środa, 8 lutego, 2023

Survival pod Warszawą – dla dzieci i dorosłych – ciekawie spędzisz czas

Pora przedstawić możliwości ciekawych survivalowych aktywności, które są do naszej dyspozycji tuż pod Warszawą, w Puszczy Kampinoskiej. Osoby związane z zielonastrona.net oferują możliwość ciekawego spędzenia czasu aktywnie, w sposób odbiegający od tradycyjnych schematów.

W ramach oferowanych warsztatów nauczymy się jak tropić zwierzynę, orientować się w terenie wg gwiazd, samodzielnie rozpalić ogień. Zapoznamy się też z technikami uzdatniania wody czy zasadami plecenia sznurków i powroźnictwa. Na bardziej zaawansowanych uczestników czekają zajęcia z zakresu jadalnych roślin, które są do naszej dyspozycji w zasadzie na wyciągniecie ręki podczas każdej leśnej wycieczki. Ciekawostką są też psychologiczne aspekty survivalu.

Już w ostatni weekend czerwca możemy spotkać się na rodzinnych warsztatach w Truskawce, tutaj 30 kilometrów od Warszawy znajduje się jedna z baz osób aktywnie promujących survivalowy sposób spędzania czasu.

Zajęcia zaczynamy w piątek o 19.00, przewidziane zakończenie to godzina 12.00 w niedzielę. Tematyka w sam raz dla początkujących, szukających niekonwencjonalnego sposobu spędzania czasu. Już sam nocleg w opisanej na portalu wiosce na drzewach, wydaje się super atrakcją samą w sobie.

Nie powinny nas przerażać spartańskie warunki. Do naszej dyspozycji będzie latryna i kameralny prysznic, w razie potrzeby niedaleko znajdują się też życzliwe zabudowania Stajni Truskawka.

Trzeba wspomnieć, że w porównaniu z innymi atrakcjami spędzenie 2 dni w wersji survivalowej to dość rozsądny wydatek. Organizatorzy wycenili uczestnictwo osoby dorosłej na 85zł.

Zarówno samą wioskę na drzewach jak i szkolenia można zamówić w innych lokalizacjach „na indywidualne zamówienie”. Aczkolwiek, na początek w zupełności powinny wystarczyć nam gościnne progi bazy w Truskawce.

Zajęcia w ostatni weekend czerwca to niejedyne survivalowe atrakcje w okolicach Warszawy. Organizatorzy na co dzień współpracują bowiem z bielańskim ośrodkiem kultury. W jego gościnnych progach najmłodsi mogą podczas szkolnych ferii, zarówno zimowych jak i letnich, wziąć udział w ciekawych warsztatach. Zapewne nie inaczej będzie już w najbliższe wakacje. Kto ma blisko na Bielany i szuka ciekawego zajęcia dla swoich dzieci, powinien sprawdzić szczegóły oferty survivalowych pół kolonii w tej właśnie placówce.

We współpracy z biurem podroży Bliss organizowane są zaś dwa siedmiodniowe, rodzinne obozy survivalowe. W ich ramach będziemy brać udział w autorskim szkoleniu Pana Łukasza Tuleja, jego też spotkamy podczas wspomnianych wyżej zajęć w Truskawce.

Warto promować ten rodzaj spędzania wolnego czasu. Tak jak na zajęcia łucznicze, stopniowo rośnie jego popularność wśród najmłodszych, pozwala bowiem świadomie cieszyć się naszym naturalnym otoczeniem.

Oddzielne dobre słowo należy się stajni Truskawka. Jest to miejsce niezwykle przyjazne, gdzie w powietrzu czuć rodzinną atmosferę. Można tu też spotkać dobrego ducha wprost ze świata cyrku Pana Stanisława. Wszyscy, którzy szukają miejsca na spokojny relaks powinni choć raz zapuścić się w to miejsce.

Puszcza Kampinoska to niejedyne miejsce w okolicy Warszawy, gdzie możemy rozpocząć naszą przygodę z survivalem, wkrótce opiszemy kolejne z nich.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze