niedziela, 21 kwietnia, 2024

Wiślane atrakcje końcówki wakacji – znajdziemy prawdziwe perełki

Druga połowa sierpnia i początek września to czas atrakcji których nieodłączną bohaterką/towarzyszką jest Wisła. W okolicy Warszawy znajdziemy kilka naprawdę smakowitych perełek, warto zaznaczyć je w kalendarzu. Zaczynamy już w długi weekend Festiwalem Wisły we Włocławku, kończymy Świętem Wisły w Warszawie i Olender Festem pod samą stolicą.

Festiwal Wisły we Włocławku z koncertem Mrozu

W tym roku Festiwal Wisły we Włocławku jest naprawdę wyjątkowy, będzie sporo towarzyszących atrakcji z których z pewnością najważniejsze są dwie. Jedna to parada wiślanych łodzi, z tymi które ruszyły w zeszły weekend z Warszawy, jak ekipa niezmordowanej Taxi Wisła. Drugą ozdobą festiwalu będzie koncert Mrozu. Jeżeli nie mamy planów na długi weekend, to z pewnością Włocławek może wypełnić lukę. Po drodze warto ruszyć przez Płock a dalej wpaść do mazowieckiej Szwajcarii, z wąwozami i zapierającym dech widokiem na Skrwę, nad samą Wisłą trzeba koniecznie zatrzymać się w Dobrzyniu widoki zapierają dech w piersiach.

Most Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą

W ostatni weekend sierpnia czeka na nas arcyciekawa historyczna impreza w Czerwińsku nad Wisłą. Kolejna edycja Mostu Jagiełły. Będzie sporo średniowiecznych rekonstruktorów. Pojawią się też tradycyjne wiślane łodzie, będzie można wybrać się na rejs z Warszawy do Czerwińska a to zawsze jest super przygodą. Wyjazd do Czerwińska to także super okazja by poznać okoliczne ciekawostki/atrakcje jak Święta Wzgórze Gaik czy tajemnicze jezioro Smok z wikińska legendą w tle.

Olender Fest pierwsza sobota września

W pierwszą sobotę września, spotykamy się przy gospodarstwie pod Jastrzębcem. To tutaj pieczołowicie kultywuje się tradycje wiślanych osadników olendrów. Będzie można na żywo poznać ich tradycje, z kultowymi powidłami w tle. Doskonała okazja by poznać wciąż mało znany skansen osadnictwa wiślanego. Tego dnia można wybrać się też na zorganizowaną wycieczkę na Północne Mazowsze z WawaGra/Południk21, na jej trasie pojawie się również OlenderFest. Odnajdziemy tam też prawdziwe mazowieckie klimaty, z wiklinowymi ogrodzeniami i wierzbami.

Święto Wisły Warszawa

W pierwszy weekend września, czeka na nas kumulacja wiślanych świat, tj Święto Wisły w Warszawie. Dzielnica Wisła wraz z przyjaciółmi zadba o to by nad Wisłą atrakcji nie zabrakło. Z pewnością będą też flisacy ze swoją nocną paradą. Podczas święta rozstrzygnięty będzie też wiślany konkurs fotograficzny w którym wciąż możemy wziąć udział, zapraszamy.

Dni powoli będą robiły się coraz krótsze, ma to także dobre strony. Szczególnie dla fanów wiślanych rejsów na wschód i zachód słońca. We wrześniu takie rejsy mogą robić szczególne wrażenie, a na te na wschód słońca nie trzeba się aż tak bardzo zrywać. Warto zaplanować taką wyprawę wspierając jednocześnie ludzi Wisły z pod znaku Taxi Wisła.

Najpiękniejsze widoki rzeczne Skrwa i Wisła na północ od Płocka – niedaleko od Warszawy

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze