sobota, 20 kwietnia, 2024

Nocna Fotografia – jest szkolenie w okolicach Warszawy – to są nowości

Na tego typu wieści warto cierpliwie czekać, spece od przyrodniczej fotografii na czele z Mazovian Wildlife przymierzają się do szkolenia z nocnej fotografii. Ta ma coraz więcej zagorzałych fanów wraz coraz to nowymi fajerwerkami na naszym polskim niebie. 🙂 Wszak przed momentem sfotografowano zorze polarną w nieodległej od stolicy Puszczy Knyszyńskiej.

Mazovian Wildlife łączy siły z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej szkolenie 22-24 marca

Mazovian Wildlife właśnie zapowiedział to, na co czekaliśmy od długiego czasu. Uczestnicząc w wielu ciekawych przyrodniczych wycieczkach prowadzonych przez Rafała udało nam się dowiedzieć, że robi on też nocne zdjęcia. Teraz będziemy mieli okazje skorzystać z tej wiedzy. Już 22-24 marca w nowym obiekcie na turystycznej mapie okolic Warszawy, czyli Nadbużański Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Broku obędzie się 3-dniowe szkolenie.

Idealna okazja by pod okiem ekspertów, Rafała Wyszyńskiego i Wojciecha Kuchty zapoznać się z tajnikami nocnej fotografii. Plan szkolenia jest bardzo bogaty, przewiduje zarówno zajęcia w plenerze, jak i pracę ze zdjęciami w udostępnionych przez centrum pracowniach. Cena zajęć wydaje się bardzo przystępna jak na 3-dniowe wydarzenie.

Osoby prowadzące to prawdziwi eksperci dający gwarancje dobrze wydanych pieniędzy, a przy okazji sam fakt korzystania z ich doświadczeń pomoże w zaplanowaniu wspaniałych foto wycieczek w przyszłości.

Mazovian Wildlife od fotografii przyrody do nocnej przygody

Warto wspomnieć, iż Mazovian Wildlife już dużo wcześniej pokazywał nam wspaniałe plenery i możliwości fotografowania przyrody w okolicach Warszawy. Szczególnie spektakularne były wyprawy do ptasiej mekki na Pulwy. Z Mazovian mogliśmy też tropić Łosie i obserwować rykowisko.

W portfolio wycieczek nie zabrakło też tych, które są szczególnie zaskakujące jak wyprawy na niebieskie żaby, kolejna edycja jeszcze tej wiosny. Znakiem rozpoznawczym Mazovian stał się też foto spływ Bugiem, miejsca na to wydarzenie wyprzedają się z dużym wyprzedzeniem. Warto już pomyśleć o edycji 2024.

Pokazy przyrodniczej fotografii już były – po Rysiu czas na gwiazdy

Wspaniała praca, jaką wykonuję Rafał można docenić nie tylko osobiście uczestniczą w wycieczkach organizowanych przez Mazovian Wildlife. Wystawy jego fotografii miały miejsce w kilku lokalizacjach zarówno w okolicach Warszawy, jak i samej stolicy. Naturalnie z racji obszaru operowania / bazy Mazovian, więcej wydarzeń odnotowaliśmy blisko niej tj. w pobliskim Wyszkowie, czy Ostrołęce. Warsztaty z Rafałem o tematyce fotografii przyrodniczej organizowało  też Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.

W Warszawie zaś w styczniu zeszłego roku wernisaż zorganizowało Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga Południe. Kilka fotografii Rafała zdobyło już status ikon, przede wszystkim mowa o  upolowanym na fotopułapce Rysiu, niesamowicie piękne są też fotografie zimorodków.

Rafał zachęca też do uwieczniania fotografii w formie fototapet, serdecznie  polecając współpracującą z nim firmę jbrlab.com.

Zapolujemy na zorze polarną ? kto wie, a może szkolenie z fotopułapek

Czekamy z utęsknieniem na relacje z planowanego szkolenia, ufając, iż jest to tylko pierwsza jaskółka, która przyniesie wiele więcej nowości w niedalekiej przyszłości. Tematyka nocnej fotografii z pewnością jest bardzo interesująca, a jej popularyzacji będą sprzyjać wspomniane wyżej nocne fajerwerki. Vide zorza na Podlasiu czy regularnie przemierzające nocne niebo Starlinki.

Wszak wspomniana zorza polarna na Podlasiu przestaje już zadziwiać, może w przyszłości wyprawy na nią staną się również znakiem rozpoznawczym Mazovian Wildlife. Rafał ma duże doświadczenie w eksploracji Puszczy Knyszyńskiej.

Ciekawym tropem jest też fotografowanie/filmowanie z użyciem fotopułapek. Także tutaj Rafał ma niemałe doświadczenie, a sprzęt do takiej fotografii stał się już powszechnienie dostępny. Rozwój foto turystyki zdaje się nieunikniony, poszerzenie tej oferty w okolicach Warszawy bardzo cieszy.

Czekamy na więcej – gościnne Gospodarstwo przy Piecu z pewnością się przygotuje

Większość wypraw Mazovian odbywa się tradycyjnie z bazy, jaką jest gościnne gospodarstwo Przy Piecu. To tutaj stanęły oryginalne kazachskie jurty. Gospodarz gospodarstwa ma także szerokie doświadczenie turystyczne związane głównie z wyprawami na wschód (vide Jurty) i prowadzeniem warszawskiego biura turystycznego Bezkresy.

Gospodarstwo przy piecu zachęca już zresztą możliwością fotografowania gromadzącego się w pobliżu ptactwa, w tym widywanych w okolicach bielików. Z pewnością w przyszłości jest też szansa by podobne do tych anonsowanych wyżej szkoleń z nocnej fotografii, odbyły się i tutaj.

Przewagą Centrum Edukacji Ekologicznej są z pewnością stanowiska do pracy ze zdjęciami, które w tego typu szkoleniu wydaje się nieodzowne, pożyjemy zobaczymy.

Zapraszamy na szkolenie z nocnej fotografii i inne niesamowite wycieczki z Mazovian Wildlife, wiosna tuż, tuż polujmy na niebieskie żaby i, a kto wie może i wygrzewające się w słońcu żmije :).

Fotografie autorstwa Rafał Wyszyński

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze