niedziela, 21 lipca, 2024

Sandomierz za pół ceny 5-6 listopada a 2 tyg później Święto Młodego Wina

W pierwszy weekend listopada Sandomierz podejmie próbę przyciągnięcia turystów z całej Polski dzięki kolejnej edycji akcji za pół ceny. Bijące rekordy popularności miasto, ewidentnie stawia na wydłużenie sezonu, promując wydarzenie w samej jego końcówce. Trudno się dziwić. Miasto nie narzekało na brak turystów w mijającym roku. W trakcie długich weekendów doszło nawet do sytuacji braku gotówki w bankomatach… robi wrażenie.

Po doskonale przeprowadzonych akcjach Płock za pół ceny i Toruń za pół ceny, można założyć, iż Sandomierz powtórzy sukces wyżej wymienionych. Dodatkowo włodarze miasta postanowili zwiększyć atrakcyjność wydarzenia poprzez organizację koncertu cieszącego się dużą popularnością zespołu Pectus.

Weekend za pół ceny 5-6 listopada to nie jedyna impreza, która czeka na nas jeszcze w tym roku. Niedawno skończył się tegoroczny zbiór winogron a to oznacza, że przed nami Święto Młodego Wina. Sandomierskie winiarstwo rozwija się bardzo dynamicznie. Wkrótce ma szansę stać się odrębną silną marką turystyczną, choć za miedzą w lubelskim rośnie silna konkurencja. Można też sobie wyobrazić wspólną promocję winiarskiej turystyki.

Wszak szlak od Kazimierza do Opola Lubelskiego w sposób naturalny zaprowadzi nas też do Sandomierza i okolic. Doskonałe połączenie z lubelszczyzną zapewnia nowy most w Solcu. Szczególnie blisko stąd do Parku w Bałtowie, a tam być może już za parę lat zrelaksujemy się w Termach Bałtów.

Komu więc nie uda się skorzystać z oferty Sandomierz za pół ceny, ten winien poważnie rozważyć uczestnictwo w Święcie Młodego Wina. Warto śledzić postęp polskich winiarzy.

Wybierając się do Sandomierza z Warszawy, należy rozważyć odwiedzenie także Krzemionek i/lub wspomnianego już wyżej kompleksu w Bałtowie. Ciekawą opcją może też być podróż przez lubelszczyznę. Kusi Wojciechów i piękne nadwiślańskie tereny w okolicach wspomnianego mostu. Nocleg w Pałacu Piotrawin to również rzecz wyjątkowa.

Warto zaplanować któryś z listopadowych weekendów w Sandomierzu. Trudno o ciekawszą propozycję w tym niezbyt sprzyjającym turystyce miesiącu.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze