wtorek, 18 czerwca, 2024

Wycieczka na rykowisko w okolicach Warszawy – superatrakcja na sierpniowo/wrześniowe weekendy

Kolejna ciekawa wycieczka, o którą  w okolicach Warszawy naprawdę nie jest łatwo. Jelenie doczekały się nawet ostatnio medialnej sławy dzięki „krwawym porożom” o nich zapewne też posłuchamy podczas sierpniowej wyprawy na rykowisko.

Na rykowisko z Mazovian Wildlife w okolice Warszawy

Mazovian Wildlife już w zeszłym roku zrobił pierwszą próbę wycieczki na rykowisko, wypadła na tyle dobrze, by przygotować prawdziwą serię wydarzeń w bieżącym roku. Od końca sierpnia i przez prawie cały wrzesień możemy, więc wybierać w terminach, w ten sposób łatwo możemy dostosować udział do innych weekendowych planów.

Tradycyjnie jak przystało na Mazovian, ruszamy w Puszczę Białą, jako iż samo rykowisko odbywa się też zwykle przed/o świcie to pora wycieczki musi być do niego dostosowana. Zaplanowano wyprawy  z pt. na sobotę, a także takie, które odbędą się w niedziele o świcie. Z pewnością taka wyprawa może być prawdziwą gratką dla foto-maniaków. Organizatorzy zachęcają do dobrego przygotowania się do tej wycieczki, jak najmniej elementów zapachowych i raczej znoszone, „pachnące” terenem rzeczy. Wszystko, by nie wystraszyć głównych bohaterów wydarzenia.

Jak zawsze podczas wycieczek z Mazovian Wildlife dowiemy się masy ciekawych rzeczy o głównych aktorach wydarzenia. Nie inaczej było podczas wycieczek na tropienie Łosia, nocnych wyprawach na Sowy, czy ptasich spacerach.

Wspaniałe miejsce na rykowiska także blisko Trupiej Góry

Podczas naszych wycieczek w okolice Warszawy mogliśmy poznać inne ciekawe miejsca, gdzie odbywają się rykowiska. Jednym z nich są okolice Trupiej Góry. Wycieczka do Podebłocia z Adrianem z WawaGra/Południk21 to jedna z naszych TOP5 w okolicach Warszawy. Być może wkrótce pojawi się wariacja tej wycieczki obierająca za cel właśnie rykowisko. Zwykle Adriana i Jakuba nie trzeba długo na nowe ciekawe tematy namawiać 🙂

Trupia Góra / Podebłocie ma ten wielki atut, iż można zorganizować wyprawę bez noclegu, jadąc na noc pociągiem KM i wracając po wyprawie, do Warszawy o świcie. Podobnie jak miało to miejsca w przypadku fascynującej wyprawy nocnej na Sowy.

Krwawe poroże wypromowało temat jeleni, to też zapowiedź rykowiska

W ostatnich dniach jelenie zrobiły prawdziwą medialną karierę, wszystko za sprawą krwawego poroża. O wycieraniu świeżych rogów słuchaliśmy podczas wyprawy na łosia z Mazovian Wildlife. Mogliśmy też obejrzeć świeże ślady takich aktywności jelonków.

Z pewnością medialne zainteresowanie może nakręcić chęć poznania lepiej zwyczajów jeleniowatych, a nie ma lepszej okazji, niż właśnie wyprawa z renomowanymi pasjonatami-przewodnikami. Warto planować już dzisiaj, terminów mamy w bród, z pewnością takiej wyprawy nie będziemy żałować.

Jesienią kolejne ciekawe wycieczki w okolicach Warszawy -wrzosowiska, Olendrzy i wiele innych

Po sierpniowym okresie urlopowym już wkrótce wrócimy  do standardowych weekendowych wypraw. Wycieczki na rykowisko to tylko jedne z nich, z pewnością będą okazje, by wybrać się na wrzosowiska, w tym te najpiękniejsze w okolicach Warszawy. Będzie, w czym wybierać, już w 1 weekend września Olender fest i szansa, by poznać olenderskie tradycje, osadników którzy ujarzmiali Wisłę, a o których prawie zapomniano. Pewnie wrócimy też na Pulwy, jedno z piękniejszych miejsc do obserwacji ptaków blisko stolicy. A może to czas by skusić się na fascynującą wyprawę paralotnią z paralotniowa-puznowka.pl , zachód słońca z wysokości kusi.

Lot paralotnią w okolicach Warszawy – niesamowita przygoda z paralotniowa-puznowka.pl

 

Warto planować kolejne wyprawy z Warszawy na weekend.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze