niedziela, 21 lipca, 2024

Najpiękniejsze widoki rzeczne Skrwa i Wisła na północ od Płocka – niedaleko od Warszawy

Dwa piękne miejsca widokowe, które zapierają dech w piersiach, widok na Skrwę i Wisłę na północ od Płocka. Warto tam pojechać tylko dla tych widoków. Ale do zwiedzania/aktywnego jest dużo więcej atrakcji.

Skrwa – prawdziwa perełka w okolicach Warszawy

Kraina Skrwy to miejsce niezbyt znane wśród warszawiaków. Być może jest tak dlatego że droga do Płocka nie należy do tych komfortowych. Dojedziemy tu jednak swobodnie w mniej niż 2 godziny, warto pokonać tą drogę.

To właśnie tutaj w krainie Skrwy znajdujemy chyba najpiękniejszy rzeczny widok jaki można napotkać w okolicach Warszawy, dodatkowo mamy tu ciszę i brak turystów. Nastroju dodaje też masa ptaków z ich oszałamiającym śpiewem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miejsce znajdziemy dość łatwo, kierujemy się z Cierszewa w kierunku wsi Radotki. Skręcamy za wąwozem na pierwszym skrzyżowaniu w prawo, tak samo na kolejnym, gdy szutrowa droga zaczyna zjazd na dół to znak iż jesteśmy na miejscu. Na google maps mamy charakterystyczne wybrzuszenie Skrwy w tym miejscu. Mimo iż to teren prywatny to właściciel w zasadzie nie robi problemów dla kulturalnych turystów.

Skrwa to także kajaki i wąwozy

Trzeba pamiętać iż kraina Skrwy to także inne poza widokowymi atrakcje. Doskonałą przygodą są kajaki na tej rzece. Jest to jedna z rzek o charakterze górskim w okolicach Warszawy. Ciekawym miejscem na kajakowe i rowerowe eskapady jest Osada Młynarza. Jest tu też tor przeszkód z wyzwań iron manów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas rowerowych eskapad warto eksplorować tutejsze wąwozy i jary jest ich w okolicy sporo.

Dobrzyń nad Wisłą – skarpa wiślana która zachwyca

Pora na drugie miejsce które zachwyci nas widokiem, tym razem nad Wisłą. To Dobrzyń nad Wisłą. Z krainy Skrwy to ledwie 20 minut autem.

Wiślana Skarpa w Dobrzyniu prezentuje się wspaniale, nie bez przyczyny była kiedyś ostoją dla tutejszego zamku. Niestety nie ma już po nim wielu śladów.

Dobrzyń nad Wisłą warto odwiedzić szczególnie w maju gdy kwitną maki, miejsce jest wtedy usiane tymi polnymi kwiatami. Oczywiście polecamy odwiedziny także podczas innych pór roku zawsze jest tu pięknie.

Po drodze z Dobrzynia do Płocka warto odwiedzić też inną perełkę, kościółek Św. Piotra i Pawła w Rokicie. Tu także mamy widok na Wisłę choć nie tak spektakularny jak w Dobrzyniu.

Jest jeszcze inna arcyciekawa opcja by dotrzeć w krainę Skrwy i Wisłę do Dobrzynia. Są nią rejsy organizowane przez Taxi Wisła, w sierpniu popłynie ona do Torunia. Można wysiąść z plecakiem na wiślanym brzegu gdzieś za Płockiem.

TAXI Wisła bogaty plan rejsów na wakacje Bug i Wisła – koncerty i rzeczne wydarzenia

 

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze