sobota, 2 marca, 2024

Tropimy łosia, bobra a nawet wilka a za moment czas na sowy

Tropienie łosia w okolicach Warszawy, tak to możliwe i to już w najbliższy weekend. Wybieramy się ponownie na wycieczkę z Mazovian Wildlife, by wspólnie podglądać dziką zwierzynę. Po łosiach przyjedzie czas na bobry, ta wycieczka zaplanowana jest na ostatni weekend stycznia. W lutym prawdziwa gratka, wyprawa z WawaGra/Południk21 na wilki nad Biebrzę. Póżniej czekamy już na Dzień Sowy, w tym roku będzie jeszcze więcej ciekawych wycieczek z tej włąśnie okazji. A póżniej to już wiosnne obserwacje migrujących ptaków w okolicach Warszawy.

Tropienie zwierząt w okolicach Warszawy

Tropienie Łosia w Puszczy Kamienieckiej tuż obok Warszawy

Kolejna super ciekawa wycieczka na obserwacje przyrody już 16 stycznia. Ruszamy z Mazovian Wildlife by wspólnie tropić łosie w Puszczy Kamienieckiej. Zima to doskonały czas na bliskie spotkanie z tymi wielkimi zwierzętami. Są one podczas tej pory roku lepiej widoczne. Łatwiej też natknąć się na mini stada w postaci matek z młodymi łoszakami.

Mimo iż łoś nie jest zwierzęciem terytorialnym to można założyć iż nasi przewodnicy znają doskonale jego rewiry w Puszczy Kamienieckiej. Pewnie uda nam się zbliżyć do ostoi łosia. Na wycieczce dowiemy się też masy ciekawych rzeczy o zwyczajach i życiu tych zwierząt. Które jako jedne z niewielu prawie kompletnie nie boją się człowieka, z ich perspektywy wygląda on bowiem dość mizernie.

Wycieczka na tropienie Łosia, zaplanowana jest na 16 stycznia, potrwa od 8 do 13 startujemy z Wyszkowa. Obowiązuje specjalna 50% zniżka dla rodzin z dziećmi.

Warto też pamiętać iż warsztaty z tropienia dzikich zwierząt organizuje  w swojej bazie survivalowej tuż pod Warszawą Łukasz Tulej. Lasy w okolicach Wólki Węglowej obfitują w dziką zwierzynę, także tutaj możemy  uczyć się tropienia. Zajęcia rezerwujemy na zamówienie, może to być bardzo ciekawa rodzinna przygoda.

Tropienie i obserwacje bobrów

W ostatni weekend stycznia Mazovian Wildlife zaprosi nas na tropienie i obserwacje bobrów. Tych ssaków mamy w okolicach Warszawy z roku na rok coraz więcej. Może warto dowiedzieć się cennej wiedzy o ich trybie życia.

Przewodnicy z Mazovian Wildlife gwarantują przednią krajoznawczą bobrzą wycieczkę.

Tropienie wilków nad Biebrzą z WawaGra/Południk21

Wilczych tropów nad Biebrzą możemy poszukać wybierając się na nocną wycieczkę z WawaGra/Południk21. Ruszamy 19 lutego o 18, powrót po nocnym trekkingu i ognisku zaplanowano na 20 lutego około godziny 9.

Oprowadzać nas będzie słynna Biebrzańska Wiedźma Agnieszka Zach. To z nią poszukamy śladów wilka a także posłuchamy o jego zwyczajach i podobieństwach miedzy wilkiem i człowiekiem. W dobrych przed covidowych czasach mogliśmy spotkać Panią Agnieszkę na turystycznych targach w Łodzi czy Warszawie, gdzie na podlaskim stoisku opowiadała o wszystkim co najlepsze ma kraina Biebrzy. Teraz możemy poznać jej królestwo wraz z magiczną Stodołom Snów. Szczegóły dotyczące wycieczki na stronie evenea.

Wycieczki na tropienie wilków to prawdziwy rarytas, z czasem będzie ich pewnie więcej. Jako iż wilki przybliżają się do Warszawy, mogliśmy o nich posłuchać podczas wyprawy na Sowy w lasy garwolińskiej, a także na ostatniej wyprawie z Puszczą Mazowiecką na mazowieckie kręgi i czarci dół.

Obserwacje Sów i Dzień Sów 2022 w okolicach Warszawy

W lutym i marcu w centrum zainteresowania krajoznawczych  wycieczek będą  ponownie sowy. Mazovian Wildlife planuje nocną wycieczkę na sowy jeszcze w lutym, być może uda się już zanocować w kazaskich jurtach które lada chwila rozstawi Agroturystyka przy Piecu.  Z pewnością tak jak inne wyprawy na obserwacje ptaków z Mazovian Wildlife także ta na sowy będzie wyjątkowa.

Obserwacje ptaków z przewodnikami pasjonatami Mazovian Wildlife

W marcu czeka na nas tradycyjny dzień Sów w okolicach Warszawy. Ta impreza stale się rozrasta, rośnie liczba spacerów i wydarzeń organizowanych w jej trakcie. Zawsze można liczyć na te organizowane przez Kampinoski Park Narodowy. W zeszłym roku po raz pierwszy arcyciekawą nocną wycieczkę na Sowy zorganizowała WawaGra/Południk21, warto śledzić plany miejmy nadzieje iż także w tym roku będziemy mogli tropić sowy wspólnie z leśnikami.

Noc Sów niesamowita wycieczka trekking w okolicach Warszawy – absolutny hit

Pierwsza okazja od Mazovian Wildlife już w lutym, kolejne przyjdą zapewne w marcu.

 

 

 

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze