wtorek, 18 czerwca, 2024

Zimowe spacery, kulig i sylwestrowy trekking z pałacem i ogniskiem w tle

 

Krajoznawcza weekendowa turystyka w okolicach Warszawy nie zwalnia tempa nawet zimą. Grudniowe ciekawe spacery w poszukiwaniu mazowieckich kamiennych kręgów i czarciego dołu już za nami. Ale warto zaplanować weekendowe atrakcje na styczeń /luty tych nie będzie brakowało – WawaGra/Południk21 o to zadbają. Poniżej kilka ciekawych propozycji na grupowe wyprawy w okolicach Warszawy.

Sylwestrowy trekking z pałacem i ogniskiem w tle

Jeżeli mamy ochotę na niebanalne spędzenie sylwestra to warto rozważyć  sylwestrowy trekking z WawaGra. Celem jest jedno z ciekawszych miejsc w okolicach Warszawy, mianowicie pałacowy zespół Podzamcze Zamoyskich. Wyruszamy pociągiem ok 17, powrót nad ranem po udanym świętowaniu nowego roku. Organizatorzy zaplanowali m.in. spacer z pochodniami po pałacowym parku, ale to nie jedyna niespodzianka która będzie na nas czekała.

Falenica i spacer po Mazowieckim Parku Krajobrazowym

Jeżeli nie sylwester to może zaraz po, bo 2 stycznia czeka wyprawa pod Warszawę do Falenicy. Będzie o kolejce wąskotorowej, historii Żydów w Falenicy i Świdermajerach. W Mazowieckim Parku odwiedzimy torfowisko Biały Ług, poszukamy wydm i śladów I wojny światowej.

Start o 9.00 , zbiórka przy PKP Falenica, orientacyjny czas trwania wycieczki 5-6 godzin.

Drugi weekend stycznia to Bagno Całowanie i Otwockie Świdermajery

Nie zwalniamy tempa podczas drugiego weekendu stycznia, w sobotę czeka na nas wycieczka na Bagno Całowanie. Miejsce cieszy się coraz większą popularnością wśród fanów krótkich krajoznawczych wycieczek z Warszawy. Mocno promowane także przez stowarzyszenie Puszcza Mazowiecka, które periodycznie organizuje tu tematyczne wycieczki. m.in. pod znakiem lasoterapii.

Otwockie Świdermajery czekać na nas będą w niedziele 09.01. Każdy zainteresowany turystyką mieszkaniec Warszawy powinien zaliczyć tego typu wycieczkę ,drewniana świdermajerowa zabudowa podobnie jak konstancińskie wille to jeden z cudów architektonicznych, a dodatkowo super gratka dla fanów fotografii.

Zimowy spacer nad Mienią

Seria krótkich zimowych spacerów kończy się arcyciekawym spacerem nad rzeką Mienią, zaplanowano go na 06 lutego. Mienia a szczególnie jej ujście do Świdra to jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych rzecznych klimatów w okolicach Warszawy.

Tym razem będziemy mieli szanse poznać jej zimowe oblicze, z pewnością się nie zwiedziemy.

Jest też kila innych hitów Kulig na Bugiem, wyprawa na wilki i Święte Góry Słowian

Poza krótkimi wycieczkami /trekkingami w okolicach Warszawy, WawaGra realizuje swój plan dłuższych autokarowych wycieczek. Zimą czeka tu również na nas kilka super ciekawych propozycji.

Pierwszą z nich jest Kulig na Bugiem, udamy się w okolice Drohiczyna by poznać kilka ciekawych historii Wirowa i Gródka, a później nacieszyć się śnieżną sanną w nadbużańskich okolicach. Kulig nad Bugiem zaplanowano, na 23 stycznia. Warto poznać kolejne miejsce gdzie można zorganizować kulig w okolicach Warszawy.

Kulig okolice Warszawy – Julinek / Stajnie Mirabell i Sarmacja / Mazowieckie Sioło

Nie mniej ciekawie zapowiada się wyprawa na Wilki. Jedziemy nad Biebrze by spróbować nocą wytropić wilczą watahę. Wyjazd nocny, zaplanowano na 19/20 lutego.

Ostatni weekend lutego to kolejne dwa ciekawe wydarzenia, pierwsze z nich to Święte Góry Słowian, których poszukamy głównie w świętokrzyskim, wyjazd  w sobotę 26 lutego. Na koniec 27 lutego czeka na nas arcyciekawy wyjazd do Lublina, Żydwoski Lublin z pewnością nas zachwyci.

Warto wziąć kalendarz w rękę i zapisać daty ciekawych zimowych wypraw w okolicach Warszawy, z pewnością się nie zawiedziemy, prowadzący wycieczki Adrian Pogorzelski z wyksztalcenia archeolog to osoba która gwarantuje nam atrakcje na najwyższym poziome, wyprawa z nim to przyjemność.

Mamy więc plany weekendowych wycieczek z WawaGra/Poludnik21, teraz czekamy na to czym zaskoczy nas Mazowiecka Puszcza, podczas ostatniej wycieczki do Mazowieckich Kręgów i Czarciego Dołu, obiecano iż zimą dostaniemy jeszcze jakieś nowości. Może wspólną wyprawę na nartach biegowych w okolicach Warszawy, to by było coś.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze