sobota, 2 marca, 2024

Weekend 19-20 lutego tylu atrakcji dla fanów przyrody nie było od dawna

Zbliża się wiosna, weekendowych atrakcji w okolicach Warszawy będzie przybywać. Najbliższy weekend 19-20 lutego to prawdziwa forpoczta tego na co wszyscy czekamy. Wyprawa na Sowy z Mazovian Wildlife a może wycieczka nad Biebrzę z WawaGra, w niedziele czeka survivalowy piknik w bazie Łukasza Tuleja. Na koniec jeszcze wyprawa z Mazowiecką Puszczą w lasy w okolicach Celestynowa. Dzieje się dużo krajoznawczo dobrego w okolicach Warszawy.

Wyprawa na Sowy z Mazovian Wildlife – zaczyna się seria wycieczek związana z Dniem Sów

Niezrównany Mazovian Wildlife który zabierał nas już na zimowe obserwacje ptaków czy tropienie łosiów, tym razem poszuka dla nas Sów. Przy okazji będziemy mogli zapoznać się z ofertą Agroturystyki przy Piecu. Już za moment staną przy niej najprawdziwsze kazachskie jurty. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje będzie m.in prezentacja eksperta od sów, człowieka który na co dzień zajmuje się m.in instalacją budek lęgowych dla tych ptaków.

Zła wiadomość jest taka iż na sobotnią wyprawę została tylko lista rezerwowa, nie ma jednak tego złego, kolejny wypad na Sowy już w następny weekend. Są jeszcze (ostatnie) wolne miejsca.

Wilcze tropy nad Biebrzą – razem z Południk21/WawaGra

Nie mniej fascynująco zapowiada się wyprawa nad Biebrzę organizowana przez Południk21. Tym razem ruszamy tropem biebrzańskich wilków. Poprowadzi nas legendarna Wiedźma ze Stodoły Snów. Południk21 zaplanował wyjazd z Warszawy na 18, powrót po nocnym ognisku wczesnym rankiem. Wyjazd jest potwierdzony są jeszcze wolne miejsca.

Południk ma już gotowy kalendarz wycieczek z Warszawy na najbliższe tygodnie, wciąż jednak pojawiają się nowości. W sposób szczególny zachęcamy do marcowej wycieczki w krainę Wąwozów w Podebłociu. Wąwozy w okolicach Warszawy to nie tylko Kazimierz.

Siwy dym piknik survivalowo-naukowy w niedziele o 14.00

Kolejne ciekawe wydarzenie w bazie survivalowej bardzo blisko od serca Warszawy. Tym razem gospodarze w tym Łukasz Tulej będą opowiadali głównie o ogniu. Trochę naukowo, ale bardziej praktycznie. Tego typu wydarzenia to idealna kanwa do poznania tego nie banalnego miejsca. Można tu postrzelać w łuku albo nabyć cenne survivalowe umiejętności. Zapisy na niedzielny piknik pod linkiem.

Magia Celestynowskich lasów i bagien z Mazowiecką Puszczą 

Także w niedziele , po raz kolejny do leśnej aktywności zaprosi nas Mazowiecka Puszcza. Wciąż mamy w pamięci wspaniałą wyprawę do Czarciego Dołu i Mazowieckich kręgów mocy. Tym razem celem będą lasy celestynowskie, będziemy też eksplorować bagienne rezerwaty, Bagno Gożdzikowe i Bagno Bocianowskie.

Ta wycieczka w odróżnieniu od opisanych wyżej jest całkowicie bezpłatna. Na punkt startu dostaniemy się też łatwo podmiejską kolejką. Startujemy z PKP Celestynów o 10.30, szacowany czas trwania 3-3,5 godziny.

Zimowe kursy wąskotorówki rogowskiej

Mamy też rodzynek dla fanów kolei. W także tych najmłodszych. Po 2 latach przerwy wraca na trasę rogowska wąskotorówka. To chyba najciekawsza wąskotorówka w okolicach Warszawy. W weekendowy kursy wyruszy 20 i 27 lutego.

Cudownie że z roku na rok rośnie nam liczba krajoznawczych grupowych atrakcji w okolicach Warszawy. Zaangażowani w ich tworzenie pasjonaci są jak mało kto warci wsparcia. Możemy ich wspierać promując ich wydarzenia i polecając je rodzinie i znajomym. Nikt nie będzie takiego wyboru żałował. Przed nami wspaniały weekend z super atrakcjami w okolicach Warszawy.

Kamienne kręgi na Mazowszu i Czarci Dół – wspaniała wycieczka z Mazowiecką Puszczą

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze