokoje o nieco wyższym standardzie. Również obok kąpieliska wyremontowano salę, umożliwiającą miłe spędzenie wiosennych czy jesiennych chłodnych wieczorów.


Wielka zaletą Jabłonowca są rewelacyjnie przygotowane boiska do piłki nożnej, jedno z nich znajdziemy w samym centrum ośrodka. Kolejne, o różnej wielkości, znajdują się w odległości 200 metrów, przylegając bezpośrednio do lasu.


Ośrodek dysponuje też kilkoma kajakami, można popływać zarówno po stawach jak też wybrać się na spływ rzeką Okrzejką. Nie jest to trudna rzeka, dodatkowo spiętrzenia zapewniają odpowiedni poziom wody. Wprawieni kajakarze potrafią tu płynąć również pod prąd, co niewątpliwie ułatwia logistykę - powrót do miejsca startu. Rzeka miejscami płynie pośród lasów, co czyni wyprawę jeszcze bardziej malowniczą.


Bliskość parku rozrywki Farma Iluzji jest kolejną zaletą, gdy planujemy wypad na weekend z noclegiem. Ośrodek w Jabłonowcu jest tu naturalnym wyborem. Farma Iluzji cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych, w tegoroczne wakacje zaoferuje nowe atrakcje m.in. w postaci animowanych przedstawień Alicji w Krainie Czarów.


Kąpielisko znajduje się w samym centrum ośrodka. Naturalnie jest strzeżone przez ratownika. Dysponuje też niewielką zjeżdżalnią, która sprawia bardzo wiele frajdy dzieciom. Miejsca do plażowania wystarczy dla każdego. Jeżeli nie zostajemy w ośrodku na noc, to za korzystanie z plaży musimy zapłacić 5 zł od osoby.


W ośrodku jest stołówka oferująca pełne wyżywienie, zakupy spożywcze możemy też zrobić w nieodległej Woli Życkiej.Polecamy to kameralne kąpielisko szczególnie dla osób planujących wycieczkę do Farmy Iluzji, ale nie tylko :). Kusi też łatwy spływ kajakowy Okrzejką. Może już w najbliższy weekend z Warszawy.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 09.05.2016 14:27
Flis Festiwal za nami - ale to nie koniec zabawy na Wiśle

Za nami V Flis Festiwal, niezwykle udana impreza łącząca dwa brzegi Wisły. Można rzec przygrywka do roku Wisły, który już w 2017. Cieszy możliwość obejrzenia drewnianych łodzi, które sukcesywnie wracają na wody królowej polskich rzek. Mogliśmy też obejrzeć jednostki gościnnie przybywające, specjalnie na tę imprezę. Słowa uznania należą się Galarowi Solnemu, który przybył z Krakowa. Ta ponad 13 metrowa jednostka wsławiła się przepłynięciem niemal całej Europy. Na Festiwalu mogliśmy oczywiście na nią wejść i posłuchać opowieści prawdziwych wilków żeglugi śródlądowej. Załoga niezwykle serdeczna, można było porozmawiać, wypytać, porobić zdjęcia, dzieci były jak zawsze ciekawe takich opowieści.


Druga wyjątkowa jednostka to Flisak z Solca, wyróżnia się dwoma masztami, a także przepięknymi żaglami wskazującymi jednoznacznie na jego pochodzenie. Flisak jest także wyjątkowy, jego wizerunek znalazł się na znaczkach poczty francuskiej, wydanych z okazji orleańskiego spływu, w którym jednostka reprezentowała Polskę. Załoga złożona z fanów wiślanej żeglugi opowiadała o francuskich przygodach a także zaletach i możliwościach jakie daje Wisła. Pamiętajmy, że jest rzeką wyjątkową w skali Europejskiej. Flisaka będziemy mogli obejrzeć ponownie podczas kolejnego weekendu w ramach Zielonych Świątków na Urzeczu.


Mieliśmy też powiew nowoczesności, barkę Santa Vistula z Puław, obiekt na wskroś nowoczesny, nawiązujący jednak do tradycji szkutniczej wiślanych jednostek. I w tym przypadku załoga zabawiała odwiedzających m.in. szantami.


Środowisko Flisaków warszawskich było w ten weekend również licznie reprezentowane, na wzmiankę zasługuje projekt TAXI Wisła, który realizuje przewozy po Wiśle charakterystycznym batem Zygmunt. Wkrótce na portalu oddzielny materiał na temat jego historii i perspektyw.


Oczywiście Flis Festiwal to nie tylko łodzie, to również folklor i tradycja urzecka. Mieliśmy możliwość obserwacji rzemieślników w akcji, pokazy tkania, wyrobów z gliny czy powroźnictwa szczególnie interesowały dzieci. Naturalnie nie zabrakło regionalnych smaków, tradycyjną sytochę i barszcz chrzanowy serwowały najlepsze specjalistki Łurzycanki. Można też było na stoisku gospodarstwa Gyllow kupić tradycyjne powidła przygotowywane według olenderskiej tradycyjnej receptury.


Były też koncerty zespołów ludowych. Organizatorzy zadbali również o miejsce zabaw dla najmłodszych dzieci. Mogły bawić się naturalnymi drewnianymi klockami, skakać po poduchach, a także uczestniczyć w jednym z odbywających się periodycznie warsztatów.


Flis Festiwal jest tylko początkiem wiślanej przygody. Już w następny weekend Zielone Świątki na Urzeczu, a w czerwcu tradycyjna pielgrzymka rzeczna do Płocka. Czekamy też na oficjalne ogłoszenie roku 2017 rokiem Wisły i więcej tego typu interesujących wydarzeń w okolicach Warszawy w następnym sezonie.


Gdzie na weekend? Zapraszamy nad Wisłę.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwode okolicewarszawy podwarszawa
Data publikacji: 27.02.2018 19:47
Uroczysko Kępa - by uciec od cywilizacji - a tylko 45 km od Warszawy

Uroczysko Kępa to idealne miejsce by uciec od zgiełku miasta, a wszystko bardzo blisko Warszawy, ledwie 45 kilometrów od Okęcia. Niezmiennie odwiedzając okolice Bolimowskiego Parku Krajobrazowego dziwimy się jak to możliwe, że na wyciągnięcie ręki mamy prawie dziewicze tereny, gdzie życie płynie powoli, drogi są wąskie a ruch na nich znikomy. Prawdę powiedziawszy nawet trafienie do Uroczyska nie jest łatwe. Kierując się tylko adresem niechybnie zbłądzimy, bardziej skuteczne są podpowiedzi gospodarzy, bądź kierowanie się po wskazówkach krajobrazu.

Uroczysko to de facto miejsce stworzone właśnie z potrzeby ucieczki od tempa jakie niesie dzisiejsza cywilizacja. W tym miejscu goście mogą odtworzyć sobie to jak jeszcze nie dawno wyglądały wiejskie gospodarstwa w okolicach Warszawy. Gospodarze zachęcają do wtopienia się w naturę, nie znajdziemy tu w pokojach telewizorów a zasięg komórkowy jest bardzo słaby bądź nie ma go w ogóle. Pokoje w stylu rustykalnym przypominają nieco klimat dawnego wiejskiego dworu, który znajdziemy m.in. w nieodległym Uroczysku Halin.

Wspaniale prezentuje się ukryte wśród drzew miejsce na posiłek na otwartym powietrzu, wyposażone również w oryginalny piec, na którym możemy własnoręcznie przyrządzić przysmaki. Powieszone na drzewach huśtawki przenoszą nas w czas błogiego dzieciństwa.

Wielką atrakcją gospodarstwa są zwierzęta. Gospodarze prowadzą hodowlę Border Colie, zabawa z psiakami umili czas najmłodszym. Na chętnych czeka również możliwość jazdy konnej, w zagrodzie znajdziemy też inne wiejskie zwierzęta m.in. zabawne kozy. Jeżeli interesujemy się ekologiczną uprawą lub florą i fauną bolimowskiego parku, gospodarze są gotowi przygotować dla nas specjalne warsztaty traktujące o tej tematyce.

Wspaniale prezentują się też rosnące nieopodal gospodarstwa stogi siana. Widok prawie już na dzisiejszej wsi zapomniany, a na pewno trudny do odnalezienia w bezpośredniej bliskości Warszawy.

Umiejscowienie Uroczyska Kępa powoduje, iż jest to idealna baza na rowerowe wycieczki. Wspomniane już wyżej wąskie i mało uczęszczane drogi są wyjątkowo sprzyjające temu sportowi. W sposób szczególny należy polecić wycieczki do okolicznych, wciąż mało znanych atrakcji jak Esterka Village, gdzie możemy uczestniczyć w ciekawych, związanych z "kultem natury" wydarzeniach, czy plantacje pole lawendy pod Skowronkami, gdzie kupimy lawendowe wyroby a także świeże zioła, czy wreszcie sam Bolimowski Park Krajobrazowy z przepięknymi terenami nad Rawką. W nieodległej Puszczy Mariańskiej możemy kupić doskonałe wędliny i miody prosto od producenta manufaktury Babci Reginy. Każda z tych wycieczek jest niezbyt forsowną, nie dłuższą niż 10-12 km trasą.

Co ważne do Uroczyska można przyjechać z własnym psem, co nie jest niestety regułą w gospodarstwach agroturystycznych.

Rok 2017 przyniósł dalszą rozbudowę Uroczyska. W zagajniku, nieopodal głównych zabudowań powstał niewielki domek, krok po kroku widać więc rozwój tego niebanalnego miejsca. Jeżeli szukamy odskoczni od cywilizacji to jest to jedno z miejsc w okolicach Warszawy, które powinniśmy poważnie rozważyć. Świat jak by się tu zatrzymał w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 26.02.2018 20:17
Esterka Village spotkanie z naturą i ludźmi żyjącymi z nią w zgodzie - niedaleko Warszawy

Wspaniałe miejsce dla osób ceniących harmonię i życie w zgodzie z naturą, taka jest właśnie Esterka Village. Położona nieopodal Warszawy, obok krainy Rawki i Puszczy Mariańskiej, w miejscu w dużej mierze zapomnianym przez masową turystykę. Jej atutem są organizowane periodycznie wydarzenia, związane z porami roku, siłami i darami natury.


Kulminacją sezonu turystycznego w Esterka Village jest Esterka Village Festival. To święto ludzi związanych z tym miejscem, podczas którego mamy okazję posłuchać o zdrowym naturalnym żywieniu, naturalnej medycynie czy sposobach na spędzanie czasu na łonie natury. Festiwal tchnie pozytywną energią, goście z zewnątrz są mile widziani. Gospodarze przygotowują też miejsca do biwakowania, jeżeli dysponujemy swoim namiotem to i dla nas się ono znajdzie.


Esterka Village festival odbywa się zwykle w środku wakacji, w tym roku przewidziany jest na ostatni weekend lipca tj. 27-29 lipca. Już wcześniej, bo w czerwcu będziemy mogli wziąć udział w innych ciekawych wydarzeniach. Warto wybrać się na spotkania enotomologiczne, tj. bezkrwawe nocne łowy na ćmy. Podczas tych nocnych pokazów, poznamy większość gatunków tych fascynujących nocnych motyli, z pewnością ich różnorodność nie jednego zaskoczy. Naturalnie najlepszą okazją do tego typu wydarzeń są dość ciepłe noce z pełnią księżyca. Księżyc dodaje tu dodatkowo aury tajemniczości, doskonale wpisując się w misję miejsca.


Sezon w Esterce zacznie się jednak wcześniej. Już w połowie kwietnia gospodarze zaproszą nas na spotkania w ogrodzie. 14/15/16 kwietnia to dni, podczas których dowiemy się jak uprawiać nasz ogród w sposób naturalny. Esterka przygotuje dla nas też inne ciekawe wydarzenia związane z przemijaniem pór roku. Dni wiatru, czy dyni cieszyć się będą z pewnością, tak jak w ubiegłych latach, dużą popularnością.


Mimo, iż w Esterce nie znajdziemy miejsca do spania pod dachem, to miejsce bez dwóch zdań jest warte polecenia. W niedalekiej odległości znajdziemy szereg ciekawych atrakcji, które możemy odwiedzić podczas jednodniowego wypadu z Warszawy. Przede wszystkim warte uwagi jest pole lawendy pod Skowronkami, Miejska Knieja pod Skierniewicami czy Uroczysko Kępa. Warto też wspomnieć uroczą plażę Oberwankę nad Rawką czy możliwość zrobienia doskonałych regionalnych zakupów u Babci Reginy w Puszczy Mariańskiej.


Gdybyśmy zdecydowali się na wypad z noclegiem, to dobrym wyborem może być Uroczysko Kępa. Wycieczka rowerowa z Uroczyska do Esterki to ciekawa propozycja, tym bardziej, że drogi są niezbyt uczęszczane a obszar wydaje się nieco zapomnianym, choć znajduje się przecież tak blisko stolicy.


Nie zapominajmy też o głównym magnesie jaki ciągnie nas do Esterki, są nim bez wątpienia ludzie. Osoba gospodyni emanuje pozytywną energią i chęcią dzielenia się wiedzą, przypomina jak żywo gospodynię Miejskiej Kniei, Kasię. Dla takich ludzi warto przemierzać podwarszawskie okolice w poszukiwaniu celów-perełek na nasze weekendowe wypady.


Jeżeli szukacie ciekawego miejsca w okolicach Warszawy i interesują was wydarzenia w klimacie "matki natury" śledźcie to co ma do zaoferowanie Esterka Village, z pewnością niedługo my również tam zawitamy.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.12.2016 15:14
Latosowo agroturystyka - nowość w drodze na Podlasie

Kolejna z najświeższych nowości, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzącym sezonie turystycznym. Latosowo doskonale wypełnia lukę w ofercie turystycznej rejonu, w którym się znajduje. A jest to region bardzo ciekawy, pogranicze Mazowsza i Podlasia. Takie usytuowanie czyni z Agroturystyki Latosowo bardzo interesującą propozycję na weekendowe wypady, przede wszystkim w powiązaniu z arcyciekawym Skansenem w Ciechanowcu, spływem Liwcem czy przystankiem w drodze na Podlasie. Oczywiście może być też celem samym w sobie, znajdziemy tu bowiem wiele atrakcji dla całej rodziny.

Budowa domu gościnnego czyli właściwej agroturystyki zakończyła się dopiero na wiosnę tego roku. Cały czas trwają jeszcze drobne prace by doprowadzić go do perfekcji, oceny pierwszych gości są lepsze niż pozytywne.

W przypadku Agroturystyki rzeczą kluczową jest zapewnienie atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W tym zakresie Latosowo dysponuje naprawdę atrakcyjną ofertą. Dorosłych a zwłaszcza fanów gotowania zainteresują warsztaty związane z produkcją wędliny i /lub serów. Wszak Podlasie to zagłębie najlepszych produktów z tych właśnie kategorii. Znajdziemy tu też inne ciekawe wariacje kulinarne, jak sałatki z "chwastów" na bazie m.in liści mniszka,krwawnika, szczawika zajęczego czy babki lancetowatej czy produkty z coraz bardziej kulinarnie popularnej pokrzywy.


Ciekawie prezentują się też warsztaty związane z wierzbą, drzewami i lasem. Tego typu wiedza na pewno zainteresuje najmłodszych. W ogrodzie znajdziemy żywe kompozycje z wierzby, ciekawostka do ewentualnego podpatrzenia.

W sezonie możemy też zapoznać się z techniką tłoczenia skoku z jabłek. Jeżeli dodamy do tego jeszcze całą gromadkę wiejskich zwierząt, z którymi możemy obcować w Latosowie na co dzień to mamy idealną ofertę. A domowe zwierzęta to nie całość obrazu, na wytrawnych obserwatorów czeka możliwość podpatrzenia, czarnego bociana, borsuków, lisów czy saren, które maja swoje ścieżki w okolicy.

Na dorosłych czeka też degustacja przygotowywanych przez gospodarzy nalewek czy domowego piwa. Jesienno - zimową porą jest to sprawdzony sposób na rozgrzanie organizmu po udanym dniu na świeżym powietrzu.

Latosowo jest czynne cały rok. Niewątpliwie utrzymanie całorocznej oferty będzie wyzwaniem. Jednak bliskość wspomnianego już Skansenu w Cichanowcu, rzeki Liwiec i Bugu a także rosnąca popularność Podlasia pomogą w zdobyciu, koniecznych do skutecznego działania, klientów. Kolejny sezon zima przyniesie zaś dodatkową atrakcję, która przyciągnie do Latosowa turystów. Otóż rozpoczęły się już prace przy saunie. Będzie mieściła się w tradycyjnych, oczywiście odnowionych, wiejskich zabudowaniach dawnego spichlerza. Uruchomienie tej nowej atrakcji jest planowane na jesień 2017 roku.

Cieszy kolejny punkt wnoszący nową jakość do weekendowej oferty noclegów w okolicy Warszawy. Latosowo bez dwóch zdań znalazło się w naszym zestawieniu nowości, którym warto się przyjrzeć w przyszłym sezonie.

Sami planujemy zimową wizytę i was też zachęcamy, trzeba wspierać tego rodzaju autentycznie pozytywne inicjatywy. W styczniu w pobliskim Drohiczynie odbywa się tradycyjne święto Jordanu. Szereg atrakcji zimą planuje też wspomniany skansen w Ciechanowcu.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: superagro okolicewarszawy
Data publikacji: 26.06.2017 22:19
Pawie Oczko - zabawa ze zwierzętami - pod Warszawą

Wspaniałe miejsce z setką miłych zwierząt, w sam raz na doskonałą zabawę dla najmłodszych. A to wszystko w Bolimowie, czyli w okolicach Warszawy. Autostradą A2 dojedziemy tu w 40 minut.

Pawie Oczko to obiekt nowy, dopiero zaczynający w pełni komercyjną działalność. Gospodarze to prawdziwi pasjonaci zwierząt. Z tej właśnie pasji zrodziła się chęć stworzenia miejsca, gdzie dzieci będą mogły swobodnie obcować z różnego rodzaju zwierzętami.

Znakiem rozpoznawczym Pawiego Oczka są daniele, ich wybieg przyciąga uwagę kierowców jadących drogą do Nieborowa. Daniele są niezwykle łagodne, podchodzą, dają się głaskać, z przewodnikiem można je też karmić. Na wybiegu mamy także małe, dopiero co urodzone sztuki, te są nieco bardziej płochliwe, zwykle kryją się u mamy.

Sama nazwa, czyli Pawie Oczko pochodzi naturalnie od pawi - to kolejny rarytas tego miejsca, piękne pawie przechadzają się po terenie. Przy odrobinie szczęścia możemy też zobaczyć króla stada na wysokim kilkunastometrowym drzewie. Jest to jego ulubione miejsce odpoczynku i spędzania nocy. Na miejscu możemy również zobaczyć malutkie pisklęta pawia, wychowywane przez kurę, to także niezwykła ciekawostka.

Poza obserwacją zwierząt możemy tu także wziąć udział w ich karmieniu, najchętniej przystają na to wspomniane już daniele i kozy.

Zwierzęca rodzina w Pawim Oczku stale się powiększa. Niedawno dołączyły do niej lamy, powoli stają się coraz łagodniejsze. Zatem już niedługo dostęp do nich będzie dużo łatwiejszy.

Gospodarze przygotowują też wybieg dla kangura, powinien on zawitać do Pawiego Oczka już w najbliższych tygodniach.

Poza wymienionymi znajdziemy w Pawim Oczku również tradycyjne polskie zwierzęta wiejskie, tj. owce i konie. Wprawieni w jeździe konnej mogą tu spróbować swoich sił w jeździe wierzchem. Dla najmłodszych jest spolegliwy kucyk, przejażdżki na nim cieszą się wielką popularnością.


Na miejscu do dyspozycji zwiedzających mamy miejsce na ognisko, namiot chroniący przed deszczem i mini plac zabaw. Gospodarze nie robią żadnego problemu w sytuacji gdybyśmy chcieli spędzić tu nawet całe popołudnie, organizując sobie piknik.


Trzeba przyznać, iż pasja i entuzjazm z jakim prowadzący Pawie Oczko opowiadają o zwierzątkach robi bardzo pozytywne wrażenie. Na miejscu wciąż trochę brakuje jakości w zagospodarowaniu terenu, ale właściciele są tego świadomi. Obiecują likwidować krok po kroku te niedogodności. Nie są one żadną przeszkodą dla ludzi szukających natury i życzliwych ludzkich relacji. Tym bardziej, iż ceny na miejscu są bardziej niż dostępne - dorosły płaci 7 zł a dziecko 5 za bilet wstępu.


Wizytę w Pawim Oczku możemy połączyć ze zwiedzaniem ogrodów i Pałacu w Nieborowie czy Arkadii. Także Parowozownia Skierniewice jest o krok. Do Łowicza zaś dojedziemy w nie więcej niż 15 min, a tam czeka na nas już nowa plaża nad Bzurą, wielkie zacienione place zabaw i doskonałe lody.


Gdybyśmy szukali noclegu, to znajdziemy go w nieodległym Nieborowie u Kowala lub w Ranczo u Noego. Niedaleko znajdziemy też inne atrakcje, jak kowala, garncarza, czy bednarza. Gospodarze skierują nas w odpowiednie miejsce.


Pawie Oczko to idealne miejsce do zabawy ze zwierzętami w okolicach Warszawy. Szybki dojazd autostradą A2 a także bliskość innych atrakcji tylko dodają temu miejscu atrakcyjności.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: zwierzaki nowosc okolicewarszawy
Data publikacji: 15.05.2016 10:41
Skierniewicka parowozownia - perła na industrialnym szlaku Mazowsza

Przywrócona do życia ciężką pracą miłośników kolei i wolontariuszy różnych zawodów, oferuje nam dzisiaj niezwykłe atrakcje. Tym ciekawsze i unikatowe, że dostępne tylko kilkanaście dni w roku. Oryginalna, nieistniejąca już, aczkolwiek zlokalizowana w tym samym miejscu skierniewicka parowozownia była elementem legendarnej Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Stworzyła ona podwaliny do rozwoju kolejnictwa w Polsce i na długo wyznaczyła jakościowe standardy. Tym samym przyczyniła się do rozwoju mniejszych ośrodków usytuowanych na jej trasie m.in. Żyrardowa.


Jest to zabytek unikalny, jedyna normalnotorowa parowozownia na ziemi łódzkiej i Mazowszu, która jest jednocześnie obiektem muzealnym. Dzieciom niewątpliwie skojarzy się z bajkami typu Tomek i Przyjaciele. To miejsce gdzie śpią parowozy:). Jest ich dziś w Skierniewicach czternaście, w tym dwa wąskotorowe. Bogata skierniewicka kolekcja szczyci się między innymi najstarszym czynnym wagonem pasażerskim w Polsce, zbudowanym w 1889 roku w Królewcu. Innymi ciekawymi eksponatami są m.in. Cysterna z 1905 roku i unikalny akumulatorowy zespół trakcyjny z 1913 roku, przywrócony do życia niemałym wysiłkiem w 1995 roku.


Turystyczna historia parowozowni na dobrą sprawę zaczęła się dopiero w 2005 roku, gdy rozpoczęto cykliczne jej udostępnianie w ramach tzw dni otwartych. Obecnie takich dni jest kilkanaście w roku. Parowozownia wspiera też lokalne wydarzenia turystyczne, np. święto kwiatów w Skierniewicach. W tym roku przypadnie na 17 i 18 września.


Sezon zaczynamy 7 maja. Następnie 14 maja kontynuujemy kolejową nocą muzeów z otwarciem parowozowni aż do północy. 4 czerwca zaplanowano wydarzenia z okazji dnia dziecka. Parowozownia jest również otwarta dla amatorów fotografii. Pierwszy plener fotograficzny 18 czerwca. Do zobaczenia w Skierniewicach, na prawdę warto.


Nie byłoby tego pięknego zabytku, gdyby nie wspomniani wyżej wolontariusze. Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei prosi o wsparcie idei ratowania zabytków kolejnictwa poprzez darowanie 1% podatku KRS 0000216091.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.01.2019 21:36
Szwajcaria Bałtowska z przytupem w nowy zimowy sezon :)

Mercedes wśród najbliższych Warszawie stoków narciarskich ruszył z impetem w nowy narciarski sezon. W walce o nowych klientów pomoże nowa krótsza i bardziej komfortowa droga z Warszawy, a także nowoczesne akcje pro- sprzedażowe ( o 40 % zniżkach w ramach first minute pisaliśmy na portalu) jak również dbałość o imprezy towarzyszące (Balonowa Fiesta).

Każdy z bliskich Warszawie stoków ma swoje silne strony. Jakie argumenty przesądzają o tym by wyróżnić z tego grona właśnie Szwajcarię Bałtowską? Jest ich wiele.

Przede wszystkim jakość i różnorodność infrastruktury, w zeszły weekend odwiedzając stok w Bałtowie mogliśmy się o tym przekonać. Przede wszystkim zwraca uwagę wyciąg krzesełkowy o znakomitej przepustowości, w sobotę czyli dzień o największym natężeniu ruchu radził sobie znakomicie. Czas oczekiwania nie był właściwie nigdy dłuższy niż 10 minut (średni czas podczas naszego pobytu szacuje na ok 5-6 minut), jak na weekend to bardzo dobry wynik. Co ciekawe, mimo sporej liczby fanów snowboardu i dzieci nie mamy tu do czynienia z ekscesami/przepychaniem się w kolejce, wszystko idzie naprawdę sprawnie.

Obok wyciągu krzesełkowego mamy jeszcze 2 orczyki i taśmę - co doskonale zwiększa przepustowość całego ośrodka.

Na plus trzeba też zaliczyć snow park i jego usytuowanie, pozwala on szczególnie fanom snowboardu korzystać z zimowej zabawy bez blokowania innym dostępu do infrastruktury. Młodzi snowboarderzy mogą nawet spędzać czas na górze, w ogóle nie zjeżdżając do wyciągów, znakomicie rozładowuje to kolejki szczególnie podczas weekendów.

Duży plus należy dać za możliwość internetowego zakupu karnetów, eliminuje to frustrujące kolejki znane z innych podwarszawskich stoków. Periodycznie możemy też skorzystać z ofert, jak n.p tanie czwartki z 25% zniżką lub zniżki kodowe będące standardem w elektronicznym handlu.

W przypadku wizyty w Bałtowie z młodszymi dziećmi dużym plusem jest dodatkowa infrastruktura turystyczna w postaci wioski Świętego Mikołaja i Bałtowskiego Zwierzyńca. Zmęczone jazdą na nartach maluchy mogą więc odsapnąć bawiąc się w różnorodny sposób.

Bardzo dobrze wygląda też w Bałtowie strona cateringowa - dwie solidne restauracje serwują przy samych stokach tradycyjne dania. Jest też opcja posiłku na świeżym powietrzu, przy palących się ogniskach. Ceny są znośne, placek zbójnicki 20 zł, zapiekanki poniżej 10 zł, w sam raz na zaspokojenie głodu, czas oczekiwania także w tym przypadku jest bardzo rozsądny. Co warte podkreślenia, dla oszczędnych zagwarantowano też opcję upieczenia własnej kiełbaski na ognisku.

Biorąc pod uwagę koszty utrzymania infrastruktury ceny karnetów są akceptowalne. Za najdłuższy 6 godz karnet zapłacimy podczas weekendu 85 zł (40% taniej w promocji first minute i 25% taniej w czwartek). Warto polować też na piątkową Nocną Jazdę - w tym czasie cena karnetu spada poniżej 40 zł i jest to bez wątpienia okazja. Nocna jazda to prawdziwy znak rozpoznawczy świętokrzyskich stoków.

Bałtów podobnie jak inne stoki zyskał na poprawie infrastruktury drogowej. Obwodnica Radomia i nowa droga do Ostrowca zwiększyły komfort i skróciły czas podróży z Warszawy, który obecnie oscyluje w okolicy 2 godzin. Przy trudnych warunkach zimowych warto jednak nadłożyć nieco drogi i wybrać właśnie wskazaną drogę do Ostrowca, bowiem na odcinku ze Skaryszewa możemy napotkać naprawdę trudne i mało komfortowe warunki. Na dalszą poprawę dojazdu poczekamy kolejne 2-3 lata, wtedy też nowa droga na odcinku do Grójca skróci czas podróży o dalsze 20-30 minut.

Jeżeli wypad na 1 dzień wydaje nam się zbytnio męczący możemy rozważyć nocleg na miejscu. Infrastruktura również w tym przypadku jest bogata a ceny zaczynają się od 120 zł za pokój 2 osobowy. Poza infrastrukturą, którą oferuje kompleks bałtowski mamy w okolicy do dyspozycji bardzo wiele kwater agroturystycznych.

Na koniec warto podkreślić jeszcze jedną wielką zaletę Bałtowa, tj. usytuowanie w bezpośredniej bliskości super turystycznych miejsc takich jak Sandomierz, Ćmielów czy Opatów. Daje nam to duże możliwości urozmaicenia naszego narciarskiego wypadu poprzez skorzystanie z wymienionych wyżej atrakcji.

Od weekendu wraca do nas prawdziwa zima, z kolejnymi szansami na przyjemne szusowanie na stokach narciarskich w okolicach Warszawy, Szwajcaria Bałtowska to bez wątpienia na tą chwilę faworyt w wyścigu o fanów nart ze stolicy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.01.2019 22:13
Winnica Dwórzno od sezonu 2019 ruszy regularne zwiedzanie

Wszystko wskazuje na to iż już od sezonu 2019 doczekamy się premiery nowego produktu turystycznego w okolicach Warszawy, znajdująca się w okolicach Mszczonowa Winnica Dwórzno otworzy swoje podwoje dla fanów wina i enotursytyki.

Dobry infomacje dotarły do nas wprost z targów turystycznych TTWarsaw w Warszawie, podczas tej imprezy mieliśm szansę porozmawiać z przedstawicielami Winnicy, była to pierwsza publiczna prezentacja oferty na tego typu wydarzeniu, zwiwazna także z faktem oficjalnego właczenia Winnicy do Mazowieckiej Regionalnej Organiacji Turystycznej.

Podczas targów przedstawaiciele Winnicy opowiadali o miejscu jak i produktowanych w nim winnach, można też było wziac udział w degustacji. Wina zyskały wielkie uznanie wśród osób owiedzających targi.

Winnice mieliśmy szansę odwiedzić jeszcze w 2017 roku, wtedy też właściciel deklarował rozważnie pomysłu większego zaangażowania w turystyke, jak widać te plany zmaterializują się juz w 2019 roku.

Przygrywką i bardzo dobrym progrnostykiem był już wrześniowy Pikinik Rodzinny w Winnicy Dwórzno , podczas którego frekwencja i zainteresowanie mediów przebiły wszelkie oczekiwania organizatorów. Szczególnie ciekawe byly atarkcje skierowane do najmłodszych, zbieranie winogron i wyciskanie soku bosymi stopami to zostaną z pewnością zapamiętane na długo. Dorośli byli zaś szczególnie zadowolenii z możliwości zakupu win w specjalnych promocyjnych cenach, kolejki wydawały się nie kończyć.

Z zapowiedzi organizatorów wynika iż w 2019 roku, piknik będzie miał jeszcze bogatszy program, szczególna uwaga ma być położona na oprawę muzyczną.

Poza piknikiem prawdziwą turystyczną jakościową zmianą będzie wprowadzenie możliwości regularnego zwiedzania winnicy z przewodnikiem, do tej pory tego typu atrakcje należało zamawiać ad hoc, teraz ma to być widocznie łatwiejsze.

Na targach zapowedziano też premiere nowej strony interenetowej, jest ona już gotowa, znajdziemy na niej informacje o możliwości zamówienie spaceru, zwiedzania winnicy , degustacji i zakupów. Co cieszy właściciele myślą także o opcji noclegów w Winnicy, kameralne miejsce do degustacji w stylu cotage z pewnością cieszyło by się popularnością wsród potencjalncyh klientow ze szczegolnym uwzględnieniem firm i agencji eventowych z okolic Warszawy.

Poprawa infrastukury drogowej jak i zbliżające się uruchomienie term Park of Poland z pewnością pomogą w promocji tursytycznej oferty Winnicy Dwórzno, wydaje sie iż wszystko gra na korzyść tego miejsca, młodzi ludzie którzy zarządzaja tym projektem są gwarancją entuzjazmu i realizacji nowych pomysłów.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 14.12.2018 12:07
Krótsza droga na stoki - Łomża, Krajno i Bałtów czekają :)
Nowy sezon narciarski tuż tuż. Mamy dobre wiadomości dla fanów białego szaleństwa z Warszawy i okolic, na kilka najbliższych stolicy stoków dojedziemy szybciej i bardziej komfortowo.

Zakończyły się prace na trasie ekspresowej S8 do Białegostoku, to zaś powoduje iż znajdujący się pod Łomżą w Rybnie stok narciarski przybliżył się znacznie do Warszawy. Obecnie dojedziemy do Rybna z centrum stolicy w nie więcej niż 1 godz 30 minut, z prawego brzegu będzie o dodatkowy kwadrans krócej. Jest to już całkiem rozsądny czas przejazdu umożliwiający jednodniowy wypad na narty. Gdybyśmy jednak chcieli zostać w okolicy na noc to zaletą Łomży są też tanie noclegi, bez problemu znajdziemy tu agroturystyki nawet za poniżej 100 zł za rodzinny nocleg. Warto wspomnieć też o smaczniej rybnej kuchni serwowanej przez Sytą Pannę.

Dobre wiadomości także dla podkieleckich stoków, mamy wreszcie obwodnicę Radomia, która skraca podróż do Warszawy o co najmniej 20 minut. Na stoki w Krajnie i Bodzentynie dojedziemy z Warszawy w czasie poniżej 2 godzin. W najbliższych latach czas ten jeszcze się skróci wraz z oddaniem obwodnicy Skarżyska. Warto pamiętać, że przy stoku w Krajnie czeka na nas dodatkowa atrakcja Park Miniatur. Obydwa wspomniane ośrodki wyróżniają się też oferowaniem nocnych, super promocyjnych wieczorów, w atrakcyjnej cenie jeździmy w weekendy od 20.00 do 24.00. Tego rodzaju promocja jest idealnym magnesem dla mieszkańców stolicy, wprawdzie czeka nas późny powrót do Warszawy, ale w drodze powrotnej jedziemy w pełni bezstresowo.

Pozytywne zmiany w infrastrukturze drogowej zadziały się także w okolicach Szwajcarii Bałtowskiej, oddano do użytku nową drogę z Ostrowca do Bałtowa. Nie skraca ona wszak czasu podróży jednak wydatnie poprawia jej jakość. W przypadku gorszej pogody czy jazdy nocą warto zastanowić się czy nie wybrać jazdy przez Ostrowiec i Radom, będzie około 20 minut dłużej( w sumie około 2godz30 minut) ale dużo bardziej komfortowo. W tym roku po raz pierwszy ośrodek zaoferował agresywną promocję cenową a'la bardzo popularne w turystyce first minut, karnety czasowe zostały przecenione o 40 % podczas Black Friday. Może wraz z pierwszym śniegiem pojawi się jeszcze raz okazja na tego typu promocyjne zakupy.

Na tym na razie koniec dobrych wiadomości, czekamy na zakończenie prac na drodze ekspresowej S17 w kierunku Lublina. Już w kolejnym sezonie zimowym powinniśmy mieć pierwsze wymierne efekty skutkujące skróceniem czasu przejazdu do Stacji Narciarskiej Kazimierz Dolny. Dziś by tu dojechać trzeba się przebijać drogą krajową 79 lub popularną Nadwiślanką, czas dojazdu na stok przekracza 2.15 minut, po zakończeniu prac na ekspresówce skróci się zapewne do mniej więcej 1godz 30 minut. Okolice stacji narciarskiej kryją prawdziwe turystyczne perełki. Winnice w Lesie Stockim, wspaniała agroturystyka pod Jabłonią i sam Kazimierz zapewnią narciarzom z Warszawy dodatkowe atrakcje.

Czas planować pierwszy tej zimy weekendowy wypad w okolice Warszawy na narty, na jeden dzień a może na cały weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 15.10.2018 19:48
Najciekawsze plenery fotograficzne - okolice Warszawy

Lazurowe jezioro Osadnik Gajówka, wrzosowisko Mostówka, czerwone klony w Arboretum Rogów, wiślana plaża Ciszyca, malownicze ruiny zamku Besiekiery, kipiący błękitem Skansen w Maurzycach,Parowozownia Skierniewice czy Romantyczny Park Arkadia to absolutne hity w kategorii plener fotograficzny w okolicach Warszawy.

Oprócz wyżej wymienionych odwiedziliśmy podczas naszych weekendowych wypadów z Warszawy wiele innych miejsc, które prezentują się nie gorzej a dodatkowo często są wciąż szerzej nie znane. Zestawienie naszych TOP miejsc w kategorii plener fotograficzny poniżej.

1. Lazurowe jezioro Osadnik Gajówka - absolutny hit, naturalnie by w pełni wydobyć jego piękno potrzebujemy słonecznej pogody, taką znajdziemy na przykład w następny weekend.

2. Czerwone Klony Arboretum Rogów - prawdziwa perła wśród jesiennych plenerów dostępnych w okolicach Warszawy. Już za moment przyjdzie ponownie ich czas. Arboretum wspaniale prezentuje się także wiosną choć jesień nie ma sobie równych.

3. Plaża Ciszyca - najpiękniejsza z wiślanych plaż w okolicach Warszawy, najlepsze zdjęcia zrobimy w dni w które uda się trafić na nisko zawieszone chmury.

4. Wrzosowisko Mostówka - miejsce dość niedawno ponownie odkryte przez szerszą publikę, wspaniałe zdjęcia zrobimy tu w końcówce sierpnia a także we wrześniu.

5. Parowozownia Skierniewice - absolutnie do wyróżnienia w kategorii plenerów industrialnych, na terenie parowozowni cyklicznie odbywają się specjalne plenery fotograficzne.

6. Wiślane klify i maki Dobrzyń nad Wisłą - to miejsce zachwyci każdego z fanów królowej polskich rzek, idealny moment na odwiedziny to maj i kwitnienie maków. Więcej makowych plenerów znajdziemy także bliżej Warszawy.

7. Ruiny zamku Besiekiery - położone na wyspie są prawdziwą gratką dla fotografów, odbicie w wodzie zawsze daje piękne efekty. Ruiny znajdują się dość blisko Lazurowego jeziora, można więc zorganizować foto wyprawę 2 w 1.

8. Romantyczny Park Arkadia - piękny szczególnie jesienią, ulubiony plener młodych par. Wkrótce po remoncie odzyską swoją perłę w koronie świątynie Diany.

9. Błękitny Skansen Maurzyce - kameralny skansen ziemi łowickiej, wspaniale prezentują się błękitne wiejskie chaty, taka bliska Warszawie namiastka kolorowego małopolskiego Zalipia.

10. Spichlerz Twierdza Modlin - wspaniałe miejsce w widłach 2 rzek, w sezonie bez problemu dopłyniemy na miejsce kajakiem z pobliskiej wypożyczalni. W Twierdzy Modlin znajdziemy też inne ciekawe plenery, mosty i wieża czerwona to miejsca których nie można odpuścić. Wspaniale jest tu dopłynąć drewnianą tradycyjną łodzią, to jeszcze wzmacnia efekt.

11. Osada Fabryczna Żyrardów - jeżeli szukamy industrialnych klimatów to z pewnością Żyrardów nas zachwyci. Idealnie było by wybrać się tu podczas Święta Lnu.

12. Pola lawendy pod Warszawą - lawenda dostała zeszłej zimy mocno w kość, miejmy nadzieje że najbliższy sezon będzie łaskawszy co przełoży się na super foto możliwości. Co ważne nie trzeba jechać daleko, pod Skowronkami i Lavendowa Dolina znajdują się w bezpośredniej bliskości Warszawy.

13. Romański kościół Brochów - perła krainy Bzury, podobnie jak w przypadku Besiekierów, kościół pięknie odbija się w pobliskim stawie, daje to niesamowite możliwości.

14. Błędowskie Rosy - podworskie ogrody, szczególnie wart wspomnienia wspaniały kameralny ogród różany. Plany zakładają "odzyskiwanie" kolejnych części ogrodów i parku, w najbliższych latach zadziwią nas też pobliskie ogrody w Pałacu Mała Wieś.

15. Skansen Budownictwa Drewnianego Nowa Sucha - mało kto o nim wie, specyficzny sielsko-anielski klimat, monumentalne drewniane konstrukcje - karczma, spichlerz i dworki. Wszystko bardzo blisko Warszawy, przy okazji warto odwiedzić wspomnianą niżej Sowią Górę.

15. Opuszczony Pałac Wola Boglewska
- coś dla koneserów, bardzo dobrze zachowany pałac, obok pozostałości placu zbaw rodem z PRL co daje dodatkowy klimat.

16. Drewniane perły Otwocka - otwockie świdermajery to prawdziwy raj dla fanów fotografii. Ciekawą opcją jest wybranie się tu na rowerze, pozwoli to dotrzeć do równie fotogenicznych bunkrów w Dąbrowieckiej Górze.

17. Modrzewiowy Dwór Paplin - wyjątkowe miejsce w krainie Liwca, wspaniali gospodarze i historia w tle. Ogród, staw i płynący przy granicy posesji Liwiec robią swoje.

18. Galeria Figur Stalowych Pruszków - skup złomu i stalowe figury, właśnie świeżo po kolejnych premierach, wybór obiektów do fotografowania będzie imponujący.

19. Jezioro żwirownia Słopsk - "morskie" klimaty pod samą Warszawą, wysokie skarpy, dodatkowo w pobliżu mamy też leśne jezioro Krogulec/Kręgulec w klimacie jak ze Świtezianki.

20. Sowia Góra meandrujący Liwiec -miejsce mocy i zarazem imponujący punkt widokowy, jego popularność jeszcze wzrośnie wraz z zakończeniem nowego projektem turystycznego na zamku zbrojowni Liw.

21. Magiczne ujście Mieni do Świdra - malownicze wysokie brzegi Świdra, a na dokładkę dzika Mienia, gdzie znajdziemy kameralne plaże coś wspaniałego.

22. Inowłódz - romański kościół na górze, zamek i Pilica - kościół świętego Idziego ciszył się taką estymą wśród fanów fotografii iż miejscowy ksiądz zaczął ograniczać sesje ślubne. Jadąc w to miejsce trzeba też wpaść do rezerwatu Błękitne Żródła w Tomaszowie i odwiedzić Groty Nagórzyckie.

23. Jezioro Rokola / Pałac w Otwocku Wielkim - piękne choć trudno dostępne miejsce, idealnie było by eksplorować je z poziomu jednostki pływającej. Jakie
oferuje widoki możemy się przekonać oglądając ten film.

24. Zatopiony Fort Zbarż - tuż obok lotniska Okęcie kryje się to jakże oryginalne miejsce, jesień także tutaj pokazuje swoją kolorową twarz.

Poza stałymi atrakcjami/ plenerami fotograficznymi mamy też w okolicy Warszawy cykliczne wydarzenia o wielkim foto potencjale takim jest m.in Flis Festiwal w Gassach czy periodyczne rejsy" Na wschód słońca" z Taxi Wisła.

Oddzielną wartą wspomnienia w kontekście fotografii kategorią są iluminacje i fire show - lista - Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie , Light Move Festival w Łodzi, Bella Sky w Toruniu to prawdziwe gwiazdy w tego zestawienia.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.07.2016 21:45
Uroczysko Halin - Dwór Agro w pięknym Bolimowskim Parku Krajobrazowym

Trudno to miejsce znaleźć, nawet w sieci liczba informacji jest ograniczona. Właściciele współpracują właściwie tylko z jedynym pośrednikiem tj. e-holiday. Warto zadać sobie jednak trochę trudu, gdyż jest to agroturystyka wyjątkowa. Znajduje się we wsi Joachimów Mogiły, nieco ponad godzinę jazdy od Warszawy w stronę Łodzi (A2).


Historia Uroczyska sięga lat dwudziestych XX wieku. Wtedy to rodzina obecnej właścicielki nabyła majątek. Można powiedzieć, że była to zabudowa podobna do dworskiej, choć nieco bardziej skromna. Nadal z łatwością odnajdziemy tu ślady dawnych czasów, począwszy od wjazdu, alei prowadzącej do zabudowań, charakterystyczne jest też miejsce przed domem/dworem. Tutaj mamy niewielki okrąg służący do zawracania a także potężne dęby. Sam zresztą ogród był chlubą majątku, projektowany przez francuskiego architekta jeszcze dziś skrywa ciekawe tajemnice. Są nimi m.in. rzadkie w Polsce skrętne brzozy.


Dziś dawny dwór, po przeprowadzonym kilka lat temu remoncie, jest otwarty dla gości. Na górze znajdziemy pokoje, głównie dwójki. Łazienka na korytarzu. Na dole zaś mamy przestrzeń wspólną, kuchnię, gabinet, bibliotekę i salon. Znajdziemy tu sporo oryginalnych fotografii i rodzinnych pamiątek, które nadają temu miejscu odpowiednią tajemniczą aurę. Są tu również pamiątki z dalekich podróży właścicieli m.in. do Afryki.


Oprócz tego domu do dyspozycji gości jest również niezwykle oryginalny spichlerz. Tutaj są dwa pokoje na dole i na pierwszym piętrze. Miejsce idealne dla rodziny. Wreszcie na koniec, wolno stojący domek, który również nadaje się dla rodzin ceniących swobodę i intymność.


Do dyspozycji gości mamy dość rozległy teren, z miejscami na ognisko i grilla, wspaniale prezentują się zabytkowe ule.


Agroturystyka znajduje się w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Daje nam to niezliczone możliwości aktywnego spędzenia czasu. Liczne dukty leśne zachęcają do wycieczek rowerowych. Również ruch samochodów po drogach asfaltowych nie jest tu znaczący. Niedaleko znajdziemy rzekę Rawkę meandrującą pośród lasów, jest to jedno z piękniejszych miejsc na kajaki w okolicach/pod Warszawą. Spływy Rawką możemy zaaranżować z Moto-Przystanią lub Sosenką. Nad Rawką mamy też ścieżki spacerowe a nawet niewielkie plaże (na końcu wsi Joachimów Mogiły).


Dzieci mogą też pojeździć na kucykach i koniach w gospodarstwie Psotny Kucyk, które znajduje się kilkaset metrów od Uroczyska Halin.


W sezonie grzybowym tradycyjnie pojawiają się tu amatorzy runa leśnego. Uroczysko przyjmuje gości do końca września. Należy też wspomnieć o właścicielach. Są to niezwykle serdeczni i pomocni ludzie, z chęcią opowiadają o historii tego niezwykłego miejsca.


Jeżeli szukacie miejsca na wyciszenie lub spokojny pobyt z młodszymi dziećmi, uroczysko Halin to coś dla Was. Wybierzmy się tam na weekend, dzięki autostradzie to naprawdę jakby tuż pod Warszawą.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 03.07.2016 13:40
Wioska Afrykańska + odlotowy park rozrywki w jednym - Sobanice
Dwie atrakcje w jednym miejscu pod Warszawą, szeroko otwarte na klienta indywidualnego. Dobra cena za ciekawe usługi. Właściciele mają pełną głowę pomysłów, śmiało więc można powiedzieć, że w przyszłości na pewno niejednym nas jeszcze zaskoczą.

Sobanice znajdują się nieco ponad 80 km od Warszawy. Można się zastanawiać dlaczego właśnie tam ulokowała się jedyna w swoim rodzaju afrykańska wioska. Odpowiedź jest prosta. To tutaj mieszka i rozwija biznes pan Stefan, kustosz muzeum a prywatnie wielki znawca i propagator kultury afrykańskiej. Podczas swoich podróży zgromadził potężną kolekcję artefaktów, niektóre z nich są unikatami nawet na skalę światową. Bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą, opowiadając o najciekawszych eksponatach. W Muzeum znajdziemy kilka sal, gdzie znajdują się m.in. bębny, maski, dzidy a także rzeźby, w tym własnie najcenniejsze, jak ta z mahoniu żelazowego, prawdziwy ewenement.

Muzeum jest tylko jednym z elementów wioski, znajdziemy tu prawdziwe repliki budynków poszczególnych afrykańskich ludów. Są chaty, jest unikalny na skalę kraju kościółek, figury Waka, chata czarownika a nawet stylizowana buda dla psa. Znajdziemy także miejsca, gdzie możemy zmierzyć się z afrykańską bronią, rzucając włóczniami lub strzelając z łuku.

Do tej pory oferta wioski była skierowana głównie do grup. Teraz jednak otwiera się na klienta indywidualnego, pierwsze rezerwacje już napływają. Zaletą są ciekawe oferty pakietowe, gdzie już poniżej 70 złotych możemy skorzystać z wielu atrakcji, cena zawiera też wyżywienie. Przyjechać możemy tutaj na jeden dzień, choć bogata baza noclegowa kusi by zostać na pełny weekend. Dla turystów przygotowano ofertę o zróżnicowanym standardzie: od domków z łazienką i prysznicem na zewnątrz, duże rodzinne domki, aż po apartamenty w pawilonie. Ceny rozpoczynają się od 30 złotych za osobę. Dla tych, którzy preferują samodzielne gotowanie do dyspozycji jest oddzielna kuchnia.

Tak naprawdę prawdziwą zaletą kompleksu jest to, że mamy tu dwa parki rozrywki w jednym miejscu. Nie dalej niż 500 metrów od wioski afrykańskiej, znajduje się centrum aktywnego wypoczynku. To prawdziwy raj dla dzieci uwielbiających aktywność fizyczną. Są tutaj strzelnice, minigolf, boiska oraz wysoka wieża do zjazdu tyrolskiego. Już niedługo dołączą kolejne atrakcje, m.in. snooker nożny, ciekawa nowość, bardzo popularna we Francji. Centrum posiada też w ofercie ponad 40 rowerów, quady i bugy, które są ostatnim nabytkiem. Ilość możliwych zabaw powoduje, że nikt nie będzie się tu nudził.

Jeżeli pociąga nas egzotyka, a dodatkowo lubimy sport, to miejsce na pewno nam się spodoba. Wkrótce kustosz wyda swoją pierwszą książkę o Afryce, wtedy o parku rozrywki zrobi się głośno. Serdecznie polecamy na weekend pod Warszawą. Dogodny dojazd drogą na Gdańsk powoduje, iż dotrzemy tu w nieco ponad godzinę.


z warszawy na weekend

Czytaj
1   2   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon