czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: pociagiem
Data publikacji: 20.12.2017 10:21
Via Verde - wspólne wyprawy rowerowe w okolicach Warszawy i dużo dalej:)
Dla prawdziwych fanów wypraw rowerowych mamy ciekawą propozycję. Na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej, w Laskach działa sezonowa wypożyczalnia rowerów turystycznych. Jest to też zarazem biuro turystyczne organizujące ciekawe wspólne wyprawy rowerowe.

Wśród propozycji znajdziemy między innymi krótkie lokalne wyprawy, w ramach których możemy eksplorować miejsca dość bliskie Warszawy. W ten sposób wspólnie zwiedzimy np. Puszczę Kampinoską. Wielkim polem do popisu jest też Ziemia łowicka. Wspólna wycieczka w te okolice jest o tyle atrakcyjna, iż pozwala dopasować trasę do lokalnych pociągów Kolei Mazowieckich. Mniej wprawieni mogą w ten sposób skrócić trasę wracając do stolicy pociągiem. Przewóz rowerów w pociągach podmiejskich jest bezpłatny.

Inną bardzo ciekawą propozycją jest wspólna wyprawa do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Zielony i malowniczy teren będzie w 2018 roku jeszcze lepiej dostępny. Od grudnia 2017 roku weekendowe pociągi ŁKA pojadą bowiem w nowym bardzo przyjaznym rozkładzie. Poranny wyjazd i zatrzymanie w Skierniewicach dadzą nam doskonałe możliwości zorganizowania rowerowych eskapad z Warszawy. Nowe połączenia otworzą też możliwość wyprawy na teren Ziemi rogowskiej/brzezińskiej, trasa do parowów janowickich może być prawdziwym hitem wśród amatorów kolarstwa. Tak jak w przypadku Kolei Mazowieckich, również podczas podróży ŁKA rowery przewieziemy gratis.


W kolejnych latach trasy rowerowe na północno-zachodnim Mazowszu mają się znacząco poprawić. Przewidywane jest wytyczanie nowych szlaków rowerowych z Płocka w kierunku Wyszogrodu i Czerwińska nad Wisłą. Na to jednak jeszcze trochę poczekamy.

Via Verde to wycieczki nie tylko w okolice Warszawy. Plany na 2018 rok są bardzo ambitne. Biuro zorganizuje wspólne wyprawy zarówno na teranie Polski (Bieszczady/Bory Tucholskie) jak i dalej w całej Europie, od Skandynawii przez niezwykle przyjazny rowerzystom Bornholm do pięknej i słonecznej Sardynii. Na potrzeby grup biuro organizuje transport busami a w przypadku wysp na miejsce lecimy tanimi liniami.

Wypożyczalnia Via Verde znajduje się w Laskach na terenie klubu sportowego Ryś Laski. W sezonie wiosenno-letnim znajdziemy tu bogatą ofertę rowerów, w tym także tych z napędem elektrycznym. Właściciele nie odpoczywają zimą. O tej porze roku na miejscu znajdziemy bowiem wypożyczalnie nart biegowych, ten rodzaj sportu z roku na rok zyskuje sobie coraz to nowych fanów.

Czekamy z utęsknieniem do wiosny by ruszyć na wspólną wyprawę rowerową w okolicach Warszawy. Zapewne też po nadejściu śnieżnej zimy postaramy się przetestować narciarskie trasy w okolicach Kampinosu.


z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon