czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: plock
Data publikacji: 15.11.2016 10:48
Czerwińsk - Płock - Nowy Duninów - Brochów

Płock, perłę Mazowsza warto odwiedzić o każdej porze roku. Proponujemy jednak, by wybierając się do tego pięknego miasta tak zaplanować podróż, by obejrzeć po drodze inne, mniej znane a także ciekawe miejsca.


W drogę do Płocka możemy wybrać się przekraczając Wisłę już w Warszawie i dalej kierując się wzdłuż Wisły. W ten sposób dojedziemy do urokliwego i nieco zapomnianego miasteczka jakim jest Czerwińsk. To tutaj mieści się rzadki jak na polskie warunki zabytek architektury romańskiej, kościół pod wezwaniem.... O miejscu tym traktują liczne legendy. Chyba najbardziej znana związana jest z wyprawą na wojnę z Krzyżakami i śladem rycerskiego miecza na budynku kościoła. To w Czerwińsku montowano wielki drewniany most, którym armia Jagiełły przeprawiała się przez Wisłę. Dziś samo miasteczko jest nieco senne. Pięknie położone nad Wisłą, nie do końca korzysta z tej niewątpliwej zalety. W okolicy wciąż mieszkają jeszcze praktycy wiślanej żeglugi. Można tu zamówić prywatny rejs po Wiśle, bądź lekcje żeglugi drewnianą łodzią z żaglem. Rok 2017, który został ogłoszony Rokiem Wisły może być szansą dla miasteczek takich jak Czerwińsk, by pokazać bardziej przyjazną rzece i turystom twarz. Mobilna przystań byłaby tu rzeczą naprawdę pożądaną.


Opuszczając Czerwińsk kierujemy się do Płocka. Obok niesamowitych zabytków zaletą miasta jest bogata oferta hotelowa. Znajdziemy tu obiekty na każdą kieszeń, często też hotele 3 gwiazdkowe w dobrej cenie tj. poniżej 100 zł za noc. Samo miasto zachęca do spacerów. Rynek, okolice Wisły, katedra to miejsca, których nie możemy ominąć. Wieczorny spacer po nowoczesnym molo to także okazja do kontemplacji Wisły. W Płocku znajdują się także dwa ciekawe muzea, Muzeum Mazowieckie i Muzeum Żydów Mazowieckich. W tym pierwszym na specjalną uwagę zasługują pamiątki po osadnictwie olenderskim. Jest to jeden z najbogatszych zbiorów. Warto poznać tę historię, gdyż materialne jej ślady odchodzą z każdym rokiem w zapomnienie. Jeżeli wyprawę do Płocka planujemy z większym wyprzedzeniem, to warto jest śledzić profil FB Duces Mazovie. Przewodnicy w historycznych strojach periodycznie organizują tematyczne spacery. Dla fanów złotego trunku na pewno atrakcją będzie Browar Tumski, gdzie na miejscu można spróbować produkowanego tu piwa. Będąc w Płocku nie możemy też nie wpaść do Lodziarni Familijnej. Mieści się ona na ulicy Grodzkiej, od pokoleń serwuje lody wyrabiane na miejscu.


Wracając z Płocka warto podjechać do Nowego Duninowa. Jest to miejsce mało znane a kryjące w sobie ciekawe zabytki. Znajdują się tu trzy XIX-o wieczne pałace. Najbardziej znany jest neogotycki pałacyk, dziś zamieszkany przez prywatnych właścicieli. Piękny widok na pałac mamy zarówno od drogi jak i z parku, gdzie możemy chwilę odpocząć w cieniu rozłożystych drzew. Dwa kolejne budynki są niestety mniej imponujące. Jeden tj. pałacyk myśliwski popada w ruinę, dziś podobnie jak konstancińskie wille stanowi atrakcję raczej dla fanów fotografii. W Nowym Duninowie znajdziemy również Marinę. Dzieci zawsze chętnie oglądają przycumowane tu jachty. Podobnie jak w przypadku Czerwińska, miasto nie w pełni wykorzystuje swój turystyczny potencjał. Widać jednak determinację, by ten stan rzeczy zmienić.


Jeżeli czas pozwoli, proponujemy wracając do stolicy odwiedzić po drodze obronny kościół w Brochowie. Doświadczony przez dwie wojny światowe, dziś prezentuje się naprawdę pięknie. Najlepszy widok na obiekt będziemy mieli schodząc w dół, w kierunku stawów.


Dalej kierujemy się w stronę Sochaczewa i wracamy autostradą A2 do Warszawy. Miłośnicy muzyki poważnej mogą jeszcze po drodze rozważyć wizytę w nieodległych od Brochowa Sannikach, gdzie znajduje się pałac, w którym bywał Fryderyk Chopin. W każdą niedzielę organizowane są tu kameralne koncerty fortepianowe.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: plock nowyduninow rokwisly
Data publikacji: 26.09.2018 20:51
Najbiliższy weekend atrakcje w okolicach Warszawy i nie tylko :)

Najbliższy weekend pod znakiem Light Move Festival w Łodzi, jest opcja powrotu specjalnym pociągiem który ruszy zaraz po północy/ w niedziele do Warszawy. Kusi też Płock z kolejną edycją weekendu za pół ceny. Za pół ceny odwiedzimy też nowe Muzeum Polskiej Wódki w samej stolicy. Możemy też udać się do Żyrardowa na festiwal browarów rzemieślniczych, w planie także m.in zwiedzanie miejscowego Beer Bros. Amatorzy kwiatów mogą wziąć udział w sadzeniu kwietnej dzikiej łąki w Lesznie albo warsztatach z wrzosowych kompozycji w stolicy. Do tego dołóżmy jeszcze Festiwal Czekolady i Słodkości w Kazimierzu.

1. Light Move Festival w Łodzi- obok Carnaval Sztukmistrzów i Bella Sky chyba najciekawsza impreza tego typu. Warto się pojawić tym bardziej że do Łodzi droga jest wyjątkowo prosta, łatwa i przyjemna a dodatkowo mamy też weekendowe komfortowe pociągi ŁKA, łódzki przewoźnik odwiezie nas zaraz po północy/ w niedziele z powrotem do Warszawy.

2. Płock -weekend za pół ceny - wyjątkowo bogata oferta kulinaria, zwiedzanie, spacery wszystko w specjalnych cenach. Warto przy tej okazji pamiętać o przewodnikach z pasją Duces Mazovie, tuż przed Płockiem znajdziemy też wyjątkowe Ranczowisko - prowadzone przez pasjonatów dzikich zwierząt.

3. Święto Jesieni Arboretum Rogów - zwiedzanie z przewodnikiem i kiermasz roślin ozdobnych w super promocyjnych cenach, można wpaść tu po drodze na Light Move Festival. O Arboretum warto pamiętać czekając na czerwone klony.

4. Muzeum Polskiej Wódki za pół ceny - tu także 50% weekendowa obniżka, dobre remedium na niepewną jesienną pogodę.

5. Piknik Geologiczny - na Wydziale Geologii w Warszawie ( Ochota) - skały, skamieniałości , wybuchy wulkanów. Start w niedziele o 11.

6. Festiwal Czekolady i Słodkości Kazimierz - od piątku do niedzieli słodkości będą rządzić w Kaziku.

7. Chmiel Fest Żyrardów - spotkanie fanów rzemieślniczych browarów, w planie zwiedzanie tutejszego browaru Beer Bros, wszystko w przepięknych industrialnych żyrardowskich wnętrzach.

8. Jesienne kompozycje z wrzosów od w-ogrodzie.com - otwarte warsztaty na Al. Krakowskiej, jeżeli wrzosy to naturalnie na myśl przychodzi pod warszawskie wrzosowisko Mostówka, kolorowe wrzosy znajdziemy też w Arboretum w Marculach.

9. Sadzimy kwietną łąkę Leszno - warsztat z sadzenia i pielęgnowanie kwietnej łąki, z pewnością zachęci fanów naturalnych ogrodów. Spotkanie w parku Karpinek w Lesznie. Warto przy okazji poznać profil łąki kwietne.

10. Zwiedzanie Fortu Legionów - niedziela o 11.50 - jesień to idealny czas by odwiedzić ten jeden z ciekawszych obiektów Twierdzy Warszawa. Dzięki benedyktyńskiej pracy opiekuna, krok po kroku odkrywa on swoje tajemnice przed fanami fortyfikacji - żywa lekcja historii.

Ostatni weekend września pod znakiem wyprawy w łódzkie Light Move Festival i Święto Jesieni w Rogowie z pewnością zadowolą każdego. W razie kłopotów z aurą zawsze możemy zdecydować się na atrakcje w bezpośredniej okolicy Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.03.2017 14:17
Weekend za pół ceny 31 marca - 2 kwietnia okazja na ciekawy weekend z Warszawy

Kolejna edycja ogólnopolskiego weekendu za pół ceny już za 2 tygodnie. W ostatni piątek przedstawiono konkretne oferty podmiotów biorących udział w akcji. Tym razem zdecydowanie in plus wyróżniają się Płock i Zamość, możemy też wybrać się na ciekawą wycieczkę do Tomaszowskiej Okrąglicy czy na Tratwy na Biebrzy.


Mapa ofert pokazuje dużą geograficzną dysproporcję w zaangażowaniu w akcję poszczególnych regionów. Zdecydowanie wyróżnia się południe Polski - Podkarpackie, Małopolskie i Śląskie. Natomiast pewnym rozczarowaniem możemy nazwać to co zaproponowało Mazowsze, Świętokrzyskie i Lubelskie.


Nauczony sukcesem swojej własnej akcji za pół ceny Płock zgłosił bardzo ciekawą ofertę. Znajdziemy tu zarówno duży wybór noclegów, restauracji jak i kultową cukiernio-lodziarnię Familijna. Usługi przewodnickie w specjalnej cenie zaoferują też Duces Mazovie. Wśród hoteli zwraca uwagę oferta Hotelu Tumskiego , w akcji bierze też udział Best Western. Dzieci zadowoli pizza od Dolce Donna. Trzeba przyznać, Płock to numer 1 na krótki weekend podczas tej akcji.


Naszą uwagę zwraca też Zamość. Tutaj jako jedno z pierwszych swoją ofertę przygotowało Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. Wystawa strojów z epoki - rarytas dla pań i dziewczynek, Kojec twierdzy Zamość a także trasy turystyczne w mieście i na tzw. Nadszańcu sprawią, iż w Zamościu na pewno nie będziemy się nudzić. Jeżeli chodzi o noclegi to ciekawą propozycję przygotował hotel Artis 4* ze strefą malucha i specjalną ofertą kulinarną + spa w pakiecie. Dla szukających mniejszych luksusów alternatywą może być hotel Elbest w pobliżu Krasnobrodu. Okolice Zamościa to także krótkie ciekawe wycieczki m.in. do Winnicy Janowiec, Zwierzyńca czy Olejarni Świątecznej.


Na Lubelszczyźnie jest jeszcze jedna oferta, która przykuwa uwagę. To Agroturystyka pod Jabłonią, ciekawa baza do zwiedzania Kazimierza, Winnicy Las Stocki, Pałacu w Kozłówce a także spływu kajakowego w specjalnej cenie z Kempingu Zielona Dolina.


Nie mniej ciekawa oferta czeka na nas w Tomaszowie Mazowieckim. Tutaj obniżonymi cenami kusić będą Groty Nagórzyckie i Skansen Rzeki Pilicy. Uzupełnieniem tej oferty może być pobyt w Spale, gdzie w akcji biorą udział Hotel Prezydent i Centrum Olimpijskie. Specjalną ofertę Spa przygotował też pobliski Hotel Podklasztorze. Jeżeli zdecydujemy się na nocleg koniecznie powinniśmy odwiedzić Inowłodz a także udać się do bunkrów kolejowych w Konewce.


Na koniec coś specjalnego - weekend z tratwami nad Biebrzą - Dolina Biebrzy, miejsce szczególne z bardzo wysokim, jak na tego typu obiekty, standardem. Dolina Biebrzy czeka na nas z ofertą za pół ceny na biebrznięty weekend. Wiosna to wyjątkowy czas by udać się właśnie nad Biebrzę.


My już zarezerwowaliśmy swój weekend, skusił nas tani lot Ryan Air do Szczecina i możliwość odwiedzenia Centrum Wikingów i Słowian podczas inauguracji sezonu.


Dla tych, którzy nie mają jeszcze planów na pierwszy weekend kwietnia warto rozważyć którąś z powyższych sugestii i udać się z Warszawy na weekend.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 21.11.2016 10:35
Jarmarki Bożonarodzeniowe-Kraków, Żyrardów, Płock, Zamość :)

Już niedługo rozpoczną się pierwsze Jarmarki Bożonarodzeniowe. W dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk potrwają kilka tygodni. Mniejsze ośrodki przygotują weekendowe imprezy tego typu. W okolicach Warszawy najciekawiej zapowiadają się te w Płocku i Żyrardowie. Nie możemy też zapomnieć o Zamościu, będzie to doskonała okazja by odwiedzić to piękne miasto w zimowej scenerii.


24 listopada ruszy chyba najbardziej znany w Polsce Jarmark Krakowski, idealna okazja by wybrać się do grodu Kraka na weekend. Tradycyjne krakowskie szopki a także możliwość zwiedzania pięknie oświetlonego Starego Miasta są kusząca opcją. Wciąż możemy korzystać z weekendowych połączeń Kolei Mazowieckich. Pociąg Dragon zapewnia dogodne godzinowo dotarcie do Krakowa w sobotę i powrót w niedzielne popołudnie.


Absolutną nowością będzie pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Żyrardowie. Odbędzie się pod hasłem Fabryka Świętego Mikołaja. Postindustrialne wnętrza tego pięknie odrestaurowanego miasta zapewnią niesamowite wrażenia i emocje. Warto zarezerwować weekend 10-11 grudnia by udać się do tego urokliwego podwarszawskiego miasta.


3-4 grudnia będzie miał miejsce Jarmark w Płocku. Reklamujący się jako idealne miejsce na weekend Płock, będzie miał kolejną okazję by przyciągnąć warszawskich turystów. Atrakcyjne ceny hoteli i dobra kuchnia a także niebanalni przewodnicy pod wodzą Duces Mazovia to dodatkowe argumenty by poważnie rozważyć wizytę w dawnej stolicy Mazowsza.


Po sukcesie 1 edycji Jarmarku w Twierdzy Zamość w 2015 r. z niecierpliwością czekamy na szczegóły wydarzenia planowanego w 2016 roku. Ciekawych imprez w idealnym mieście przybywa, oferta turystyczna rozwija się m.in. dzięki rekonstruktorom, w tym Stowarzyszeniu Turystyka z Pasją. Zamość zaprosi nas do siebie w pierwszy weekend grudnia.Jarmarki we Wrocławiu i Gdańsku ruszą odpowiednio 18 listopada i 3 grudnia. W obu przypadkach bardzo dobrą opcją jest podróż na 1-2 dni na pokładzie samolotów Ryan Air z Okęcia. W przypadku Gdańska możliwy jest nawet wypad na 1 dzień bez noclegu. Dla prawdziwych fanów Jarmarków ciekawą opcją może być połączenie wyjazdu do Wrocławia z wycieczką do czeskiej Pragi.


Jarmark Bożonarodzeniowy w samej Warszawie wystartuje 25 listopada i potrwa do 23 grudnia.


Jarmarki Bożonarodzeniowe to doskonały pretekst by wyrwać nas z Warszawy na Weekend. Szczególnie, że konkurencja w transporcie będzie w najbliższym czasie rosła, co oznacza niższe ceny na weekendowe wypady. Za rok na Jarmarki będziemy mogli polecieć tanimi liniami z Warszawy m.in. do Wilna i Lwowa.


Zdjęcia: UM Kraków autor W.Majka, P.Krawczyk.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: jarmarki krakow plock zyrardow dragonKM
Data publikacji: 06.09.2016 13:47
Płock za pół ceny - 1 edycja już w weekend 10-11 września

Tym razem Płock dołącza do ośrodków, które próbują przyciągnąć turystów i za razem przedłużyć sezon specjalną akcją "Za pół ceny". Przed nami pierwsza tego typu akcja na Mazowszu. Płock ma predyspozycje do tego, by stać się wyborem numer jeden jeżeli chodzi o weekendowe wypady, zarówno dla mieszkańców stolicy jak i Łodzi czy Torunia.


Udział w akcji zadeklarowały podmioty ze wszystkich kluczowych dla turystyki segmentów. Licznie reprezentowane są hotele od ekonomicznych w bardzo rozsądnych cenach jak Green Hotel, po ekskluzywne jak Hotel Czardasz. Duży udział ma również gastronomia, gdzie znajdziemy m.in. kultowe płockie cukiernie jak Cukiernia Familijna.


Wreszcie ciekawe płockie muzea - bardzo wysoko oceniane Muzeum Mazowieckie, możemy też odwiedzić Muzeum Żydów Mazowieckich.


Dla najmłodszych oczywistą atrakcją będzie Zoo.


W akcji biorą też udział przewodnicy i biura turystyczne. Nie mogło wśród nich zabraknąć nowotarskiego zespołu przewodników Duces Mazovie. Jeżeli planujemy rodzinną wycieczkę do Płocka, dzieci na pewno ucieszą się na możliwość zwiedzania w historycznych strojach.


Planując wyprawę do Płocka nie powinniśmy pominąć możliwości odwiedzenia mniejszych urokliwych miejsc, które możemy uwzględnić na trasie naszej wycieczki. Szczególnie polecamy Nowy Duninów, Czerwińsk i Brochów. Możemy wybrać się do każdego z tych miejsc lub wybrać tylko jedno. Nieco więcej informacji znajdziemy w opisie proponowanej trasy weekendowej, znajdującej się w sekcji TOP 20 weekendowych tras.


Dla aktywnych biegaczy, istnieje możliwość sprawdzenia się w pół maratonie dwóch mostów, który odbędzie się w niedzielę 11 września. Jest to impreza towarzysząca akcji Płock za pół ceny.


Organizując swoją akcję w najbliższy weekend, Płock o 2 tygodnie wyprzedził analogiczną ogólnopolską imprezę - Zobacz więcej - Polska za pół ceny. Przekonamy się jaka część podmiotów zachęconych ewentualnym sukcesem lokalnej inicjatywy, z takim samym entuzjazmem włączy się w kolejną, ogólnopolską, która odbędzie się już po 2 tygodniach.


Kto nie był dawno w Płocku, musi nadrobić te zaległości. Idealna propozycja na weekend pod Warszawą, dodatkowo w połowie ceny.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: plock zapolceny na1dzien hit
Data publikacji: 03.06.2016 17:27
Jarmark Tumski za nami, 3 lipca ruszają wakacyjne spacery po Płocku

Dziś w południe ruszył Jarmark Tumski w Płocku. Kilka stref tematycznych, koncerty, regionalne przysmaki oraz popisy rzemiosła uatrakcyjnią to organizowane już po raz ósmy wydarzenie. Dzieci ucieszą stoiska z klockami Lego a także konkurencyjnej polskiej firmy Cobi, mamy też karuzele i dmuchańce.


Zaplanowano kilka ciekawych koncertów, w tym m.in. noc cygańską. Prognoza pogody jest bardzo dobra, tym bardziej powinniśmy skorzystać z okazji i wyruszyć w ten weekend do Płocka.


Przed samą sceną zobaczymy przy pracy garncarza, który poinstruuje jak wykonać samodzielnie naczynie. O ile nam się uda można je będzie zabrać na pamiątkę do domu. Dzieci nie pozwalają garncarzowi na odrobinę przerwy.Obok swoją bazę ma specjalista od wyrobów z wikliny, na co dzień prezentujący się w Skansenie w Sierpcu. Bardzo ciekawie objaśnia jak wykonać proste wyroby z tego dostępnego powszechnie materiału.


Ulica Grodzka również zamienia się w miejsce pełne kolorowych kramów. Polecamy różnorakie sery a także powidła z żurawiny. Jest też biżuteria i wyroby ze skóry, na pewno skuszą nie jedną kobietę. Na Grodzkiej zjemy również najlepsze lody w Płocku, warto spróbować gdyż są wyrabiane wg dawnej receptury.


Regularnie też z okolic molo ruszają statki na krótkie rejsy Wisłą.


Zapraszamy serdecznie w ten weekend do Płocka. Jeżeli jednak nie uda nam się, warto skorzystać z okazji, jaką będą co niedzielne tematyczne spacery. Rozpoczną się już 3 lipca. Zaczynamy z motywem przewodnim X wieków Płocka, później Spichlerze, Średniowieczny Płock, Muzeum Żydów , Jagiellonka, Małachowianka Stary Rynek, Obrona Płocka , Książnica Płocka, Katedra Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, Teatr Dramatyczny i tak do końca sierpnia.


Niedzielne weekendowe spacery po Płocku to super okazja by zaplanować wypad z Warszawy. Możemy planować elastycznie, gdyż liczba miejsc nie jest ograniczona a sama usługa jest bezpłatna.


Perła Mazowsza zachęca do weekendowych wizyt. Tylko nieco ponad 100 km od Warszawy. Dodatkowo możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc po drodze. Czerwińsk, Nowy Duninów, Sanniki są dodatkową motywacją.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: plock jarmarktumski
Data publikacji: 17.05.2016 17:14
Okolice Warszawy - urokliwe miasta - Płock, Łowicz,Żyrardów, Puławy, Otwock

Okolice Warszawy - znajdziemy tu kilka ciekawych aczkolwiek nieoczywistych celów na nasz weekend. Zachęcamy, każdy mieszkaniec Warszawy i okolic powinien je znać i polecać, promując jednocześnie swój region. Najbliżej pod Warszawą znajdziemy Otwock. Dawne uzdrowisko a w tym roku kulturalna stolica Mazowsza. Wybór związany z obchodzonym właśnie jubileuszem nadania praw miejskich. To podwarszawskie miasto zachęca do spacerów. Propozycje umieściliśmy w osobnym artykule, podobnie jak możliwość zwiedzenia Pałacu w Otwocku Wielkim. Warto też śledzić planowane na ten rok imprezy, tak by wizytę w tym miejscu połączyć z jedną z nich, np. już 27-29 maja Festiwal Świdermajer.


Nieco dalej, ale wciąż w rozsądnych okolicach Warszawy znajdziemy perłę Mazowsza - Płock. To miasto szczególnie polecamy na romantyczny weekend. Tak jak w przypadku Otwocka, w Płocku zaplanowany jest szereg imprez w tym na początku czerwca Jarmark Tumski. Gdybyśmy chcieli skorzystać z obsługi przewodników polecamy Duces Mazovie, którzy oprowadzą nas w historycznych strojach, szczególna frajda dla dzieci. W drodze do / z Płocka polecamy zatrzymać się w klimatycznym Czerwińsku nad Wisłą, można udać się też do nastrojowego Nowego Duninowa lub wpaść do Sannik. Możliwości jest tu wiele i to z pewnością nie na jeden weekend pod Warszawą. Wielką zaletą Płocka są też relatywnie tanie hotele, w promocjach możemy znaleźć noclegi już od 100 zł. W wakacje lokalna organizacja turystyczna zaprosi na weekendowe spacery z przewodnikiem po Płocku.


Niewątpliwie miejscem do odkrycia jest Żyrardów. Już w ten weekend Święto Lnu uświetni m.in. koncert zespołu Kult. Również w tym przypadku to interesujące miasto zaoferuje nam kilka ciekawych imprez w ramach obchodów 100 lecia osady fabrycznej. Cześć z nich będzie w klimacie francuskim z racji oczywistych związków Żyrardowa z tym właśnie państwem. Trasę po Żyrardowie opisaliśmy w specjalnie dedykowanym artykule. Jeżeli ktoś chce spędzić więcej czasu pod Warszawą to może powiązać wycieczkę do Żyrardowa z wizytą w Grodzisku. Tam też znajdzie sporo ciekawej, willowej architektury.


Kolejny na naszej liście weekendowych propozycji jest Łowicz, piękne dwa rynki, ślady wielokulturowego dziedzictwa Łowicza, a także militarna architektura związana z generałem Klickim. Do tego park nad Bzurą a wkrótce, trzymajmy kciuki, plaża miejska. W samym mieście i okolicach mamy też ciekawe skanseny. Pod drodze z /do Łowicza możemy odwiedzić Nieborów, Arkadię czy też wpaść do niezwykłej parowozowni Skierniewice, wielka atrakcja dla dzieci. Łowicz doskonale nadaje się jako baza na prosty i przyjemny weekendowy spływ kajakowy, polecamy Łowickie Kajaki.


Kończymy Puławami. Często pomijane w trasie do Kazimierza Dolnego mogą być samodzielnym celem weekendowego wypadu z Warszawy. Wspaniałe zabytki pozostawione po Czartoryskich, świątynia Sybilli, domek gotycki czy wreszcie stylizowany na Panteon obecny kościół p.w. WNMP, do tego wspaniały park i bulwary wiślane. Nieopodal znajdziemy też urokliwą miejscowość z ciekawymi zabytkami Gołąb. Jest tu też muzeum rowerów, doskonała atrakcja dla dzieci. W sezonie letnim możemy udać się do Stężycy na wyspę Wisła by miło spędzić czas nad wodą.


Każde z tych miast, może poza Płockiem, ma bardzo dobre połączenia kolejowe Kolei Mazowieckich a w przypadku Puław PKP IC.


Pozostaje tylko wziąć w rękę kalendarz i wybrać nasz cel na kolejny weekend w okolicach Warszawy. Zapraszamy.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.04.2016 8:13
Na weekend 23/24 IV - ciekawe propozycje

W najbliższy weekend w okolicach Warszawy odbędzie się kilka ciekawych imprez. Głównie w temacie militarno-historycznym, ale nie tylko. Zwolennicy aktywnego spędzania czasu mogą wybrać się nad Liwiec. Ponownie w drogę ruszy piaseczyńska kolejka wąskotorowa, a Julinek i Kuligów będą nas kusić swoimi nowymi atrakcjami.


1. Modlin zapółdarmo - kolejna odsłona tej interesującej inicjatywy pozwoli na zwiedzenie twierdzy gratis a dodatkowo skorzystanie ze specjalnych ofert partnerów akcji. O nowych questach przeczytacie tutaj, o samodzielnym zwiedzaniu twierdzy zaś tu.


2. Jak książę Mieszko chrzest przyjmował - inscenizacja historyczna w sobotę o 19.30 w Górze Kalwarii, ma być lekkim językiem i "wesoło", z udziałem rekonstruktorów związanych z zamkiem Czersk.


3. VI Jarmark Okuniewski - w sobotę 23 kwietnia, od 15.30 inscenizacja historyczna w ruinach pałacu Łubieńskich, po czym pokaz władania bronią białą. Lansjerzy Nadwiślańscy zapewnią niezapomnianą zabawę, idealne dla dzieci szkolnych.


4. Dzień Ziemi z wąskotorówką piaseczyńską - kolejka na trasę wyruszy w niedzielę o 11h. Przewidziano piknik z ogniskiem i zabawę w miasteczku westernowym w Runowie. Dzieci uwielbiają to miejsce.


5. Arboretum Brzeziny - witamy wiosnę w otoczeniu kwiatów i krzewów. Piękne miejsce warte poznania, możliwość zakupu sadzonek do własnych ogrodów. W planach też zwiedzanie muzeum lasu i możliwość odwiedzenia Dinoparku w Kołacinku.


6. Piwny Płock - kogo kusi historia złocistego napoju może udać się wraz z Duces Mazovie piwnym szlakiem po tym pięknym mieście.


7. Rusza sezon kajakowy na Liwcu - bezpłatny spływ kajakowy z przystanliwiec.pl , wspólnie sprzątamy Liwiec. Ruszamy w niedzielę o 9.30.


8. Ruszył Julinek - w miniony weekend park rozrywki w Julinku zainaugurował nowy sezon. W tym tygodniu dodane zostaną jeszcze dmuchańce, wkrótce również dodatkowa trasa dla najmłodszych dzieci w parku linowym. Dzieci kochają to miejsce.


9. Zapraszamy do Skansenu w Kuligowie - jeszcze tylko w kilka najbliższych weekendów będzie można oglądać ekspozycję poświęconą wojnie 1920 i oddziałowi Huzarów Śmierci, skorzystajmy z tej możliwości.


Warto wybrać którąś z propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.04.2016 16:34
Duces Mazovie przyspieszają, z Płocka na nowe historyczne wycieczki

Projekt Duces Mazovie, uruchomiony przez dwóch pasjonatów historii nabiera rozpędu. Rozpoczęło się od weekendowych spacerów po Płocku, odkrywania jego tajemnic i popularyzacji nieco już zapomnianej w najnowszych pokoleniach historii miasta, w najbliższych tygodniach pora jednak na nową jakość, całodzienne klimatyczne wycieczki, w tym po raz pierwszy popularni "Ducesi" wychodzą poza sam Płock. Jest to idealna propozycja na udany weekend z Warszawy.


Z dużą uwagą, od samego momentu powstania obserwujemy ten ciekawy koncept, mamy też nadzieję, że zostanie on skopiowany i odpowiednio wspierany przez władze samorządowe, również w innych miastach o turystycznym potencjale. Otworzyło by to nowe możliwości wycieczek z Warszawy na weekend.
To że jest popyt na tego typu pomysły pokazuje skokowy wzrost zainteresowania spacerami z Duces Mazovie. Pierwsze spacery odbywały się z frekwencją kilkunastu osób, dziś jest to już ponad setka uczestników.


Co więc zaproponują nam w najbliższych tygodniach, oto przybliżony "rozkład jazdy"

24 kwietnia (niedziela) - Historia grodu piwem podlana, podczas spaceru poznamy historię trzeciego - po wodzie i herbacie - najpopularniejszego napoju na świecie i zwiedzimy najprawdziwszy Browar Rzemieślniczy. Zobaczymy, jak się produkuje piwo – poznamy metody jego warzenia, dowiemy się, gdzie leżakuje i jak jest rozlewane. Zdobędziemy wiedzę o tym, czym się różni piwowar od browarnika, a czym browar rzemieślniczy od domowego. No i wreszcie przyjdzie czas na naukę degustacji... Odwiedzimy kilka lokali, które mają w swojej ofercie sztandarowe lub unikatowe gatunki piwa i w promocyjnej cenie będziemy mogli raczyć się złocistym trunkiem. Dodatkową atrakcją będą specjalnie przygotowane na tę okazję lody o smaku piwa.

Spacer rozpocznie się w o godzinie 16 Płocku na Starym Rynku, obok małej sceny.

14 maja (sobota) - Majówka w pięknych okolicznościach przyrody, czyli wycieczka do Stada Ogierów w Łącku na zawody w skokach z przeszkodami - Impreza rozpocznie się od zbiórki na dworcu w Płocku, skąd udamy się pociągiem do pobliskiego Łącka. Dalej pospacerujemy po Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym oglądając ciekawostki przyrodnicze. Następnie na terenie Stada Ogierów w Łącku będziemy kibicować jeźdźcom podczas regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody, a na życzenie jeździć w plenerze bryczkami po malowniczym ternie Łącka. Na zakończenie zaplanowane jest ognisko i pieczenie kiełbasek.

Po południu rozpocznie się Noc Muzeów 2016, podczas której będzie można odwiedzić bezpłatnie płockie placówki kulturalne.

11 czerwca (sobota) - Statkiem po Wiśle w piękny rejs, czyli płyniemy do Włocławka wśród mewek stadka - Tym razem zapraszamy na całodzienną wyprawę po najpiękniejszym fragmencie Wisły w jej środkowym biegu na pokładzie statku wycieczkowego. Rejs rozpoczniemy od podziwiania pięknej panoramy Płocka ze środka rzeki. Następnie przy szantach i opowieściach kapitana obejrzymy rezerwat na Wyspie Kormoranów, a przewodnicy z Duces Mazovie opowiedzą o pałacykach w Duninowie i Zamkowej Górze w Dobrzyniu, który był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Dwukrotnie pokonamy 20 metrów różnicy poziomów na śluzie przy jedynej tamie na rzece, a pomiędzy śluzowaniami zwiedzimy włocławską katedrę i przespacerujemy się po nadwiślanych bulwarach. W drodze powrotnej zacumujemy na posiłek w gościńcu i wieczorem wrócimy do Płocka.


Szczegóły odnośnie ceny i warunków uczestnictwa już wkrótce na stronie Duces Mazovie, informacje o spacerach po Płocku dostępne na profilu facebookowym. Przypominamy iż oprócz oferty Duces, również Płocka Organizacja Turystyczna organizuje w wakacje weekendowe spacery po mieście, jeszcze jeden powód by zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon