sobota, 2 marca, 2024

Wioska pod Kogutem czyli wieś w bezpośredniej bliskości miasta

Dla szukających rodzinnej rozrywki w wiejskim kilmacie Wioska pod Kogutem jest idealną propozycją. Położona na południe od Warszawy, tuż za Piasecznem zapewnia pyszną zabawę dla całej rodziny na wiele godzin. Na chętnych, którzy chcieliby tu spędzić nocleg czekają też kameralne domki.

Wioska pod Kogutem doskonale wpisauje się w trend poszukiwania swojskich/wiejskich klimatów w bezpośredniej bliskości miasta. W ostatnim czasie takich atrakcji powstaje coraz więcej i wszystkie radzą sobie zaskakująco dobrze. Wkrótce przygotujemy pełne zestawienie atrakcji w tej kategorii, już dziś jednak możemy zdradzić, iż na kierunku południowym Wioska pod Kogutem nie ma konkurencji.

Właśnie w tych dniach wioska szykuje się do nowego sezonu, a ten przyniesie naturalnie sporo nowości. Pojawią się nowe zwierzęta, poprawie ulegnie też infrastruktura. Do zwierzęcej ekipy wioski dołączyła już piękna ruda szkocka krowa, wkrótce spodziewamy się też emu, a to nie koniec nowości.

Na odwiedzających wioskę czekają tradycyjnie wiązane z Polską zwierzęta wiejskie: kury, kaczki, króliki, kozy, koniki i krowy. Znajdziemy tu też pawie a także egzotyczne mega kolorowe bażanty.

Szczególną uwagę w najbliższym sezonie przyciągną konie. Ich stado jeszcze się powiększy, a wszystko pod kątem specjalnych dodatkowych atrakcji jakim będzie m.in. weekend w siodle. Wioska pod Kogutem już w połowie kwietnia (15 IV) zaprosi wszystkie dzieci chętne by spróbować jazdy konnej do siebie na konną niedzielę. Specjalne atrakcyjne ceny zachęcą do spedzenia tu całgo dnia. Tradycyjnie dużą popularonością cieszą się też wakacyjne obozy nauki jazdy konnej.

Tematyczne weekendy, które zacznie właśnie konna niedziela to kolejna nowość sezonu 2018. Po koniach przyjdzie czas na weekend z rekonstruktorami historycznymi, którzy przybliżą epokę średniowiecza, w planach jest też cyrkowy weekend. Zdecydowanie ta nowa inicjatywa przysporzy Wiosce pod Kogutem dodatkowych fanów.

Poza zabawą ze zwierzętami na odwiedzających czaka plac zabaw, jest tu też dość duże boisko do piłki nożnej. Te atrakcje z pewnością urozmaicą nasz pobyt. Zaletą wioski jest to, że możemy tu przyjechać z własnym zwierzakiem, naturalnie psy muszą być na smyczy i pod stałą opieką właściciela.

Na miejscu do dyspozycji odwiedzających jest restauracja i bar.

Lokalizacja wioski sprawia, że bardzo dobrym pomysłem może być połącznie wizyty w tym miejscu z uczestnictwem w historycznych wydarzeniach na Zamku Czersk. Dla głodnych większej ilości wrażeń ciekawą opcją może być odwiedzenie nieodległego parku linowego w Pęcławie. Jako, że usytuowany jest nieco na odludziu, nie ma tu zwykle kolejek, choć ceny nie należą też do najniższych. Jego zdecydowanym wyróżnikiem jest jednak wysokość i „słupy – palmy”, na których opiera się konstrukcja całości. Od nich też otrzymał swą nazwę Park Linowy pod Palmami.

Na koniec warto poświęcić dwa słowa obsłudze Wioski pod Kogutem. Jest to firma rodzinna i bez wątpienia znajdziemy tu prawdziwie rodzinną, ciepłą i pro kliencką atmosferę, co także zachęca do ponownych odwiedzin w tym miejscu. Jeżeli szukamy atrakcji ze zwierzętami w okoliach Warszawy to z pewnością warto polecić to właśnie miejsce.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze