niedziela, 21 lipca, 2024

Treningi Łucznicze i lekcje łucznictwa w okolicach Warszawy- nowe miejsce Wólka Węglowa

 

Łucznictwo to kolejny sport którego popularnośc znacznie wzrosła dzięki pandemii Covid. Do tej pory w okolicach Warszawy mieliśmy mało miejsc gdzie można było praktykować ten sport. Jeszcze mniej gdzie po okiem instrukturora można się go nauczyć teraz to się zmienia. Powstał bowiem nowy naturalny tor łuczniczy w Wólce Węglowej bardzo blisko Warszawy

Survivalowcy uruchamiają tor łuczniczy

Od kilku miesięcy w Wolce Węglowej była budowana nowa survivalowa baza, unikalne miejsce w okolicach Warszawy. To tutaj możemy nauczyć się podstaw survivalu, wyruszyć na spacer i obserwować /tropić dzikie zwierzęta.

Survivalowcy jednak na tym nie poprzestali. Wykorzystując pomoc natury, w postaci wspaniałych piaskowych wydm, przygotowali w tym miejscu naturalny tor łuczniczy. Strzelanie z Łuku w naturalnych warunkach jest jeszcze bardziej ekscytujące. Dodatkowo lokalizacja daje też duże poczucie bezpieczeństwa, w zasadzie trudno tu o wyrzucenie strzały w ten sposób by komuś groziło niebezpieczeństwo.

 

Zajęcia i nauka łucznictwa regularnie dwa razy w tygodniu

Co ważne pomysł jest taki by grupowe treningi łucznicze odbywały się tutaj regularnie. Co najmniej dwa razy w tygodniu. Obecnie jest to środa i niedziele o 18.00 . W ramach treningów można swobodnie postrzelać do celów.

Dodatkową opcją jest tez indywidualna nauka pod okiem przygotowanego trenera. Warto zainwestować w kilka lekcji tak by poczuć się swobodnie na łuczniczym torze. Nie musimy kupować własnego sprzętu do dyspozycji mamy lekki łuki. Poradzą sobie z nimi nawet dzieci.

Już wkrótce łuczniczy festyn

Już niedługo bo 03 lipca zaplanowano wyjątkowe wydarzenie. Na nowym torze odbędzie się łuczniczy festyn. Zaplanowano też zawody dla dzieci i szereg innych atrakcji.

Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu na nowym torze łuczniczym. Z pewnością niedługo pojawią się kolejne. Miejsce jest wspierane przez lokalne władze one także cieszą się z nowego miejsca gdzie można aktywnie spędzić czas.

Tor Łuczniczy w Wolce Węglowej wypełni lukę po innych łuczniczych atrakcjach

W Warszawie nie znajdziemy wielu miejsc gdzie można praktykować łucznictwo. Pisaliśmy już o Wiślanej ścieżce łuczniczej, jest to jednak miejsce skierowane raczej do tych którzy znają już łucznictwo i maja swój sprzęt.

Innym ciekawy miejscem była ścieżka łucznicza 3d w Forcie Bema. Mieliśmy okazje dwukrotnie ją odwiedzić. Obecnie miejsce nie jest już dostępne dla amatorów łucznictwa w Warszawie. Być może pojawi się nowa lokalizacja.

Nowość -zabawa z łukiem i celami 3D – Ścieżka Łucznicza Fort Blizne – Z Warszawy na weekend – pod Warszawą okolice i nie tylko (ulworks.com)

Tor Łuczniczy w Wolce Węglowej ma więc wszelkie dane by uzupełnić te braki.

Nie brakuje argumentów na rzecz jego sukcesu. Znajdująca się obok baza survivalowa pozwala łączyć aktywności związane z survivalem z tymi łuczniczymi. To duża wartość dodana. Wsparcie lokalnych władz jest kolejnym argumentem.

Profesjonalne podejście do klienta pracujących tu osób z pewnością przełoży się na zadowolenie odwiedzających tor łuczniczy w Wolce Węglowej. Warto spróbować łucznictwa w okolicach Warszawy. Zapraszamy do Wólki Węglowej.

 

Szczegóły co do treningów i łuczniczych wydarzeń znajdziemy na profilu Bielańskie Koła Łucznictwa Intuicyjnego, warto obserwować też profil gospodarza miejsca tj Łukasza Tuleja.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze