wtorek, 18 czerwca, 2024

Survival lekcje dla początkujących i rodzin nowa baza blisko Warszawy

 

Survivalowe aktywności zyskały bardzo mocno na popularności w czasie pandemii Covid. Warto pamiętać iż nawet polskie Lasy Państwowe ogłosiły rozszerzoną listę miejsc gdzie można legalnie nocować w lesie. Może warto przeszkolić się w podstawach survivalu. Pod Warszawą znajdziemy doskonałego specjalistę w tym względzie Łukasza Tuleja.

Warsztaty zarówno dla początkujących jak i całych rodzin

Łukasz Tulej bo o nim mowa od wielu lat prowadzi różnego rodzaju survivalowe warsztaty, także dla poczatkujących. Może pokazać nam jak rozpalić ogień, zbudować schronienie w lesie. A także jak wytropić leśną zwierzynę.

Warsztaty survivalowe to doskonała przygoda, przy okazji zdobywamy praktyczną wiedzę. Wiedze ta możemy wykorzystać podczas naszych samodzielnych wycieczek z Warszawy na Weekend.

Nowa Survivalowa baza w okolicach Warszawy

Co ważne zajęcia odbywają się w nowej survivalowej bazie w Wolce Węglowej niedaleko Warszawy. Jest to miejsce niezwykle. Mamy tu dobrze zachowaną piaskową wydmę. Wokół nas jest las po którym swobodnie przemieszczają się leśne zwierzęta.

Dodatkowo miejsce ma też swoje historyczne ślady, to w tej okolicy doszło do słynnej bitwy polskiej kawalerii znanej jako szarża pod Wółka Węglową. Polscy kawalerzyści przebili się przez Niemiecką obronę idąc na pomoc atakowanej przez Niemców Warszawie.

Wioska w koronach drzew ma nowy dom

Na miejscu znajdujemy tez obóz który stanowi bazę survivalowców. Samodzielnie zbudowane schronienia i miejsce na ognisko. Jest tez domek na drzewie wraz z mostem.

Już niedługo pojawi się też kolejna atrakcja, wioska w koronach drzew. Jest to konstrukcja, zespół platform które pozwalają wygodnie nocować wysoko między drzewami.

W przyszłości będą umożliwiały obserwacje leśnego życia z wysokości koron drzew. Do tej pory wioska w drzewach była zawieszona w Kampinoskim Parku Narodowym obok Stajni Truskawka. Wspaniałe miejsce na przygodę z jazdą konną w okolicach Warszawy. Obecnie to Wólka Węglowa będzie nowym domem dla Wioski w koronach drzew.

Łuczniczy tor w okolicach Warszawy

Jak by atrakcji było mało to możemy też zmierzyć się z nauką łucznictwa. Od niedawna bowiem na miejscu działa tor łuczniczy. Pan Łukasz dysponuje sprzętem do nauki łucznictwa. Ciekawie opowiada też o historii łucznictwa i różnych technikach łuczniczych. Lekcje łucznictwa znajdziemy również tutaj.

Treningi Łucznicze i lekcje łucznictwa w okolicach Warszawy- nowe miejsce Wólka Węglowa

Wycieczka do nietoperzy

Okoliczne lasy kryją też inne tajemnice. Niedaleko od survivalowej bazy znajduje się dawna atomowa kwatera dowodzenia, możemy ja odwiedzić wraz z przewodnikiem. Dzisiaj stanowi miejsce zamieszkania dla nietoperzy.

Wycieczka do nietoperzy to nie jedyny pomysł na wycieczkę z survivalowej bazy, pomysłów gospodarzom nie brakuje.

Z pewnością survivalowa przygoda w okolicach Warszawy to doskonały pomysł. Szczególnie że będziemy w rękach prawdziwych pasjonatów i profesjonalistów. Jest to z pewnością jedna z najciekawszych atrakcji w okolicach Warszawy.

Warto śledzić facebookowy profil Łukasza Tuleja, by na bieżąco być z organizowanymi specjalnymi wydarzeniami w survivalowej bazie. 26 czerwca zaplanowano łuczniczy piknik, a nie jest to ostatnia atrakcja, która szykują dla nas warszawscy survivalowcy z Wólki Węglowej.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze