czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: szczecin
Data publikacji: 08.04.2017 23:04
Z Warszawy do Szczecina Ryan Air test - na co zwrócić uwagę

W ostatnią niedzielę marca mieliśmy okazję polecieć pierwszym rejsem taniej linii Ryan Air na odcinku Warszawa Szczecin. Warto podzielić się kilkoma wnioskami i przydatnymi wskazówkami. Miejmy nadzieję, że pomogą niezdecydowanym w przygotowaniu weekendowego wypadu na Pomorze Zachodnie.


Wielu podróżnych przeraża podróż z bagażem podręcznym, w przypadku Ryan Air nie jest to problemem. Wymiar i ciężar dużego bagażu pozwalają swobodnie spakować się na weekend. Musimy tylko pamiętać by nie przesadzić z głębokością walizki. Standardowo nie może być ona większa niż 20 cm. Praktyka pokazuje, iż nie jest to rygorystycznie kontrolowane. Przynajmniej tak to wyglądało na naszych dotychczasowych rejsach krajowych. By w pełni wyeliminować ryzyko, warto zaopatrzyć się w przygotowane torby na miarę. Znajdziemy je zarówno w Decathlonie jak i na Allegro. Oprócz dużego bagażu podręcznego mamy też prawo zabrać małą podręczoną torbę / plecak na laptopa.


Późno wieczorne godziny lotów pozwalają zaplanować pełny weekend na miejscu. Mogą być jednak pewnym wyzwaniem jeżeli chodzi o późny przyjazd na miejsce noclegu. W tym przypadku doskonale sprawdza się transfer do Szczecina firmy Interglobus, rozkłady są dostosowane do przylotów samolotu Ryana. W przypadku naszego lotu podstawiono dwa pojazdy, w tym jeden niewielki i wygodny bus. W takim układzie warto zająć miejsce w busie gdyż odjeżdża on po wypełnieniu się pasażerami. W ten sposób ruszyliśmy z lotniska w Goleniowie około 25 minut wcześniej niż planowano.


W sezonie możemy się spodziewać, iż prywatni przewoźnicy uruchomią busy z Lotniska do Międzyzdrojów i Świnoujścia, tak jak to ma miejsce w przypadku lotów Ryan Air do Gdańska, bardzo dobrze skomunikowanych latem z nadmorskimi kurortami.


Alternatywą dla podróży autobusem czy busami jest wypożyczenie samochodu. Tu również z pomocą przychodzi nam Ryan Air. Jego siła negocjacyjna powoduje, że z łatwością znajdziemy na stronie oferty wypożyczenia małego auta w cenie 115-120 zł za dzień. Dodatkowo możemy dokupić ubezpieczenie w pełni zwalniające nas z ryzyka szkody - w rozsądnej cenie ( na 2 dni to wydatek ok 75zł). Warto nadmienić, iż podane wyżej ceny to ceny za wypożyczenie auta z renomowanej wypożyczalni np. Avis. Zaskakuje fakt, że niektóre z wypożyczalni nie dostosowały godzin swojej pracy do przylotów Ryana, np. Hertz zamyka się wcześniej, a szkoda. W przypadku tej firmy w periodycznych promocjach, chociażby z programem lojalnościowym Accor cena wypożyczenia małych aut spadłaby bowiem do ok 100 zł za dzień.


Warto też pamiętać, iż w przypadku braku kompletu podróżnych i wolnych dodatkowo płatnych miejsc z większą przestrzenią na nogi ( rzędy 16-17), możemy poprosić personel o zgodę na przesadzenie się na takowe. W 99% przypadku pozwolą nam na to. Musimy mieć jednak miejsca blisko tych rzędów, tak by inni podróżni nas nie ubiegli :)


W przypadku podróży z dziećmi musimy pamiętać, że przy braku wykupienia gwarancji siedzenia obok dzieci system rozrzuci nas po samolocie. Możemy tego uniknąć płacąc dodatkowo 20 zł za lot za dorosłego, obok którego zostaną przyporządkowane miejsca siedzenia dla dzieci.


Lot do Szczecina w sprzyjających warunkach trwa nieco poniżej godziny. Jest to doskonała alternatywa dla transportu kołowego i pociągu. W tym ostatnim przypadku planowane remonty a także braki w zakresie wagonów sypialnych i kuszetek w dużej mierze ogranicza konkurencję z Ryana Airem na korzyść tego ostatniego.


Obłożenie na pierwszych rejsach wydaje się wręcz doskonałe. Sięga 90% a ceny są nominalnie wyższe niż te, które oferuje Ryan do Gdańska czy Wrocławia. To z dużą dozą pewności pozwala przypuszczać, iż doczekamy się kolejnych połączeń. Model dwóch połączeń dziennie, rano i wieczorem, byłby wręcz idealny dla potrzeb krótkiego wypadu nad morze. Pozwoliłby też na oszczędność na 1 noclegu z piątku na sobotę.


Jeżeli już jesteśmy przy noclegach, trzeba przyznać, iż oferta jest bogata, choć klient niemieckojęzyczny rozpieścił nieco lokalnych hotelarzy i właścicieli pensjonatów. Znajdziemy jednak bardzo duży wybór apartamentowców z mieszkaniami dostosowanymi do wynajmu. Jedynym haczykiem jest tu opłata za sprzątanie w wysokości 120-150 zł, która zwykle nie podawana jest w momencie wyceny rezerwacji. Przy krótkich pobytach na 1-2 noce podniesie ona znacząco koszt całej rezerwacji.


Na pewno jednak rejsy Ryan Aira to zmiana jakościowa jeżeli chodzi o dostępność krótkich wypadów na Pomorze Zachodnie. Tym bardziej, iż w tym roku będzie się tam sporo działo. Regaty żaglowców i wielka feta fajerwerków czekają na nas w pierwszej połowie sierpnia. Stale rozrasta się też Wioska Wikingów i Słowian w Recławie u wrót Wolina. Działa już od 1 kwietnia a spektakularne wydarzenia zaczną się tam od długiego majowego weekendu.


Warto więc zaopatrzyć się w bilet Ryan Air i ruszyć z Warszawy do Szczecina na weekend.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: tanilot szczecin test
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon