sobota, 25 maja, 2024

Andrzejkowy weekend i Nocne zwiedzenie na Zamku Chęciny

 

Już w najbliższy weekend 27-28 listopada czeka na Zamku Chęciny czeka na nas sporo atrakcji. Podczas całego weekendu zaplanowano liczne andrzejkowe aktywności, wisienką na torcie ma być zaś nocne zwiedzanie zamku. Odbędzie się ono w sobotę od 17.00.

Andrzejkowy weekend 27-28 listopada na zamku Chęciny

W sobotę i niedziele w czasie standardowego otwarcia zamku tj w godzinach 9-16 na zwiedzających będą czekać specjalne andrzejkowe atrakcje. Przede wszystkim jak przystało na Andrzejki będziemy mieli sporo różnego rodzaju wróżb i zabaw.

Główną atrakcją ma być postać tajemniczego guślarza, to on wprowadzi nas we wróżbiarski klimat. Z pewnością doświadczymy czarodziejskiego klimatu gór świętokrzyskich.

Nocne zwiedzanie zamku w sobotę od 17.00

Kwintesencją weekendowych atrakcji na zamku będzie z pewnością nocne zwiedzanie w klimacie magii. Zwykle Nocne Zwiedzania na zamku Chęciny odbywają się tylko w sezonie letnim, mają zresztą grono zagorzałych fanów. Z racji na ich niezwykły klimat.

Bywa iż na zamku są też wtedy organizowane Fire Show , z pewnością jest to jedna z najciekawszych scenerii gdzie możemy zobaczyć Fire Show w okolicach Warszawy.

Najlepsze iluminacje i fire show okolice Warszawy i nieco dalej:)

Podczas Nocnego Zwiedzania będziemy mieli okazje poznać wróżby dotyczące przyszłości, spotkamy też miejscowe duchy, Mrocznego rycerza i Białą damę. Wszystko w klimacie średniowiecznego czary-mary. Coś w stylu Nocy Grozy na Zamku Czersk tyle że mniej haloweenowo a bardziej średniowiecznie-andrzejkowo.

Na sobotnie wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja , można jednak spróbować kupić bilety przed samym wydarzeniem, w godzinach 16.30-17.00.

Okolice Kielc to masa ciekawych atrakcji

Wypad na Zamek w Chęcinach można łączyć z odwiedzinami w innych turystycznych atrakcjach świętokrzyskiego. Najmłodszych może bardzo zaciekawić Oceanika Chrusty, to ciekawe mini oceanarium pozwala poczuć klimat raf koralowych.

Miejsce jest też dobrą bazą noclegową/wypadową do innych atrakcji, a w listopadzie mamy nawet promocje na noclegi 2+1 to pozwala na komfortowy weekend od piątku do końca weekendu. Warto śledzić tego rodzaju promocje, mogą być przydatne przy poza-sezonowych wypadach w świętokrzyskie.

Nie zapominajmy też o nowo otwartych Tropikalnych basenach Binkowski, usytuowane w pięknym miejscu niedaleko klimatycznej Kadzielni, dają poczucie prawdziwego relaksu. Kolorowe światła, palmy i zjeżdżalnie zachwycą naszych najmłodszych.

Już wkrótce powinny ruszyć też świętokrzyskie stoki, te najbliższe Warszawie jak Krajno, kuszą opcją nocnej jazdy i specjalnymi tematycznymi wydarzeniami. Jak na przykład jazda z pochodniami. Wypad na narty do Krajna to kolejna okazja by eksplorować pobliskie atrakcje, jak turystyczne szlaki w okolicach Łysicy.

Nocna jazda z pochodniami Sabat Krajno – super frajda dla dzieciaków 🙂

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze