sobota, 25 maja, 2024

Noc Sów – wyprawa na uszatki, a może nocny spływ z puszczykiem, w ten weekend sypnie propozycjami

Przełom lutego i marca to tradycyjnie czas sów. Popularność tego rodzaju wypraw stale rośnie, obserwujemy to z dużą radością od czasu naszej super wyprawy nocnej w pod garwolińskie lasy. Wprawdzie tegoroczna bardzo udany spacer z Huty Garwolińskiej odbył się w zeszłym weekend to jednak prawdziwa kumulacja sowich imprez nadchodzi właśnie w najbliższy weekend.

Wyprawa na uszatki z Mazovian Wildlife

Po raz kolejny na swoją wyprawę zaproszą nas super przewodniczy z Mazovian Wildlife, gościnna agroturystyka Przy Piecu będzie naszą bazą startową. Z Mazovian mieliśmy już okazje tropić łosie, oglądać ptaki i wyprawić się na puszczyki. Odkryliśmy też jedno z piękniejszych miejsc do obserwacji ptaków w okolicach Warszawy Pulwy. Tym razem czas na rzadki gatunek sów uszatki.

Noclegi w kazachskich jurtach w okolicach Warszawy – kolejne oryginalne miejce blisko stolicy

Start imprezy przewidziano na 18,30 w Agro Przy Piecu, spacer zakończymy ok. 22,30. Tradycyjnie spacer klamruje wspólne ognisko, przy którym można się ogrzać i nakarmić. Z pewnością możliwość poznania bliżej uszatek będzie dodatkową zachętą dla fanów sów, cóż puszczyka każdy już zna… Mazovian planuje też kilka arcyciekawych wycieczek w marcu warto śledzić ich profil.

Spływ kajakowy Bzurą z Moto Przystani– w poszukiwaniu puszczyka

Po raz kolejny odbędzie się też bardzo ciekawa kajakowa wyprawa, w poszukiwaniu sów nad Bzurą. Ruszamy w sobotę ok. 17 z gościnnych progów Moto Przystani w Plecewicach, gdzie odbędzie się prelekcja. Będzie to też fajna okazja by poznać ten stale zmieniający się na korzyść obiekt. Nowe domki i przestrzeń do morsowania istotnie uatrakcyjniły to miejsce dla weekendowej wodnej turystyki. Periodycznie odbywają się tu też ciekawe koncerty.

Sam supowo – kajakowy spływ zacznie się w Sochaczewie, po imprezie można zanocować w jednym z domków kempingowych na Moto Przystani.

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza na Sowy do Pionek

Kto ma blisko do Kozienickiego Parku Krajobrazowego może zaś wybrać sowią wycieczkę, którą organizuje zespół Maziówkach Parków Krajobrazowych. Ruszam już w piątek ok. 17 na ulicy Radomskiej 7 w Pionkach, tu również czeka nas prelekcja w siedzibie zespołu Parku, po czym ruszamy w las. Także w tym przypadku po wycieczce może ogrzać i posilić się podczas przygotowanego przez organizatorów ogniska.

Niedzielny spacer na sowy w Lesie Kabackim

Na koniec sowia wyprawa najbliżej serca Warszawy. OTOP Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza nas na wspólną wędrówkę w poszukiwaniu tych ptaków po lesie kabackim. Spacer poprowadzi doświadczona ornitolożka Fatima Hayatil. Start przewidziano na około godziny 18, spacer potrwa 2-3 godziny, w niedziele aura ma także nam sprzyjać, spotkanie z Sowami jest, więc można rzec gwarantowane.

Warto skorzystać z niezwykle sprzyjającej aury i wybrać się na sowi spacer w okolicach Warszawy, cieszy, iż oferta edukacyjna z roku na rok nam rośnie. Z pewnością nie jest to ostatnie słowo w temacie oryginalnych wypraw w okolicach Warszawy.

Z tego, co słychać jeszcze w marcu Mazovian Wildlife przygotuje super oryginalną wyprawę na obserwacje i fotografowanie „niebieskich” żab moczarowych. W planach jest też tak oczekiwany warsztat nocnej fotografii, Rafał z Mazovian Wildlife jest cenionym fotografem przyrody. Warto wyruszyć na sowy z Warszawy już w kolejny weekend :).

Pulwy – najciekawsze miejsce do obserwacji ptaków w okolicach Warszawy

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze