niedziela, 21 lipca, 2024

Zimowa wąskotorówka Rogów wraca po 2 latach przerwy

Nie lada atrakcja czeka nas w 2 kolejne weekendy. Rogowska wąskotorówka wraca z zimowymi kursami. 20 i 27 lutego wyjedzie na trasę 3 razy dziennie. Jeżeli tęskniliśmy za wąskim torem to warto nadrobić zaległości.

Zimowa wąskotorówka Rogów – ruszamy z samego Rogowa

Rogów naturalnie większości mieszkańców Warszawy kojarzy się głównie z przepięknym arboretum i jego niesamowitymi czerwonymi klonami. Okolice kryją jednak wiele więcej ciekawych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest rogowska wąskotorówka, pieczołowicie restaurowana przez kolejowych wolontariuszy.

Sama kolejka była wielokrotnie nagradzana, szczyciła się też najdłuższą oferowaną trasą. Próżno w okolicach Warszawy było szukać takiej oferty, choć przecież mamy regionalne wąskotorówki w Sochaczewie i Piasecznie. Zaletą rogowskiej kolejki jest też lokalizacje, stacja wąskotorowa mieści się ledwie 100 metrów od stacji Rogów.

Z racji na pandemii zimowe kursy miały 2 lata przerwy teraz wracają, pojedziemy 20 i 27 lutego. Kursy zaplanowano o 10.30 , 12.20 i 14. Na stacji Jeżów jest też przewidziane ognisko.

Wolontariusze nie próżnowali mamy ogrzewane wagony z lat 50 i 60

Pracujący przy wąskotorówce wolontariusze nie próżnowali w okresie pandemii. Wykonano szereg prac poprawiających jakość torowiska. Klienta jednak cieszy najbardziej to z czego można dotknąć i zobaczyć. Mamy więc niesamowite ogrzewane wagony z lat 50 i 60.  Na zimową aurę przygotowano też zabytkowy bo datowany na lata 40 pług śnieżny, zobaczymy czy przy najbliższych kursach będzie potrzebny.

Rogowska wąskotorówka to także nowoczesność, w zakresie dystrybucji biletów. Bilety na pociągi wąskotorowe można nabyć wyłącznie za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży dostępnego na stronie kolejrogowska.pl

W okolicach Rogowa mamy sporo do obejrzenia

Warto pamiętać iż w okolicach Rogowa mamy sporo innych atrakcji, w tym także tych dla najmłodszych. Rodziców z pewnością zachwyci wspomniane już Arboretum w Rogowie. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na plener fotograficzny w okolicach Warszawy.

Dla najmłodszych ciekawą propozycją jest też Kraina Dzikiej Kaczki, tutaj czeka masa różnych aktywności a latem można nawet popluskać się w wodzie. To nie koniec atrakcji bo już niedługo oddana zostanie do użytku nowoczesna plaża przy okolicznym zalewie. Oczywiście te atrakcje nabiorą mocy w sezonie wiosenno-zimowym, tworząc razem z rogowską wąskotorówką i arboretum ciekawy produkt turystyczny w regionie.

Nie odkładajmy jednak planów przejazdu wąskim torem aż do lata, warto skorzystać z zimowych pociągów od Wąskotorówki Rogów jeszcze w lutym. Serdecznie zapraszamy.

Czerwone klony najpiękniejsze kolory jesieni – Arboretum w Rogowie

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze