niedziela, 21 kwietnia, 2024

TAXI Wisła bogaty plan rejsów na wakacje Bug i Wisła – koncerty i rzeczne wydarzenia

Taxi Wisła jeden z kultowych tradycyjnych flisackich wiślanych „armatorów” opublikował plan turystycznych rejsów na wakacje. Będą pływać że aż miło. Warto pomyśleć o wyprawie z Warszawy choćby na jeden odcinek, jest to naprawdę unikalna okazja by zobaczyć świat z perspektywy rzeki. Tym bardziej że teraz wybór jest szeroki.

Z Taxi Wisła na koncerty – Czeremszyna i Hambawenah a później Kazimiernikejszyn

Ekipa Taxi Wisłą to wielcy fani alternatywnej, dobrej muzyki. W turystycznej ofercie rejsów z Warszawy nie mogło zabraknąć wypraw których celem są właśnie koncerty. Zaczynamy od pierwszego weekendu lipca, popłyniemy Bugiem do Kamieńczyka, tam czeka na nas koncert Czemerszyny.

A już w kolejny weekend powtórka wycieczki po Bugu, tym razem celem będzie Wyszków. W Wyszkowie wystąpi wielce uznawana przez wiślaną brać grupa Hambawenah.

Zaraz po tym weekendzie ekipa Taxi Wisła wyrusza na koncertowy festiwal Kazimiernikejszyn. To już kilkudniowa wyprawa, sam pobyt na Festwialu to dni 14 -18 lipca. Z Kazimierza płyną dalej odwiedzić flisaków w Sandomierzu.

Sierpień pełen atrakcji rejsy do Torunia, Festiwal Wisły i Most Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą

Także sierpień jest pełen rejsowych planów. Tym razem rządzić będzie kierunek północny. Od 9 do 14 sierpnia zaplanowano rejs do Torunia. Później Taxi Wisła będzie kręcić się po okolicach Torunia, tradycyjnie  w okolicy 15 sierpnia mamy tam Festiwal Rzeki Wisły. Powrót do Warszawy zaplanowano na 20 sierpnia.

W końcówce miesiące po raz kolejny ruszymy na północ, 27 sierpnia popłyniemy do Czerwińska. W Czerwińsku nad Wisłą czeka na nas ciekawa historyczna impreza Most Jagiełły. Rejs do Czerwińska to jedna z ciekawszych propozycji jeżeli nie dysponujemy możliwością wybrania się z Taxi Wisła na dłuższe wyprawy. W jego ramach możemy bowiem popłynąć np tylko do Modlina, by nacieszyć się jednym z piękniejszych widoków, tym na ruiny spichlerza i twierdze Modlin.

Zaletą tego rejsu jest też fakt iż zarówno z Modlina jak i Czerwińska wrócimy sprawnie do Warszawy, pociągiem bądź autobusem. Podobną zaletę mają rejsy po Bugu do Kamieńczyka czy Wyszkowa.

Taxi Wisła się rozwija ma już zadaszenie na Byku Olendrze

Tak ambitnych planów nie dało by się zrealizować bez rozwoju wiślanych jednostek jakie są do dyspozycji Taxi Wisła. Nie tak dawno podstawową łodzią był bowiem bat Zygmunt. Bardzo sprawny ale jednak często zbyt mały by móc zabrać w dłuższy rejs grupę osób.

Od kilku sezonów Taxi Wisła dysponuje większą jednostką Bykiem Olendrem. W ostatnim czasie dostał on dodatkowe zadaszenie, co doskonale chroni zarówno podczas upałów jak i burz. Na Olendrze mamy też dużo więcej miejsca. Umożliwia to turystyczny rozwój oferty Taxi Wisła.

Poza dalszymi eskapadami czekają też na nas krótsze wypady, te na wiślane wyspy czy wschód słońca na Wiśle. Na nie warto polować już po sezonie wakacyjnym. Wschody słońca z wiślanymi mgłami są naprawdę niesamowite. Wiślane rejsy tradycyjnymi łodziami to bez dwóch zdań jedna z turystycznych atrakcji okolic Warszawy którą trzeba zaliczyć.

Szczegóły oferty Taxi Wisła na profilu FB albo pod numerem telefonu 605 143 904.

 

 

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze