wtorek, 18 czerwca, 2024

Nowość -zabawa z łukiem i celami 3D – Ścieżka Łucznicza Fort Blizne

Nowa atrakcja na mapie warszawskich rozrywek, ścieżka łucznicza 3D ma już za sobą udane trzy miesiące działania. Zrodzona z pasji do łucznictwa oferuje nam niekonwencjonalny sposób na rodzinną rozrywkę. A to wszystko blisko centrum Warszawy, w ciekawym otoczeniu fortu Blizne. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że Fort jest własnością prywatną, nie można go zwiedzać. Skorzystanie zaś z oferty łuczniczej przygody daje nam możliwość rzucenia okiem na to, co pozostało tu po niegdyś potężnych instalacjach Fortu.

Wracając do samej oferty łuczniczej zabawy, jej nowatorskość polega na strzelaniu do figur/tarcz 3D. Pośród roślinności obficie porastającej teren fortu ukryto czternaście celów, są to głównie zwierzęta. Mamy kaczki, czaple, świstaki a także bardziej egzotyczne np. rosomaki. Miejsca, z których strzelamy wskazuje nam specjalne czerwone oznaczenie. Należy podkreślić, że wszystkie punkty zostały przygotowane zgodnie z najlepszą wiedzą i standardami bezpieczeństwa. Zawsze strzelamy z centrum na zewnątrz, a poza celami jest zwykle skarpa uniemożliwiająca dalszą penetrację terenu wystrzelonym przez nas strzałom.

Zabawę rozpoczynamy od krótkiego treningu. Na placu są ustawione 4 standardowe tarcze, tu możemy zapoznać się z łukami. W ramach ceny mamy krótkie przeszkolenie i instruktaż odnośnie tego, jak obchodzić się z bronią na terenie ścieżki. Ścieżka dysponuje ponad 20 łukami, w tym dwoma przystosowanymi dla mniejszych dzieci. Daje to możliwość zorganizowania prawdziwych rodzinnych zawodów. Pomysłodawcy pracują już nad dalszym rozszerzeniem oferty, w tym dodaniem dodatkowych atrakcyjnych celów.

Bardzo ciekawe i emocjonujące jest strzelanie przez fosę fortu. Na dziś wyznaczone są dwie tarcze i dwa stanowiska po drugiej stronie fosy. Warto się sprawdzić w tych lokalizacjach.

Ścieżka oferuje też możliwość personalizacji tarcz. Możemy więc strzelać do teściowej, szefa lub innych mniej lub bardziej lubianych przez nas osób czy postaci. Istnieją też ci, którzy wybierają opcję strzelania do cytatów motywacyjnych, podobno w ten sposób zapadają one lepiej w pamięci.

Gdybyśmy chcieli po strzelaniu, spędzić czas na terenie organizując np. ognisko to jest tu taka możliwość.

Podobne projekty są bardzo popularne za granicą, w niektórych krajach figury i ścieżki są w miejscach otwartych/publicznych. W Polsce tego typu cele 3D są jednak absolutną nowością.

Szczegóły oferty umieszczone są na stronie FB ścieżki 3D. Wejście do Fortu znajdziemy pod adresem Lazurowa 185 a lub e w zależności jak aktualny jest nasz GPS. Już wkrótce i my udamy się na weekendowe rodzinne strzelanie. Zachęcamy do wsparcia tej nowej, ciekawej inicjatywy.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze