sobota, 25 maja, 2024

Plaża jezioro Słopsk rewelacja – to może być miejsce nr 1 nad wodą w okolicach Warszawy

Do niedawna dawna żwirownia jezioro Słopsk była dzikim kąpieliskiem. Miało to swój urok, brak było jednak infrastruktury. Od roku mamy tu, jednak wielką rewolucyjną zmianę, w połączeniu z doskonałym dojazdem z Warszawy, innymi atrakcjami w okolicy to mega kandydat na nr 1 wśród miejsc nad wodą w okolicach Warszawy.

Plaża /Jezioro Słopsk – wielki park wodny i dwie strzeżone plaże

Zmiany jakie dokonały się nad jeziorem Słopsk są pozytywnie szokujące. Można je łatwo uchwycić, porównując nie tak dawne zdjęcia z obecnym wyglądem obiektu.

Właściciel miejsca podjął jedyną słuszną decyzje zainwestował w infrastrukturę. Mamy więc obecnie nad Jeziorem Słopsk imponujący park wodny. Hydro Warrior to 7 tys. metrów wodnych atrakcji. Tego nie powstydziłyby się wielkie wodne obiekty na Mazurach.

Dostaliśmy też drugą plażę, uporządkowano teren wokół jeziora, a co ważniejsze jest też infrastruktura gastronomiczna i sanitarna. Tego dawniej brakowało najbardziej.

Nie bez znaczenia jest też obecność ratowników, jezioro jest bowiem dość głębokie. Wszak de facto jest to wypełniona wodą dawna żwirownia. Obecność ratowników istotnie poprawia bezpieczeństwo kąpieli. Dokonane na miejscu zmiany imponują, biorąc pod uwagę fakt, iż wciąż mamy w okolicach Warszawy deficyt miejsc do kąpieli to możemy się spodziewać, iż Słopsk może śmiało bić się tutaj o palmę pierwszeństwa.

Tym bardziej iż miejsce musi też w swojej polityce cenowej pogodzić oczekiwania lokalnej społeczności z tym, co mogą zapłacić goście z Warszawy. Ceny będą wiec raczej rozsądne.

Plaża / Jezioro Słopsk – obok mamy też inne ciekawe atrakcje

Warto pamiętać, iż w okolicy/ po drodze nad jezioro w Słopsku czekają na nas inne atrakcje. Przede wszystkim w sierpniu nie możemy pominąć położonego tuż przy trasie S8 wrzosowiska Mostówka. Jest to jedno z najpiękniejszych wrzosowisk w okolicach Warszawy. Choć z pewnością niejedyne.

Najpiękniejsze wrzosowisko pod Warszawą – Mostówka – czas na wrzosy

Inne ciekawe miejsce znajduje się kawałeczek dalej nad Bugiem, to Kuligów. Tutaj mamy bardzo ciekawy skansen, gdzie periodycznie odbywają się dodatkowe ciekawe wydarzenia. Właśnie w lipcu i sierpniu mamy możliwość zwiedzania skansenu z przewodnikiem gratis. Fajna lekcja żywej historii dla dzieci.

W Kuligowie nad Bugiem mamy też mini plaże, może to być alternatywa w sytuacji, gdyby z jakichś względów obiekt nad jeziorem Słopsk był zamknięty (niepewna pogoda/ ryzyko burz). Bardziej wytrwali łowcy przyrodniczych perełek mogą udać się nad urokliwe leśne jezioro Krogulec/ Kręgulec. Miejsce naprawdę magiczne. W sam raz na leśne spacery.

Plaża Jezioro / Słopsk – będzie jeszcze więcej inwestycji, wzór dla Julinka

Wydaje się, iż powodzenie nowego projektu nad Jeziorem Słopsk jest pewne. Sukces finansowy może skłonić właścicieli do dalszych inwestycji. Ciekawy może być pomysł uruchomienia miejsca do noclegów lub postawienie domków podobnych do tych jakie stanęły przy polu lawendy Siwianka, także usytuowanym bardzo blisko Warszawy.

Noclegowa infrastruktura pomogłaby sięgnąć po klienta na wydarzenie specjalne, wieczory panieńskie imprezy firmowe etc. Swego czasu jezioro słynęło też z dużych ryb, możliwości zjedzenia ryby na miejscu, przyciągnęła by kolejnych klientów. Pomysłów na rozwój z pewnością nie brakuje.

Rozmach i stałe poszerzanie palety atrakcji nad jeziorem w Słopsku to także materiał do przemyśleń dla Parku Rozrywki Julinek. Tutaj od lat dyskutowano nad wielką wodną inwestycją. Z pewnością nie ma tu tyle miejsca co w Słopsku, ale też przecież go nie brakuje. Wodne atrakcje byłyby doskonałym uzupełnieniem parku linowego, jednego z największych w okolicach Warszawy ale też cyrkowych atrakcji. Słopsk nie ma tych zalet, także przy nieco gorszej pogodzie może mieć problem, Julinek może ten efekt niwelować i trzymać wodną infrastrukturę otwartą dużo dłużej. Być może nawet oba miejsca mogłaby współpracować, tak by wodna infrastruktura ze Słopska pracowałaby (częściowo) dłużej w Julinku np. we wrześniu.

Plaża Słopsk – odrobina więcej reklamy i będzie wielki sukces – miejsce jest na to gotowe

Co zaskakujące wciąż mamy stosunkowo mało publikacji o tym nowym, wspaniałym, wodnym miejscu w okolicach Warszawy. Wkrótce zapewne to się zmieni. Obecne 30 stopniowe upały sprawiają, iż mieszkańcy Warszawy i okolic desperacko szukają miejsca nad wodą.

Plaża/ Jezioro Słopsk są już na to gotowe, w tym sezonie mamy wszak do dyspozycji jeszcze więcej miejsca, każdy znajdzie tu coś dla siebie. A w połączeniu z wymienionymi atrakcjami mamy idealny mix na udaną wyprawę nad wodę w okolicach Warszawy. Jeżeli nie znacie jeszcze nowej plaży/ jeziora Słopsk – obecnie znanego jako Summer Playground to warto to nadrobić. Wydaje się, iż to może być miejscówka nr 1 nad wodą, ma ku temu wszelkie argumenty.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze