czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: zoosafari
Data publikacji: 21.11.2016 22:11
Hotel Kasztel Uniejów - nowa jakość już wkrótce

W ciągu najbliższych kilku tygodni doczekamy się otwarcia Hotelu Kasztelu Rycerskiego w Uniejowie w zupełnie nowej, odświeżonej odsłonie. To bardzo dobra wiadomość dla miłośników regionu i uniejowskich atrakcji. Możliwość klimatycznych rycerskich noclegów wraz z leczniczymi i relaksującymi kąpielami znakomicie uzupełni ofertę Uniejowa.


Planowane pierwotnie na wakacje, ponowne uruchomienie hotelu zostało przełożone. W tym momencie najbardziej prawdopodobną datą jest końcówka 2016 roku. Dla potrzeb reklamy nowej odsłony tego interesującego miejsca, idealne byłoby otwarcie przed Świętami i Nowym Rokiem. Miejmy nadzieję, iż tak właśnie będzie.


W okresie poprzedzającym remont, Kasztel nie mógł pochwalić się rewelacyjnymi opiniami klientów, co mogliśmy zobaczyć m.in. w Trip Advisorze.. Teraz ma się to w znaczący sposób zmienić. Obecni właściciele obiektu, związani m.in. z doskonale prosperującym Zoo Safari, mają ambicje zbudowania ciekawej i przyciągającej do regionu marki. Obserwując jakość obsługi i prężne działanie Zoo Safari z całą pewnością możemy być w tym aspekcie optymistami.


Ze szczątkowych informacji, które do nas docierają możemy domniemać, iż znacznie mocniej niż do tej pory będzie akcentowana możliwości kąpieli leczniczych i relaksacyjnych. Ma to duże znaczenie w kontekście coraz mocniej przepełnionych uniejowskich term. Narzekania klientów na wielogodzinne kolejki i tłok stają się już regułą. W sposób naturalny tworzy się więc szansa dla Kasztelu by wykorzystać ten potencjał.


Kasztel kojarzy się też nieodmiennie z tradycją rycerską. Z Uniejowem związana jest jedna z najbardziej dynamicznych grup rekonstrukcji historycznej Chorągiew Podolska. Jej popisy możemy oglądać także pod Warszawą na Zamku Czersk. Występują też podczas bitwy pod Grunwaldem i co jest oczywiste na turniejach i rekonstrukcjach w samym Uniejowie. Nowi właściciele Kasztelu na pewno wykorzystają również ten potencjał. Specjalne historyczne popisy dla gości hotelowych a także wykorzystanie wiedzy rekonstruktorów w samym procesie odświeżenia hotelu wydaje się być jak najbardziej naturalnym wzbogaceniem oferty obiektu.


Na koniec pozostają jeszcze synergie z Zoo Safari i innymi znajdującymi się nieopodal atrakcjami, jak Wioska Indiańska, kopalnia soli w Kłodawie czy łódzki Se-ma-for. Z łatwością można wyobrazić sobie wspólne promocje skierowane do klienta grupowego jak i indywidualnego. Wspólny bilet czy zniżki dla gości jednego z obiektów do wykorzystania podczas kolejnej wizyty w drugim. Możliwości jest tu bardzo dużo.


Czekamy na ostateczną datę uruchomienia Kasztelu Rycerskiego w Uniejowie. Sprawne połączenie autostradą A2 spowoduje, iż z pewnością będzie on jednym z obiektów, które staną się preferowanym celem weekendowych wypadów mieszkańców Mazowsza i Warszawy w 2017 roku.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.04.2016 22:20
ZOO SAFARI BORYSEW - otwiera sezon - 2 kwietnia

Zoo Safari po kilku miesiącach przerwy szykuje się do otwarcia nowego sezonu. Gwiazdy ogrodu, urodzone w Borysewie białe lwy Laari i Leo, rosną jak na drożdżach. Zoo obiecuje nowe atrakcje na 2016 rok. Na pewno będziemy mogli oglądać nowo pozyskane zwierzęta, choć ich pojawienie się cały czas owiane jest mgiełką tajemnicy. Już w połowie 2015 awizowano bowiem przybycie białego nosorożca, do dziś w tej sprawie brak jest więcej informacji. Cały czas przychodzą też w Zoo na świat kolejne zwierzaki, ostatnio były to na przykład świnki wietnamskie.


Czekamy więc niecierpliwie na nowości nowego sezonu, które powinny pojawić się wkrótce. Według przedstawicieli Zoo będzie on pełen niespodzianek. W przedsezonową promocję Zoo zaangażowało tym razem celebrytów m.in. Dorotę Gardias i Rafała Brzozowskiego. Zoo zrezygnowało jednak z udziału w targach i innych masowych imprezach turystycznych, w dużej mierze opierając swój marketing na partnerstwie z Termami Uniejów i Experymentarium w Łodzi. Taki alians nie jest przypadkowy. Turyści odwiedzający Zoo Safari mogą powiązać wycieczkę z relaksem w Termach. Nieopodal znajdują się też atrakcyjne dla turystów miejscowości jak Łęczyca z zamkiem i nieodległa romańska kolegiata w Tumie. Rok 2016 i wydarzenia związane z rocznicą chrztu Polski sprawią, iż turystycznych wydarzeń w niewielkiej odległości do Zoo będzie sporo.


Znakiem rozpoznawczym Zoo Safari są przedstawiciele wielkich kotów, Tygrysy Bengalskie, szalenie rzadkie Białe Lwy czy w końcu Pumy. Specjalizacją Zoo są też zwierzęta białe. Obok wspomnianych tygrysów i lwów mamy w zoo również białe kangury, wilki czy wielbłądy. Nieprzypadkowe są więc starania o pozyskanie białego nosorożca. Tym co dodatkowo odróżnia Zoo Safari od innych podobnych obiektów, jest możliwość obserwacji karmienia zwierząt i to z naprawdę bliskiej odległości.


Przeżyciem dla najmłodszych jest także możliwość bezpośredniego kontaktu z mniej agresywnymi zwierzętami. Przy odrobinie szczęścia możemy nawet pogłaskać Żyrafę.


Wybierając się do Zoo Safari należy pamiętać, iż całość ekspozycji znajduje się na terenie otwartym. W bardzo słoneczne dni może to być uciążliwe, dlatego zawsze należy pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy i zaopatrzeniu się w płyny. W przypadku nagłej zmiany pogody i opadów deszczu, obsługujący dość znaczny obszar "Zoo pociąg" jest dla gości darmowy.


Podczas wizyty w Zoo możemy się też natknąć na właścicieli osobiście doglądających tego co dzieje się ze zwierzętami. Daje to niesamowite poczucie faktu że duch pasji i zaangażowania z jakiego zrodziło się to miejsce jest wciąż żywy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.04.2016 9:39
Z Warszawy na Weekend: Termy Uniejów

Termy Uniejów to nowoczesny kompleks basenów, łaźni, saun i licznych atrakcji mających charakter zarówno rozrywkowy jak i leczniczy. Oddalony jest zaledwie o 170 kilometrów od Warszawy (1 godz 45 minut jazdy autostradą A2). Doskonała baza noclegowa sprawia, iż jest to idealne miejsce na weekendowy wypad z Warszawy.

W skład kompleksu wchodzą następujące atrakcje:

  • Strefa saun (basen lodowy, basen solankowy, sauna, łaźnie, komora śnieżna i inne)
  • Strefa kąpielowa zewnętrzna (baseny pływackie i uzdrowiskowe dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, wyspa z jakuzzi i inne)
  • Strefa kąpielowa wewnętrzna (basen rekreacyjny dziecięcy, basen solankowo – uzdrowiskowy, tężnie solankowe)

Kompleks posiada szeroką bazę noclegową o zróżnicowanym standardzie:

Hotele wraz ze SPA, pokoje gościnne na terenie Term, pokoje w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Właściwości lecznicze:

Uniejowska solanka termalna znajduje zastosowanie przy leczeniu chorób, głównie:

reumatoidalnych, ortopedyczno-urazowych, nerwobólach, dyskopatiach, nerwicach.


z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon