niedziela, 21 lipca, 2024

Jezioro Moczydło Karczew – Pod Prąd daje nową jakość idzie ku dobremu?

Jezioro Moczydło w Karczewie to kolejne miejsce, które ma potencjał by stać się ciekawą lokalizacją nad wodą w okolicach Warszawy. Jak wszyscy wiemy, pod stolicą mamy olbrzymi deficyt miejsc gdzie można by wypoczywać a także wykąpać się w upalną pogodę.

W ostatnim czasie wokół jeziora sporo się dzieje, w tym sezonie mamy tu mini wypożyczalnie kajakową, jest też punkt gastronomiczny, odbywają się potańcówki, dyskoteki i ciekawe spotkania. Jeszcze w najbliższą niedziele po 18stej możemy spotkać się w z wyjątkowo ciekawą osobą, podróżniczką Weroniką Kwapisz, która opowie o swoje wyprawie przez Europę, którą odbyła na nie wielkim motocyklu.

Pozytywne zmiany jakie zachodzą są w dużej mierze związane z zaangażowaniem wypożyczalni kajaków „Pod Prąd”, wyspecjalizowana w spływach pobliskim Świdrem a także Wisłą, zrobiła z jeziorka swoją mini bazę.

Samo ukształtowanie akwenu sprzyja przede wszystkim, krótkim wycieczką kajakowym, nie jest to wielkie jezioro ale dla najmłodszych i wycieczka po nim daje dużą frajdę.

Mamy tu do dyspozycji nie wielką plażę, która stanowi najlepsze miejsce dla zabaw dla przybywających tu z rodzicami dzieci.

Niestety stan wody w gorące dni nie jest najlepszy, widać liczne glony, szczególnie w części jeziora gdzie znajduje się wyspa. Problem ten jest powszechnie znany czynione są starania by go wyeliminować, choć wiąże się to z dodatkowymi kosztami, to należy założyć iż władzą samorządowym powinno zależeć na właściwym wyglądzie akwenu. Przydały by się też dodatkowe nasadzenia drzew tak by w przyszłości było tu więcej cienia.

Jeziorko znajduje się nie opodal centrum Karczewa, dojedziemy tu kierując się do stadionu Mazura Karczew, i dalej wzdłuż ogrodzenie po lewej stronie. Miejsc parkingowych jest sporo zarówno przy samym stadionie jak i dalej w bezpośredniej bliskości jeziorka. W bezpośredniej bliskości jeziorka mamy też do naszej dyspozycji boisko do gry w piłkę.

Moczydło możemy też odwiedzić podczas rowerowej wycieczki, przeprawa do Gassy- Konstancin znajduje się w relatywnie nie wielkiej odległości, możemy też tu wpaść podczas wycieczki do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Czekamy na dalsze pozytywne zmiany, zaangażowanie pasjonatów wsparte przez samorząd musi dać odpowiednie rezultaty, takowe widzimy już na przykładzie Plaży Romantyczna na Wawrze, czy na stawach Glinki w Zielonce.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmem nakręconym przy okazji wizyty nad jeziorem Moczydło pod Warszawą.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze