sobota, 2 marca, 2024

Weekend 10-11 lipca sporo historyczny atrakcji ale też róże, balony i koncerty w okolicach Warszawy

Najbliższy weekend lipca nie obfituje w atrakcje w okolicach Warszawy, tak mocno jak ten pierwszy. Zawsze jednak znajdziemy jakieś ciekawe wydarzenie, które może uatrakcyjnić nasz wypad na weekend ze stolicy. W ten właśnie weekend warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych historycznych rekonstrukcji / wydarzeń.

1/ W służbie dwóch cesarzy – historyczny piknik Okuniew

Po raz kolejny rekonstruktorzy zawitają do Okuniewa. Tym razem nie będzie to husaria a wojska z czasu Napoleońskiego i  powstań  XIX wieku. Stowarzyszenie Artylerii dawnej Arsenał gwarantuje super zabawę. Gratka dla dzieci i fanów historii.

2/ Święto Róż w Końskowoli

Jedna z różanych stolic Polski zaprasza na swoje święto. Kumulacja wydarzeń w niedziele, wystawy i pokazy tych pięknych kwiatów. Będzie można też podziwiać nowe różane nasadzenia w centrum miasta. Nie zabraknie różanych smakowitości.

2/ Koncerty nad Bugiem w Wyszkowie

Alternatywne i flisackie klimaty mogą skusić nas na wypad do Wyszkowa. Tam czeka m.in koncert Hambenach. Można było popłynąć nań, drewnianą łodzią z Taxi Wisła. Kto się nie załapał będzie mógł popływać po Bugu już tam na miejscu.

3/ Dni Tykocina – może zaplanować wypad na Podlasie

W dniach 10-11 lipca mamy też dni Tykocina, wyjątkowy czas by zaplanować wypad do tego klimatycznego podlaskiego miasteczka. Zaplanowano szereg atrakcji m.in. zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obóz wojsk polskich z epoki hetmana Czarneckiego i wiele więcej. Sporo będzie działo się też na zamku.

4/ Wakacje z historią 1863/64 Ostoja Dworska

Weekend pełen historycznych atrakcji związanych z powstawaniem styczniowym. Bohaterów ze świętokrzyskiego możemy zazwyczaj spotkać podczas powstańczych wydarzeń bliżej Warszawy. Tym razem będą się prezentowali w swoim mateczniku pod Kielcami. Gdybyśmy planowali wypad w Góry Świętokrzyskie, to może warto dodać wizytę w Ostoi Dworskiej.

5/ Balonowa Fiest w Białymstoku

Od piątku trwa też balonowa fiesta w stolicy Podlasia. Będą też baloniarze znad Biebrzy którzy zapraszają na niesamowite loty balonem ze swojej głównej bazy.

6/ Dzień otwarty u Wikingów 11 lipca

W niedziele ponownie zapraszają nas Wikingowie z Twierdzy Jombsborg. W tym przypadku nie musimy jechać daleko bo atrakcja jest w samej Warszawie. U Wikingów zawsze jest fajnie.

Warto wykorzystać moment że upał ma nieco zelżeć i zorganizować ciekawy wypad w okolice Warszawy. Poza wymionami wyżej atrakcjami można skorzystać z kwitnienia lawendy i odwiedzić np. lavendową Dolinę bardzo blisko Warszawy.

Lavendowa Dolina pole lawendy blisko Warszawy

W zeszły weekend ruszyła też zupełnie nowa atrakcja Drezyny Nadwiślańskie w Karczmiskach bardzo blisko Kazimierza Dolnego.

Nadwiślańskie Drezyny ruszają – super atrakcja w okolicy Kazimierza

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze