piątek, 1 marca, 2024

Balonowe atrakcje w okolicach Warszawy sezon 2022 będzie bogaty

Któż nie chciałby polecieć balonem, w okolicach Warszawy na co dzień nie jest o to łatwo. Jest jednak na to remedium, balonowe imprezy, które coraz częściej goszczą w okolicach stolicy. W tym roku szykuje się prawdziwy urodzaj, startujemy już w kwietniu. Warto wybrać któraś z nich, by oglądać, fotografować, a może właśnie polecieć balonem.

Raszyn/Falenty pokazy balonów z czasów braci Montgolfier

Zaczynamy jeszcze w kwietniu, podczas wspaniałego historycznego pikniku czasów napoleońskich/Księstwa Warszawskiego zaplanowano dodatkowe tym razem balonowe atrakcje.

Ma się odbyć pokaz repliki balonu z czasów braci Montgolfier z XVIII wieku. Warto wpaść do Falent /Raszyna w sobotę 23 kwietnia, z pewnością nie będziemy żałowali, balonowy pokaz będzie prawdziwą wisienką na torcie.

Ogrodowa Fiesta Balonowa w Koszelewie tuż po majowym weekendzie

Prawdziwa balonowa nowość w okolicach Warszawy czeka na nas już w maju. Na drugi weekend maja przypada bowiem Fiesta Balonowa Ogrodowe Pasje organizowana przez PGR Koszelew. Koszelew jest naprawdę blisko Warszawy, a przy okazji możemy też odwiedzić mniej znane pojezierze, jezioro Zdworskie i inne akweny czekają na turystów z Warszawy.

W ramach fiesty zaplanowano sporo balonowych atrakcji, pokazy, loty na uwięzi i te z prawdziwego zdarzenia. Będzie też możliwość komercyjnych lotów balonem. Warto skorzystać z takiej okazji i zapuścić się w mniej eksplorowane przez warszawiaków okolice.

Warszawska fiesta balonowa 10-12 czerwca

Balony będziemy mieli tez w samej Warszawie. Kolejna Warszawska fiesta balonowa w tym roku będzie organizowana 10-12 czerwca. Organizatorzy zapowiadają w tym roku jeszcze więcej atrakcji towarzyszących. Mimo iż nad samą Warszawą nie jest łatwo latać, to jednak podczas warszawskiej fiesty to się udaje, i to jak. Film z fiesty, które odbywały się w zeszłych latach można obejrzeć na profilu Balonowej Strony Nieba.

Fly Fest w Piotrkowie Trybunalskim lipiec

Tradycyjnie w lipcu przychodzi czas na Piotrków Trybunalski i jego Fly Fest. Piotrków jest bardzo silnym ośrodkiem różnorodnych aktywności lotniczych, balony są, więc tylko jednym z elementów Fly Festu. Jeżeli jednak interesują nas pokazy lotnicze albo chcielibyśmy się dowiedzieć więcej o skokach ze spadochronem to tym bardziej trzeba udać się do Piotrkowa.

Przy okazji można zaplanować poznanie piwnego produktu turystycznego. W Piotrkowie mamy bowiem wieloletnie tradycje piwowarskie, rzemieślnicze browary, a nawet piwne spa. To wszystko bardzo ładnie opakowano w produkt, który ma zachęcać do odwiedzenia tego często turystycznie pomijanego miasta. Nie będzie lepszej okazji by go poznać, niż wspomniany lipcowy Fly Fest.

Balony nad Nałęczowem spektakularne pokazy, które trzeba zobaczyć

Letni sezon balonowych pokazów puentują tradycyjnie zawody balonowe w Nałęczowie. To balonowa atrakcja, która ma swoich zagorzałych fanów. Dziesiątki balonów latających wokół tego uzdrowiska robi wrażenie, jest też okazją na piękne zdjęcia.

Szczególnie widowiskowe są  nocne pokazy, w tym nocne loty na uwięzi. Jeżeli do tej pory nie udało nam się zobaczyć balonów latających nad Nałęczowem to latem nadarzy się kolejna okazja. 17. edycja zawodów jest zaplanowana na pierwszy weekend sierpnia, a dokładniej cała balonowa fiesta zacznie się jeszcze w czwartek 4 sierpnia.

Loty balonem nad Biebrzą wiosna i jesień to najlepszy czas

Powyższe imprezy z pewnością natchną nas do większej balonowej przygody. Nie ma chyba lepszego pomysłu na lot balonem w okolicach Warszawy, niż ten wykonany nad Biebrzą. Lataniebalonem.pl organizuje periodycznie loty nad podlaską Amazonią, krainy Biebrzy i Narwi z perspektywy balona dają niesamowite wrażenie.

Ruszył sezon na loty balonem i tratwy na Biebrzy – lataniebalonem.pl 🙂

A gdy wkręcimy się w lotnicze klimaty, to warto pamiętać o paralotniowych wycieczkach, które możemy odbyć bardzo blisko stolicy, przepiękną krainę Świdra, a nawet samą Wisłę możemy eksplorować z paralotniowa-puznowka.pl. Lotniczych atrakcji w okolicach Warszawy nigdy dosyć.

Lot paralotnią w okolicach Warszawy – niesamowita przygoda z paralotniowa-puznowka.pl

By nie przepuścić żadnej kluczowej informacji o balonowych atrakcjach w okolicach Warszawy warto śledzić FB profil Balonowa Strona Nieba.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze