niedziela, 21 lipca, 2024

Lot paralotnią w okolicach Warszawy – niesamowita przygoda z paralotniowa-puznowka.pl

W ostatnich latach przybywa nam lotniczych atrakcji w okolicach Warszawy. Do tej pory regularne paralotniowe loty widokowe kojarzyły się raczej z Kazimierzem Dolnym i okolicami Janowca. Teraz mamy możliwość zaliczenia takiej przygody przy samej Warszawie. Ruszył ciekawy pro turystyczny projekt paralotniowa-puznówka.pl.

Paralotniowe centrum na południowym Mazowszu teraz otwarte na turystów

Tradycje paralotniarskie w gminie Pilawa sięgają lat dziewięćdziesiątych, zaowocowały powstaniem trzech ośrodków tego sportu, zebranych wokół startowisk w Gocławiu, Puznówce i Kalonce. Paralotniarstwem parało się na tym obszarze
„od zawsze” kilku pilotów, jednak na dziś tylko twórca projektu Pan Jarek przekształcił pasje w projekt turystyczny. Lata on na paralotniach od 2009, a sam projekt paralotniowa-puznówka urodził się w 2016 roku. W obecnym sezonie spodziewane jest dalsze wzmocnienie możliwości sprzętowych, będzie można zabierać pasażerów ważących więcej, niż 105 kg.

Co warte podkreślenia na loty zabierane są też dzieci/ młodzież. Zwykle od 9-10 lat, muszą też ważyć co najmniej 30 kilogramów.

Loty paralotnią z Puznówki tuż obok Warszawy lecimy nad Świder?

Lot widokowy paralotnią składa się zwykle z kilku elementów, lotu wysokiego na wysokości 200-300 metrów, lotu niskiego nad samą ziemią, na wysokości 2-3 metrów. Mogą pojawić się też lekkie elementy akrobatyczne, wszystko w zależności od odporności i wytrzymałości pasażera.

Z Puznówki latamy zwykle w promieniu 10-20 km, pojawiamy się w regionie Parysowa, Garwolina i Pilawy. Szczególnej uwadze należy polecić loty nad Świdrem meandrująca rzeka daje naprawdę wspaniałe widoki. Na specjalne życzenie można też zorganizować loty pozwalające zapuścić się dalej, m.in. nad Wisłę, lot wzdłuż królowej polskich rzek to wrażenie, które pozostanie z nami na zawsze. W dobrą pogodę można  dojrzeć m.in. ruiny zamku w Czersku.

Dobra pogoda jest kluczowa dla lotów dlatego latamy zwykle rano i wieczorem

Jak można się domyślić dobra pogoda, a przede wszystkim odpowiedni wiatr(do 4ms) jest kluczowy dla możliwości odbycia lotu. Z tego powodu loty odbywają się głownie rano i wieczorem, wtedy szansa na bezwietrzną aurę jest największa. Wczesny ranek i późny wieczór to także złote godziny dla fotografii, to powoduje, iż z lotu paralotnią z paralotniową-puznówką możemy przywieźć przepiękne zdjęcia.

W ramach dodatkowych opcji możemy też zamówić profesjonalne filmowanie naszego lotu.

Lot paralotnią w okolicach Warszawy idealny na prezent

Loty paralotnią wydają się idealnym pomysłem na prezenty, są one dużo prostsze do realizacji, niż loty balonem, które są też droższe i wymagają udania się nieco dalej (np. nad Biebrzę). Dzięki nowiutkiej trasie S17 i tunelowi pod Ursynowem dojedziemy do Puznówki z Warszawy w 40 minut.

Na stronie paralotniowa-puznówka.pl znajdziemy sporo wersji voucherów mamy loty 20 / 30 i 40-minutowe, są też dodatkowe opcje związane z filmowaniem samego lotu. Jest także oferta dla par, w tym ta walentynkowa.

Wkrótce do lotów paralotnią dołączą ceramiczne warsztaty

Prowadzący projekt Paralotniowa Puznówka Pan Jarek jest fanem nie tylko paralotni, od wielu lat szkoli się też w sztuce wyrobu ceramiki, już wkrótce powinien otworzyć swoją pracownie dla turystów. Ceramiczne warsztaty cieszą się wielka popularnością wśród turystów, przykłady podlaskich garncarzy z Czarnej Białostockiej czy rodziny Konopczyńskich z okolic Łowicza potwierdzają tę tezę. Ceramika może być ciekawym uzupełnieniem dla lotów paralotnią, być może turyści odwiedzą Puznówkę, by spróbować tych dwóch aktywności.

Czekamy na więcej szczegółów odnośnie co do ceramiki, a tymczasem szykujemy się na otwarcie paralotniarskiego sezonu w okolicach Warszawy. Wiosna przychodzi na dobre, czas zaplanować lotnicze atrakcje w okolicach Warszawy, loty paralotnią z paralotniowa-puznówka mają szansa wpisać się na stałe do kanonu produktów turystycznych, których trzeba koniecznie spróbować. Trzymamy kciuki i wspieramy ludzi z pasją 🙂

Ruszył sezon na loty balonem i tratwy na Biebrzy – lataniebalonem.pl 🙂

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze