sobota, 28 maja, 2022

Weekend 2-3 kwietnia kapryśna aura ale są tulipany, wino, Beksiński i inne atrakcje w okolicach Warszawy

Pierwszy kwietniowy weekend nie będzie rozpieszczał nas piękną pogodą. Nie ma jednak tego złego, mamy kilka  ciekawych atrakcji pod dachem. Wraca kultowa wystawa tulipanów w Pałacu na Wilanowie, w sobotę też kolejne degustacje w Winnicy Biały Kruk. Można też w niedziele ruszyć z Pawłem na zwiedzanie Muzeum Polin. Dla tych którzy kapryśnej aury się nie boją jest też spory wybór, dogrywka na sowy, wycieczka nad magiczną Mienie a może do Konstancina ?

Wystawa Tulipanów w Pałacu na Wilanowie 

Wraca kultowa tulipanowa wystawa, w sam raz by wprawić się w pełni wiosenny nastrój. Tak jak w poprzednich edycjach będzie też możliwość zakupów na miejscu 🙂 Startujemy w sobotę od 10, potrwa aż do późnego wieczora w niedziele.

Degustacja w Winnicy Biały Kruk

Winnice Dwórzno i jej kultowe pikniki zna coraz więcej mieszkańców Warszawy. W okolicach stolicy mamy jednak więcej winnic, jedną z nich jest Biały Kruk, którego gospodarz jest niestrudzonym ambasadorem polskiego winiarstwa. Można go/ i jego winnice poznać już w sobotę podczas degustacji. Start w sobotę około 15.00.

Zwiedzanie Muzeum Polin z Pawłem

W niedziele okazja by wybrać się na oprowadzanie w jednym z najciekawszych warszawskich muzeów Polin. Jest to też okazja by poznać prowadzącego projekt WarszawazPawłem.pl. Paweł specjalizuje się judaikach, oprowadza też periodycznie po swoim rodzinnym mieście, industrialnej perełce Żyrardowie. Start niedzielnego zwiedzania o 14.30.

Spacer na sowy dogrywka z Lokalną akcją specjalną

Dogrywkowe spacery na Sowy zaplanowała Lokalna Akcja Specjalna. Wycieczki poprowadzi znany nam z ornitologicznych wypraw w okolicach Warszawy, Marek szef projektu wycieczki-ornitologiczne.pl. Wycieczki na podglądanie ptaków z nim to prawdziwa przygoda. Kwietniowe terminy wycieczek na Sowy to 2 i 8 kwietnia.

Sprzątanie Bzury z kajaka 

Dla tych którzy zimna się boją propozycja od Stowarzyszenie nad Bzurą. Wspólnie możemy posprzątać Bzurę z Kajaka. Start w sobotę rano, szczegóły na stronie stowarzyszenia.

Magiczna Mienia spacer grupowy

Jedno z najpiękniejszych miejsc rzecznych w okolicach Warszawy, to bez wątpienie ujście Mieni do Świdra. Nad Mienią znajdujemy tęż kilkusetletnia potężne drzewa w tym Mazowieckiego Bartka. Miejsca te możemy poznać wspólnie maszerując, z grupą turystyczną Wędrujemy. Start w niedziele około 10.30.

Konstancin z Globtroterem

Także w niedziele szansa na arcyciekawy spacer po Konstancinie. Konstancin ma wiele ciekawych perełek i atrakcji turystycznych. Poza oczywistymi jak przepiękne wille, mamy też ziołowe spacery z Kari jak i schowane na uboczu Konstancińskie Anioły, każdy znajdzie w Konstancinie coś dla siebie. Warto go poznać na wycieczce z przewodnikiem, start w niedziele o 10.30 przy zajezdni autobusowej Metro Kabaty.

Beksiński w Warszawie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie Beksińskiego to może być kolejny super pomysł na ucieczkę od kapryśnej aury. W niedziele co najmniej 2 grupy poprowadzi Good event with Pawel.

Wchodzimy w kwiecień z nieco zimową aurą jest jednak nadzieja iż to już ostatni akcent zimy. Rozkręcają się kolejne turystyczne projekty, kalendarz wydarzeń uzupełniają polecani Mazovian Wildlife, wycieczki-ornitologiczne.pl czy Południk21, coraz więcej terminów preawizuje też wspomniany wyżej warszawazpawlem.pl. Wkrótce ruszą też kajaki, i powietrzne atrakcje takie jak balony czy motolotnie 🙂 Będzie masa propozycji na ciekawy weekend w okolicach Warszawy.

Ruszył sezon na loty balonem i tratwy na Biebrzy – lataniebalonem.pl 🙂 – Z Warszawy na weekend – pod Warszawą okolice i nie tylko (zwarszawy-naweekend.pl)

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze