sobota, 20 kwietnia, 2024

Weekend 19-20 marca znowu pełno atrakcji w okolicach Warszawy

Ostatni weekend rozpieścił nas słoneczną pogodą. Były też wspaniałe atrakcje jak Nocne spacery na Sowy z Mazovian Wildlife czy super niedzielna wycieczka z Południk21 do wąwozów w Podebłociu i na Trupią Górę. Najbliższy weekend zapowiada się nie gorzej, będzie kajakowanie z Puszczykiem w tle, wyprawa do wiedzmy nad Biebrzę czy wreszcie niedzielna obserwacja ptaków na Pulwach najciekawszym miejscu do ich obserwacji w okolicach Warszawy.

Kajakiem z Puszczykiem w tle – rusza Moto Przystań w Plecewicach

Tego jeszcze nie było. Tym razem możemy się wyprawić na Sowy z kajaka. Taką wyprawę proponuje nam wspaniała baza nad Bzurą czyli Moto Przystań Plecewice. Są jeszcze wolne miejsca. Start w sobotę o 17.30.

Ornitologiczna wyprawa na wiosenną obserwacje ptaków na Pulwach 

Na kolejną super wycieczkę na obserwacje ptaków zapraszają wycieczki-ornitologiczne.pl Ruszamy na chyba najciekawsze miejsce do obserwacji ptaków w okolicach Warszawy czyli na Pulwy. Poszukamy ptaków które już przybyły do nas z innych stron świata. Nasz przewodnik Marek zapewni nie zapomniane wrażenia. Gratka dla fotografów. Startujemy w niedziele o 7.30 z Wyszkowa.

Do biebrzańskiej Wiedzmy zawiezie nas Południk21

Kolejna ciekawa wyprawa od Południka21/WawaGra. W zeszłą niedziele na trekkingu do Podebłocia stawiło się przeszło 50 osób, pogoda dopisała, wycieczka z Adrianem to jak zawsze masa ciekawych informacji o historii Mazowsza plus wątki archeologiczne. Przedniej zabawy można się też spodziewać po wyprawie nad Biebrzę. Przy okazji Biebrzy pamiętajmy też o Balonach nad Biebrzą, wkrótce sezon baloniarski ruszy pełną parą. Start w sobotę o 7 rano, powrót ok 20.30.

Trekking w Puszczy Kampinoskiej z Zapuszczeni

W sobotę rano na otwarcie wiosennego sezonu zaproszą nas Zapuszczeni. Przewidziano 20 kilometrowy trekking, ze starem w Leoncinie około godziny 7.30 rano. Czas trwania całości około 8 godzin.

A może rowerem nad Bug i Liwiec z Rowerowymimaniakami

W niedziele możemy ruszyć na grupową wyprawę rowerową z prawdziwymi maniakami 2 kółek. Rowerowi maniacy zabiorą nas na wyprawę wzdłuż Liwca do Bugu. Dojeżdżamy pociągiem do Łochowa i z stamtąd też wracamy. Start przewidziano około 10.30.

Pttk zaprasza na 10 km spacer po Puszczy Kampinoskiej

Jeżeli nasze siły nie pozwalają na dłuższą wyprawę to w sam raz dla nas będzie spacer organizowany przez PTTK. Na sobotę przewidziano trasę, Laski – Góra Ojca – Wólka Węglowa. Zbiórka na stacji Metro Młociny( 19)  o godzinie 9.20 w sobotę. Opłata dla nie zrzeszonych symboliczne 5 zł. Szczegóły spacerów od PTTK.

Poza wymienionymi wyżej atrakcjami czeka na nas też masa spacerów w samej stolicy, organizatorzy free-walking tourów nie próżnują. Wystarczy poszperać po profilach Warszawskie ABC, Warszawski Przewodnik, Worek Kości czy Magia Warszawy, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Wśród tak wielu propozycji trudno się zdecydować, my zostaniemy chyba przy wyprawie na obserwacje ptaków w jedynym takim miejscu w okolicach Warszawy.

Zbliża się wiosna czas na ornitologiczne wycieczki w okolicach Warszawy

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze