sobota, 20 kwietnia, 2024

Bilety na Pendlino dla dzieci gratis tylko 1 czerwca 🙂

Zbliża się Dzień Dziecka. Tradycyjnie już tego dnia dzieci pojadą pociągami PKP Intercity za darmo. W tym roku mamy szczęście gdyż 1 czerwca wypada w piątek a dodatkowo jesteśmy w trakcie długiego weekendu, to na pewno ułatwi nam ciekawą kolejową wyprawę z Warszawy.

Ci, którzy jeszcze nie korzystali z Pendolino mają doskonałą okazję by to zrobić, przy tym nie przepłacając. Najkrótszą trasą na jakiej możemy ułożyć sobie wycieczkę, w trakcie której pojedziemy tym najnowocześniejszym operującym na polskich torach pociągiem, jest Warszawa Ciechanów. Powrót z miasta Ciechana warto zaplanować pociągiem nowej kategorii Intercity. W Ciechanowie możemy zwiedzić Zamek i Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Dość blisko znajduje się też Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, ale by tam dotrzeć musielibyśmy skorzystać z transportu publicznego, albo zabrać do pociągu rowery.

Inną ciekawą propozycją może być wyjazd do Katowic. Stolica Górnego Śląska ma ten atut, iż bilety kolejowe na tym kierunku są wyraźnie tańsze niż te oferowane do Trójmiasta czy Wrocławia. W regionie Katowic znajdziemy szereg industrialnych atrakcji. Najbliżej centrum mamy ciekawe Muzeum Śląskie, z centrum dojedziemy też w około godziny do Tarnowskich Gór, gdzie czeka na nas zabytkowa Kopalnia Srebra. Warto pamiętać, że już w kolejny weekend po Dniu Dziecka, a dokładniej 9 czerwca na Śląsku będziemy mieli wielkie industrialne święto w postaci Industriady.

Ciekawą opcją na jednodniową wycieczkę z Warszawy jest z pewnością wyprawa do Torunia, w tym przypadku nie pojedziemy jednak Pendolino. Kategoria Intercity spełni nasze oczekiwania, dodatkowo bilety dla osób dorosłych będą istotnie tańsze. Na najmłodszych czeka w Toruniu sporo atrakcji, Muzeum Żywego PiernikaDom Legend czy Zamek Dybów to tylko niektóre z nich. Gdybyśmy mieli do dyspozycji więcej czasu z pewnością warto udać się do nowiutkiego Skansenu osadnictwa Olenderskiego w Wielkiej Nieszawce pod Toruniem. W weekendy do Skansenu możemy popłynąć tradycyjnymi drewnianymi łodziami, prawdziwa gratka dla fanów Wisły.

Z innych kierunków warto polecić wycieczkę do Łodzi, gdzie czeka na nas zarówno Semafor jak i nowe centrum edukacyjne EC1, to ostatnie mieści się w bezpośredniej bliskości dworca kolejowego.

Darmowe bilety na przejazd PKP Intercity musimy pobrać w kasach stacjonarnych. Jest to pewna niedogodność, jednak z racji na wyjątkowo korzystnie wypadającą datę (piątek w środku długiego weekendu) i w związku z tym mniejszą ilością osób podróżujących służbowo, nie powinniśmy mieć problemów z otrzymaniem darmowego miejsca. Dorośli towarzyszący dziecku będą mogli skorzystać z oferty bilet rodzinny – co oznacza 30% zniżkę.

Warto wykorzystać ten prezent od PKP intercity i wyruszyć pociągiem z Warszawy na Weekend.

Kilka ciekawostek i podpowiedzi jak kupować bilety na Pendolino znajdziemy w oddzielnym poświęconym tej kwestii artykule.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze