sobota, 20 kwietnia, 2024

Nowe wodne atrakcje w Parku Rozrywki Julinek

Wszystko wskazuje na to, że również obszar wodnych atrakcji w Parku Rozrywki Julinek doczeka się kolejnych inwestycji. Nie jest trudno wydedukować, iż Zachodnie Mazowsze cierpi na brak zbiorników wodnych z dobrymi warunkami wodnymi. Natomiast w sezonie letnim zainteresowanie spędzaniem czasu nad wodą jest ogromne. W tym roku sezon dodatkowo się wydłużył. Jeszcze we wrześniu dzieci z radością korzystały ze strefy wodnych dmuchańców. Nie dotyczyło to tylko Parku Rozrywki Julinek, tak samo było na przykład w Farmie Iluzji.

W mijającym sezonie strefa wodna w Julinku wzbogaciła się o nowe dmuchańce pozwalające na zabawę w serfowanie. Pojawiło się też pole do gier zespołowych w wodzie. To jednak nie wszystko, plany są zdecydowanie bardziej ambitne.

Wygląda na to, iż w 2017 roku doczekamy się wreszcie stacjonarnych zjeżdżalni, byłaby to duża jakościowa zmiana. Pozwoliłaby też wyeliminować wiele problemów związanych z dmuchańcami. Ich odpowiednie przygotowanie zabiera czas, a przy zmiennej pogodzie jest to dość istotny element.

W bardziej dalekosiężnych planach jest też wykopanie zbiornika wodnego, przygotowanie plaży i profesjonalnego kąpieliska. To byłaby naprawdę wielka zmiana. Teren pod ten projekt jest przygotowany, jednak nie lada wyzwaniem może tu być bliskość Kampinowskiego Parku Narodowego. Mimo, że relacje z podmiotami działającymi w turystyce i Parkiem istotnie się poprawiły, to nie można wykluczyć pewnego delikatnego oporu dla rozwoju julinkowej infrastruktury. Płytki zbiornik wodny mógłby też zimą pełnić rolę lodowiska. W sposób doskonały uzupełniałby zimową ofertę parku, a ta jest kluczowa dla zbilansowania kosztów jego działania poza szczytem sezonu. Już dziś w Julinku wypożyczymy narty biegowe, jednak zabawa na łyżwach byłaby strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że bliskość małej areny pozwoliłaby w każdej chwili na ogrzanie się czy skorzystanie z usług gastronomicznych.

Inwestycja w wodne atrakcje zdaje się być koniecznością w sytuacji zwiększającej się konkurencji. Podobne plany ma Wodna Osada Grzegorzewice. Wspomniana zaś Farma Iluzji także planuje uruchomienie basenu i dodatkowych zjeżdżalni. Sprzyjać nowej infrastrukturze będzie też przepełnienie i słabe opinie na temat Term Mszczonów. Mieszkańcy okolicy chętnie skorzystają z alternatyw, tym bardziej że oferta Julinka pod względem ceny jest bardzo rozsądnie skonfigurowana i tak liczymy, że pozostanie.

Czekamy na dalsze szczegóły – zachęcamy do zapoznania się z zimową ofertą Parku Rozrywki Julinek a także z planami uruchomienia już na wiosnę nowoczesnego dwugwiazdkowego hotelu.

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze