niedziela, 21 kwietnia, 2024

Osada Młynarza na aktywny weekend w krainie przepięknej Skrwy

Wszyscy szukamy w okolicach Warszawy miejsc oryginalnych gdzie można też aktywnie odpocząć. Kraina Skrawy jest naprawdę zjawiskowa, zarówno same widoki na rzekę jak i możliwości spływów kajakowych. A mamy tu jeszcze wąwozy i trasy rowerowe. Osada Młynarza to doskonałe miejsce / baza do eksploracji krainy Skrwy.

Osada Młynarza – czyli noclegi i gastronomia w dawnym młynie

Lokalizacja w dawnym młynie daje szereg atutów, jesteśmy wszak nad samą Skrwą. Gospodarstwo dysponuje kajakami możemy więc wruszyć na spływ w zasadzie z marszu.

Na miejscu mamy też gastronomie nie ma więc potrzeb by przemieszcząc się by się posilić. To prawie doskonałe połączenie. Na gości czekają u Młynarza apartamenty 2 i 3 osobowe. Standard którego nie powstydziłby się hotele 2 i 3 gwiazdkowe.

Nie brakuje też innych poza kajakowych atrakcji, jest basen i wypożyczalnia rowerów które mogą zapewnić na dodatkowe super atrakcje.

Sama adaptacja młynu do celów turystycznych jest też bardzo fajnym pomysłem, pojawia sie coraz więcej takich działań. Szkoda iż w turystyczną stronę nie poszedł Młyn Jędrów, tak podobny do tego w krainie Skrwy. Ale może i na to przyjdzie czas.

Osada młynarza to nie tylko kajaki – tor przeszkód dla twardzieli i rowerowe trasy

Osada młynarza to nie tylko kajaki, jak można by sugerować się przepływająca obok Skrwą. Tuż obok na dużym polu znajdziemy wypasiony tor dla ludzi pokroju iron menów. To tutaj sprawdzają się w walce z granicami swojej wytrzymałości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Osada młynarza jest częstym gospodarzem wydarzeń tego właśnie typu, i tutaj pomaga bliskość Skrwy. Uczestnicy mogą tu przeprawiać na drugi jej brzeg a nawet zdobywać dość wysoki ściany wąwozu w którym płynie tu rzeka. Można powiedzieć wymarzone miejsce dla takich zabaw.

Bardzo dobry użytek możemy zrobić tu też z rowerów, szczególnie dwa miejsca będą nas kusić. Możemy udać się w okolice południowych granic obszaru wsi Radotki by nacieszyć się chyba najpiękniejszym rzecznym widokiem w okolicach Warszawy. Tylko dla niego warto przyjechać nad Skrwę. A to nie jedyna atrakcja w okolicy możemy popedałowć dalej do wąwozu, którym dojedziemy do Cierciszewa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alternatywną i nie mniej ciekawą trasą jest ta prowadząca do rezerwatu przyrody Brudzińskie Jary. Z Osady Młynarza mamy do przejechania dystans 10 kilometrów.

Kraina Skrawy to najpiękniejsze z dzikich miejsc w okolicach Warszawy ?

Niewątpliwie wspomniane wyżej widoki, dodatkowo wzbogacone o możliwość eksploracji wąwozów i kajaki predysponują krainę Skrawy do miana jednego z najpiękniejszych dzikich miejsc w okolicach Warszawy. Moim zdaniem jest zdecydowanie zachwycająca.

Agroturystyka Osada Młynarza ma zaś wszystkie atuty by być doskonała bazą z której udamy się na eksploracje krainy Skrawy. A gdy bije w nas serce strong mana to mamy jeszcze jeden argument by tu przyjechać, wspomniany tor przeszkód.

Warto poświęcić trochę czasu i zaplanować weekend w krainie Skrawy to naprawdę nie jest daleko z Warszawy. Gdybyśmy mieli zaś nieco więcej niż 1-2 dni to koniecznie musimy podjechać do Dobrzynia nad Wisłą, tamtejsze widoki mogą rywalizować chyba tylko z tymi z nad Skrwy.

Dobrzyń nad Wisłą – najpiękniejsze widoki na królową polskich rzek

 

Może Cię również zainteresować

Bądź na bieżąco

5,032FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0ObserwującyObserwuj

Najnowsze