czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

6 czerwca rusza Park Rozrywki Julinek - lody dla dzieci bez limitu :)


Data publikacji: 08.12.2019 12:39
Rusza sezon na kilku stokach w okolicach Warszawy

Już podczas tego weekendu część stoków narciarskich w okolicach Warszawy otwiera sezon. Korzystając z ujemnych temperatur które umożliwiły sztuczne naśnieżanie postanowiono zaryzykować i rozpocząć sezon wcześniej niż zwykle.

Jak pierwsi do działania przystąpili zarządzający stokami w Szwajcarii Bałtowskiej, Stacji Kazimierz, Jacni pod Zamościem i Krajno w okolicach Kielc.

Przy okazji pamiętajmy o nowościach w ofercie cenowej stacji narciarskich umiejscowionych w okolicach Warszawy i dalej. Bardzo aktywna na tym polu jest Szwajcaria Bałtowska, promocje na Black Week czy First Minute sięgnęły tu 40% , obecnie mamy jeszcze szansę na oszczędność w ramach promocji mikołajkowej - drugi karnet za 50%.

Kroku konkurencji stara się dotrzymać Krajno - obecny sezon to potwierdzone co weekendowe sobotnie nocne jazdy, każda z innym motywem przewodnim, szczególnie polecamy Nocną Jazdę z pochodniami. Kusi też fajna cena -40 zł - za 4 godz jazdy, dodatkowo już wkrótce do Krajna dojedziemy w nieco krótszym czasie, oddanie obwodnicy Skarżyska poprawi też komfort samej jazdy. Warto pamiętać też o opcji dla leniuchów - możliwość noclegu na szczycie wzgórza przy samym stoku ( z opcją bezpośredniego wjazdu na stok) oferują Apartamenty pod Łysicą. Krajno kusi też specjalną ofertą na Sylwestra na Stoku - poszusujemy tu w specjalnej cenie 85zł. Warto też wspomnieć iż już za momencik startują Termalne Baseny Bińkowski, kolejny super puzzle by złożyć fajny zimowy weekend w kieleckim.

Lepszym dojazdem z Warszawy będzie się też wkrótce cieszyć Stacja Kazimierz, kolejne odcinki trasy S17 zostaną otwarte jeszcze w grudniu, prawdziwa jakościowa zmiana pojawi się jednak dopiero w kolejnym sezonie(Most Południowy i kompletna S17) wtedy dojedziemy do Stacji Kazimierz w poniżej 1godz 30 min a to już fajna wartość pozwalająca na bezstresowy wypad z Warszawy nawet na 1 dzień. W przypadku Stacji Kazimierz brak na razie aktywniejszych działań cenowo -marketingowych być może popyt mieszkańców Lubelszczyzny zapewnia temu stokowi ekonomiczny komfort.

Sezon zaczęła też kameralna stacja Jacnia pod Zamościem, o wypadzie do Jacni trudno myśleć w kontekście 1 dnia, raczej powinien być to 2-3 dniowy wypad z Zamościem w roli głównej. Twierdza Zamoyskich jest w tym roku pięknie oświetlona, może warto to wykorzystać. Atutem Jacni jest możliwość noclegów "na samym stoku", dobrze zaprojektowane pokoje 4 osobowe są optymalną opcją dla rodzin. Długi na dziś dojazd do Zamościa ulegnie drastycznemu pozytywnemu skróceniu dopiero za 4-5 lat wtedy dojedziemy tu z Warszawy trasą ekspresową w 2 godzi i 30 minut, całe Roztocze zyska wtedy niepomiernie.

Najbliższe Warszawie stoki tj na kierunku zachodnim Góra Kamieńsk zaś na wschodnim Stok Rybno w okolicach Łomży nie zapowiedziały do tej pory startu sezonu, należy domniemać iż ruszą dopiero w okolicach Świąt. W przypadku Góry Kamieńsk w zeszłym roku odnotowaliśmy pierwsze bardziej aktywne próby cenowej walki o klienta, szczególnie nocne jazdy w wydłużonych godzinach przypadły wielu narciarzom do gustu.

Warto śledzić doniesienia ze stoków w okolicach Warszawy, mimo iż nie są to wielkie obiekty to umożliwiają relaksacyjną jazdę, mogą być też fajną osią dla weekendowych wypraw w Świętokrzyskie, Lubelskie, do Piwnego Piotrkowa czy w rejon Narwii (foto wyprawa na murale do Wizny).Czytaj
Szukaj podobnych wg: narty zima firstminute
Data publikacji: 18.02.2019 9:02
Góra Kamieńsk-stok najbliżej Warszawy-1 wybór dla zachodniego Mazowsza

Góra Kamieńsk to jeden z nieoczywistych wyborów w kategorii stoki narciarskie najbliższe Warszawie. Tymczasem, postępująca poprawa infrastruktury drogowej już w następnym sezonie pozwoli podjechać na ten położony w okolicach Bełchatowa stok w ciągu godziny i trzydziestu minut.

Góra Kamieńska ma też kilka innych zalet. Oprócz czasu samego dojazdu docenić trzeba także jego komfort, w zasadzie cały czas jedziemy drogami ekspresowymi S8/autostradą A1. Tylko ostatni parokilometrowy odcinek to droga gminna. Takie usytuowanie powoduje, że jedzie się przyjemnie, brak też ryzyka utknięcia na nieodśnieżonych drogach, które to może pojawić się w przypadku stoków położonych w innych lokalizacjach.

Góra Kamieńsk kusi nas też wyciągiem kanapowym, z najbliższych Warszawie stoków tylko Kamieńsk i Szwajcaria Bałtowska dysponują tego typu infrastrukturą. Nie jest tajemnicą, iż właśnie tego typu wyciągi są preferowane przez narciarzy, a przede wszystkim snowboardzistów.

Sama główna trasa ma około 760 metrów, czyli plasuje się powyżej średniej dla najbliższych stolicy stoków. Niestety usytuowanie góry poza naturalnie górskim środowiskiem sprawia, że jest tu znacznie trudniej o bardzo dobre warunki narciarskie, w związku z tym niekiedy trasa nr 2 jest niedostępna.

Na plus dla Kamieńska działa za to cena karnetów i godziny wieczornych jazd. Standardowo podczas wieczornej sesji jeździmy do godziny 21.00 w cenie 45 zł za bilet normalny. Są to ceny porównywalne do stoków w świętokrzyskim, natomiast godziny są dużo korzystniejsze (zaczynamy już o 17.00 vs 20.00 w świętokrzyskim). Wspomniane problemy z naśnieżeniem stoku powodują, iż od połowy lutego stok na Górze Kamieńsk będzie czynny tylko do 19.00, w zamian pojawia się specjalna oferta na 2 godzinną jazdę nocną w cenie 22,50 zł.

Wyprawa na narty na górę Kamieńsk daje nam też szansę na odwiedzenie mniej popularnych celów weekendowych wycieczek, jak na przykład Piotrków Trybunalski, dysponujący wyjątkowym piwnym produktem turystycznym. Poza piwem znajdziemy w Piotrkowie także Muzeum Marcepanu. Ciekawą opcją może być też zwiedzanie po drodze do celu narciarskiej eskapady. W okolicy Tomaszowa na przykład znajdziemy bardzo ciekawe Groty Nagórzyckie, warte zobaczenia są też Błękitne Źródła ze Skansenem Rzeki Pilicy.

Koniec prac na odcinkach trasy ekspresowej S8 za Nadarzynem jest już bardzo bliski, wspomniany czas dojazdu 1 godziny i 30 minut osiągniemy bez trudu już podczas kolejnego zimowego sezonu. Jednak nie warto odkładać wizyty w Ośrodku Góra Kamieńsk do następnego sezonu. Skorzystajmy z promocyjnych dwugodzinnych wieczornych karnetów (cena 22,50) i udajmy się w to wciąż stosunkowo nieznane mieszkańcom Warszawy miejsce w jeden z najbliższych weekendów.


Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 13.02.2017 12:45
Kulig Stajnia Mirabell blisko Warszawy piękne trasy

Oferta kuligów w okolicach Warszawy staje się coraz bogatsza, najciekawsze miejsca opisywaliśmy już tej zimy na portalu. Oferta stajni Mirabell jest godna szczególnej uwagi z kilku powodów.


Przede wszystkim bliskość Warszawy i łatwość dostania się na miejsce startu kuligu. Sama stajnia znajduje się w niewielkiej odległości od Otwocka. Położenie jest o tyle istotne, że znajdujemy się tuż obok pięknego Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.


O parku pisaliśmy już wielokrotnie, jest to miejsce warte uwagi o każdej porze roku. Latem kuszą szlaki rowerowe i piękne miejsca na odpoczynek czy piknik. Zimą leśne dukty są idealnym miejscem do ćwiczenia kondycji na nartach biegowych, są też niewątpliwie idealne na kuligi.


Wielką zaleta miejsca jest też możliwość odwiedzenia Bunkrów w Dąbrowieckiej Górze. Dzięki zaangażowaniu pasjonatów dostają one nowe życie w zimowe weekendy. Często spotkamy tu ludzi pracujących nad kolejnymi ulepszeniami, szczególnie w nowo odnowionym mniejszym bunkrze. Periodycznie bywają tu także rekonstruktorzy, spotkanie z nimi jest dla najmłodszych zawsze ciekawym i interesującym przeżyciem. Najbliższa okazja już 11-12 marca.


W tym roku warunki pogodowe wyjątkowo sprzyjają kuligom. Stajnia Mirabell stara się je organizować w każdy weekend. O aktualną ofertę możemy pytać zarówno w samej Stajni jak i współpracującym z nią biurze podróży Kudlicki z Otwocka.


Jeżeli poza kuligiem szukamy jeszcze innych atrakcji to możemy udać się na spacer po Otwocku lub w drodze powrotnej do Warszawy wpaść na lodowisko, które działa przy hotelu Holiday Inn w Józefowie.


Stajnia Mirabell to nie tylko oferta zimowa. Znajdziemy tu szeroką ofertę imprez i możliwości spędzenia wolnego czasu, nie tylko dla tych którzy jeżdżą konno. Urodziny w klimacie kowbojskim cieszą się wielką popularnością.


Cieszymy się, iż Mazowiecki Park Krajobrazy zyskuje coraz bogatszą ofertę turystyczną. Bez wątpienia to miejsce zasługuje na naszą uwagę podczas planowania weekendowych wypadów z Warszawy.

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 03.02.2019 20:25
Nocna jazda z pochodniami Sabat Krajno - super frajda dla dzieciaków :)

W ostatni weekend mieliśmy okazję ponownie uczestniczyć w nocnej jeździe na stoku Sabat Krajno - tym razem wreszcie udało się załapać na kultową jazdę z pochodniami.

Nocna Jazda jest znakiem rozpoznawczym świętokrzyskich stoków, żaden inny ośrodek, z tych najbliższych Warszawie, na razie nie próbuje z nimi w tym względzie konkurować.

Na stoku Sabat Krajno oferta nocnej jazdy przyjęła charakter regularny, odbywa się w każdą sobotę. Co tydzień mamy tu do czynienia z inną tematyczną zabawą, z dużą dozą pewności możemy założyć, iż to właśnie zjazd z pochodniami jest najbardziej widowiskową propozycją.

Sam zjazd odbywa się około godziny 22.00, narciarze zjeżdżają powoli w uformowanym razem wężu, każdy z uczestników zabawy może odebrać płonącą pochodnię na szczycie stoku. Sam zajazd nie trwa dłużej niż 10 minut, jeżeli uda nam się ulokować na szpicy węża będziemy mieli szansę zjechać z pochodniami 2 razy. Organizatorzy czekają bowiem z pochodniami na maruderów, także sprytne i szybkie osoby mogą ten fakt wykorzystać by przedłużyć zabawę.

W czasie jazdy nad głowami narciarzy krążą drony, zjazd filmuje też ekipa 4 fun tv, która dba o dodatkową marketingową oprawę imprezy.

W ostatni weekend w zabawie uczestniczyło sporo osób, według organizatorów pobito rekord uczestników tego rodzaju zjazdu. Takie zabawy organizowane są periodycznie, także jest szansa, że uda nam się załapać na podobną przygodę jeszcze co najmniej 1-2 razy w tym sezonie. Warto śledzić profil Sabat Krajno.

W pierwszy weekend lutego zaplanowano inną tematyczną zabawę - konkurs na najszybszy zjazd na krechę, z pewnością młodzi narciarze podejmą tego typu wyzwanie, organizatorzy obiecali ciekawe nagrody.

Nocną jazdą możemy cieszyć się też w Szwajcarii Bałtowskiej. Wprawdzie częstotliwość tej zabawy nie jest tak wysoka jak w Krajnie, jednak kolejka krzesełkowa i niższa cena zachęcają do nocnej wyprawy do Bałtowa.

Dojazd z Warszawy zarówno do Krajna jak i Bałtowa oscyluje w granicach 2 godzin, nowo oddana obwodnica Radomia zwiększyła komfort takiej podróży. Na dalszą poprawę poczekamy jeszcze 2-3 lata, wtedy będzie szansa by dojechać na świętokrzyskie stoki w około 1godz 40 minut. To będzie już naprawdę coś, pozwoli też konkurować ze Stacją Kazimierz, która w tym samym czasie powinna być "oddalona" od Warszawy o nie więcej niż 1 godz i 30 minut.

Krótki film nakręcony podczas nocnej jazdy z pochodniami na stoku Sabat Krajno możemy obejrzeć na You Tubie, czekamy na kolejną edycję tej pysznej zabawy. Warto ruszyć na narty z Warszawy na Weekend.


Czytaj
Szukaj podobnych wg: narty na1dzien promocje
Data publikacji: 21.01.2019 20:51
Balonowa zimowa fiesta w Szwajcarii Bałtowskiej 11-13 stycznia 2019

Aktualizacja - ze względu na warunki pogodowe ( silny wiatr ) Balonowa Fiesta została przełożona(NOWA DATA TO 8-10 MARCA) - warunki na stoku są jednak doskonałe, w piątek w nocy zaplanowano nocną jazdę przy muzyce.

Już w najbliższy weekend wraca prawdziwy zimowy hit, od piątku startuje bowiem 2 edycja Balonowej fiesty w Szwajcarii Bałtowskiej. W tym roku nagły atak zimy będzie sprzyjał pięknej zimowej oprawie dla tej niezwykle widowiskowej imprezy.

Organizatorzy podobnie jak rok temu przewidzieli szereg atrakcji, clue programu będą naturalnie loty balonami, fiesta w Bałtowie to jedyna tego atrakcja w zimowej oprawie w bezpośredniej okolicy Warszawy.

Wśród uczestniczących w wydarzeniu baloniarzy będzie podobnie jak w zeszłym roku, niezwykle widowiskowy balon chopper, z wyjątkowo wyróżniającą się "gondolą"która jest w zasadzie ławeczką - adrenalina zapewniona.

W sumie do udziału w wydarzeniu zaproszono 15 ekip balonowych, program przewiduje 4 przeloty, jeden w piątek , dwa w sobotę i ostatni w niedziele rano.

Piątkowe otwarcie balonowej fiesty będzie też wspaniałą przygrywką do nocnej jazdy, która stała się wizytówką świętokrzyskich stoków, zaplanowano ją już w piątek.

Trzeba przyznać iż organizatorzy dokładają wielkich starań by przyciągnąć do Bałtowa nowych fanów zimowych atrakcji, pisaliśmy już o pierwszej w historii akcji wyprzedaży karnetów narciarskich.

Warto pamiętać iż poprawie uległy również dojazdy do świętokrzyskich stoków, dotyczy to także Bałtowa, w przypadku podróży do Szwajcarii Bałtowskiej w trudnych warunkach warto rozważyć lekkie nadłożenie dystansu i skorzystanie z nowiutkiej drogi prowadzącej z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Balony to nie jedyna atrakcja czekająca na nas w Bałtowie, z pewnością najmłodszych zaciekawi wioska Św Mikołaja, tradycyjnie w tym właśnie miejscu udzielają się pracujące podczas sezonu lato w Dolinie Skrzatów "dobre duszki". Skrzacie opowieści budzą żywe zainteresowania nawet dorosłych, z pewnością nie inaczej jest też w Szwajcarii Bałtowskiej.

Gdybyśmy chcieli zostać w Bałtowie na weekend, warto rozważyć nocleg w jednej z pobliskich agroturystyk, nawet z niewielkim wyprzedzeniem znajdziemy oferty z cenami poniżej 200 zł za nocleg dla rodziny.

W drodze warto też zastanowić się nad odwiedzeniem Iłży - iłżański zamek w zimowej scenerii i oświetleniu prezentuje się naprawdę pięknie.

Warto docenić wysiłek właścicieli Bałtowa, z pewnością Balonowa Fiesta może aspirować do miana jednej z najciekawszych zimowych atrakcji w okolicach Warszawy obok Zimowego Szturmu zamku Tykocin, rajdów upamiętniających Powstańców Styczniowych, Nocy Fortyfikacji czy rekonstrukcji bitwy pod Olszynką Grochowską.

Czytaj
Szukaj podobnych wg: balony narty hit
Data publikacji: 08.12.2018 18:31
Weekendowy skibus z Warszawy w Beskidy - nowość od Radical Tours

W drugi weekend grudnia ruszyła nowatorska na warszawskim rynku usługa - skibus zabiera nas na narty z samego centrum Warszawy(Dworzec Centralny) prosto w Beskidy. Pomysłodawcą tego nowego produktu jest biuro Radical Tours.

Całość pomyślana jest tak by promować produkty biura, przede wszystkim kursy dla początkujących narciarzy i snowborderów - od zera do snowbordera ( narciarza). Nie ma jednak obowiązku zakupu kursów możemy wybrać samą ofertę transportu i noclegów - w takim przypadku za cały pakiet zapłacimy 400 zł. Oferta wydaje się atrakcyjna, w cenie dostajemy transport do bazy, transfery na stoki, 2 noclegi w dobrych warunkach(vide oceny obiektu ) i pełne wyżywienie.

Wisienką na torcie jest też możliwość noclegu w domku na drzewie, tego typu atrakcje cieszą się nie słabnącą popularnością, wystarczy wspomnieć kultowe już W drzewach w Nałęczowie czy Domki w gałęziach drzew w Sobiborze.

Baza wypadowa usytuowana w okolicy góry Żar daje duże możliwości w zakresie wyboru tras z których chcielibyśmy skorzystać, w naszym zasięgu poza wymienioną górą Żar jest m.in Korbielów, Rzyki i super nowoczesny Szczyrk. Takie usytuowanie daje duży komfort wyboru miejsca na szusowanie w zależności od panujących w poszczególnych ośrodkach warunków.

Pensjonat / baza Radical Tours może przyjąć do 15 osób( max 20) , organizatorzy zachęcają do przyjazdów grupowych, w takiej sytuacji mamy możliwość negocjacji ceny. Ciekawa opcja na wielorodzinny wypad na narty z Warszawy na weekend.

Poza trasami, lokalizacja ma jeszcze jedną zaletę - po wyczerpującej zabawie na stokach możemy zrelaksować się m.in w pobliskim aquaparku w Tychach.

Logistycznie całość wypadu jest tak zaplanowana by maksymalnie wykorzystać czas na zabawę na śniegu, docieramy na miejsce w piątek późną nocą co pozwala nam zacząć zabawę w sobotę z samego rana, identycznie, wyjazd powrotny planowany jest na 19-20, do Warszawy wracamy więc około północy. Optymalne wykorzystanie weekendowego czasu, przekłada się na zadowolenie uczestników i poczucie dobrze wydanych pieniędzy.

Jeżeli interesuje nas weekendowe szkolenie to w tym przypadku koszt takowego to 800 zł, z tej usługi skorzystało już ponad 100 snowboardzistów i przeszło 30 narciarzy, jak na kameralne warunki jest to wynik godny pozazdroszczenia.

Sama idea skibusa też wydaje się niezwykle ciekawa, trudno znaleźć porównywalny produkt przygotowany z myślą o mieszkańcach Warszawy, z pewnością za tego typu ideą musi stać szereg produktów turystycznych na których organizator może dodatkowo zarobić, pomysł Radical Tours ze szkoleniami wydaje się tu być strzałem w 10. Być może w przyszłości doczekamy się podobnych ofert np w przypadku dowozu do powstających w okolicach Warszawy Term?Czytaj
Szukaj podobnych wg: narty nowosc naweekend
Data publikacji: 16.01.2019 21:24
Nocne narty w super cenie, świętorzyskie stoki bliżej Warszawy

W mijający weekend wreszcie udało się ruszyć z Warszawy na test nocnej, sobotniej narciarskiej jazdy w Sabat Krajno pod Kielcami.

Stok Sabat w Krajnie mieści się u podnóża najbardziej znanego wzniesienia Gór Świętokrzyskich Łysicy na wysokości 425 m n.p.m. Zaletą stoku jest bez wątpienia długość samego zjazdu, na tle innych alternatywnych stoków prezentuje się naprawdę nieźle. Nie można pominąć też waloru jakim jest super cena sobotnich nocnych narciarskich szaleństw, 40 zł za 4 godziny zjazdów to oferta nie spotykana gdzie indziej. Tak atrakcyjna cena z łatwością niweluje inne koszty, przede wszystkim te związane z dojazdem Warszawy na miejsce.

Sam dojazd do Krajna to w optymalnych warunkach około dwie godziny z małym haczykiem, na tym polu czekają nas w kolejnych latach bardzo pozytywne zmiany. Obwodnica Radomia, której planowane oddanie przewiduje się na jesień 2018 skróci drogę na narty z Warszawy o ok. 20 minut, na kolejne dobre wiadomości poczekamy do 2020 i 2021. Wtedy to oddane zostaną kolejne odcinki trasy S7, w tym wyczekiwany odcinek lotnisko - Grójec. Za trzy lata podróż na świętokrzyskie stoki zajmie nie więcej niż 1godz i 30 minut, to będzie prawdziwa jakościowa zmiana. Już jednak dzisiaj dojazd w sobotę, a szczególnie nocny powrót jest bezstresowy, po drodze mamy też ulubione przez najmłodszych restauracje McDonalds ze specjalnym nocnym menu.

Bardzo pozytywne wrażenie w Krajnie robi też infrastruktura, duży parking położony jest bardzo blisko stoku, o krok mamy też miejsce gdzie zjemy i napijemy się rozgrzewając się w trakcie szusowania. Wczoraj temperatury były naprawdę niskie. Przygotowano więc kameralne ognisko, gdzie obok stoku można było się ogrzać. Chętni mogli też upiec sobie smaczną kiełbaskę.

Wielką zaletą nocnej jazdy był też brak kolejek na stoku, jazda była naprawdę płynna, obsługa wyciągu wspomagała najmłodszych narciarzy eliminując już na starcie ich błędy. Trzeba przyznać, iż wyglądało to naprawdę profesjonalnie.

Jako, że Krajno znajduje się w miejscu obfitującym w turystyczne atrakcje, to bez trudu w okolicy znajdziemy noclegi w przyjaznych agroturystykach. Od niedawna w bezpośredniej bliskości stoku mamy też nowość tj. baniowo-saunowe imprezy w Miotłowisku. Jest to nowa inicjatywa właścicieli apartamentów Poduszka usytuowanych przy samym zjeździe ze szczytu.

Sabat Krajno to nie tylko stok narciarski, wiosną i latem czekają na nas inne atrakcje, przede wszystkim park miniatur i mini park zabaw, na miejscu jest też kino 6D. Tą ostatnią atrakcją będziemy mieli szansę przetestować już podczas weekendu za pół ceny, którego pierwsza edycja 2018 roku odbędzie się już w następny weekend. Z proponowanych podczas jego trwania atrakcji warto rozważyć nocleg w Świętokrzyskiej Polanie, z której sprawnie dojedziemy do stoku narciarskiego w Krajnie.

Nocne jazdy w super cenie oferują też periodycznie inne świętokrzyskie stoki, najbliższy Krajnu stok Baba Jaga a przede wszystkim Szwajcaria Bałtowska, na tym ostatnim stoku w ramach nocnego szaleństwa za 4 godz szusowania zapłacimy 38 zł, to relatywnie dużo taniej w porównaniu z 85 zł za 6 godz jazdy podczas weekendu. Szwajcaria Bałtowska to także jedyny wśród wymienionych stok dysponujący kolejką krzesełkową o doskonałej przepustowości, nawet podczas zwiększonej frekwencji nie będziemy czekać w kolejce więcej niż 10 minut.

Nocna Jazda w Krajnie odbywa się z największą częstotliwością(praktycznie co tydzień), warto śledzić strony poszczególnych stoków by być na bieżąco z informacją o kolejnych edycjach tej interesującej opcji na krótki wypad na narty w okolice Warszawy.

Sygnalizowana poprawa infrastruktury drogowej która w pełni zmaterializuje się w ciągu najbliższych 2-3 lat spowoduje, iż świętokrzyskie stoki będą bez wątpienia preferowaną opcją dla narciarzy szukających możliwości szusowania w okolicach Warszawy. Równać się z nimi będą mogły tylko miejsca w okolicach Kazimierza czy Łomży. Nie mają one jednak tej zalety jaką posiadają podkieleckie lokalizacje, tj. wielkiej liczby innych/towarzyszących atrakcji turystycznych w okolicy pozwalających zorganizować ciekawy weekend.

Warto śledzić prognozy, może uda się jeszcze pojeździć na nartach także podczas akcji weekend za pół ceny .
Czytaj
Data publikacji: 07.12.2016 11:53
Góry Łańcuchowe pod Warszawą zimą - na spacer, sanki, kulig

O Górach Łańcuchowych pisaliśmy już w kontekście ciekawostki i ulubionego miejsca wyczynowych terenowych rowerzystów. Jest to miejsce wyjątkowo urocze także, a może przede wszystkim zimą.


Gęste nagromadzenie drzew i sama wysokość sprzyjają bowiem dłuższemu utrzymywaniu się śniegu. Nawet dziś, gdy w samej Warszawie mamy już jego resztki , to w okolicach Mikanowa wygląda jak byśmy byli w środku zimy.


Wzniesienia, z których najwyższe to prawie 180 metrów, pozwalają znaleźć ciekawe miejsca do jazdy na sankach czy innych popularnych sprzętach jak ślizgacze czy różnego rodzaju deski. Oczywiście na optymalne warunki będziemy musieli jeszcze poczekać. Śnieg musi zostać ubity i stwardnieć, wtedy będzie najlepszy do tego typu zabaw.


Najmłodszym dzieciom sporo frajdy może sprawić też turlanie się ze zboczy. Trzeba jednak przygotować ubrania na zmianę :). Po grzbietach wzniesień biegnie ścieżka, którą możemy swobodnie ciągnąć sanki z naszymi maluchami. Jest to fajny, ponad 2 kilometrowy spacer pośród pięknych sosen.


Po udanym spacerze czy szaleństwie na sankach możemy udać się na odpoczynek do pobliskiego Mazowieckiego Sioła. Tutaj można się posilić i w miarę chęci kontynuować zabawę. Aktualne atrakcje znajdziemy na stronie internetowej tej placówki, należącej do sieci zagród edukacyjnych.


Wielką potencjalną atrakcją okolic Gór Łańcuchowych są też kuligi. Leśne ścieżki wśród przypominających prawdziwe góry zboczy, wydają się być idealną scenerią na tego typu zabawę. Wspomniane wyżej Mazowieckie Sioło periodycznie organizuje kuligi, warto śledzić profil fb placówki by nie umknął nam najbliższy możliwy termin.


Spragnieni natury wędrowcy mogą także odwiedzić znajdujący się po drugiej stronie drogi rezerwat Bagno Pogorzel. Nie jest on tak atrakcyjny zimą jak wiosną czy latem, bez trudu znajdziemy tu jednak ślady działalności bobrów co może być ciekawym doświadczeniem dla dzieci.


Dostać się do Gór Łańcuchowych nie jest trudno. Kierujemy się na miejscowość Mikanów jadąc w stronę Mińska Mazowieckiego. Przed tablicą informującą o miejscowości Nowa Pogorzel skręcamy w lewo przed lasem. Skręt znajduje się nie więcej niż 100 metrów przed minięciem po lewej stronie rezerwatu Bagno Pogorzel. Również w tym miejscu znajdziemy parking przewidziany głównie dla wędkarzy, ale zimową porą nie ma tu tłoku, unikamy też ryzyka jazdy leśnymi duktami. Jeżeli wybierzemy tą opcję musimy przejść na drugą stronę szosy i po około 100 metrach wejść w las. Najbliższe wzniesienia to początek szlaku Gór Łańcuchowych.


Na You-Tube zamieściliśmy krótki film z ostatniej zimowej wizyty w tym malowniczym miejscu. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj
Szukaj podobnych wg: gorylancuchowe sniegpodwarszawa
Data publikacji: 21.12.2016 9:51
Ruska Bania/Balia w zimowych sceneriach Dwór Droblin, Klub Rejs i Latosowo

Relaks w saunie czy ruskiej bani w niezwykłej zimowej scenerii to coś szczególnego. Wydaje się, iż coraz więcej obiektów z branży turystycznej dostrzega jakim magnesem może być taka usługa.


Idealnym przykładem jest m.in. Dwór Droblin umiejscowiony w drodze na Podlasie Nadbużańskie (administracyjnie Lubelszczyzna). Uczynił ze swojej bani spa i balii prawdziwa turystyczną perłę. Lokalizacja nad wodą a także możliwość podziwiania rozgwieżdżonego nieba cieszą się tu niesłabnącą popularnością. Wieczorne sesje trzeba tu rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Dwór Droblin w ten sposób aktywnie walczy o klienta na nadbużańskim Podlasiu a konkurencja jest tu nie mała.


Podobnie rzecz się ma z banią/balią udostępnioną dla turystów w Kiermusach. Mimo, że jej lokalizacja nie jest aż tak spektakularna, to bliska odległość do Karczmy Rzym a także "wiejskich czworaków" także robi swoje. Kąpiel jest idealnym relaksem po dniu spędzonym na zwiedzaniu Tykocina lub/i Biebrzańskiego Parku Narodowego.


W tym ostatnim rejonie znajdziemy też niesamowitą banię usytuowaną nad samą rzeką, działa w ramach Agroturystyki u Marysi. Ta ostatnia jest też częścią wspólnie działającej grupy tzw. piątki znad Biebrzy. Na miłośników natury czeka tu kompletna oferta. Już wiosną warto też zaplanować spływ tratwą.


Nie trzeba jednak jechać bardzo daleko by nacieszyć się ciekawym widokiem. Nadwiślański klub Rejs właśnie otworzył saunę. W sprzedaży są już vouchery do tego nowego obiektu. W trosce o zachowanie niezbędnej intymności miejsce jest dostępne tylko dla grup znajomych. Widok na królową polskich rzek i stadion narodowy ma dodatkowo zachęcać. Jest to kolejny niebanalny pomysł mający na celu przedłużenie sezonu turystycznego nad rzeką.


Także mniejsze obiekty planują inwestycje w ten rodzaj usług. W nowo otwartej agroturystyce Latosowo rozpoczęły się już wstępne prace nad uruchomieniem sauny. Będzie mieścić się w budynku dawnego wiejskiego spichlerza. W sposób doskonały uzupełni i tak bardzo bogatą ofertę Agroturystyki Latosowo. Uruchomienie zapowiedziano na jesień 2017 roku. Seans w saunie będzie miłym relaksem po kajakowym spływie Liwcem czy aktywnym zwiedzaniu skansenu w Ciechanowcu.


Kolejny obiekt, który rozpoczął pracę nad sauną to Brzozowy Dwórek na Roztoczu. Działający wspólnie z Agroturystyką Polana i Winnicą Lipowiec także szuka kolejnych argumentów do przyciągnięcia klientów, szczególnie poza szczytem sezonu. Położone opodal trasy do narciarstwa biegowego a także nieodległy stok w Jacni zapewnią nam aktywny wypoczynek a po nim idealny relaks w saunie. Niesamowita byłaby tez możliwość kąpieli w bali przy Agroturystyce Polana. Widok po horyzont i winnica u stóp to obraz niemal idylliczny, kto wie może właściciel pomyśli i o tym.

Czytaj
Szukaj podobnych wg: bania sauna balia
Data publikacji: 24.01.2017 15:07
Biegówki na Choszczówce pod Warszawą - grupowe zajęcia dla początkujących

Choszczówka to jedno z ciekawszych miejsc szczególnie rekomendowanych dla osób chcących rozpocząć przygodę z nartami biegowymi. Znajduje się pod Warszawą, na skraju dzielnicy Białołęka i jest doskonale skomunikowane ze stolicą. Stacja kolejowa Warszawa Choszczówka znajduje się tylko 300 metrów od bazy narciarskiej.


Szczególną zaletą Choszczówki są zajęcia dla początkujących narciarzy, w tym lekcje grupowe. Taki rodzaj zajęć jest dużo tańszy od tych indywidualnych. Pozwala też w miarę szybko opanować podstawowe kanony narciarstwa biegowego. Z zajęć możemy skorzystać w każdy weekend, zwykle od piątku do niedzieli.


Drugą ważną zaletą Choszczówki jest teren i trasy, po których biegamy. Rozległe lasy legionowskie oferują nam trasy dopasowane do umiejętności biegaczy. Ekipa wypożyczalni zaopatrzy nas w mapę i doradzi optymalny i dostosowany do naszych możliwości wybór. Na leśnych duktach śnieg leży dłużej, mimo że w centrum Warszawy może go już nie być, to szansa na to, iż pozostanie w lesie jest dużo większa. Jest to też również domeną innych podwarszawskich miejsc szczególnie predysponowanych do narciarstwa biegowego lub kuligów tj. Puszczy Kampinowskiej i Parku Rozrywki Julinek jak i Gór Łańcuchowych w okolicach Mińska Mazowieckiego.


Zaletą Choszczówki jest usytuowanie bezpośrednio przy niej restauracji Dziki Zakątek. Tutaj możemy się posilić po forsownej przygodzie z biegówkami. Istnieje też możliwość zamówienia ogniska z kiełbaskami. Co ważne dość przychylnym okiem patrzy się tu na czworonożnych przyjaciół człowieka.


Gdybyśmy chcieli wypożyczyć sprzęt narciarski na nasze dalsze biegowe eskapady jest to również możliwe. Ferie już niedługo. Kusić nas będą trasy na Podlasiu, Roztoczu i Polesiu. Unikalnymi miejscami są okolice agroturystyki Polana czy Perehod Magia Przejścia przy samym Poleskim Parku Narodowym.


Osoby zarządzające wypożyczalnią i szkółką prowadzą też podobne zajęcia w centrum stolicy w Parku Skaryszewskim. Mimo, iż możliwości są tu dużo mniejsze niż na Choszczówce to dla osób z południowych dzielnic Warszawy może to być interesująca alternatywa.


Jeżeli zastanawialiśmy się nad rozpoczęciem przygody z nartami biegowymi to nie ma lepszego miejsca niż Choszczówka. Może już w następny weekend. Ruszajmy z Warszawy do legionowskich lasów.

Czytaj
Data publikacji: 21.12.2016 9:27
Drezyny Białowieskie - po Puszczy zimą aktualne terminy

Puszcza Białowieska wzbogaciła się o kolejną zimową atrakcję, są nią przejażdżki Białowieskimi Drezynami. Udało się zmaterializować plany, o których pisaliśmy na portalu przedstawiając tę relatywnie nową i dynamicznie rozwijającą się firmę.


Jeśli planujemy wypad na Podlasie w najbliższych tygodniach to taka aktywna forma spędzenia czasu może nas skusić. Drezyny ogłosiły listę dat na kilka najbliższych tygodni. Znajdziemy tu dni około świąteczne, ostatni dzień roku a także wszystkie dni z długiego weekendu 6-8 stycznia. Jest więc w czym wybierać. Poza tymi "gwarantowanymi" datami możemy też indywidualnie zamawiać wycieczki. W tym celu należy skontaktować się z przedstawicielem firmy.Zimowy przejazd ucieszy na pewno dzieci. Do tej pory, szczególnie zimą ten rejon Podlasia nie miał dla nich szczególnie wiele do zaoferowanie. Teraz to się zmienia. Miejmy nadzieję, że sezon będzie udany, zbliżające się ferie zarówno na Podlasiu jak i Mazowszu będą dobrą okazją do promocji tej nowej usługi.W tym miejscu, po raz kolejny przychodzi na myśl wykorzystanie dla podobnych atrakcji infrastruktury bliższej Warszawie. Linia sochaczewskiej kolejki wąskotorowej wydaje się być idealnym kandydatem. Bliskość warszawskiej aglomeracji niewątpliwie zapewniłaby niezbędnych do sukcesu klientów. Wydaje się jednak, iż potrzeba tu silnego prywatnego gospodarza. Sukces pobliskiej Moto Przystani w Plecewicach i Parku Rozrywki Julinek pokazuje, że jest to możliwe. W ostatnim czasie coraz aktywniej działa Stowarzyszenie między Wisłą a Kampinosem. Może jego inicjatywa pomoże w poprawie wąskotorowej oferty turystycznej.


Tymczasem warto już teraz zastanowić się kiedy i jaką trasą udamy się do Puszczy Białowieskiej by sprawdzić się podczas zimowej wycieczki Drezyną. Podlasie ma bardzo wiele do zaoferowania również zimą. W samej zaś Puszczy możemy też skorzystać z dobrodziejstw ruchu bezwizowego i odwiedzić wioskę Dziadka Mroza znajdującą się po białoruskiej stronie granicy. Ciekawą ofertę aktywnej turystyki posiada też biuro podróży Sóweczka.
Czytaj
Szukaj podobnych wg: drezynybialowieskie
Data publikacji: 05.12.2016 11:00
Jacnia narty Roztocze - idealna dla dzieci, przyjazna dla dziadków z wnukami

Ruszył sezon narciarski w Jacni. Warto zapoznać się z ofertą tej stacji narciarskiej, gdyż jest to jedna z najbliższych Warszawie i jednocześnie ciekawie turystycznie położonych ośrodków narciarskich.


Jacnię należy szczególnie polecić dla początkujących narciarzy w tym dzieci, a także dziadków opiekujących się wnukami. Jest to wręcz idealne miejsce na ferie świąteczne i dwutygodniowe ferie szkolne. Warto zauważyć, iż terminy ferii mazowieckich i lubelskich są różne, w przypadku Jacni nie ma więc kolizji powodującej wzmożony ruch na stoku, tak jak to ma miejsce m.in. w przypadku Dolnego Śląska.


Znakiem rozpoznawczym Jacni jest przemiła atmosfera i obsługa zwracająca szczególną uwagę na dzieci. Bezpieczeństwo jest tu najwyższym priorytetem. Naturalnie ci, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z nartami znajdą tu szkółkę i wypożyczalnię sprzętu narciarskiego.


Oprócz głównego dużego wyciągu, czeka tu na najmłodszych również trasa z pontonami a także mniejszy wyciąg orczykowy. Szczególnie pontony zapewniają dzieciom przednią zabawę. Po zamknięciu wyciągu, spragnieni dalszej zabawy mogą pojeździć na sankach lub ślizgaczach. Stok jest usytuowany bezpośrednio przy obiekcie z restauracją, możemy więc bez przeszkód obserwować najmłodszych. Specjalną atrakcją jest też jazda ratrakiem, obsługa jest chętna do przewiezienia tym potężnym sprzętem śmiałków gotowych na taką przygodę. Zabawa jest bezpieczna, ratrak posiada bowiem wielorakie zabezpieczenia.


Poza zimowymi szaleństwami na dzieci czeka też przyjemna kąpiel w jacuzzi lub zabawa w sali telewizyjnej. Ta ostatnia jest naprawdę spora. Jeżeli warunki pozwalają okoliczni gospodarze organizują tu także kuligi.


Nie należy zapominać o kuchni, ta jest w Jacni wyjątkowo dobra. Serwowane dania są potężnych rozmiarów. Wydaje się, że nawet pół porcji z powodzeniem wystarczyłoby dla największych głodomorów. Dodatkowo, specjalnie dla dzieci od czasu do czasu w menu pojawiają się ich ulubione dania, jak pizza czy słodkie naleśniki.


Dużą zaletą ośrodka jest bliskość ciekawych miejsc, gdzie możemy się udać w ramach przerywnika od zimowego szaleństwa. Zamość to atrakcja sama w sobie, w tym twierdza z multimedialnym pokazem w Prochowni, ZOO, czy wystawa strojów z epoki, po której przeprowadzą przewodnicy ze Stowarzyszenia Przewodnicy z Pasją. Poza Zamościem, niedaleko znajduje się także urzekający Zwierzyniec. Tutaj możemy obejrzeć atrakcje Roztoczańskiego Parku Narodowego a przy odrobinie szczęścia zobaczyć koniki polskie żyjące w stanie dzikim w lasach nieopodal tej miejscowości. Bardzo blisko Jacni mamy też Skansen Zagrodę Guciów, jak również Pstrąga Roztoczańskiego. W tym ostatnim miejscu wkrótce dla zwiedzających ma zostać udostępniony młyn. Atrakcją dla starszych będzie zaś odwiedzenie winnicy w Lipowcu, tutaj możemy skosztować miejscowych produktów wina, cydru a nawet grappy.


Pokoje w Jacni są głównie rodzinne, tak więc podstawowym standardem jest łóżko małżeńskie + piętrowe dla dzieci. Właściciele mają plany by zwiększyć pojemność obiektu, ale zadzieje się to zapewne dopiero w 2017/18 roku. Przybędą też wtedy nowe atrakcje. Warto jednak rozważyć pojawienie się w Jacni jeszcze w tym sezonie. Jest to bardzo dobra oferta biorąc pod uwagę jakość do ceny, szczególnie dla osób początkujących lub chcących dopiero rozpocząć przygodę z narciarstwem. Ofertę cenową znajdziemy na stronie ośrodka.


Czytaj
Szukaj podobnych wg: jacnia nartynaweekend nartydladzieci
Data publikacji: 19.12.2016 11:03
Camperem zimą - na stok na rekonstrukcję do Termy czy Puszczy

Dobra okazja by spróbować przygody z camperem jeszcze tej zimy. Nowa na warszawskim rynku firma Cordigo zaoferuje nam bowiem najnowsze campery, prosto spod igły, dodatkowo w dobrej cenie.


Ma to swoje zalety. Nowy sprzęt jest w 100% bezawaryjny, moc akumulatorów i wyposażenie zapewnia nam zaś pełny komfort, także podczas zimowych warunków.


Mimo, iż camperowanie kojarzy się w polskich warunkach raczej z okresem letnim, to praktyka europejska pokazuje, że jest to przygoda na cały rok. Także w Polsce nie brakuje ciekawych możliwości spędzania czasu zimą.


Niewątpliwie jedną z możliwości jest turystyka narciarska. Camper daje nam swobodę, możliwość podjazdu pod sam stok, ewentualną jego zmianę jeżeli warunki pogodowe lub inne czynniki nie są takie jakich się spodziewaliśmy. W sposób łatwy możemy też korzystać z naszego sprzętu narciarskiego, co ułatwi zaparkowany przy samym wyciągu camper.


Mimo, że zima nie obfituje w imprezy masowe, to znajdziemy tu jednak chlubne wyjątki. Taką jest m.in. rekonstrukcja bitwy ze Szwedami w Tykocinie. Możliwość obserwacji zmagań a później spędzenie wieczoru z rekonstruktorami to przygoda zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Dodatkową atrakcją jest zawsze piękny Tykocin, pobliskie Kiermusy a także możliwość udania się następnego dnia dalej. Możemy zwiedzić rejon Biebrzy czy okolice Białegostoku, na przykład przepiękny Supraśl.


Zimą w sposób szczególny kusi też Puszcza Białowieska. To kolejny możliwy cel camperowej wycieczki. Jadąc po drodze możemy odwiedzić malownicze nadbużańskie miejsca jak Drohiczyn, Mielnik czy Świętą Górę Grabarkę. Można też udać się nieco inna trasą i zwiedzić piękny podczas zimy Skansen Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. W samej puszczy czekają na nas m.in. Białowieskie Drezyny - to jest przygoda, której nie możemy odpuścić.


Możemy także wyruszyć w innym kierunku np do Wielkopolski. Poznań i Ostrów Tumski w interaktywną wystawą Brama Poznania zrobią na nas na pewno duże wrażenie. Po drodze nocleg możemy spędzić przy termach Uniejów. Podróżując camperem mamy tę przewagę, iż korzystamy z term dłużej, unikamy też porannych kolejek, gdyż jesteśmy na miejscu pierwsi.


To tylko kilka z potencjalnych pomysłów na zimowe camperowanie z Warszawy na weekend. Warto zrobić test, okazja jest wyjątkowa. Przekonajmy znajomych, może uda się wzbudzić w Polsce modę na camperowanie na miarę tego co dzieje się za naszymi zachodnimi granicami.Czytaj
Szukaj podobnych wg: camperemzima
Data publikacji: 01.01.2017 21:50
Morsy i morsowanie Warszawa i okolice - zima to ich czas :)

W ostatnich latach zdecydowanie rośnie w stolicy i okolicach popularność zimowych kąpieli zwanych potocznie morsowaniem. Znany głownie z rejonu Bałtyku i wielkich jezior ten specyficzny rodzaj zimowej aktywności fizycznej poszerza grono fanów także u nas w Warszawie.


Sprzyja tu niewątpliwie popularność wiedzy z dziedziny krioterapii i pozytywnego wpływu niskich temperatur na zdrowie i urodę, w tym zachowanie młodego wyglądu. Morsowanie ma też zbawienny wpływ na zmorę wielkich aglomeracji tj. choroby układu krążenia.


Na popularność takiego spędzenia czasu wpływa też zdecydowanie poprawa warunków do uprawiania tego rodzaju hobby. Niewielkie zbiorniki wodne stale poprawiają swoja infrastrukturę. Dobrym przykładem są tu Glinki / Glinianki w Zielonce. Z dzikiego miejsca do pływania stały się miejscem miłego spędzania czasu nad wodą dla okolicznych miejscowości. Tu też działa jedna z prężnych organizacji Morsów Morsy Zielonka. Tradycyjnie w okolicach Nowego Roku spotkamy ich na zimowych kąpielach. W tym roku planują także wyprawę nad Morze Bałtyckie, dojdzie ona do skutku prawdopodobnie w najbliższy długi weekend (Trzech Króli).


Innym prężnym ośrodkiem morsowania pod Warszawą jest Pruszków. Działająca tu Krio-Faza zrzesza coraz liczniejszych fanów tego rodzaju spędzania czasu z zachodniego Mazowsza. Kąpiele w zrewitalizowanych gliniankach Hosera zdołały już nawet zainteresować lokalne media.


Wydaje się, że mamy do czynienia z rozpędzającą się modą na morsowanie. Do jej dalszej popularyzacji może się również przyczynić rok Rzeki Wisły 2017. Przygotowanie odpowiednich miejsc do uprawiania tego rodzaju hobby na królowej polskich rzek byłoby bardziej niż pożądane. Rozwija się też infrastruktura wodna w okolicy twierdzy Modlin. Morsowanie na Narwi z widokiem na Twierdzę też mogłoby być dużym przeżyciem a przy okazji formą promocji zarówno tej aktywności jak i samego miejsca. Być może organizacje samorządowe odpowiedzialne za promocję turystyki dostrzegą tę ciekawą szansę.


Nie bez znaczenia jest też fakt, iż główna aktywność Morsów przypada na okres zimy czyli dużo gorszego sezonu turystycznego. Wybór potencjalnych aktywności fizycznych jest dużo mniejszy niż wiosną i latem. Tym bardziej morsowowanie ma szansę na trwałe wpisać się w zimową panoramę ciekawych form spędzania czasu w okolicach stolicy.


Warto przemyśleć dołączenie do grona Morsów, kilka słów o tym jak zacząć znajdziemy pod tym linkiem.


Wkrótce na portalu relacja ze spotkania z Morsami, kto wie może i my zanurzymy się w lodowatej wodzie razem z nimi, kusząca opcja.

Czytaj
Szukaj podobnych wg: morsy morsowanie
Data publikacji: 21.12.2016 7:55
Na narty biegowe do Julinka - rusza wypożyczalnia sprzętu

Śnieg zasypał Polskę. Miejmy nadzieję, że utrzyma się jak najdłużej. Już w ten weekend ruszy wypożyczalnia nart biegowych w Julinku. To drugi sezon kiedy Park Rozrywki Julinek promuje tę usługę. Wprawdzie bieganie na nartach nie jest na Mazowszu aż tak popularne jak w innych regionach Polski, nie oznacza to jednak, że nie ma przed nim przyszłości.


Wielkim plusem jest samo usytuowanie Julinka. Znajdujący się w bezpośredniej bliskości Kampinoskiego Parku Narodowego park rozrywki może swobodnie korzystać z jego dobrodziejstw. Mimo, iż w samym Parku nie mamy tras wytyczonych bezpośrednio dla narciarzy, to mogą oni bez przeszkód korzystać z liczonych w dziesiątki kilometrów szlaków pieszych i rowerowych.


Sam Park Julinek udostępnia też dla początkujących dwie wytyczone dla potrzeb nordic walkingu ścieżki. W ramach wypożyczalni sprzętu narciarskiego możemy też skorzystać z kijków do nordic walking. O ile narty mogą być dla nas za dużym wyzwaniem na pewno nie będzie nim marsz z kijkami.


Wyprawę na narty możemy połączyć z nie jedną z planowanych zimową porą julinkowych imprez. Już w kolejny weekend, 11 grudnia mamy na przykład Świętego Mikołaja w Julinku. Impreza dla klientów indywidualnych rozpocznie się rano ok 10.00 i potrwa do godzin popołudniowych. Przywitanie Mikołaja planowane jest około godziny 13.00.


Rozpoczęcie przygody z nartami biegowymi w Julinku może być dobrym przetarciem przed wyprawą na nieco bardziej wymagające trasy. Coraz lepiej przygotowane do tego rodzaju turystyki jest Podlasie. Także na Roztoczu nieopodal Zamościa mamy piękne trasy, wszędzie czekają na nas przepiękne zimowe widoki. Oby tylko zima została z nami jak najdłużej.


Czytaj
Szukaj podobnych wg: nartybiegowe
Data publikacji: 21.01.2018 22:37
Balonowa fiesta w Szwajcarii Bałtowskiej 26-28 stycznia

Po raz pierwszy w Bałtowie odbędą się unikalne zimowe pokazy balonowe, podczas ostatniego weekendu stycznia na gości narciarskiego kurortu Szwajcaria Bałtowska czekają nie lada atrakcje.


Zimowe pokazy balonowe w okolicach rozsądnej odległości od Warszawy to prawdziwa rzadkość, tym bardziej warto rozważyć narciarski weekend w Bałtowie, który dodatkową umilą pokazy baloniarzy.


Impreza wystartuje już w piątek, pierwsza tura lotów zaplanowana jest na godzinę 14.30 tego właśnie dnia. W sobotę będziemy mogli obejrzeć dwie sesje, jedną o godzinie 8.00, drugą o 14.30. Całość zwieńczy ostatni pokaz w niedzielę, także o 8.00.


W zawodach weźmie udział prawdopodobnie osiem załóg, w tym jedna, która obsłuży unikalny balon choper. Różni się on od pozostałych tym, że nie posiada gondoli a pilot znajduje się na swobodnej uprzęży, uzyskujemy przez to jeszcze lepszy efekt widowiskowy.


Impreza jest organizowana przez Kraków Baloon Team, opiekę nad nią sprawuje Aeroklub Krakowski. Skala imprezy nie jest może duża, powinna jednak zadowolić nawet najbardziej wymagających, a z pewnością da też dużo radości dzieciom.


Formuła pokazów ma być nakierowana na żywą współpracę prowadzących z widownią. Będziemy mogli z pierwszej ręki poznać tajniki sztuki balonowego pilotażu, poznać też ciekawe formy balonowego współzawodnictwa jak "gonitwa za lisem", czy zawody precyzyjne w postaci nalotu na krzyż i rzutów do celu z balonów.


Zawody balonowe są zawsze niezwykle widowiskowe, niestety ich oferta w okolicy Warszawy jest bardzo uboga. Tym bardziej warto rozważyć weekendową wyprawę na narty do Bałtowa, którą uatrakcyjni bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa.


Wybiegając myślami do sezonu letniego, nie możemy zapomnieć o letnich zawodach balonowych w Nałęczowie. W sierpniowe weekendy przyciągają one licznych fanów baloniarstwa, są też wspaniałym plenerem dla miłośników fotografii.


Niewielkie, kameralne imprezy zdarzają się też na zachodnim świętokrzyskim. W okolicach urokliwego Młyna Jędrów - Suchedniów gospodarze organizują mini zawody, obiekt wart jest odwiedzenia podczas wyprawy w okolice Kielc.


Bałtowska Szwajcaria to jeden z najbliższych Warszawie narciarskich stoków, dojedziemy tu w nieco ponad 2 godziny. W następnym zimowym sezonie trasa skróci się o około 15-20 minut dzięki uruchomieniu obwodnicy Radomia. W przyszłości podobny efekt da też budowana obwodnica Góry Kalwarii.

Czytaj
Data publikacji: 16.01.2017 23:15
Zimowe kursy wąskotorówki Rogów 22 i 29 stycznia

Piękną zimową niespodziankę zrobiła nam rogowska wąskotorówka. Z racji rozpoczynających się już wkrótce ferii zimowych w województwie łódzkim będziemy mieli szansę na dwie zimowe weekendowe wycieczki z Rogowa.


Dwa gwarantowane kursy zaplanowano na 22 i 29 stycznia, w dwie kolejne niedziele. Prognoza pogody jest bardzo dobra, czeka nas prawdziwa zimowa aura. Rzadko możemy liczyć na wycieczkę w tak interesujących okolicznościach, tym bardziej rogowska wyprawa jest doskonałą propozycją spędzenia czasu poza miastem.


Samej Rogowskiej kolejki nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jest to wielokrotnie nagradzany produkt turystyczny, dodatkowo atutem jest tu praca i zaangażowanie wolontariuszy, którzy dbają o sukcesywny rozwój oferty. Jest to niezwykle pozytywny przykład, który powinien zachęcać inne ośrodki. Już na wiosnę 2017 roku powinniśmy pojechać prawdziwą lokomotywą do Puszczy Kampinoskiej z Sochaczewa.


Jeżeli nie uda nam się skorzystać z zimowych wycieczek powinniśmy koniecznie zaplanować weekend w Rogowie wiosną. Dodatkową atrakcją będzie już wtedy Arboretum w Rogowie. Tradycyjnie odbywa się tam święto wiosny, pięknie prezentują się w tym czasie kwitnące krzewy. Widok jest imponujący. Panujące wtedy w Rogowie bogactwo barw jest porównywalne z jesiennymi przebarwieniami czerwonych klonów.


Planując zimą wyprawę do Rogowa możemy uzupełnić ją również o wycieczkę do Łodzi. Tutaj czeka na nas Se-ma-For i planetarium EC1.


W 2017 roku nie zapominajmy o Parowozowni Skierniewice. Trwa remont wagonu piwiarki, choć najważniejszą nowością jest postępująca renowacja części dachowej. Znacząco poprawi to możliwości zwiedzania tego wspaniałego obiektu.


Co ciekawe tak naprawdę kolejka zaproponuje nam 4 kursy, czyli po dwa każdego dnia. Pierwszy z nich odjedzie z Rogowa o 11.00, drugi zaś o 13.30.


Dojazd do Rogowa przez autostradę A2 zajmie nieco więcej niż godzinę. Atrakcje okolicy są więc na wyciągniecie ręki dla mieszkańców Warszawy.

Czytaj
Szukaj podobnych wg: waskotorowkarogow zima lodzkie
Data publikacji: 26.01.2017 22:28
Zimiernikejszyn czyli Kazimierz Dolny imprezuje zimą 27-29 stycznia

Już w najbliższy weekend zimowa odmiana cieszącej się wielką popularnością imprezy Kazimierkejszyn, tym razem w zimowej scenerii czyli Zimiernikejszyn.


Start już w piątek. Jak przystało na zimę, jedną z głównych ról zagra narciarska stacja Kazimierz. W tym miejscu w sobotę odbędzie się konkurs na zjazd w przebraniu. W ramach bardzo popularnych w Kazimierzu spacerów, będziemy mogli m.in. odwiedzić miejsca gdzie w dawnych czasach udawano się zimą na sanki czy zimowe spacery.


W niedzielę zaplanowano też zimowe spacery do niebanalnego o każdej porze roku Mięćmierza. Start na rynku głównym o 12.12 w niedzielę.


Tradycyjnie na zakończenie dnia, zarówno w piątek jak i sobotę, czekają na nas koncerty w Trzecim Księżycu - w pt zagrają Brodacze live act, w kolejnym dniu m.in. Henry no hurry.


Pamiętajmy też o klimatycznych kazimierskich lokalach, Przystanek Korzeniowa i Klubojatka Przystanek Dobra zapraszają. W tym ostatnim miejscu w sobotę o 16.00 impreza kasetowa. Nie możemy też zapomnieć o możliwości skosztowania najlepszych rzemieślniczych piw, w tym produkowanych w nieodległej Poniatowej przez Browar Zakładowy.


Odwiedzenie Kazimierza na Zimiernikejszyn można powiązać z wyprawą na narty do stacji Kazimierz. Możemy też wpaść do Lublina, gdzie już w najbliższy weekend odbędzie się inauguracja 700- lecia miasta. Największe głosy pochodzących z Lublina artystów połączą się w koncercie, śpiewając utwory napisane specjalnie na tę szczególną okazję.


Szkoda, że nie udało się wpisać w imprezę spotkania z wyjątkowym człowiekiem Maciejem Boinskim , który właśnie przemierza Wisłę od źródeł do ujścia w ramach promocji i uczczenia Roku Rzeki Wisły. Pan Maciej minął Kazimierz właśnie w tym tygodniu, już niedługo ludzie Wisły powitają go w Warszawie.

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kazimierzdolny
Data publikacji: 09.12.2016 9:57
Kameralne lodowisko Józefów Holiday Inn

1 grudnia ruszyła kolejna zimowa atrakcja w okolicach Warszawy - lodowisko przy hotelu Holiday Inn w Józefowie. Jest to kolejna inicjatywa niezwykle aktywnego obiektu hotelowego, mająca na celu przyciągnięcie dodatkowych, głównie weekendowych klientów. Czy lodowisko powtórzy sukces jakim może się pochwalić park linowy, znany jako najdłuższy tego typu obiekt w mazowieckim? Wiele na to wskazuje.


Mimo, że lodowisko nie jest duże (zajmuje mniej więcej powierzchnię boiska do koszykówki), to wydaje się być idealne, szczególnie dla początkujących łyżwiarzy i małych dzieci. Zaletą usytuowania na letnim boisku do koszykówki jest tu doskonałe wieczorne/nocne oświetlenie, z głośników płynie nastrojowa, świąteczna muzyka.


Na miejscu zaraz przy lodowisku znajduje się mini wypożyczalnia sprzętu, a także kasa. Takie umiejscowienie tych obiektów zmniejsza do minimum potrzebę poruszania się ponad obszar lodowiska.


Być może w niedalekiej przyszłości hotel zapewni też możliwość ciepłego poczęstunku. Wiaty grillowe znajdują się w niewielkiej odległości od lodowiska. Rozgrzewający napój czy przekąska byłyby tu dużym udogodnieniem podczas mroźnych zimowych wieczorów.


Lodowisko w Józefowie może być miłym uzupełnieniem wycieczki poza Warszawę. Możemy tu wpaść po spacerze śladami Świdermajerów, eksploracji ujścia Świdra do Wisły, wycieczki do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego czy nieco dalszej wyprawy w Góry Łańcuchowe.


Lokalizacja przy samym hotelu ma też inne atuty. Po dniu pełnym wrażeń możemy skorzystać z miejscowej restauracji a nawet gdybyśmy mieli taką chęć zrelaksować się w basenie.


Cieszy, iż podwarszawskie hotele aktywnie zabiegają o dodatkowych klientów. Rosnąca konkurencja nowych obiektów jak i skrócenie czasu dojazdu w łódzkie, podlaskie i na Lubelszczyznę zwiększy presję konkurencyjną i wymusi dalszą poprawę oferty. Odbędzie się to niewątpliwie z korzyścią dla weekendowego klienta. Wydaje się, że w hotelu Holiday Inn dostrzeżono już ten trend.


Pełną ofertę cenową tj. ceny wstępu, wypożyczalni a także godziny otwarcia znajdziemy na stronie hotelu.


Od 1 grudnia mamy w sprzedaży także ciekawy weekendowy pakiet rodzinny - dla 2 osób i 2 dzieci (do lat 13) w cenie 999 zł ze śniadaniem i obiadokolacją. Pobyty możliwe aż do końca lutego 2017 roku.
Czytaj
Szukaj podobnych wg: lodowisko otwock swider
Data publikacji: 05.12.2016 10:48
Pendolino i IC do Świeradowa Zdrój - 1 wspólna oferta hotelarzy i Intercity

Wszystko na to wskazuje, iż jeszcze tej zimy doczekamy się dedykowanego transferu z Jeleniej Góry do Świeradowa Zdrój dla pasażerów podróżujących Pendolino a także pociągami kategorii Intercity z Warszawy.


Byłby to pierwszy krok do przygotowania dedykowanych turystycznych ofert, które mogłyby znacząco wzbogacić ofertę narodowego kolejowego przewoźnika, a turystom dać szansę na bardziej komfortową i elastyczną podróż. Zapewne nie jednego może to skłonić do porzucenia auta na rzecz kolei. W sposób szczególny może dotyczyć to narciarzy.


W lobbing na rzecz łączonego wspólnego produktu włączyła się współpracująca z Intercity organizacja Hotele Przyjazne Rodzinie. W tej grupie znajdują się hotele żywo zainteresowane tego typu współpracą. Z dużą dozą pewności możemy założyć, iż będą to topowe hotele ze Świeradowa Cotonina i hotel z grupy Malinowe Hotele. Do nich dołączą zapewne inni.


Swoje wsparcie deklaruje też miasto. Jest to element istotny, szczególnie dla potrzeb wsparcia marketingowego i dofinansowania transferów w pierwszym w dużej mierze deficytowym okresie ich kursowania.


Ten nowy eksperyment winien być zwiastunem dalszych korzystnych zmian. Wraz ze zmianą systemu sprzedaży Intercity powinno móc zaoferować specjalne niedostępne publicznie stawki turystyczne. W weekendy mogłyby pomóc w wypełnieniu pierwszej klasy. W perspektywie również po stronie hotelarzy stoi wyzwanie polegające na dostosowaniu oferty do godzin przyjazdów pociągów. Szczególnym wyzwaniem są tu pociągi przyjeżdżające późno w nocy jak i te wyjeżdżające wcześnie rano. Turyści niechętnie będą płacili za dodatkowe noclegi bez możliwości pełnego wykorzystania doby hotelowej. Tutaj też należałoby zadziałać ceną. Może na zasadzie eksperymentu takie oferty zobaczymy już w niskim sezonie.


Jak ważna jest wspólna oferta operatora i branży turystycznej pokazuje też przykład nieudanych lotów PLL LOT do Olsztyna. Narodowy przewoźnik wyraźnie zwrócił uwagę na brak wsparcia ze strony branży turystycznej i samorządów, co skutkowało zawieszeniem połączeń i braku jasnej deklaracji o ich wznowieniu w 2017 roku.


Skuteczne działania w Świeradowie powinny być też znakomitym przykładem dla innych. Analogiczne problemy mogą dotyczyć połączeń do Kołobrzegu jak i Tarnowa, gdzie Pendolino dojeżdża ze stolicy późno w nocy.


Czekamy na oficjalny komunikat o nawiązaniu współpracy, tak by poznać jej dokładne szczegóły. Zapewne jej ogłoszenie odbędzie się na początku 2017 roku. W ten sposób byłaby jeszcze możliwość skuszenia na nową ofertę narciarzy i turystów zafascynowanych zdrojowym regionem na Dolnym Śląsku.

Czytaj
Szukaj podobnych wg: pendolino swieradowzdroj nanarty
Data publikacji: 26.11.2018 17:19
Super promocje first minute na karnety narciarskie - Bałtów pozytywnie zaskoczył :)

Po raz pierwszy najbliższe Warszawie stoki narciarskie zaoferowały promocje first minute. Za karnety czasowe w Szwajcarii Bałtowskiej zapłacimy 40% taniej, promocyjne warunki zakupu daje nam też Stacja Narciarska Krajno.

Polskie stacje narciarskie zaczynają iść drogą tanich linii lotniczych czy kin, które przyzwyczaiły konsumentów do agresywnych promocji first minute. Zwykle takie specjalne wyprzedaże oferowane są z dużym wyprzedzeniem kusząc klientów do rezerwacji podróży której czasami nie mieli nawet w planach.

Mechanizm tego typu promocji jest słusznie nastawiony na to iż klient przyjezdziając na miejsce i tak wyda na inne usługi ( gastronomia) tyle iż z pewnością skompensuje to obniżke zaoferowaną mu od regularnej ceny karnetów na wyciągi. Niezależnie od kalkulacji marketingowców z zadowoleniem należy przyjąć fakt iz po raz pierwszy możemy kupić karnety na najbliższe Warszawie wyciągi w super promocyjnych cenach. Miejmy też nadzieje iż do liderów którzy zaoferowali tego działania po raz pierwszy, wkrótce dołączą kolejne obiekty takie jak Stacja Rybno pod Łomżą, Stacja Narciarska Kazimierz czy Góra Kamień przy Gigancie Mocy w okolicach Bełchatowa.

Szwajcaria Bałtowska w tym sezonie zaoferowała nam promocje już dwukrotnie, zniżki z okazji pierwszego śniegu a później w czasie black weekendu sięgnęły 40% , promocje pozwalają na isotne oszczędności, za karnet 2 godzinny zapłacimy 22 zł a za 6 godzinny aż o 34 zł mniej. W przypadku wyjazdu rodzinnego są to odczuwalne kwoty. Ośrodek w Bałtowie dysponuje zdecydownie najbardziej rozwiniętym działem marketingu i sprzedaży elektronicznej, możemy się więc spodziewać jeszcze nie jednego zaskoczenia, być może promocyjna akcja wyprzedażowa odbędzie się jeszcze co najmniej raz w tym sezonie ( otwarcie sezonu? ).

Kroku Szwajcarii Bałtowskiej dotrzymuje Stacja Narciarska Krajno, tym razem pod kieleckie miejsce zimowej rozrywki zaoferowało super ceny na całosezonowe karnety, cena przy zakupie do 15 listopada to 400 zł, wraz ze zbliżaniem się do otwarcia sezonu rośnie odpowiednio do 500 a nawet 650 zł. Naturalnie oferta skierowana jest do osób często korzystających ze Stacji Narciarskiej Krajno. Dla gości z Warszawy i okolic taka oferta nie jest optymalna, dla wygenerowania znacznych oszczędności potrzebowalibyśmy bowiem zaplanować co najmniej kilka wizyt w tym miejscu podczas nadchodzącego sezonu o co może być cieżko. Wyjątkiem jest sytuacji w której zaplanujemy ferie w okolicach Kielc/ Górach Świętokrzyskich wtedy oferta wydaje się naprawdę bardzo atrakcyjna.

W zeszłym sezonie mieliśmy też do dyspozycji super promocyjne Nocne Jeżdzenie na stokach w Krajnie i Bodzentynie ( Baba Jaga) - ufamy iż tego typu promocja powróci także w obecnym który tuż tuż. Wraz z poprawą dojazdu do tych stoków z Warszawy nocna oferta zyska jeszcze na atrakcyjności, potencjalnie może się skusić na nią wielu mieszkańców Mazowsza.

Czekamy z utęsknieniem na pierwszy trwały śnieg, wygląda na to że sezon zjazdowy rozpocznie się już na początku grudnia, tym bardziej warto pomyśleć o okazyjnych zakupach karnetów narciarskich i ruszyć na narty z Warszawy na weekend.


Czytaj
Szukaj podobnych wg: narty
Data publikacji: 26.11.2018 17:19
Super promocje first minute na karnety narciarskie - Bałtów pozytywnie zaskoczył :)

Po raz pierwszy najbliższe Warszawie stoki narciarskie zaoferowały promocje first minute. Za karnety czasowe w Szwajcarii Bałtowskiej zapłacimy 40% taniej, promocyjne warunki zakupu daje nam też Stacja Narciarska Krajno.

Polskie stacje narciarskie zaczynają iść drogą tanich linii lotniczych czy kin, które przyzwyczaiły konsumentów do agresywnych promocji first minute. Zwykle takie specjalne wyprzedaże oferowane są z dużym wyprzedzeniem kusząc klientów do rezerwacji podróży której czasami nie mieli nawet w planach.

Mechanizm tego typu promocji jest słusznie nastawiony na to iż klient przyjezdziając na miejsce i tak wyda na inne usługi ( gastronomia) tyle iż z pewnością skompensuje to obniżke zaoferowaną mu od regularnej ceny karnetów na wyciągi. Niezależnie od kalkulacji marketingowców z zadowoleniem należy przyjąć fakt iz po raz pierwszy możemy kupić karnety na najbliższe Warszawie wyciągi w super promocyjnych cenach. Miejmy też nadzieje iż do liderów którzy zaoferowali tego działania po raz pierwszy, wkrótce dołączą kolejne obiekty takie jak Stacja Rybno pod Łomżą, Stacja Narciarska Kazimierz czy Góra Kamień przy Gigancie Mocy w okolicach Bełchatowa.

Szwajcaria Bałtowska w tym sezonie zaoferowała nam promocje już dwukrotnie, zniżki z okazji pierwszego śniegu a później w czasie black weekendu sięgnęły 40% , promocje pozwalają na isotne oszczędności, za karnet 2 godzinny zapłacimy 22 zł a za 6 godzinny aż o 34 zł mniej. W przypadku wyjazdu rodzinnego są to odczuwalne kwoty. Ośrodek w Bałtowie dysponuje zdecydownie najbardziej rozwiniętym działem marketingu i sprzedaży elektronicznej, możemy się więc spodziewać jeszcze nie jednego zaskoczenia, być może promocyjna akcja wyprzedażowa odbędzie się jeszcze co najmniej raz w tym sezonie ( otwarcie sezonu? ).

Kroku Szwajcarii Bałtowskiej dotrzymuje Stacja Narciarska Krajno, tym razem pod kieleckie miejsce zimowej rozrywki zaoferowało super ceny na całosezonowe karnety, cena przy zakupie do 15 listopada to 400 zł, wraz ze zbliżaniem się do otwarcia sezonu rośnie odpowiednio do 500 a nawet 650 zł. Naturalnie oferta skierowana jest do osób często korzystających ze Stacji Narciarskiej Krajno. Dla gości z Warszawy i okolic taka oferta nie jest optymalna, dla wygenerowania znacznych oszczędności potrzebowalibyśmy bowiem zaplanować co najmniej kilka wizyt w tym miejscu podczas nadchodzącego sezonu o co może być cieżko. Wyjątkiem jest sytuacji w której zaplanujemy ferie w okolicach Kielc/ Górach Świętokrzyskich wtedy oferta wydaje się naprawdę bardzo atrakcyjna.

W zeszłym sezonie mieliśmy też do dyspozycji super promocyjne Nocne Jeżdzenie na stokach w Krajnie i Bodzentynie ( Baba Jaga) - ufamy iż tego typu promocja powróci także w obecnym który tuż tuż. Wraz z poprawą dojazdu do tych stoków z Warszawy nocna oferta zyska jeszcze na atrakcyjności, potencjalnie może się skusić na nią wielu mieszkańców Mazowsza.

Czekamy z utęsknieniem na pierwszy trwały śnieg, wygląda na to że sezon zjazdowy rozpocznie się już na początku grudnia, tym bardziej warto pomyśleć o okazyjnych zakupach karnetów narciarskich i ruszyć na narty z Warszawy na weekend.


Czytaj
Szukaj podobnych wg: nartyREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon