niedziela, 21 lipca, 2024

Najciekawsze grupowe wycieczki w okolicach Warszawy TOP5 niektóre naprawdę Cię zaskoczą

Grupowe wycieczki / free walking toury robią prawdziwą furorę w ostatnim czasie. Wybraliśmy TOP5 wycieczek w okolice Warszawy, które każdy szanujący się fan krajoznawstwa/lokalnej turystyki powinien obyć.

Najciekawsze wycieczki grupowe w okolicach Warszawy – lista

Wąwozy Podebłocie Trupia góra i tajemnicza osada

Mazowieckie Kręgi i czarci dół (ten nieznany)

Pulwy ptasi raj w okolicach Warszawy także na obserwacje/fotografowanie gwiazd

Żyrardów industrialna perełka wkrótce na liście Unesco?

Fort Legionów – odkopane skarby i spotkanie z legendą poszukiwaczem skarbów

Wąwozy Podebłocie Trupia góra i tajemnicza pradawna osada

Okolice Podebłocia od jakiegoś czasu bardzo aktywnie eksploruje Południk21/WawaGra. Jest to bez wątpienia jedno z najciekawszych, a wciąż mało znanych miejsc w okolicach Warszawy. Do oglądania i zwiedzania jest tu sporo, wąwozy, Trupia góra, a wreszcie grodzisko z legendarnymi tabliczkami. O tym wszystkim posłuchamy podczas wycieczek organizowanych przez Adriana z Południka21.

Wycieczki do Podebłocia doczekały się rożnych tematycznych wariacji, mieliśmy m.in. możliwość podglądać lokalną populacje żółwi, wydaje się, że nowym pomysłom nie ma końca można tu przyjechać na rowerowy piknik, rykowisko albo zanocować blisko grodziska? Zobaczymy, czym jeszcze zaskoczy nas Adrian. W naszej ocenie absolutny turystyczny hit.

Wiadomość z ostatniej chwili, z racji wielkiego zainteresowania Południk21 planuje kolejny spacer do Podebłocia. Orientacyjny termin to 22 czerwca, tym razem poprowadzi nas również niezrównany Jakub Błędowski. Szczegóły wkrótce.

Mazowieckie Kręgi Mocy i Czarci Dół

Wycieczka organizowana przez nowy super turystyczny projekt Mazowiecka Puszcza. Rozwija się on bardzo dobrze, angażując do współpracy pasjonatów turystyki i leśników z okolic lasów kołbielsko-garwolińskich, plany na sezon 2022 są imponujące. Puszcza organizuje sporo wycieczek, ale jedna robi szczególne wrażenie, a mianowicie ta, której celem są Mazowieckie Kręgi, a także Czarci Dół. Warto dodać iż nie jest to ten Czarci Dół który znajdujemy na mapach google, a prawdziwy „przeklęty” dół  ukryty w leśnych ostępach.

Właśnie podczas tej wycieczki dotrzemy do pozostałości po mazowieckich kręgach, usłyszmy też o skarbie z Podbieli, by na koniec dotrzeć do legendarnego czarciego dołu. Miejsce od wieków cieszyło się złą sławą, a nawet do dziś lokalsi stawiają tu odczarowujące zły urok kapliczki. Absolutnie fascynujące historie, warto polować na tę wycieczkę szczególnie jeżeli prowadzi ją Dawid Król, który wydeptał lokalne ostępy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Pulwy najciekawsze miejsce do obserwacji ptaków w okolicach Warszawy

Kolejne miejsce warte odkrycia, a wciąż niezbyt oblegane, to Pulwy ledwie 40 min od Warszawy. Warto się tu wybrać ze specjalistą od obserwacji ptaków, nam udało się odkryć tę perełkę z Markiem z wycieczek-ornitologicznych. Przynajmniej raz powinno się pojechać na Pulwy właśnie z tej klasy przewodnikiem. Pulwy kuszą od wiosny, aż po późną jesień, zawsze spotkamy tu masę ptaków, każdy czas ma swoich innych bohaterów. Miejsce ma też niesamowity potencjał do fotografii, i to nie tylko tej ptasiej.

Czekamy na więcej propozycji wycieczek na Pulwy, w planach są nocne eskapady, a być może także astrofotografia. Rafał z MazovianWildlife i Marek z wycieczki-ornitologiczne.pl , z pewnością czymś nas tu jeszcze zaskoczą. Miejsce absolutnie do odkrycia dla każdego miłośnika przyrody z okolic Warszawy.

Fort Legionów – odkopane skarby i spotkanie z ich legendarnym poszukiwaczem

Fort Legionów, jeżeli znamy to kojarzy nam się głównie z restauracją lub targami śniadaniowymi. Niewielu wie, że kryje on fascynująca trasę turystyczną. Od kilku lat pieczołowicie odkopuje i przygotowuje ją do zwiedzania osobowość warszawskiej turystyki forteczno/speleologicznej Pan Zbyszek Rekuć. Owoce jego pracy możemy zobaczyć podczas wycieczki. Posłuchamy też o fascynujących historiach, jak ta z przekopem do Wisły i ucieczką więźniów.

Poza samym fortem nie mniej fascynującą jest możliwość obcowania z taką niesamowitą osobą, prawdziwym pasjonatem/ współczesnym odkrywcom skarbów. Lekcja szczególnie dla najmłodszych. Właśnie zakończyły się kolejne prace w Forcie i szykuje  się on do wznowienia wycieczek, warto skorzystać z pierwszej nadarzającej się okazji i odwiedzić Fort Legionów z przewodnikiem. Może tak się wkręcimy, że zaangażujemy się w pomoc przy eksploracji, wolontariat jest jak najbardziej możliwy, a nagrodą jest dostęp do fortyfikacyjnych perełek okolic Warszawy. Nie dostępnych na co dzień dla każdego.

W przypadku Fortu Legionów też mamy doskonałą informacje. Są już terminy najbliższych spacerów, For Legionów będziemy zwiedzać 22 maja o 10.00 i 13.00. Pojawi się też bardziej rozbudowana wycieczka tj Podziemnym Szlakiem Twierdzy Warszawa, ta zaplanowana jest na 28 maja na godz 11.00.

Żyrardów industrialna perełka z warszawazpawlem

Na koniec Żyrardów i fascynująca osada fabryczna. Wciąż trudno wyjść z podziwu, dlaczego to miejsce jeszcze nie cieszy się należną  mu turystyczna estymą. Wkrótce ma szanse się to zmienić, gdyż czynione są starania co do wpisania osady na listę Unesco. Jak można lepiej poznać sekrety tej industrialnej perełki, niż zwiedzając ją z osobą, która tam właśnie się urodziła i większość czasu spędziła w tym właśnie mieście.

Wyprawa do Żyrardowa z Warszawazpawlem daje nam takie właśnie super możliwości. Paweł wyrobił sobie markę na rynku walking tourów w Warszawie. Specjalizuje się w tematach związanych z judaikami, te naturalnie też warto poznać. Żyrardów jest jednak wyjątkowy i powinniśmy, czym prędzej go odwiedzić. Paweł organizuje wycieczki do Żyrardowa periodycznie, najbliższy termin preawizowany to 14 maja.

Polecamy z całego serca te wskazane wyżej  wycieczki grupowe, żadna z nich nas nie zawiedzenie a można też z dużą dozą prawdopodobieństwa założy iż 95% osób nie zna wskazanych wyżej miejsc. Wycieczki polecamy z racji na figury  organizujących je osób bo to one tworzą finalny turystyczny produkt. Warto wspierać  pasjonatów Adriana z Poludnika21, Rafała z MazovianWildife , Marka z wycieczki-ornitologiczne.pl, Zbyszka z Fortu Legionów i wreszcie Pawła z WarszawazPawlem. Nie zapominajmy też o Mazowiecka Puszcza i jej wspaniałych planach na wiosenno-letni sezon 2022.

7 maja rusza projekt Dni Puszczy wspaniała inicjatywa dla kochających przyrodę

 

Oby więcej takich wartościowych projektów na liście turystycznych produktów z okolic Warszawy

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze