sobota, 20 kwietnia, 2024

Noclegi w kazachskich jurtach w okolicach Warszawy – kolejne oryginalne miejce blisko stolicy

Bieżący sezon przynosi nam kolejną nowość, jeżeli chodzi o nowe oryginalne miejsca noclegowe blisko Warszawy. Do agroturystycznego gospodarstwa Przy Piecu właśnie dotarły oryginalne kazachskie jurty.  Rozpoczął się proces ich posadowienia na docelowych miejscach, wraz z początkiem weekendowego sezonu powinny być w pełnej gotowości.

Wciąż mamy duży popyt na oryginalne noclegi w okolicach Warszawy

Ciekawych i oryginalnych miejsc noclegowych blisko stolicy nigdy za wiele, przekonuje o tym też bezprecedensowy sukces portalu Slow Hop, który gromadzi takie właśnie miejsca. W jego ofercie znajdziemy już glampingowe miejsca bliskie Warszawie, zapewne o zaistnienie na Slow Hopie postarają się też kazachskie jurty. Czym  będą kusić weekendowych turystów?

Agroturystyka z jurtami bazą dla wycieczek z Mazovian Wildlife

Warto wspomnieć o strategicznej współpracy gospodarzy gospodarstwa Przy Piecu z Mazovian Wildlife. Pierwsze wycieczki w tym sezonie na Sowy rozpoczynały się i kończyły właśnie Przy Piecu. Nie inaczej będzie z kolejnymi zaplanowanymi na kwiecień, w tym m.in. tymi traktującymi o rozpoznawaniu  śpiewu ptaków, zaplanowano je na końcówkę kwietnia. Mazovian Wildlife to projekt z wielkim potencjałem, ciekawe wycieczki będą przez Rafała prowadzone przez cały rok, w planach są również kajakowe wyprawy przepływającym tuż obok Bugiem. Pomysłów nie brakuje, Rafał jest też fanem m.in. astrofotografii. Relacje z naszych wycieczek na tropienie łosia/wilka a także tych ptasich znajdziecie na portalu, wkrótce będzie ich więcej.

Jurty mogą też być kanwą do opowieści o kresach i Centralne Azji

Gospodarze Przy Piecu są od lat zaangażowani w turystykę. Prowadzone przez nich biuro Bezkresy specjalizuje się głównie w strefie post – sowieckiej. M.in. właśnie z tego wziął się pomysł na sprowadzenie do Udrzynka kazachskich jurt. Opowieści o Azji Centralnej organizowane w jutrach mogą mieć wspaniały i oryginalny klimat.

Stodoła jak Stodołą Snów z nad Biebrzy

W gospodarstwie zaadaptowano też stodołę, będzie to miejsce na prezentacje i różnego rodzaju tematyczne spotkania, a może nawet folkowe koncerty. Na myśl przychodzi kultowa Stodoła Snów u Bosonogiej Wiedzmy Agnieszki Zach nad Biebrzą. Udrznynkowa stodoła ma podobny potencjał, wraz z kolejnymi wydarzeniami jej popularność będzie również rosła. Chrzest bojowy przeszła już podczas prezentacji o Sowach w ramach sowich spacerów organizowanych przez Mazovian Wildlife. Doskonale spełniła swoją rolę, choć nie jest jeszcze przecież w 100% skończona.

Kajaki na Bugu, rowery i oferta Mazovian Wildlife rozpędzą gospodarstwo Przy Piecu

Lokalizacja Gospodarstwa Przy Piecu pozwala też planować inne ciekawe aktywności, tuż obok mamy płynący majestatycznie Bug z dobrze funkcjonująca wypożyczalnią kajakową u Kaflika. Na turystów czekają też rowerowe trasy, można wybrać się rowerem m.in. do Broku, gdzie czeka mini plaża nad Bugiem, jest też tam ciekawe miejsce z dobrą rybą jest to jedno z lepszych miejsc na rybę w okolicach Warszawy. Okolice Broku to też doskonałą baza na ptasie wycieczki byliśmy tam zimą i zapewne pojawimy się znowu niedługo, sprawdzić jak nadbużańskie łąki prezentując się w prawdziwym ptasim bogactwie.

Niezwykle cieszy, iż pojawiają się w okolicach Warszawy kolejne niebanalne miejsca noclegowe, Przy Piecu z kazachskimi jurtami z pewnością zaskarbi sobie sympatie wielu warszawskich turystów, znając gospodarzy można też założyć, iż ceny będą tu naprawdę przystępne. Z jurtami można się zapoznać także podczas kolejnych wycieczek z Mazovian Wildlife.  Kolejne wyprawy już w poświąteczny weekend m.in czeka na nas nauka rozpoznawania ptasich śpiewów. Warto zebrać się w sobie i ruszyć z Warszawy na Weekend, by poznać kolejne niebanalne atrakcje blisko Warszawy.

Pulwy – najciekawsze miejsce do obserwacji ptaków w okolicach Warszawy

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze