wtorek, 18 czerwca, 2024

Zamek Czersk znowu żyje – majówka z rekonstruktorami, a tydzień później turniej rycerski

Zamek Czersk to bez wątpienie najbardziej aktywnie żyjący z zamków w okolicach Warszawy. W niedalekiej przeszłości odbywały się tu liczne ciekawe wydarzenia i wszystko wskazywało na dalszy pro turystyczny rozwój. Pandemia a później remont nieco przyhamowały te plany teraz czerska warownia wraca na właściwe tory. Warto odnotować, iż zamek doczekał się też nowej strony internetowej z dobrze funkcjonującym kalendarzem imprez.

Majówka z rekonstruktorami pasjonatami

Zaczynamy od tradycyjnej majówki historycznej na Zamku Czersk. Za projekt odpowiadają związani z zamkiem od wielu lat prawdziwi fascynaci historii z grupy Hanza. Podczas całego majowego weekendu możemy liczyć na pokazy rycerskich walk, rzemiosła, możliwość sprawdzenia się na torze łuczniczym, a nawet poznanie średniowiecznej mody. Te ostatnie pokazy z pewnością zainteresują płeć piękną.

Majówka na zamku Czersk to dobry powód, by wybrać się do czerskiej warowni z Warszawy rowerem, dysponując środkiem transportu możemy podjęciach i poznać też inne okoliczne atrakcje. Czeka na nas czerskie jezioro z historią czerskiej szkuty, niedaleko mamy też interesująca wyspę Rembezy.

Czerska majówka na zamku potrwa od 30 kwietnia do 03 maja, każdego dnia możemy liczyć na atrakcje w godzinach 11 -19.

Turniej rycerski na Zamku Czersk

A już w kolejny weekend dawno nie oglądana atrakcja, a mianowicie turniej rycerski. Turnieje rycerskie w Czersku zasłużenie cieszą się swoją estymą. W okolicach Warszawy trudno o podobne wydarzania tej skali, tym bardziej iż ostatnio swoje wewnętrzne problemy przeżywała konkurencyjna warownia w Liwie. Do Czerska chętnie stawiają się drużyny rekonstruktorskie z zaprzyjaźnionych zamków ziemi łódzkiej, zwykle więc spotkamy tu rekonstruktorów z Uniejowa czy tych związanych z ruinami przepięknie położonego zamku Besiekiery.

Zamek Besiekiery najbardziej malownicze ruiny w okolicach Warszawy?

W tym roku obok pokazów walk czekać na nas będą m.in koncerty muzyki dawnej, jak i pokazy sokolnicze, które zaproponuje czeska grupa Vamcos.

Największe emocje wzbudzi zapewne wieczorna bitwa, ta zaplanowano na sobotę o 19.30.

Kolejne wydarzenia na Zamku Czersk przed nami

Dobrze, że wracam na właściwe tory, po rekonstrukcyjnych wydarzeniach majowych przyjdzie nam czekać na kolejne niemniej ciekawe. Warto zaznaczyć w kalendarzu Noc Spadających Gwiazd na Zamku Czersk, czy koncerty Jazzowe. Na Koniec sezonu zostanie nam nowość, czyli Noc Grozy na Zamku Czersk.

Halloweenowych cyklicznych imprez w okolicach Warszawy wciąż brakuje, ta organizowana na Zamku Czersk skutecznie zapełniała tę lukę na turystycznym lokalnym rynku. Jeżeli interesuje nas historia i nie mamy planów na początek maja, to z pewnością propozycja wydarzeń na zamku Czersk jest godna rozważenia.

Noc Grozy Zamek Czersk – to jest to 🙂

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze