sobota, 25 maja, 2024

Zbliża się wiosna czas na ornitologiczne wycieczki w okolicach Warszawy

Marzec to czas, kiedy zaczyna się budzić przyroda, dotyczy to także, a może przede wszystkim ptaków. Jest kilka miejsc w okolicach Warszawy gdzie możemy je do woli obserwować. Warto jednak udać się tam z prawdziwym ornitologicznym pasjonatem. Królem podwarszawskich pól i miejsc, gdzie znajdziemy najrzadsze i najciekawsze ptaki i twórcą projektu wycieczki-ornitologiczne.pl . Oto plan pierwszych w 2022 ornitologicznych wycieczek w okolicach Warszawy.

6 marca czas na gęsi i świstuny

Już na początku miesiąca udamy się w niezwykle przepiękne miejsce, znane nam z wcześniejszych odwiedzin, a mianowicie rozlewiska Bugu w okolicy Popowa i Kuligowa. Do wspaniałego skansenu w Kuligowie, plaży i tramwaju wodnego dołącza kolejna atrakcja, obserwacja ptaków.

Zalewowe nadbużańskie tereny to miejsce, które od lat upodobało sobie ptactwo, przede wszystkim przemierzające Polskę różnego rodzaju gęsi i ich pobratymcy. Potrafią pojawiać się na tutejszych terenach w tysiącach sztuk. Właśnie gęsi i świstuny będą głównym celem pierwszej marcowej wycieczki. Pomysłodawca projektu wycieczki-ornitologiczne.pl Marek postara się, by ich świat stał się także naszym światem.

Trzeba zaznaczyć, iż Marek jest prawdziwym królem pól, obserwacja ptaków w ich naturalnym środowisku to jego żywioł. O tym, jaką ma wiedzę warto przekonać się osobiście.

20 marca Pulwy najciekawsze miejsce do obserwacji ptaków w okolicach Warszawy

Nie mniej interesująco zapowiada się kolejna wycieczka na obserwacja ptaków, zaplanowana na 20 marca. Tym razem udamy się na Pulwy. Tego miejsca fanom ptaków nie trzeba przedstawiać,jest to  z pewnością najciekawsza miejscówka do obserwacji ptaków w okolicach Warszawy.

Tu także role gra bliskość Bugu, stosunkowo mała urbanizacja i dodatkowe nawodnienie terenu. To wszystko zapewnia ptakom skuteczne ochronę i wielką ilość pożywienia. A to jest nieodzowne w przypadku dystansów liczonych w tysiącach kilometrów, które mają do pokonania. Na Pulwach będziemy obserwować całą gamę ciekawych ptasich wędrowców.

Siewki, czajki, bekasy czy rycyki z pewnością nas zafascynują. Szykuje się prawdziwa ptasia orkiestra. Warto poznać to unikalne miejsce, ledwie kilkadziesiąt kilometrów od stolicy mamy prawdziwy ptasi raj. Oczywiście również podczas tej wycieczki będziemy mogli liczyć na masę ciekawych opowieści i czerpać z bogatej wiedzy Marka.

Wycieczki na Sowy pobiły rekord zainteresowania nowy termin w marcu

Uwaga trzeba się spieszyć z rezerwowaniem miejsce na tak ciekawe wycieczki, jak te opisane powyżej. Przykładem niech będę nocne wyprawy na Sowy organizowane wspólnie przez Mazovian Wildlife i wycieczki-ornitologiczne.pl. Planowane dwa terminy tj. 19 lutego i 26 lutego, wyprzedały się na pniu, organizatorzy zapowiedzieli kolejny termin 12 marca.

Także mamy kolejny marcowy ornitologiczny hit. Wycieczki na obserwacje ptaków w okolicach Warszawy w towarzystwie najwyższej klasy pasjonatów to najlepszy sposób, by poznać ptasie królestwo i rządzące nim prawa. Poprzez uczestnictwo wspieramy też jakże wartościowy turystyczny produkt, jaki kreują wspomniane wycieczki-ornitologiczne.pl i mazovianwildlife.pl. Do zobaczenia w plenerze już w marcu.

Warto poczytać też nasze relacje z grudniowej wyprawy na obserwacje ptaków w okolicach Broku, jak i tropienia Łosia (ze śladami wilków). Takich atrakcji w okolicach Warszawy nigdy za wiele.

foto Marek Twardowski

Noc Sów w okolicach Warszawy edycja 2022 – coraz więcej ciekawych wydarzeń

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze