niedziela, 21 lipca, 2024

Halloween i Dziady w okolicach Warszawy – straszne atrakcje już za moment

 

Halloweenowe atrakcje w okolicach Warszawy zyskują na popularności z roku na rok. Dochodzą też te ukierunkowane na słowiańską tradycje Dziadów. Wygląda iż w tym roku atrakcji będzie trochę mniej, przez remont odpada bowiem wspaniała Noc Grozy na Zamku Czersk.

Dziady w Warowni Jomsborg – już w najbliższą sobotę czekają na nas Dziady u Wikingów w Warowni Jomsborg. Do Wikingów zawsze warto wpaść, tym bardziej iż to prawie centrum Warszawy. Czekać na nas będzie sporo „strasznych” atrakcji. Będą pokazy walk, tańców i saga. Sam obrzęd Dziadów już o zmroku czyli o 18.00.

Fire show Warszawa Maximus Heratikus zaszalał w Warowni Jomsborg

Halloween w Muzeum Świat Iluzji – Specjalne halloweenowe aranżacje będą na nas czekać w Muzeum Iluzji w Warszawie. Straszna instalacja startuje od najbliższego weekendu czyli 23 października. Potrwa do 1 listopada, czasu na jej odwiedzenie wcale nie będzie więc wiele.

W miejskiej Kniei tym razem Pieszo przez Bory – W Miejskiej Kniei u Pani Katarzyny można zamówić warsztaty z przygotowywania słowiańskich lalek motanek. Przy okazji dowiedzieć się też wielu ciekawych rzeczy o dawnych zwyczajach. W ten weekend jednak w Miejskiej Kniei impreza charytatywna z Pieszo przez Bory. Dobry powód by odwiedzić to niezwykłe miejsce tak blisko Warszawy.

Noc Grozy na Zamku Czersk – czekamy do przyszłego roku – niestety w 2021 roku wypadła nam bardzo dobrze rokująca straszna atrakcja. Noc Grozy na Zamku Czersk zdołała się już wspaniale wpisać w katalog późno jesiennych weekendowych super  atrakcji. Remont na Zamku uniemożliwił organizacje tego wydarzenia w tym roku. Czekamy na 2022 rok, może po remoncie przybędzie jakaś straszna lokalizacja w okolicach czerskiej warowni.

Noc Grozy Zamek Czersk – to jest to 🙂

Zielony Labirynt w Nieporęcie – tu także mamy zawsze na koniec sezonu straszne wydarzenie. Niestety z racji na brak naturalnej trwałości kukurydzianego labiryntu, zwyczajowo odbywa się ono dużo wcześniej niż Halloween. W tym roku Horror w Labiryncie mogliśmy przeżyć 24 września. Warto pamiętać o taj niebanalnej atrakcji i zaplanować jej wizytę w kolejnym nadchodzącym sezonie.

Zielony Labirynt – czyli buszując w kukurydzy pod Warszawą

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze