niedziela, 21 kwietnia, 2024

Ziołowe spacery i warsztaty – pomysł na relaks i edukację z Zielarski kącik Kari Konstancin-Jeziorna

Konstancin kojarzy się nam głównie z tężnią solankową i przedwojennymi willami. Teraz do tych atrakcji dochodzi kolejna – ziołowa, swoją ziołową ofertę edukacyjną prezentuję Zielarski kącik Kari.

Lata nauki i praktyki czas na dzielenie się wiedzą

Zielarski kącik Kari to projekt, który rósł w ciszy i skupieniu podczas ostatnich lat. Pani Karina od najmłodszych lat interesowała się ziołami, z czasem skończyła studia przyrodnicze na Wydziale  Leśnym SGGW w Warszawie.  Później dalej zgłębiała ziołową wiedzę pod okiem bardziej doświadczonych zielarzy. Sam ziołowy projekt pod nazwą Zielarski kącik Kari ma już 7 lat swojej historii, 7 lat nauki i praktyki w terenie.

W tym czasie Pani Karina przeprowadziła samodzielnie wiele zajęć edukacyjnych: spacerów botanicznych, warsztatów, pokazów i wykładów ziołowych. Dla szerokiej grupy społeczeństwa – od najmłodszych, po seniorów, na terenie całego kraju. Bogaty bagaż ziołowych doświadczeń pozwala na odważne wyjście z ofertą edukacji ziołowej. Mamy więc od niedawna oryginalny nowy produkt turystyczny malowniczego uzdrowiska. Obok organizowanych cyklicznie ziołowych spacerów botanicznych, już wkrótce dojdą warsztaty, pokazy i prezentacje we własnej, nowo otwartej pracowni w Konstancinie.

Spacery ziołowe po Konstancinie

Piękne otoczenie przyrody wokół Parku Zdrojowego w Konstancinie zachęca do spacerów. Umożliwia poznanie szerokiej listy gatunków ziół do wykorzystania kulinarnego, leczniczego, kosmetycznego. To właśnie jest głównym obiektem edukacji w czasie ziołowych spacerów. Mieliśmy możliwość osobistego poznania tych możliwości.

Miejsca wystarczy dla każdego, by wspólnie nauczyć się rozpoznawania pospolitych gatunków ziół, posłuchać o ich nadzwyczajnych właściwościach oraz poczynić samodzielne zbiory. W trakcie zajęć w terenie pod okiem zielarki można wykonać zielnik z napotkanych roślin. Tradycyjny, bądź w formie elektronicznej/fotograficznej.

Już za moment, w drugiej połowie lipca powstawanie Ziołowa Pracownia pod szyldem Zielarski kącik Kari, gdzie odbywać się będą ziołowe wydarzenia, pokazy. Ziołowe spacery to tylko jeden z pomysłów na promocje ziołowej, przyrodniczej edukacji w uzdrowisku.

Już za moment w Konstancinie ruszy Ziołowa Pracownia Zielarskiego kącika Kari. Miejsce jest już wybrane i powoli szykuje się na otwarcie, które przewidziano jeszcze w lipcu. Własna pracownia pozwoli rozwinąć skrzydła Zielarskiemu kącikowi. Będą tu możliwości organizowania warsztatów z ziołowej kosmetyki, dzikiej kuchni na bazie dzikich roślin jadalnych czy snucie opowieści o leśnej apteczce z elementami survivalu i bushcraftu. Pomysłów na ciekawą
pracę edukacyjną z ziołami jest naprawdę wiele.

Inauguracja Ziołowej Pracowni i szereg ciekawych ziołowych wydarzeń w Konstancinie

Warto śledzić, profil Zielarski kącik Kari na FB I Instagramie w poszukiwaniu ziołowych inspiracji, informacji o ziołowych wydarzeniach oraz przede wszystkim o rychłym otwarciu pracowni. Będzie mu bowiem towarzyszyć szereg ciekawych wydarzeń i aktywności z ziołami w roli głównej. Spodziewamy się wizyt wielu ciekawych ludzi z pasją, którzy dodatkowo nadadzą temu wydarzeniem większej rangi. Będzie Pani Kasia Mikulska z niesamowitego ośrodka edukacji W
Miejskiej Kniej pod Skierniewicami, autorka kilku bestsellerowych ziołowych książek, szykowane są też inne niespodzianki. Jedna z ciekawszych okazji by spotkać prawdziwych pasjonatów w zasadzie nie ruszając się daleko z Warszawy.

Leśne życie – ekstremalna przygoda w Miejskiej Kniei – godzinę drogi od Warszawy

Zielarski kącik Kari – po spacerach ziołowych czas na  zakupy w sklepie

Oczywiście już dzisiaj możemy po udanym ziołowym spacerze kupić ziołowe produkty oferowane przez Zielarski kącik Kari w sklepie internetowym. Po otwarciu Pracowni będzie to możliwe także stacjonarnie. W ofercie sklepiku są m.in.: ziołowe herbaty, kawy roślinne, ziołowe octy i maceraty olejowe, miody i produkty od pszczele, ziołowa kosmetyka: pilingi, ręcznie wykonane mydła ziołowe, świece zapachowe i do masażu, książki
zielarskie.

Warto zapoznać się też z autorskimi ziołowymi zeszytami w formie elektronicznej. Są one dostępne w sklepie internetowym, zawierają ziołowe inspiracje dla początkujących adeptów zielarstwa, z popartymi praktyką przepisami na proste i skuteczne ziołowe specyfiki dla zdrowia, urody i smaku.

Nie możemy się doczekać powstania Ziołowej Pracowni w Konstancinie, każda turystyczna, oryginalna atrakcja w okolicach Warszawy cieszy. Tym bardziej, iż jest duża szansa że cyklicznie będziemy spotykać tu ludzi z pasją, którzy dodatkowo chętnie się nią dzielą. Do zobaczenia na ziołowych spacerach i warsztatach w Konstancinie, Zielarski kącik Kari z
pewnością nas nie zawiedzie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pamiętajmy też o lawendzie lipiec to jej czas, w kąciku kupimy m.in lawendowe mydło. Może z czasem ziołowe/lawendowe warsztaty od Ziołowy kącik Kari odbędą się na lawendowym polu blisko Warszawy. Lavendowa Dolina wydaje się idealnym miejscem na tego typu pokazy.

Lavendowa Dolina pole lawendy blisko Warszawy

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze